Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 18
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 lis 2014 - 12:05:37


Mixiorek
Brak remontu to zaniechanie ostatnich lat.

Remont budynków był w gestii zarządzających SPZZOZ - powolutku, każdego roku dałoby się, dysponując dużym budżetem przy 15 tys pacjentów. Ile to jest: 15 000 x 8 =120 000 zł/ mies. czyli 1 440 000 zł rocznie - to kupa kasy. A tak większość została przejedzona. Gospodarny gospodarz w jednym roku zrobiłby remont Słomczyna, w drugim Opaczy, w trzecim odnowił Pocztową. Z Warecka inna sprawa, bo budynek nie stoi na gruncie gminnym i w każdej chwili powiat może powiedzieć - oddajcie nam grunt, a budynek na plecy i jazda. Nie wiem nawet czy budynek tez przypadkiem nie należy do powiatu.

Taka Grapa miała pacjentów o połowę mniej i tyleż kasy, a postawiła nową, duża przychodnię.

Myślę ze teraz kiedy jest dobre połączenie busikowe, a i coraz więcej osób ma auta, dojazd do przychodni )pracujących cały dzień) nie jest problemem, zwłaszcza że w tych wiejskich ośrodkach lekarz bywał, a pielęgniarki pracowały tylko kilka godzin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 01 lis 2014 - 12:45:00


robert
Może Pani podawać jeszcze milion argumentów - jeżeli "zachowajmy przychodnie" ma być hasłem wyborczym - nic Pani nie zdziała. Szkoda czasu...

"Zachowajmy przychodnie" jest hasłem wyborczym, ponieważ ludzie się przyzwyczaili do lekarzy, miejsc i ich sposobu funkcjonowania - a przyzwyczajenie jest drugą naturą. Poza tym ogromna część polskiej populacji, nawet z pokolenia, które w dorosłość wchodziło (jak ja) w czasach przemiany ustrojowej około 1989 roku - reprezentuje liczne cechy homo sovieticus, a zatem kogoś, kto oczekuje państwowego wsparcia, "parasola" jako czegoś oczywistego, zaś wolnego rynku boi się jako czegoś obcego i rzekomo nieprzewidywalnego. Dla takich osób "państwowe" czy "publiczne" jest równoznaczne ze znanym i bezpiecznym, choć w rzeczywistości znacznie łatwiej jest klientowi uzyskać wpływ na działenie usługi prywatnej, niż publicznej. Dodatkowym elementem, który i ja rozważałem, jest fakt, że starostwo interpretuje umowę z gminą na użyczenie gruntu Skarbu Państwa w ten sposób, że jeśli nie będzie publicznego ZOZu, to działka wraca do imć pana Starosty. Przy czym nie chodzi tu im wcale o wspieranie "publicznego", tylko o kolejny majątek na sprzedaż dla stale pustej powiatowej kasy.

Podsumowując, "zachowajmy przychodnie" to dobre hasło wyborcze, bo ma szansę przysporzyć licznych głosów tym, którzxy na nim opierają swój program.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.189.---)
Data: 01 lis 2014 - 21:00:46

Roberto...to nie Mania pisała o utrzymaniu za wszelka cenę publicznego ZOZu...a Rondo nie przekonasz...
A temu powiem, że dla budowy sali przy szkole wiejskiej nie ma alternatywy natomiast PÓZ można...efektywniej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 lis 2014 - 13:34:27


rondo
Ponownie jeden z moich wpisów nie pojawił się na forum. A napisałem w nim: - ta ekipa rządząca, zapisze się w historii miasta i gminy jako ta, która zywcem pogrzebała publiczną służbę zdrowia. I zrobiła to z pełna premedytacją.

Na oczy padło, za dużo....



rondo Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora
01 lis 2014 - 06:20:30

P.Jańczuk zapisze sie w historii K-J jako ten, który rozwalił publiczną służbę zdrowia. A ciekaw jestem czemu nie skasował przy tym szkół publicznych ? Czemu inwestował w budowę bzdurnych sal gimnastycznych w wiejskich szkółkach ? [/quote


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.67.2.---)
Data: 02 lis 2014 - 14:19:39


mania
Remont budynków był w gestii zarządzających SPZZOZ - powolutku, każdego roku dałoby się, dysponując dużym budżetem przy 15 tys pacjentów. Ile to jest: 15 000 x 8 =120 000 zł/ mies. czyli 1 440 000 zł rocznie - to kupa kasy. A tak większość została przejedzona. Gospodarny gospodarz w jednym roku zrobiłby remont Słomczyna, w drugim Opaczy, w trzecim odnowił Pocztową.

Skoro mówimy o gospodzarzu. To ja zadam kluczowe pytanie bo mam wrażenie, że kilka osób zapomniało o rzeczy fundamentalnej. Kto jest założycielem i kto nadzoruje SPZZOZ na terenie naszej gminy???

P.s.
Teraz przed wyborami niemal każdy temat można uznać za polityczny. A szczególnie ten, który jest niewygodny dla obecnego Burmistrza i Radnych. A lista tematów niewygodnych krótka nie jest...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.67.2.---)
Data: 02 lis 2014 - 14:29:57


rondo
SPZZOZ utrzymuje się dokładnie z takich samych pieniedzy, pochodzących dokładnie z tego samego źródła a jest nim stawka kapitacyjna wypłacana za zarejestrowanego pacjenta, pieniądze wypłaca NFZ.

Jest pewna różnica, moim zdaniem fundamentalna:
"SPZOZ - brak możliwości upadłości i brak odpowiedzialności finansowej dyrektora za długi przekraczające majątek firmy, co powoduje brak bieżącej motywacji wśród osób zarządzających do racjonalizowania kosztów działania i profilu SPZOZ*"



Ponownie jeden z moich wpisów nie pojawił się na forum. A napisałem w nim: - ta ekipa rządząca, zapisze się w historii miasta i gminy jako ta, która żywcem pogrzebała publiczną służbę zdrowia. I zrobiła to z pełną premedytacją.

Ja mam może naiwne pytanie i w ferworze walki nie sprawdziłem jeszcze - czy Pan Andrzej kandyduje w nadchodzących wyborach? Bo stopień krytyki i zabarwienie emocjonalne wskazują, że chyba tak? Prawie jak u niespełnionego, byłego El komendante szanownej straży miejskiej co nagle zaczął przed wyborami wylewać wiadra pomyj. Jak się niedawno okazało jest kandydatem do szanownej RM gdzie raczej powinno się budować i ciężko pracować niż tylko krytykować.

Ja mam sporo uwag do obecnej władzy ale mam wrażenie, że moja krytyka jest bardziej chłodna i są to suche fakty smiling smiley

*Wikipedia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 02 lis 2014 - 14:56:32


Mixiorek
(...) czy Pan Andrzej kandyduje w nadchodzących wyborach? (...)



ZAMBROWICZ Andrzej, lat 58, zam. Konstancin-Jeziorna
zgłoszony przez KWW KLUB ROZWOJU - lista nr 26

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 lis 2014 - 20:12:28


rondo

mania
po co marnowac kase podatników, zwłaszcza tych co nie lecza się w SPZOZ, jesli takie same usługi można mieć w placówkach wybudowanych własnym (nie gminnym) sumptem przez ich właścicieli?

A drukowanie po wielokroć, tego samego materiału wyborczego za kasę podatników to jest dla Pani ok ? Jedno marnowanie lepsze od drugiiego ? A marnowanie kasy na drukowanie i wysyłanie bzdurnych pism do mieszkańców, po to tylko aby spelnić kaprys jednej z radnych to jest w porządku ? Przypmnę, że wyrzuconoe wtedy w błoto ok. 6000,00 zł.

weź się człowieku ogarnij- czy startujesz w wyborach jako babet czy jako rondo - ten sam styl, te same błędy, przejęzyczenia - zamierzone czy nie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: daramisdaramis (83.6.212.---)
Data: 02 lis 2014 - 21:27:54


Mixiorek

Ja mam może naiwne pytanie i w ferworze walki nie sprawdziłem jeszcze - czy Pan Andrzej kandyduje w nadchodzących wyborach? Bo stopień krytyki i zabarwienie emocjonalne wskazują, że chyba tak? Prawie jak u niespełnionego, byłego El komendante szanownej straży miejskiej co nagle zaczął przed wyborami wylewać wiadra pomyj. Jak się niedawno okazało jest kandydatem do szanownej RM gdzie raczej powinno się budować i ciężko pracować niż tylko krytykować.

Czy kandydowanie oznacza automatycznie brak obiektywizmu i zwykłe krytykanctwo?

Poglądy Rondo mogą się podobać lub nie, ale są wyrażane w tej sprawie od kilku lat.
Z powodu wyborów ani problemy z dyrektorem SPZZOZ, ani problemy z przyszłością SPZZOZ nie znikną.
Decyzja o wsparciu lub braku wsparcia dla przychodni, której organem założycielskim jest gmina, należy do przyszłej rady i przyszłego burmistrza.
Obecny burmistrz przez brak działań też wpływa na obecny i przyszły stan przychodni, a także na szanse znalezienia odpowiedniej osoby na dyrektora.

PS
Informacje Mani o spadku zapisanych z 15 tys do 5 tys w krótkim czasie są wielce nieprawdopodobne. W czterech przychodniach: Słomczyn, Opacz, Warecka i Pocztowa, było łącznie 15 tys pacjentów, a tylko w okolicach tej ostatniej pojawiły się nowe, gotowe świadczyć usługi na podstawie kontraktu z NFZ. Spadek o 10 tys oznaczałby, że przepisali się wszyscy pacjenci z Pocztowej i większość z Wareckiej. Ludzie interesują się tym do jakiej przychodni są zapisani dopiero wtedy, kiedy muszą udać się do lekarza, czyli wielu raz na kilka miesięcy lub lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 lis 2014 - 22:26:43

W krótkim czasie odeszło troje znanych lekarzy, szykuje się następny. Dr Tarnowski za kilka dni otwiera swoja pzrychodnię. Jeśli lekarze dobrzy, to pacjenci raczej pójdą z nimi, niż będą się trzymali spleśniałych murów.

To takie dziwne, że zostało mało - może ktoś sprawdzi, bo - jak pisałam - słyszałam od postronnej osoby, która była na komisji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: daramisdaramis (83.6.212.---)
Data: 02 lis 2014 - 23:51:41

Pacjenci może i pójdą - ale dopiero w przyszłości. Trudno uwierzyć aby tysiące ludzi zapisało się do przychodni, która jeszcze się nie otworzyła. Te 5 tys pacjentów dla SPZZOZ to raczej pobożne życzenie kogoś zainteresowanego przejęciem rynku, a nie rzeczywistość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-02 23:52 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lis 2014 - 00:28:35


rondo

Weź się kobieto za siebie. Nawet schlebia mi to, że jestem utożsamiany z babet smiling smiley. Tylko niestety te żałosne insynuacje uzytkowniczki mani, mają tyle samo wspólnego z prawdą jak to, że Kopernik był kobietą.

i czym się chwalić, jeśli to to nawet nie potrafi pisać po polsku - literatka chiba?

A Kopernik rzeczywiście był kobietą, bo który facet porwałby się na Słońce?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: daramisdaramis (83.6.212.---)
Data: 03 lis 2014 - 00:49:15


mania

rondo

Weź się kobieto za siebie. Nawet schlebia mi to, że jestem utożsamiany z babet smiling smiley. Tylko niestety te żałosne insynuacje uzytkowniczki mani, mają tyle samo wspólnego z prawdą jak to, że Kopernik był kobietą.

i czym się chwalić, jeśli to to nawet nie potrafi pisać po polsku - literatka chiba?

A Kopernik rzeczywiście był kobietą, bo który facet porwałby się na Słońce?

Król Julian jak żywygrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.128.---)
Data: 03 lis 2014 - 07:36:14

Moze pacjenci jeszcze nie wiedzą, że zostali przepisami smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 03 lis 2014 - 07:36:27

lepszy aktywny i zadziorny "krytykant" niż bierna ręka do głosowania bez głowy smoking smiley


zoli
(...) Gdy po sesji spytałam panią Radną z okręgu miejskiego, dlaczego tak głosowała? Odparła - "sama nie wiem" i faktycznie wyglądała na zdziwioną. (...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-03 07:39 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 lis 2014 - 11:21:33

Oficjalnie chyba od dziś:
www.przychodniabielawska.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.146.---)
Data: 03 lis 2014 - 11:57:34

A ja się właśnie dziś przeniosłem do tej nowej przychodni przy Bielawskiej. Jakie były powody? Mam bliżej, przyjmuje mój ulubiony lekarz, do którego mam zaufanie, warunki lokalowe w porównaniu z przychodnią przy Pocztowej lepsze. Co mnie miało zatrzymać, aby pozostać w przychodni przy Pocztowej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lis 2014 - 19:47:47


rondo
Odbyly sie dwa konkursy na dyr. SPZZOZ, w każdym z nich (a juz z całą pewnością w drugim), znajdował się kandydat, który spełniał wszystkie wymagania konkursowe. Wyboru nie dokonano, z przyczyn niewiadomych, mnie to dziwi. Czy to jest krytykanctwo ?

Trzeba było wystartować w konkursie - wieloletni członek rady społecznej SPZZOZ i b.kierownik/ właściciel dobrze prosperującego baru miałby szanse.

Dyrektorem ZOZ nie musi być lekarz, tylko musi mieć zastępcę z wykształceniem medycznym.

Jeszcze z ustawy USTAWA z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej

Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Art. 51. Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej prowadzi gospodarkę finansową na zasadach określonych w ustawie.
Art. 52. Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej pokrywa z posiadanych środków i uzyskiwanych przychodów koszty działalności i reguluje zobowiązania.
Art. 53. Podstawą gospodarki samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej jest plan finansowy ustalany przez kierownika.
Art. 54. 1. Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej gospodaruje samodzielnie przekazanymi w nieodpłatne użytkowanie nieruchomościami i majątkiem Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego
oraz majątkiem własnym (otrzymanym lub zakupionym).

nie ma ani słowa o tym że gmina ma remontować

nt. obowiązków Rady Społecznej mówi ww. ustawa:

Art. 48. 1. W podmiocie leczniczym niebędącym przedsiębiorcą działa rada społeczna, która jest organem:
1) inicjującym i opiniodawczym podmiotu tworzącego;
2) doradczym kierownika.
2. Do zadań rady społecznej należy:
1) przedstawianie podmiotowi tworzącemu wniosków i opinii w sprawach:
a) zbycia aktywów trwałych oraz zakupu lub przyjęcia darowizny nowej aparatury i sprzętu medycznego,
b) związanych z przekształceniem lub likwidacją, rozszerzeniem lub ograniczeniem działalności,
c) przyznawania kierownikowi nagród,
d) rozwiązania stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej z kierownikiem,
e) regulaminu organizacyjnego;
2) przedstawianie kierownikowi wniosków i opinii w sprawach:
a) planu finansowego, w tym planu inwestycyjnego,
b) rocznego sprawozdania z planu finansowego, w tym planu inwestycyjnego,
c) kredytów bankowych lub dotacji,
d) podziału zysku;
3) dokonywanie okresowych analiz skarg i wniosków wnoszonych przez pacjentów, z wyłączeniem spraw podlegających nadzorowi medycznemu;
4) opiniowanie wniosku w sprawie czasowego zaprzestania działalności leczniczej;
5) wykonywanie innych zadań określonych w ustawie i statucie

Czy takie sprawozdania są gdzieś dostępne?

... i jak to możliwe, że członek Społecznej Rady nie wie ilu SPZZOZ ma obecnie pacjentów?

Jest członkiem Rady Społecznej czy atrapą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 04 lis 2014 - 07:12:44

czy "Grapa" już się przeniosła na targ ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opieka zdrowotna w K-J. SPZZOZ bez dyrektora confused smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2014 - 09:22:29

Nie wiem, wygląda, że już budyneczek gotowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516...->|-->
Bieżąca strona: 11 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.