Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 20 pa 2013 - 21:59:51

Z wątku o zagrożeniu powodziowym - reszta dyskusji jest tu: [www.konstancin.com]


ola

czaknoris
(...) Umowa proponowana gminie przez WZMiUW jest kuriozalna. Gmina praktycznie miałaby się zobowiązać do wykonywania wszystkich zadań własnych WZMiUW poza czynnościami administracyjnymi (...)

czy gmina przyjęła propozycję ?

Gmina (burmistrz) nawet nie raczyła poinformować radnych, że w ogóle jest taka propozycja. Dowiedziałem się o niej teraz dzięki dokumentom zamieszczonym przez Flamenco108 - dziękuję. Żeby podpisać taką umowę, niezbędna jest uchwała Rady Miejskiej.

Nie pierwszy to przypadek pomijania Rady przez p. Burmistrza Kazimierza Jańczuka w sprawach będących wyłączną właściwością Rady. W tym miesiącu Burmistrz nie pytając Rady odpowiedział inwestorowi odmownie na wniosek o zmianę uchwały Rady. Wniosek dotyczył przesunięcia strefy A o 40 m za Imberfal wyłącznie na odcinku rzeki tak, by spółka Marina mogła zbudować port rekreacyjny koło Starej Papierni oraz elektrownię wodną. Burmistrz odpisał, że nie przewiduje żadnych zmian w Statucie uzdrowiska do czasu zmiany operatu, czyli do 2016. Radni miejscy dowiedzieli się o takiej decyzji burmistrza dopiero od samego inwestora (p. Jacka Rowińskiego), który przyszedł na posiedzenie Komisji Ładu. Burmistrz na zarzut ingerencji we właściwości Rady odparł, że przecież teraz inwestor może się do Rady odwołać. Problem polega na tym, że wniosek inwestora był adresowany i do Burmistrza, i do Rady, tyle, że do tej drugiej wcale nie dotarł. Poza tym burmistrz nie ma prawa decydować o losach wniosków o zmianę uchwały Rady Miejskiej.

Wątpliwości dotyczą też budżetu partycypacyjnego. Piątka urzędników zatrudnionych przez burmistrza wybrała wnioski mieszkańców do budżetu, co spowoduje, że pozostałe wnioski mieszkańców (te odrzucone przez "komisję" pana burmistrza - jest ich ok. 30) nie będą w ogóle przedmiotem debaty budżetowej w grudniu. W normalnych warunkach, wszystkie wnioski zgłoszone do budżetu są przedmiotem debaty radnych. Jest to zatem mioim zdaniem manipulacja zasadami demokracji lokalnej.

Wniosek spółki Marina ma też wymiar "powodziowy'. Spółka jako nowy właściciel Imberfalu zleciła ekspertyzę obiektu. Okazuje się, że wymaga on generalnego remontu za dużą kwotę. Spółka chce ten remont przeprowadzić, ale przy okazji zamontować turbiny i wykorzystać wytworzony prąd do oświetlenia zatoki Jana, portu i alejek wokół niego, a także odcinka rzeki i deptaka (mini-elektrownia - wg technologii fish-friendly - ma być też atrakcją turystyczną). Pan Burmistrz na to, że gmina sama chciała przejąć Imberfal, a skoro Metsa sprzedała go Marinie, to niech teraz Marina sobie go remontuje i tyle, a on na żadne zmiany zgody nie da (mam to nagrane, z tym, że w takich wypadkach pan Burmistrz zwykle używa pierwszej osoby liczby mnogiej - "my nie zgadzamy się". Pan Rowiński na to, że jeśli nie dostanie zgody na inwestycję, to opóźni remont, ale zgodnie z zaleceniami obniży znacznie poziom wody w Zatoce Jana, żeby nie przeciążać znajdującej się w słabym stanie konstrukcji. To oznacza szlam i smród zamiast portu dla łódek i atrakcyjnej iluminowanej zatoki.

Nie wiem, na ile postawa p. Rowińskiego jest elementem przetargowym, a na ile wynika z rzeczywistej konieczności odciążenia Imberfalu. Faktem jest natomiast, że pan Burmistrz utrudnia swoją postawą (vide odrzucony wniosek nieprzekazany Radzie Miejskiej) powstanie obiektów, które mogłyby znacząco ożywić Konstancin-Jeziornę jako miejscowość wypoczynkową, turystyczną, a także być atrakcyjne dla samych mieszkańców. To samo dotyczy zalewu za Argentyną (wniosek do mpzp spółki Międzywodzie), którego projekt został przedstawiony radnym podczas debaty nad planem Centrum i strefy A w sposób kompletnie sprzeczny z rzeczywistością. Straszono radnych deweloperką, powodzią na Argentynie, strategią retencji i ustawą uzdrowiskową na tyle skutecznie, że zgody na uwzględnienie inwestycji w mpzp nie było. Inna sprawa, że radni chętnie dali się nastraszyć, a ostateczna decyzja była nasza (Rady) i moim zdaniem - była zła. Skutek jest taki, że dziś mamy w gminie tylko jeden podmiot, który oferuje usługi uzdrowiskowe i ten podmiot nie wykonuje żadnej z obiecanych inwestycji. Gdyby nad zalewem powstał zaprojektowany obiekt sanatoryjno-leczniczy, mielibyśmy być może nareszcie konkurencję dla spółki Konstancin Zdrój (choć niestety nie w strefie A).

Nie widzę także wśród przyjętych do budżetu wniosków Parku Łużyckiego, ale może ten element jeszcze się pojawi. Tak czy inaczej, projekty mające na celu wskrzeszenie KJ jako letniska podwarszawskiego i celu wypraw weekendowych nie mają szczęścia w tej Radzie. Moim zdaniem w dużym stopniu jest to zasługą "urabiania" poglądów radnych m.in. przez p. wiceburmistrz Dorotę Gadomską.

Ruiny willi, niemodernizowana od 40 lat tężnia i jedno niewielkie centrum handlowe w szmaciarni nie przyciągną do nas turystów, weekendowiczów i kuracjuszy. Potrzebne są inwestycje w rekreację, turystykę, ścieżki rowerowe (nie - znaki szlaku rowerowego wieszane ni w pięć, ni w dziewięć na drogach wojewódzkich bez pobocza) oraz w wizerunek gminy i ostateczne rozwiązanie węzła mirkowskiego (nie uwierzę, że projektanci z własnej inicjatywy schrzanili plan, wiedząc o tym, że gmina go nie przyjmie).

Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, to ja na pewno nie poprę obecnej ekipy (p. Jańczuk, p. Machałek, p. Gadomska) w nadchodzących wyborach. Nie żeby moje osobiste poparcie miało jakiekolwiek znaczenie, ale już jako rowerowy i internetowy kolporter informacji mogę mieć dość realny wpływ na wyniki wyborcze. W ogóle zauważyłem, że jako rowerzysta mam często większy wpływ na to, co się dzieje w gminie, niż jako radny. Bardzo źle to niestety świadczy o nas radnych, że nie potrafimy się przeciwstawić próbom reglamentowania istotnych informacji lub wchodzenia w ustawowe kompetencje Rady.Choć nie przesądzam tutaj, czy opisane wyżej zachowania pana Burmistrza są zgodne z ustawą samorządową, czy nie, ponieważ na to jest za wcześnie i temat zbada Komisja Rewizyjna.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-20 22:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 21 pa 2013 - 06:54:40

wydaje mi sie, ze to Kodeks Postepowania Administracyjnego okresla, ze nie wazne jest do kogo adresowane jest pismo, ani jaki zawierala tytul, bo to z jego tresci wynika do kogo powinno byc adresowane. I jezeli urzad ktory to pismo otrzymal i nie czuje sie kompetentny to przekazuje go do innego urzedu.

Wyglada na to, ze skandalicznie Burmistrz zachowal sie podwojnie. Po pierwsze, nie przekazal kopii pisma do Rady chociaz bylo do niej adresowane, oraz wszedl w nie swoje kompetencje. Teoretycznie moglby odpowiedziec, ze on jako Burmistrz negatywnie opiniuje ten projekt, ale decyzja nalezy do rady.

Ale jak widzimy to nie pierwszy i nie ostatni raz jak Burmistrz rozgrywa sobie Radnych. Moze nie jest to wielkie przestepstwo Burmistrza w sensie prawnym, ale na pewno karygodne. Przypomne swoj pomysl podobnie. Niech radni obniza mu pensje w nagrode za takie traktowanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-21 06:55 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 07:56:29


Tomasz Zymer
(...) Nie pierwszy to przypadek pomijania Rady przez p. Burmistrza Kazimierza Jańczuka w sprawach będących wyłączną właściwością Rady. (...).

widzę 2 kroki do zrobienia przez Radę:
1. krok prawny, skutkujący (wg sugstii Hammera) m.in. obniżeniem pensji burmistrza
2. krok proceduralny: pozytywne zaopiniowanie wniosku Mariny.


TZ
(...) pan Burmistrz utrudnia swoją postawą (vide odrzucony wniosek nieprzekazany Radzie Miejskiej) powstanie obiektów, które mogłyby znacząco ożywić Konstancin-Jeziornę jako miejscowość wypoczynkową, turystyczną, a także być atrakcyjne dla samych mieszkańców. To samo dotyczy zalewu za Argentyną (wniosek do mpzp spółki Międzywodzie), którego projekt został przedstawiony radnym podczas debaty nad planem Centrum i strefy A w sposób kompletnie sprzeczny z rzeczywistością (...)

... a to jest świetny kontrargument dla panaburmistrzowej troski o operat uzdrowiskowy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 10:23:17

Popieram zdanie Oli!

...zastanawiam się w czyim interesie jest blokowanie wszelkich inwestycji prywatnych - przyczyniających się do podniesienia atrakcyjności uzdrowiska. Remont imberfalu i zbudowanie mini elektrowni wodnej - do tego w zbożnym celu - oświetlenie okolic rzeki ... eye popping smiley

Pan burmistrz mija się z prawdą, mówiąc, że gmina była zainteresowana zakupem imberfalu. Pamiętam, że na sesji - chyba na przełomie 2011/2012, wtedy gdy Metsa ogłosiła chęć sprzedaży imberfalu i kanału wzdłuż Al.Wojska Polskiego - sama zadałam pytanie - czy gmina zamierza to zakupić? (myślę, że takie nagrania można odnaleźć)
W odpowiedzi - p.burmistrz Gadomska szeroko przedstawiła stanowisko gminy, sprowadzające się do stwierdzenia, że to duży kłopot dla gminy, a na pewno inwestor prywatny się znajdzie.
Na moje wątpliwości - że jest to obiekt strategiczny dla bezpieczeństwa gminy - p.Gadomska stwierdziła, że właściciel takich obiektów jest prawnie zobowiązany do zapewnienia ich właściwego stanu, oraz kontrolować bezpieczeństwo wynikające z zagrożeń różnych stanów Jeziorki.

... a swoją drogą, co to za argumentacja - gmina chciała kupić - to teraz będziemy utrudniać życie nowemu właścicielowi.

W sprawie zbudowania zalewu między wałem i Argentyną - drodzy radni - czy tylko jesteście w stanie popierać zalewanie asfaltem drogi dojazdowe dla trucicieli uzdrowiska???

PS. Mam bardzo duże wątpliwości, czy po 2016 roku będziemy jeszcze uzdrowiskiem. Komu wtedy podziękować?




Tomasz Zymer


Wątpliwości dotyczą też budżetu partycypacyjnego. Piątka urzędników zatrudnionych przez burmistrza wybrała wnioski mieszkańców do budżetu, co spowoduje, że pozostałe wnioski mieszkańców (te odrzucone przez "komisję" pana burmistrza - jest ich ok. 30) nie będą w ogóle przedmiotem debaty budżetowej w grudniu. W normalnych warunkach, wszystkie wnioski zgłoszone do budżetu są przedmiotem debaty radnych. Jest to zatem mioim zdaniem manipulacja zasadami demokracji lokalnej.

Taki sposób wyboru, przez urzędników to zaprzeczenie tej idei budżetu obywatelskiego. Co więcej - może to prowadzić do zachowań korupcyjnych.

Co to za budżet partycypacyjny czy obywatelski?

Rzecz polega na tym, że to mieszkańcy powinni decydować co wybrać - n ie komisja!!!

1/ mieszkańcy zgłaszają projekty - urząd też może zgłaszać własne, nawet powinien!!! ( np. ścieżka rowerowa, boisko do siatkówki, zagospodarowanie skwerku itd. - jednym słowem kilka inwestycji, co do których wiadomo, że nie mogą być zrealizowane jednocześnie). W końcu to urząd ma możliwości wyliczenia kosztów tej czy innej inwestycji - nie pojedynczy mieszkaniec , a tego wymagano w zgłoszeniach do tego budżetu (tym większe uznanie do wszystkich, którzy takie projekty zgłosili!)

2/ mieszkańcy wybierają w drodze głosowania te inwestycje, które zostają wprowadzone do budżetu na następny rok!!!

Niestety w naszej gminie - wszystko stanęło na głowie!!! angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2013 - 10:58:33


Tomasz Zymer
W tym miesiącu Burmistrz nie pytając Rady odpowiedział inwestorowi odmownie na wniosek o zmianę uchwały Rady. Wniosek dotyczył przesunięcia strefy A o 40 m za Imberfal wyłącznie na odcinku rzeki tak, by spółka Marina mogła zbudować port rekreacyjny koło Starej Papierni oraz elektrownię wodną. Burmistrz odpisał, że nie przewiduje żadnych zmian w Statucie uzdrowiska do czasu zmiany operatu, czyli do 2016.

zajrzałam do mpzp A i widzę, że plan uchwalony w 2011 przewiduje zalew, dlaczego więc takiego zalewu inwestor JESZCZE nie urządził, chyba nie potrzebny do tego prąd z Imberfalu?

Dłubanie przy statucie - obecnie, gdy status uzdrowiska stoi pod znakiem zapytania, jest ryzykowne. Na uwaleniu uzdrowiska w gminie czyha wielu klientów - jest m.in. propozycja by strefę C przesunąć aż do Wilanowskiej, już nie wspomnę o zapędach Grupy16t .

Tak to wygląda na uchwalonym planie


marnie widać, więc jeszcze raz:
X TEREN ZIELENI URZĄDZONEJ PARKU Z DOPUSZCZALNĄ LOKALIZACJI ZBIORNIKA WODNEGO PRZECIWPOWODZIOWEGO

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 21 pa 2013 - 11:28:45

zbiornika przeciwpowodziowego, co nie zawsze oznacza rekreacyjny i odwrotnie.

Poza tym tomek Zymer pisze o porcie rekreacyjnym i elektrowni wodnej. Jeżeli konieczny jest remont imberfalu to łatwiej za jednym zamachem zbudować tam elektrownie wodną, która będzie na siebie zarabiać. I nie chodzi tu tylko o sam prąd, ale jeszcze certyfikat zielonej energii, który się sprzedaje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa 2013 - 11:32:44


Hammer
zbiornika przeciwpowodziowego, co nie zawsze oznacza rekreacyjny i odwrotnie.

Poza tym tomek Zymer pisze o porcie rekreacyjnym i elektrowni wodnej. Jeżeli konieczny jest remont imberfalu to łatwiej za jednym zamachem zbudować tam elektrownie wodną, która będzie na siebie zarabiać. I nie chodzi tu tylko o sam prąd, ale jeszcze certyfikat zielonej energii, który się sprzedaje.

bardzo pozyteczna inwestycja - zielona energia jak najbardziej pożądana, Marina również, ale grzebanie w statucie, gdy uzdrowisko stoi na glinianych nogach ryzykowne. Sępy krążą wietrząc padlinę >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 21 pa 2013 - 12:06:37

Nie istnieje żaden powód żeby zmieniając jeden zapis Statutu w celu ułatwienia korzystnych dla gminy i mieszkańców inwestycji zmieniać inne. Równie dobrze można by w ogóle nie korzystać z samochodu tylko dlatego, że kiedyś była w nim osa.

Co do zalewu - problem leży w zapisach planu dotyczących powierzchni biologicznie czynnej. Woda, nawet rekreacyjna, w myśl polskich przepisów nie jest powierzchnią biologicznie czynną. Należałoby zatem zmienić wskaźniki p.b.cz. w tej części planu, co wiąże się także z przesunięciem strefy A - tylko na tym fragmencie terenu zalewowego, gdzie i tak nie wolno zgodnie z mpzp nic budować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 13:01:24

"gliniane nogi" ma Kcin od dawna i obecna ekipa przekonała do siebie wyborców obietnicą "zmian w dobrym klimacie", czyli wymianą gliny na materiał, który bardziej przystoi kurortowi. Nie jest mi znana ani jedna zmiana, która zmieniłaby klimat z niemocy ("to nie my - to oni !") w rozkoszną aurę strategicznych posunięć w jasno określonym kierunku confused smiley Jak nie było strategii, tak nie ma, nie ma nawet remanentu i bilansu otwarcia - a za pasem bilans zamknięcia. I znów staniemy wobec wyboru "mniejszego zła", bo z jakichś tajemniczych przyczyn żaden manager z prawdziwego zdarzenia nie pali się do burmistrzowania w Perle Mazowsza ... - bo może Kcin już jest "padliną" niewartą zachodu ... eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 20:13:54



zajrzałam do mpzp A i widzę, że plan uchwalony w 2011 przewiduje zalew
jak mozna planować zalew na terenach zalewowych? A gdzie wyleje sie nadmiar wody z Jeziorki ,lub kiedy nastąpi cofka z Wisły . Kto zatwierdził taki plan aby w tym miejscu był zalew ? Burmistrz ma racje niegodząc się na rządania właściciela Mariny.confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 21 pa 2013 - 21:23:41


babet


zajrzałam do mpzp A i widzę, że plan uchwalony w 2011 przewiduje zalew
jak mozna planować zalew na terenach zalewowych? A gdzie wyleje sie nadmiar wody z Jeziorki ,lub kiedy nastąpi cofka z Wisły . Kto zatwierdził taki plan aby w tym miejscu był zalew ? Burmistrz ma racje niegodząc się na rządania właściciela Mariny.confused smiley

Na pewno nie wyleje się na teren planowanego zalewu, ponieważ nie ma tam odpowiednich śluz w grobli i obwałowań pozwalających na taką operację.Natomiast po budowie zalewu ze śluzami nad i poniżej Imberfalu, będzie on mógł jak najbardziej spełniać funkcje retencyjne - tyle przynajmniej wynika dla mnie z przedstawionych projektów.

PS. Babet, nie bardzo mi się podoba, jak ktoś próbuje prowadzić dialog sam ze sobą, udając drugą postać, która pisze coś zupełnie innego, niż ta pierwsza i na dodatek symuluje dysleksję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 21:45:32

Ale ja mam dyslekcję,czy dlatego nie mogę się wypowiadać? Meszkam tu od urodzenia i wiem gdzie wylewały wody w Jeziornie Tacy jak własciciele Mariny tego nie wiedzą i Pan też nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 pa 2013 - 21:55:45

to chyba nie wątek o tym kto tu ile mieszka tylko bardziej czy nasza władza ustawodawcza i wykonawcza wiedzą jak się dogadać by wszystkim nam mieszkało się tu lepiej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 pa 2013 - 22:10:37


babet
Ale ja mam dyslekcję

I po to ludzie wymyślili automatyczne sprawdzanie pisowni. Wszystkie przeglądarki mają to wbudowane.


babet
Meszkam tu od urodzenia i wiem gdzie wylewały wody w Jeziornie Tacy jak własciciele Mariny tego nie wiedzą i Pan też nie.

Fakt mieszkania gdziekolwiek dłużej nie gwarantuje niestety większej mądrości, ani wiedzy. To, że "od zawsze tu wylewało" nie znaczy, że zawsze tak będzie i że cokolwiek.

I może wróćmy do burmistrza, a o zalewie i elektrowni to wyszukać wątek o Imberfalu warto, bo był.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 21 pa 2013 - 22:14:33


babet
Ale ja mam dyslekcję,czy dlatego nie mogę się wypowiadać? Meszkam tu od urodzenia i wiem gdzie wylewały wody w Jeziornie Tacy jak własciciele Mariny tego nie wiedzą i Pan też nie.

Przy obecnej konstrukcji grobli między Imberfalem i mostem w Parku Zdrojowym, teren zalewowy za Argentyną nie może spełnić funkcji retencyjnej, ponieważ wody często tam stojące nie pochodzą z rzeki Jeziorki. Natomiast zalew rekreacyjny może pod pewnymi warunkami również taką funkcję retencyjną pełnić. Ten zalew ma być wysoko obwałowany, a wały będą zabezpieczone specjalną folią. Będzie mógł zatem przyjąć kilkanaście razy więcej wody, niż w stanie obecnym. W przypadku cofki na Jeziorce lub nagłego zrzutu wielkich ilości wód burzowych z terenu gmin Piaseczno i W-wa, to może być dobre rozwiązanie. Istnieje też konkretna dokumentacja projektowa i mam nadzieję, że zostanie ona zaprezentowana także publicznie przy okazji debat nad wnioskami inwestorów.

Nie chcę tu dyskutować o dysleksji i w ogóle o sprawach osobistych. Dziwi mnie tylko, kiedy ktoś nagle między jedną a drugą wypowiedzią kompletnie zmienia styl i charakter dyskursu. Ale może tak niektórzy mają ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-10-21 22:16 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 pa 2013 - 08:18:53

babet jako alter ego ... czyje ? bo wybór w tym wątku niewielki

trzymam kciuki za radnych w kwestii dostępu do dokumentów do nich adresowanych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 pa 2013 - 09:18:40

Dostałem email od jednego z wnioskodawców, którego wniosek odrzuciła komisja pana burmistrza (nie jest to chyba osoba znana z forum). Wnioskodawca twierdzi, że burmistrz nie miał prawa "przesiewać" wniosków w taki sposób na etapie wstępnym, ponieważ każdy wniosek złożony do 30 września może i powinien być przedmiotem debaty budżetowej. Obawiam się, że niestety ma rację, a to może oznaczać zanegowanie budżetu partycypacyjnego w takiej procedurze przez RIO, jeśli tego teraz nie naprawimy. Nie oznacza to wcale odrzucania już przyjętych przez urzędniczą komisję wniosków, tylko - wprowadzenie wszystkich zgłoszonych wniosków pod dyskusję, najpierw w Komisji Budżetu RM i ponowne rozpatrzenie odrzuconych wniosków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Posiedzenie Komisji Ładu na temat budżetu partycypacyjnego - środa (jutro)16.30
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 pa 2013 - 09:21:59

23.10.2013r. (środa) Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
godz. 15.45 ? wizja lokalna w budynku przy ul. Jaworskiego 24 (chodzi o sale zalane zaraz po kosztownym remoncie z powodu odwrócenia kolejności prac: najpierw remont i malowanie, na koniec - dziurawy dach)
godz. 16.30 - sala posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy
Temat:
1. Analiza wniosków do budżetu partycypacyjnego
2. Sprawy reklam
3. Korespondencja
4. Sprawy różne
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Posiedzenie Komisji Ładu na temat budżetu partycypacyjnego - środa (jutro)16.30
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 pa 2013 - 17:42:12


Tomasz Zymer
23.10.2013r. (środa) Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
godz. 15.45 ? wizja lokalna w budynku przy ul. Jaworskiego 24 (chodzi o sale zalane zaraz po kosztownym remoncie z powodu odwrócenia kolejności prac: najpierw remont i malowanie, na koniec - dziurawy dach) (...)
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

czy nazwisko autora tej tfurczej inicjatywy ("odwracajmy kolejność !") jest tajne ? ał-tor ! ał-tor ! A co do "wizji lokalnej", to polecam książkę Lema pod tym samym tytułem smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy burmistrz Jańczuk wchodzi w kompetencje Rady Miejskiej?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 pa 2013 - 18:26:33

Autora nie trzeba daleko szukać - remont nadzorował i prace organizował ZGK, który dopiero po zakończeniu prac przekazał obiekt KDK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.