Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Olimpijczyk z Cieciszewa
02 lut 2014 - 15:42:49
O wszystkim tu [www.kurierpoludniowy.pl]

Wątek w polityce lokalnej bo to ona kształtuje możliwości wystąpienia tego typu sytuacji.
To baza sportowa i świadoma polityka inwestowania w nią, w animatorów, trenerów itd.itp. daje możliwości odciagniecia młodzieży od głupot.
A przy okazji można uzyskać efekt promocyjny pt. "Konstancin potrafił wychować olimpijczyka".
Jak już będziemy mieli sale gimnastyczne w każdej szkole, program ich wykorzystania, do tego ścieżki rowerowe, miejsca do masowego uprawiania sportu, zimą sztuczne lodowisko to wtedy moze doczekamy sie kolejnych olimpijczyków... Kosztuje? Ano musi.... Ale jesli wynika to ze świadomej polityki to na pewno się opłaci!
Re: Olimpijczyk z Cieciszewa
13 lut 2014 - 13:42:57
wiadomość z 10.lutego [sport.wp.pl]

"Artur Waś zajął dziewiąte miejsce w wyścigu na 500 m łyżwiarzy szybkich w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Komplet medali zdobyli Holendrzy. Zwyciężył Michel Mulder przed Janem Smeekensem i swoim bratem bliźniakiem Ronaldem. Drugi z Polaków Artur Nogal był 36.

Waś (LKS Poroniec Poronin) nie obronił ósmej lokaty zajmowanej po pierwszej części konkurencji. Do triumfatora rywalizacji stracił 0,90 s. Jego kolega klubowy Nogal był wolniejszy od Michela Muldera o 2,18 s. W pokonanym polu pozostawił Łotysza Haralda Silovsa, Holendra Stefana Groothuisa i Australijczyka Daniela Greiga.

To drugi komplet medali wywalczony przez "Pomarańczowych" w Soczi. Poprzednio w wyścigu na 5000 m zwyciężył Sven Kramer przed Janem Blokhuijsenem i Jorritem Bergsmą."

Brawa dla p. Artura - sam udział naszego sąsiada w Olimpiadzie jest wielkim wydarzeniem, a lepsze miejsca przyjdą z czasem. Jest młody - kariera sportowa przed nim.

Dotychczasowe sukcesy dają taką nadzieję:
źródło: [www.kurierpoludniowy.pl]
"Artur Nogal zapewnił sobie kwalifikację olimpijską dzięki doskonałym wynikom osiągniętym podczas ostatniego cyklu 4 zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Calgary, Salt Lake City, Astanie i w Berlinie. To, że panczenista z Cieciszewa w pełni zasłużył na występ w Soczi, potwierdził dodatkowo pod koniec grudnia w Zakopanem, gdzie zdobył Mistrzostwo Polski na dystansie 500 m. Nie są to jednak jedyne sukcesy 23-letniego sportowca. W sezonie 2009/2010 wygrał cykl zawodów Pucharu Świata Juniorów. Natomiast w marcu 2010 roku w Moskwie wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim w wyścigu na dystansie 500 m. Był to pierwszy złoty medal polskiego zawodnika na tej imprezie od 37 lat. Mieszkaniec Cieciszewa wielokrotnie reprezentował również nasz kraj na Mistrzostwach Europy i ma na swoim koncie rekord Polski juniorów."
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 67
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017