Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 16
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sty 2014 - 12:09:34

Zgiełk wydaje się być po to, żeby przysłonić istotę sprawy. W tym przypadku nieobojętny stosunek
Urzędu Miasta i Gminy do sprawy adopcji, chipowania (darmowe), bardzo pozytywnych wyników kontroli
w przytulisku w Odrowążu oraz pomocy mieszkańcom w odnalezieniu zaginionego czworonoga.hot smiley
Wskazuje na to fakt, iż w momencie, gdy ukazały się wpisy na temat pozytywnych działań lokalnego Wydziału
Ochrony Środowiska na rzecz
bezdomnych i zaginionych zwierząt.Renata T wrzuciła kilka swoich,
"jedna po drugiej" następujących, bardzo obszernych wypowiedzi (głównie cytaty), "zamydlajac wątek"'

Zasłonięte przez wolontariuszkę wypowiedzi stanowiły jednocześnie ważne informacje dla mieszkańców.
które być może"Renaty T" nie dotyczą, bo może podobnie jak jej fcebookowe koleżanki (autorki "afery" ),
mieszkanką ani naszego miasta, ani naszej wsi nie jest.
grinning smiley

Dla potwierdzenia powyższego podaję kilka osób biorących żywy udział w dyskusji "w naszej sprawie" na Facebooku i na forum
Beata K. - założycielka tego wątku - zamieszkała Warszawa
Agnieszka M. - zamieszkała Piaseczno
Dorota P- autorka wielokrotnie już cytowanego anonsu, z prośbą o wsparcie, - zamieszkała Piaseczno
Renata T żywa dyskutantka naszego forum, dyskredytująca decyzje naszych władz - reprezentantka Stowarzyszenia
"Tuż Obok" z Żabieńca,
No i pan Michał Rosa, bardzo oddany naszej sprawy - Radny Piaseczna
Powyższe informacje są podane na Faceboku i w tym wątku

Ciekawe jak Szanowni Państwo poradzili sobie z podobnym problemem na Własnym terenie - Piaseczno oraz Warszawa?
Przypuszczam, że u nich już wszystko gra! ;)

Trzeba poprosić pana Andrzeja Z, aby wystąpił do UMiG K-J o dostęp do informacji publicznej, w temacie tych "referencji"
jak również przebiegu adopcji w ubiegłym roku na naszym terenie tj, Ile piesków było? Ile adoptowano? Ile zostało? Ile zostało poddanych eutanazji? A także w jakich warunkach przebywały bezdomne psy? Ma on praktykę w tej materii.smiling bouncing smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-20 17:58 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 sty 2014 - 13:12:59

zoli, ja mam tylko nadzieję, że to są ogólnodostępne dane, które każdy może zobaczyć. Bo jeżeli nie są publiczne, to tak wiesz, nie wypada podawać smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sty 2014 - 13:41:23

Bartku, jak wejdziesz w linka podanego przez Renatę T na pierwszej stronie tego wątku, następnie wejdziesz w poszczególne osoby biorące "żywy" udział w facebookowej dyskusji (ten sam link),
następnie wejdziesz w informacje o tych osobach (w tym samym linku do Facebooka),
to wyskakuje Ci w jakich miastach panie mieszkają, same to podają.
Resztę masz w treści facebookowych wpisów dokonanych przez nie i wypowiedzi w tym wątku. Jak jedno i drugie dokładnie
prześledzisz, też znajdziesz.
Sądzę, że Renata T nie ma nic.na przeciwko skoro sama zamieściła linka.
A Beata K w jednej ze swoich facebookowych wypowiedzi podaje, że właśnie założyła ten wątek
Więc chyba, to nie tajemnicasmiling smiley?
Jednocześnie muszę zaznaczyć, że ja nie ujawniam danych osobowych. Podaję jedynie inicjały i miasto.smiling smiley



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 22:51 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 sty 2014 - 14:14:13

OK



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sty 2014 - 19:40:16


zoli

Hesiu-Melu, reszty komentować nie bę-dęęę. Obie wiemy o co chodzi, z tą różnicą, że ja patrzę obiektywnie,
a Ty bronisz czyjejś racji, albo........., czegoś innego.
Ostatnią Twoją wypowiedź traktuję jedynie jako samoobronę, gdyż doceniam Twą inteligencjęsmiling smiley

Dziwię się tylko, że teraz piszesz takie dziwne rzeczy, skoro wcześniej sama podałaś, jak wygląda adopcja i sama brałaś w niej
udział ( po raz kolejny cytować nie będę).
Dodam tylko, iż z Twoich poprzednich wypowiedzi wynika, że to nie jest taka prosta sprawa i nie każdy dostaje pieska.smiling smiley

.

Ja niestety nie wiem o co chodzi! Miło tak sobie wyłącznie przyznać prawo do obiektywizmu.

"Ostatnią Twoją wypowiedź traktuję jedynie jako samoobronę, gdyż doceniam Twą inteligencję smiling smiley"

... a traktuj sobie jak chcesz!!!

Ataki na wolontariuszy są po prostu obrzydliwe. Tylko dlatego, że wolontariuszki nie mieszkają w naszej gminie ... ma je to dyskredytować. Co to za argument?

Mam wrażenie Zoli, że jesteś rzecznikiem urzędu, albo przynajmniej członkiem stowarzyszenia, którego rzecznikiem jest Guciak ... (?) Mylę się?

Nie wiem tylko czy takie ataki, poniżej pasa, przysporzą głosów kandydatom stowarzyszenia w najbliższych wyborach....

Cytat (Zoli):
Zgiełk wydaje się być po to, żeby przysłonić istotę sprawy. W tym przypadku nieobojętny stosunek
Urzędu Miasta i Gminy do sprawy adopcji, chipowania (darmowe), bardzo pozytywnych wyników kontroli
w przytulisku w Odrowążu oraz pomocy mieszkańcom w odnalezieniu zaginionego czworonoga.
hot smiley

Nieobojętny, jak to nazywa Zoli, stosunek UMIG do zwierząt jest wynikiem ostrej krytyki społecznej z jaką spotkały się działania urzędników.

Celem tych działań było pozbycie się problemu bezdomnych zwierząt z terenu gminy. Nikt by palcem nie kiwnął, gdyby nie "nieuzasadniona histeryczna kampania" (cytat z p.Burmistrza Jańczuka).

... że UMIG darmowo czipuje zwierzęta - chwała im za to!

Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia, vide mój wpis z 3 stycznia 2014 - [www.konstancin.com]

Co należy zrobić:

1/ bezpłatne czipowanie

W listopadzie bezpłatnie zaczipowałam psa (szczeniaka adoptowanego przez jedną z fundacji). Nie wiem czy ta akcja bezpłatnego czipowania nadal trwa, czy tak jak w ubiegłym (2012) roku czipów było tyle co kot napłakał.

- w K-J jest uchwała RM wprowadzająca obowiązek czipowania, ale kto o tym wie? Skoro bydło, trzoda chlewna itd. muszą być zaczipowane to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie psy i koty miały czipy. Czipowanie odpłatne kosztuje 50-60 zł - przy dużej akcji gmina mogłaby uzyskać znacznie niższą cenę.

Plakaty + Obwieszczenia Burmistrza na wszystkich tablicach i we wszystkich przychodniach .... i obowiązek zaczipowania psa przy okazji szczepienia p-ko wściekliźnie. Straż miejska wyposażona w czytnik czipów i każdego psa można sprawdzić.

2/ dopłacanie do sterylizacji zwierząt

3/ uświadamianie mieszkańców, że bezdomność zwierząt da się ograniczyć tylko poprzez ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania

4/ wprowadzenie podatku za psa (był taki i nadal można go wprowadzić uchwałą RM) a zwolnienie z jego uiszczania przez osoby, które mają wysterylizowane i zaczipowane zwierzęta

5/ pieniądze z podatku przeznaczyć na wszystkie działania na rzecz ograniczenia populacji niechcianych zwierząt.

Pewnie jest jeszcze wiele pomysłów - ale trzeba chcieć, ale nasz UMIG woli zapłacić hyclowi po 2675 zł za bezpańskiego psa czy kota i mi
eć kłopot z głowy.


Przekaż komu trzeba, Zoli.;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sty 2014 - 20:02:53



Pewnie jest jeszcze wiele pomysłów - ale trzeba chcieć, ale nasz UMIG woli zapłacić hyclowi po 2675 zł za bezpańskiego psa czy kota i mieć kłopot z głowy.
los zwierząt uzależniony jest od wygranego przetargu a w przetargu uczestniczą biznesmeni ,których niestety często jedynym kryterium jest zysk i tak ,:" A właściciele pseudoschronisk będą zakopywać kolejne psie zwłoki pod płotem i przesiadać się do coraz nowszych modeli samochodów..."


,[wpolityce.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-20 20:24 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: guciakguciak (---.dynamic.chello.pl)
Data: 20 sty 2014 - 22:33:32


Hesia-Mela
Ataki na wolontariuszy są po prostu obrzydliwe. Tylko dlatego, że wolontariuszki nie mieszkają w naszej gminie ... ma je to dyskredytować. Co to za argument?

Mam wrażenie Zoli, że jesteś rzecznikiem urzędu, albo przynajmniej członkiem stowarzyszenia, którego rzecznikiem jest Guciak ... (?) Mylę się?

Nie wiem tylko czy takie ataki, poniżej pasa, przysporzą głosów kandydatom stowarzyszenia w najbliższych wyborach....

Mylisz się i co to za argument w dyskusji o psach??? Zawsze możesz głosować na siebie smiling smiley a więc do meritum sprawy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 20 sty 2014 - 23:20:11

A pies? smiling smileysmiling smileysmiling smiley


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 00:50:53


Hesia-Mela

Ataki na wolontariuszy są po prostu obrzydliwe. Tylko dlatego, że wolontariuszki nie mieszkają w naszej gminie ... ma je to
dyskredytować.Co to za argument?

A dlaczegóż to, zaraz obrzydliwe? Tylko wolontariuszki mają prawo do ataku i krytyki. a inni nie? hot smiley
W stosunku do wolontariuszek stosuje się odrębne prawo - nietykalności?
Ja czytam tylko dokładnie wypowiedzi, zamieszczone przez te Panie na Facebooku i na forum. Informacje,
które same podają. I wyciągam wnioski.
Zakaz logicznego myślenia w tym kraju, czy co? smiling smiley
Miłe Panie natomiast przed sprawdzeniem stanu faktycznego, publicznie malują najgorsze scenariusze...........

Nie mam nic przeciwko wolontariuszkom i tym miejscowym i z poza gminy i doceniam ich pracę i poświęcenie,
ale przeciwko takim, które podając się za nasze mieszkanki sieją panikę, opierając się jedynie
na nieuzasadnionych
domysłach - i owszem mam.>grinning smiley<
Oraz takim, które przy okazji działalności charytatywnej uprawiają grę polityczną - również. >grinning smiley<

Żebym nie była gołosłowna podaję obszerny fragment wypowiedzi Beki - zamieszkałej w Warszawie
założycielki tego wątku:


beka

Szanowni właściciele i miłośnicy czworonogów,

Wszystko na to wskazuje gdyż, przetarg w naszej gminie na odławianie i opiekę nad bezdomnymi zwierzętami (psy i koty) wygrała firma Eko Art z Bliżyna, woj. świętokrzyskie.
W grę wchodzą nie tylko bezdomne zwierzęta, ale i zagubione. Więc pilnujcie swoich pupili (za chwilę Sylwester), bo będziecie ich szukać w miejscu oddalonym od Konstancina o ok 200 km.
Zastanawiam się jak to będzie funkcjonować, jeśli jakieś zwierzę ulegnie wypadkowi to kto się nim zajmie? ile będzie czekać zanim ktoś udzieli mu pomocy? A jak pies będzie agresywny? Zanim ktoś z Bliżyna przyjedzie pies może być już daleko.
Nie podoba mi się to szczerze mówiąc. Zawsze byłam dumna, że nasza gmina miała naprawdę przyzwoity program ochrony zwierząt.


Czy nie należało najpierw dowiedzieć się, gdzie trzeba, jak ma wszystko funkcjonować? Zanim podniesie się larum?
No, ale z Warszawy do Konstancina-Jeziorny "mieszkance........"nie po drodze. smiling smiley


No i poświęcony "wyłącznie ochronie zwierząt" wpis drugiej "naszej mieszkanki" - Renaty T


Renata T

Kochani, takie mamy fatalne władze w naszej gminie Konstancin-Jeziorna, których myślenie i działania zatrzymały się na poziomie
z innej epoki a poziom inicjatywy w powyższy zakresie jest na poziomie zerowym. No ale to tylko wybór mieszkańców.
W przyszłym roku wybory, należy przemyśleć nasze decyzje.


I CZY TO NIE JEST OBRZYDLIWE? angry smiley I KTO TU KOGO DYSKREDYTUJE?angry smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 01:38 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 sty 2014 - 02:08:58

Schronisko p. Banaszewskiego w Odrowążu znajduje się na terenie Gminy Stąporków, która również podpisała umowę z tą firmą.

Oto ciekawe ogłoszenie ze strony gminnej: [www.staporkow.pl]

Mnie zaintrygowało zdanie: "Przewidujemy stosowne wynagrodzenie dla opiekuna zwierzęcia." Gminę Stąporków na to stać? Warto by sprawdzić, o jakim wsparciu finansowym tu mowa. Może po prostu to się bardziej opłaca, niż te 2,5 tys. zł za odłowienie i opiekę nad jednym bezpańskim psem.

Oczywiście na naszej stronie gminnej również widnieje analogiczne ogłoszenie: [www.konstancinjeziorna.pl] . W zasadzie widzę dwie drobne różnice:
Po pierwsze: na stronie Stąporkowa są zdjęcia psów i adresy, gdzie można je obejrzeć.
Po drugie: Są to nie tylko psy trzymane w schronisku Eko-Artu, lecz także te "do wzięcia" bezpośrednio z gospodarstw na terenie gminy, a zatem - ZANIM trafią podrzucone w pudle do jakiegoś przedszkola czy wyrzucone z samochodu do lasu. To się chyba nazywa prewencja.

Masz wątpliwości - zapytaj panią burmistrz online: [www.staporkow.pl] . U nas poprzedni burmistrz tego próbował, ale potem się zdenerwował i wszystkie pytania mieszkańców pozostające bez odpowiedzi przez wiele miesięcy po prostu wykasował.

Zoli zaraz skrytykuje, że ja także robię na psach politykę. Tyle, że to jest filozofia Kalego. Jak burmistrz za pieniądze podatników albo na (spory) kredyt urządza sobie wyborczą reklamę taką czy inną imprezą czy inwestycją, chwali się w sieci, w prasie, zaprasza Kurier Warszawski - to być dobrze. Kiedy zaś wolontariusze (słusznie czy niesłusznie) krytykują władze gminy za taką czy inną konkretną decyzję (bo SIWZ także jest decyzją) - to być bardzo, bardzo źle. A przecież taka jest natura demokracji, że władza podlega ocenie i krytyce i że mimo nadużywania art. 212 KK nadal mamy w Polsce wolność słowa. Jeśli ktoś nie znosi krytyki i nie umie jej konstruktywnie wykorzystać, to może niech się za politykę nie zabiera.

Żeby było jasne: nie oceniam schroniska w Odrowążu i nie wyrokuję, czy wynik przetargu będzie korzystny dla bezdomnych zwierząt w gminie, czy nie, choć miałem i mam wątpliwości, jak większość z nas, dotyczące odległości i kontroli (inne związane z profilem firmy zostały już chyba satysfakcjonująco wyjaśnione). Natomiast nie całkiem podoba mi się retoryka widoczna w niedawnych wypowiedziach Zolego i Guciaka na tym forum: Mamy oto słuchać ich bardzo pewnych siebie argumentów, ale kiedy tylko pojawiają się jakieś istotne argumenty z drugiej strony, ci panowie wydymają wargi i prychają lekceważąco: "to polityka, to obrzydliwe - nie będę się odnosił, nie warto." W ten sposób hasło "z dala od polityki" zostaje zamienione w farsę (ucieczka od dyskusji). Wiarygodność wolontariuszek ponoć zdaniem Zolego dyskredytuje to, że część z nich prawdopodobnie nie mieszka w naszej gminie. Natomiast to, że ktoś jest rzecznikiem ugrupowania politycznego pana burmistrza plus od niedawna jego etatowym pracownikiem, to ma zapewne dodawać mu obiektywizmu i wiarygodności w dyskusji o decyzjach Urzędu? To są Panowie po prostu SKUMBRIE W DOBRYM TOMACIE. smiling smiley;) Pies by się uśmiał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 02:12 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 sty 2014 - 02:31:35


rondo


Natomiast nie całkiem podoba mi się retoryka widoczna w niedawnych wypowiedziach Zolego i Guciaka na tym forum: (...) ci panowie wydymają wargi i prychają lekceważąco:

Zoli to kobieta,

A tak, nie zwróciłem uwagi, przepraszam. Wobec tego te osoby prychają i wydymają wargi. ;)

Nic zupełnie nie mam do tych osób. Z tymi wolontariuszkami i dyskusją w sieci to niestety znów "polskie piekiełko": oskarżenia bez dowodu z obu stron - chciałbym się trzymać z dala od takich dyskusji, pełno ich u nas, nie tylko na tym forum. Ale nie mogłem się powstrzymać od uśmiechu czytając, jak Guciak i Zoli się obrażają na "politykę".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 02:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 22 sty 2014 - 09:55:30



Mamy oto słuchać ich bardzo pewnych siebie argumentów, ale kiedy tylko pojawiają się jakieś istotne argumenty z drugiej strony, ci panowie wydymają wargi i prychają lekceważąco: "to polityka, to obrzydliwe - nie będę się odnosił, nie warto." W ten sposób hasło "z dala od polityki" zostaje zamienione w farsę (ucieczka od dyskusji). Wiarygodność wolontariuszek ponoć zdaniem Zolego dyskredytuje to, że część z nich prawdopodobnie nie mieszka w naszej gminie
po 1 - masz Tomku rację...
po 2 - nie wiem czemu ktoś po wpisie na FB ocenia adres zamieszkania daje osoby, gdy ta jednocześnie jasno określa (i te fragmenty nawet są cytowane), że jest mieszkańcem naszej gminy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 sty 2014 - 10:32:18

Zdjęcia psów do adopcji wisiały na gminnej stronce - i jak mi mówiła p. kierownik RiOŚ nadal będą. Na razie zwierzaki były do oglądu (i chyba jeszcze są) w Prima Wecie na ul. Długiej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2014 - 12:13:15


Tomasz Zymer
Schronisko p. Banaszewskiego w Odrowążu znajduje się na terenie Gminy Stąporków, która również podpisała umowę z tą firmą.

Oto ciekawe ogłoszenie ze strony gminnej: [www.staporkow.pl]

Mnie zaintrygowało zdanie: "Przewidujemy stosowne wynagrodzenie dla opiekuna zwierzęcia." Gminę Stąporków na to stać? Warto by sprawdzić, o jakim wsparciu finansowym tu mowa. Może po prostu to się bardziej opłaca, niż te 2,5 tys. zł za odłowienie i opiekę nad jednym bezpańskim psem.

Oczywiście na naszej stronie gminnej również widnieje analogiczne ogłoszenie: [www.konstancinjeziorna.pl] . W zasadzie widzę dwie drobne różnice:
Po pierwsze: na stronie Stąporkowa są zdjęcia psów i adresy, gdzie można je obejrzeć.
Po drugie: Są to nie tylko psy trzymane w schronisku Eko-Artu, lecz także te "do wzięcia" bezpośrednio z gospodarstw na terenie gminy, a zatem - ZANIM trafią podrzucone w pudle do jakiegoś przedszkola czy wyrzucone z samochodu do lasu. To się chyba nazywa prewencja.

Masz wątpliwości - zapytaj panią burmistrz online: [www.staporkow.pl] . U nas poprzedni burmistrz tego próbował, ale potem się zdenerwował i wszystkie pytania mieszkańców pozostające bez odpowiedzi przez wiele miesięcy po prostu wykasował.

Zoli zaraz skrytykuje, że ja także robię na psach politykę. Tyle, że to jest filozofia Kalego. Jak burmistrz za pieniądze podatników albo na (spory) kredyt urządza sobie wyborczą reklamę taką czy inną imprezą czy inwestycją, chwali się w sieci, w prasie, zaprasza Kurier Warszawski - to być dobrze. Kiedy zaś wolontariusze (słusznie czy niesłusznie) krytykują władze gminy za taką czy inną konkretną decyzję (bo SIWZ także jest decyzją) - to być bardzo, bardzo źle. A przecież taka jest natura demokracji, że władza podlega ocenie i krytyce i że mimo nadużywania art. 212 KK nadal mamy w Polsce wolność słowa. Jeśli ktoś nie znosi krytyki i nie umie jej konstruktywnie wykorzystać, to może niech się za politykę nie zabiera.

Żeby było jasne: nie oceniam schroniska w Odrowążu i nie wyrokuję, czy wynik przetargu będzie korzystny dla bezdomnych zwierząt w gminie, czy nie, choć miałem i mam wątpliwości, jak większość z nas, dotyczące odległości i kontroli (inne związane z profilem firmy zostały już chyba satysfakcjonująco wyjaśnione). Natomiast nie całkiem podoba mi się retoryka widoczna w niedawnych wypowiedziach Zolego i Guciaka na tym forum: Mamy oto słuchać ich bardzo pewnych siebie argumentów, ale kiedy tylko pojawiają się jakieś istotne argumenty z drugiej strony, ci panowie wydymają wargi i prychają lekceważąco: "to polityka, to obrzydliwe - nie będę się odnosił, nie warto." W ten sposób hasło "z dala od polityki" zostaje zamienione w farsę (ucieczka od dyskusji). Wiarygodność wolontariuszek ponoć zdaniem Zolego dyskredytuje to, że część z nich prawdopodobnie nie mieszka w naszej gminie. Natomiast to, że ktoś jest rzecznikiem ugrupowania politycznego pana burmistrza plus od niedawna jego etatowym pracownikiem, to ma zapewne dodawać mu obiektywizmu i wiarygodności w dyskusji o decyzjach Urzędu? To są Panowie po prostu SKUMBRIE W DOBRYM TOMACIE. smiling smiley;) Pies by się uśmiał.

Dokładnie tak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 13:41:40


Hesia-Mela


Jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia, vide mój wpis z 3 stycznia 2014 - [www.konstancin.com]

I pod tym wpisem jak mi się wydaje "rzecznik" Ci przyklasnął, czy Twoim rzecznikiem jest również?
(przeczytaj uważnie wszystkie wpisy z 3 stycznia 2014)



Hesia-Mela

Co należy zrobić:

1/ bezpłatne czipowanie
Plakaty + Obwieszczenia Burmistrza na wszystkich tablicach i we wszystkich przychodniach .... i obowiązek zaczipowania psa przy okazji szczepienia p-ko wściekliźnie. Straż miejska wyposażona w czytnik czipów i każdego psa można sprawdzić.

2/ dopłacanie do sterylizacji zwierząt

3/ uświadamianie mieszkańców, że bezdomność zwierząt da się ograniczyć tylko poprzez ograniczenie niekontrolowanego rozmnażania

4/ wprowadzenie podatku za psa (był taki i nadal można go wprowadzić uchwałą RM) a zwolnienie z jego uiszczania przez osoby, które mają wysterylizowane i zaczipowane zwierzęta

5/ pieniądze z podatku przeznaczyć na wszystkie działania na rzecz ograniczenia populacji niechcianych zwierząt.

I to się nazywa współpraca!!!

Bardzo dobre postulaty, ze wszystkimi się zgadzam. Niektóre z nich mają już zastosowanie w praktyce.
Miałam, to napisać wcześniej, ale musiałam odpierać ataki.smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 13:55 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 14:31:09

Proszę przeczytać uważnie wątek - odpowiedź jest w treścismiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 sty 2014 - 17:16:31


rondo
Przeczytałem i nie znalazłem. Byc może nie dość uważnie czytam. A nie może Pani po prostu odpowiedziec ?

może chodzi o to:

[www.konstancinjeziorna.pl]

18 stycznia linkowała Mania



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 17:17 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 sty 2014 - 17:46:48


Tomasz Zymer

Schronisko p. Banaszewskiego w Odrowążu znajduje się na terenie Gminy Stąporków, która również podpisała umowę z tą firmą.

To chyba dobra wiadomość, są blisko można by skorzystać z ich spostrzeżeń.smiling smiley


Tomasz Zymer
Oto ciekawe ogłoszenie ze strony gminnej: [www.staporkow.pl]

Mnie zaintrygowało zdanie: "Przewidujemy stosowne wynagrodzenie dla opiekuna zwierzęcia." Gminę Stąporków na to stać? Warto by sprawdzić, o jakim wsparciu finansowym tu mowa. Może po prostu to się bardziej opłaca, niż te 2,5 tys. zł za odłowienie i opiekę nad jednym bezpańskim psem.

Pomysł nie głupi, trzeba by jednak zabezpieczyć go jakoś. Żeby nie było sytuacji, że ktoś adoptuje psa, bierze kasę, a po jakimś czasie psa podrzuca.
Może zamiast jednorazowo wynagradzać okresowo i sprawdzać, czy pies jest na stanie?


Tomasz-Zymer
Oczywiście na naszej stronie gminnej również widnieje analogiczne ogłoszenie: [www.konstancinjeziorna.pl] . W zasadzie widzę dwie drobne różnice:
Po pierwsze: na stronie Stąporkowa są zdjęcia psów i adresy, gdzie można je obejrzeć.
Po drugie: Są to nie tylko psy trzymane w schronisku Eko-Artu, lecz także te "do wzięcia" bezpośrednio z gospodarstw na terenie gminy,.....

Informacja na stronie gminnej o adopcji czworonogów pojawiła się w październiku, tj.- przed "podniesieniem alarmu"
i jest już wcześniej zawieszona w tym wątku.smiling smiley
Zdjęcia psów też podobno robione są i zamieszczane. Resztę można chyba jakoś dopracować.
Jeśli nawet, niektóre z pomysłów zostały wdrożone po ukazaniu się wpisów na forum, to chyba też dobrze. Bo świadczyć to może o tym,
że nie z "takim betonem" mamy do czynienia.........................i nasza dyskusja nie idzie na marne.smiling smiley


Tomasz-Zymer

Zoli zaraz skrytykuje, że ja także robię na psach politykę. Tyle, że to jest filozofia Kalego.

Tomku, w tym co tu napisałeś nie widzę żadnej polityki, tyko Twój pogląd na sprawę i chęć rozwiązania problemu w konkretny sposób.
Nie będę walczyć ze słusznymi argumentami - zaskoczyłam?
Filozofia Kalego działa jednak w obie strony, - jak wiesz!


Tomasz-Zymer
nie całkiem podoba mi się retoryka widoczna w niedawnych wypowiedziach Zolego i Guciaka na tym forum: Mamy oto słuchać ich bardzo pewnych siebie argumentów, ale kiedy tylko pojawiają się jakieś istotne argumenty z drugiej strony, ci panowie wydymają wargi i prychają lekceważąco

Jesteś pewien, że na pewno tak jest?


Tomasz-Zymer
Wiarygodność wolontariuszek ponoć zdaniem Zolego dyskredytuje to, że część z nich prawdopodobnie nie mieszka w naszej gminie..

Przeczytaj uważnie! Nie chodzi mi o to, że nimi nie są, tylko, że nimi nie będąc za nie się podają, a to chyba drobna różnica.
Chyba, że podają
nie zgodne z prawdą dane w informacjach o osobie na Facebooku.smiling smiley

P.S.

Tomku, uaktywnij skrzynkę. Chciałam Ci coś przesłać.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-22 19:04 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 22 sty 2014 - 19:07:36


zoli
Tomku, uaktywnij skrzynkę. Chciałam Ci coś przesłać.

Zwolniłem miejsce w skrzynce. Ewentualnie można też na email exams@orange.pl .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Bezdomne zwierzęta z naszej gminy bedą wyjeżdżać w świętokrzyskie?
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 sty 2014 - 13:50:39

Dobry pomysł, panie Rondo.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.