Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 lis 2013 - 19:55:41

UWAGA, remont ul. Bielawskiej
Od najbliższego poniedziałku (18 listopada) rozpocznie się etapowy remont odcinków ulicy Bielawskiej w Konstancinie-Jeziornie, na przebiegu pomiędzy ul. Warszawską a ul. Mirkowską.
W okresie prowadzonych robót linie autobusowe 710 oraz N50 będą jeździć trasą zastępczą w kierunku do Chylic ulicami: Warszawską ? Mirkowską ? Al. Wojska Polskiego. Przystanki linii 710 i N50 znajdujące się w ciągu ulicy Bielawskiej oraz przystanki przy ul. Warszawskiej na odcinku Mirkowska ? Rondo AK będą wyłączone z eksploatacji dla tych linii.
Analogiczna zmiana dotyczy trasy linii autobusowej 710 w kierunku do Warszawy. Trasa zastępcza poprowadzona zostanie bezpośrednio ulicą Mirkowską do ul. Warszawskiej. Wyłączone z obsługi linią 710 zostają przystanki na ul. Bielawskiej oraz przystanek Polna 02.
Prosimy pasażerów o korzystanie z przystanków czasowych w ulicy Mirkowskiej, zlokalizowanych w rejonie skrzyżowania z ul. Bielawską oraz przystanku Klarysew 03 (ul. Mirkowska w rejonie skrzyżowania z ul. Warszawską).
Dla ruchu kołowego ul. Bielawska będzie zamykana odcinkami, prosimy o dostosowanie się do zmienionego oznakowania drogowego.
Przepraszamy za utrudnienia spowodowane robotami.
Zakończenie robót drogowych jest planowane na niedzielę 24 listopada 2013 r.


pełny komunikat wraz z mapką tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: ShaggyShaggy (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lis 2013 - 17:35:31

Ciekawe czy informacja też jest na przystankach bielawska , południowa i polna nie każdy ma dostęp do internetu smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-17 17:35 przez Shaggy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lis 2013 - 17:38:25

Na Bielawskiej jest...tyle, ze zdaje się mówi ona jedynie o wyłączeniu dwóch przystanków...
A z info tej mój kolega - co ciekawe kierowca ZTM - wysnul wniosek, ze autobusy bedą w Klarysewie jechać do ronda przy Aurze i zawracać ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lis 2013 - 19:50:04


Shaggy
Ciekawe czy informacja też jest na przystankach bielawska , południowa i polna nie każdy ma dostęp do internetu smiling smiley

to chyba ból ztm. ktoś mi mówił ze na autobusach jest informacja

Artku, za mało spałeś, czy ten kierowca robi z Ciebie jaja?

na forum podałam link do strony gminnej gdzie jest mapka oraz opis, jak niżej:

W okresie prowadzonych robót linie autobusowe 710 oraz N50 będą jeździć trasą zastępczą w kierunku do Chylic ulicami: Warszawską - Mirkowską - Al. Wojska Polskiego. Przystanki linii 710 i N50 znajdujące się w ciągu ulicy Bielawskiej oraz przystanki przy ul. Warszawskiej, na odcinku Mirkowska - Rondo AK, będą wyłączone z eksploatacji dla tych linii.

Analogiczna zmiana dotyczy trasy linii autobusowej 710 w kierunku do Warszawy. Trasa zastępcza poprowadzona zostanie bezpośrednio ulicą Mirkowską do ul. Warszawskiej. Wyłączone z obsługi linią 710 zostają przystanki na ul. Bielawskiej oraz przystanek Polna 02.


gdzie tu mowa o zawracaniu przy Aurze, czy tam jest Al. WP?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lis 2013 - 23:55:29

Ilośc przesypiania krótkiego życia trzeba minimalizowac smiling smiley
A ja nie mówię o tym komunikacie tylko wnioskach jakie wysnuł mój kolega i jego żona na podstawie info na przystanku i domniemania, ze nie jest możliwym, by ludziom kazać spacerować do nieco bardziej odległych przystanków...szczęśliwie zanim się zorientuja o co kaman to remont się skończy i wrócimy do normalności...
Swoją droga...będzie deczko mniej wozokilometrow także znowu drobna oszczędność ;)

Remont jednak niewątpliwie potrzebny (szczególnie na zakręcie przy Naroznej wyraźnie się to wszystko zapada)...jeśli jednak prawda jest, ze w przyszłym roku mieliby grzebać w kanalizacjach (a to zapadniecie pod ulica raczej to przyczyna głębsza niż...wyrównanie nawierzchni) to....



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-18 00:00 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lis 2013 - 00:55:43

Przy narożnej zapadać się nie powinno z powodu wady kolektora. W tym miejscu kolektor powinien być szczelny, bo wprowadzono nowy przewód. Studzienka chyba również wymieniona.
Inna kwestia, że nawierzchnia została odtworzona według tego co było przed remontem kanalizacji, a nie tego co było zaraz po wybudowaniu ulicy w połowie lat '90. Ktoś, jako przedstawiciel gminy, taką robotę (odtworzenie nawierzchni po pracach na kolektorze) kilka lat temu odebrał.

Wymiana wodociągu w ul. Bielawskiej, którą na przyszły rok szykuje ZGK też jest bardzo przemyślana. Widać doskonałą koordynacje prac w urzędzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 18 lis 2013 - 06:15:15

na Polnej jest komunikat, ze zawieszaja funkcjonowanie Poludniowej i Mirkowskie. Ze Polna ez swiadczyc moze tylko przekreslony numer 710.

Takze nie dziwie sie koledze kierowcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 18 lis 2013 - 15:12:20

zona widziala dzisiaj grupki bardzo zadowolonych i dobrze poinformowanych ludzi ktorzy przyszli na skasowane przystanki.

A nastepnie idacych w strone dzialajacego. Latwo sie domyslic jakie slowa padaly smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 lis 2013 - 17:22:24


Hammer
Latwo sie domyslic jakie slowa padaly smiling smiley

Czyżby jedno z poniższych?
Wiwat Burmistrz! Wiwat Wydział Dróg Gminnych! Wiwat Rada Miejska!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: MarioMario (---.dynamic.chello.pl)
Data: 18 lis 2013 - 21:20:00

Dajcie spokoj z ta krytyka.Zawsze sie znajdzie ktos kto czegos nie doczyta a potem psioczy, ze info nie bylo.W Warszawie to sie zdarza co chwila, a oznakowanie moze być nawet i najlepsze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 lis 2013 - 23:26:12

Na stronie ztm - wyczerpujaca informacja ukazała się 15.listopada [ztm.waw.pl] - jak ktos mi mówił była też informacja na / w autobusach i na przystankach, tylko z czytaniem marnie.

Może za szybko pisane >grinning smiley<

juz opowiadałam kiedyś, że w windzie, w bloku na Stegnach, ktos (jakis wandal) wyskrobał na scianie wiele mówiący napis:

"PISZĘ POMAŁU, BO NIE WIEM JAK U WAS Z CZYTANIEM"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 18 lis 2013 - 23:49:59

Trasy są dobrze oznakowane - sam przestawiałem o kilka centymetrów słupek przy moście ze strzałką dla kierowców, bo stał dokładnie na środku chodnika i nie dało się przejść. Natomiast wykonawca chyba jeszcze nie wszedł na Bielawską. Czy ktoś już widział prace przy nawierzchni?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 18 lis 2013 - 23:55:52

Tak Tomku działają na odcinku od ul. Południowej do sklepu Bomi do torów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 19 lis 2013 - 08:18:00

ostatnio częściej jeżdżę 724 i żadnej informacji nie widziałem do tej pory.

A w 710 jeżeli się jedzie jak sardynka to też nie łatwo to przeczytać.

Do tego dochodzi informacja na przystankach. Na Polnej jak już pisałem jest komunikat, że przez tydzień będzie zmiana trasy i 710 pojedzie trasą Warszawska-Mirkowska-Wojska Polskiego. Oraz, że zawieszone są przystanki Południowa i Mirkowska. O tym, że trzeba się będzie przejść na Klarysew można ewentualnie domyślić się po tym, że numer 710 jest przekreślony.

To nie jest jakaś wielka zmiana w komunikacji jak w Warszawie. Wystarczyłoby 10 dużych plakatów na przystankach.

Ale ja chyba za wiele wymagam...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 lis 2013 - 09:36:11

Wczoraj wieczorem część nawierzchni była już sfrezowana, część miała nawet wylaną warstwę spodnią, podciągnięte krawężniki i studzienki niektóre od nowa obsadzone. Szybko idą.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lis 2013 - 10:10:27


Hammer
ostatnio częściej jeżdżę 724 i żadnej informacji nie widziałem do tej pory.

Weź się ogarnij i zacznij się cieszyć słonecznym dniem.

Bo co ma 724 do Bielawskiej?
Tak rozumując, należałoby na wszystkich autobusach w Kcinie i w Wawa umieścić informację, że 710 jedzie inaczej.

Plakaty na przystankach:
Tyle było zmian (przebudowa Wierzejewskiego Piasta, teraz Jagiellońskiej), przystanki przeniesione, trasa zmieniona. Żadnych plakatów gmina, ani ztm nie wieszała, tylko były/ są na przystankach rozkłady jazdy na żółtym tle.
Jakoś nikt się nie skarżył i nie zabłądził w lesie, choć z 700 i 710 korzysta wiele osób spoza Kcina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 19 lis 2013 - 10:52:56

jeżdżąc z Polnej mam wybór między 700, 710 i 724.

Ale dzięki światłym decyzjom zlikwidowano mi najbardziej pasujący autobus 710 i muszę jeździć na tej trasie 724. Ale wracam już różnie. I gdybym był mniej sprawną osobą to bym się wkurzył jakby mnie gdzieś wywiozło.

Jakoś jak jeżdżę po Warszawie to w autobusach różnych linii są informacje, że na zupełnie innej linii nastąpi zmiana. Jakoś się da.

Tak jak pisałem, może wydrukowanie 10 plakatów na drukarce A3 kogoś przerasta...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 lis 2013 - 11:57:53

Hammer, od przystanku tymczasowego 710 na Mirkowskiej (koło ronda) na Polną jest 10 minut spacerkiem piechotą, z Klarysewa - 15. Więc nie musisz czekać na 710, chyba, że masz problem z chodzeniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 19 lis 2013 - 13:31:56

mam problem z rozkładem jazdy smiling smiley

Bo ten zlikwidowany kurs nie zajeżdża ani na Polną ani na Klarysew smiling smiley

I albo jestem dużo za wcześnie jadąc 710 albo na styk (lub lekko spóźniony) jadąc 724.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: od 18.listopada remont Bielawskiej - zmiana tras 710 i N50
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 19 lis 2013 - 14:04:44


Hammer
mam problem z rozkładem jazdy smiling smiley
Bo ten zlikwidowany kurs nie zajeżdża ani na Polną ani na Klarysew smiling smiley
I albo jestem dużo za wcześnie jadąc 710 albo na styk (lub lekko spóźniony) jadąc 724.

Nie rozumiem - czy to oznacza, że poza zmianą trasy 710 zlikwidowano także w tym tygodniu niektóre konkretne kursy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.