Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4
Re: 18.marca uchwała o zmianie statutu uzdrowiska na komisji uzdrowiskowej
Wysłane przez: kaankaan (178.36.37.---)
Data: 27 mar 2014 - 12:57:23


ola
kaan, kontekst mojej wypowiedzi wskazuje, że "późniejszy wiek" oznacza tu wiek ponadgimnazjalny. Wiek 40+ tez jest oczywiście ponadgimnazjalny, ale odnosiłam się do grupy wiekowej podlegającej instytucjonalnym oddziaływaniom edukacyjnym smoking smiley

Nie określiłem żadnej "granicy" 40 + czy też innej ... A kontekst mego komentarza / czytanego ze zrozumieniem / wskazuje że , następuje dostrzegalny "gołym okiem" rosnący proces ,w stopniu statystycznie istotnym ,narastających w społeczeństwie trudności w rozumieniu tekstu pisanego .Z tego "dobrodziejstwa" z " inteligentnym znieczuleniem" korzystają autorzy promocyjnych tekstów a atrakcyjne oferty firm ubezpieczeniowych i banków wiodą w tej dziedzinie zdecydowany prym. Sądzę także że, na ten trwający proces nie ma i nie będzie miał wpływu powiekszająca się w skali kraju liczba osób "po studiach" / nie konkretnej uczelni ale postudiach !!!/ .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 18.marca uchwała o zmianie statutu uzdrowiska na komisji uzdrowiskowej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 27 mar 2014 - 21:15:40

Proszę moderatora o przeniesienie dyskusji dotyczącej umiejętności czytania ze zrozumieniem do osobnego wątku w dziale "Sprawy ogólne". Dla tego konkretnego wątku istotna jest wyłącznie wykładnia prawnika na gminnym etacie w sprawie projektu uchwały.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 18.marca uchwała o zmianie statutu uzdrowiska na komisji uzdrowiskowej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 mar 2014 - 09:04:47

W najbliższej wolnej chwili. A pana Andrzeja proszę o niewprowadzaniego dalszego chaosu i potęgowanie śmietnika przez zupełnie niepotrzebne komentarze na temat offtopu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 18.marca uchwała o zmianie statutu uzdrowiska na komisji uzdrowiskowej
Wysłane przez: olaola (178.36.6.---)
Data: 04 kwi 2014 - 07:21:36


Tomasz Zymer
(...) Dla tego konkretnego wątku istotna jest wyłącznie wykładnia prawnika na gminnym etacie w sprawie projektu uchwały.

co z tą wykładnią ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 18.marca uchwała o zmianie statutu uzdrowiska na komisji uzdrowiskowej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 04 kwi 2014 - 07:32:01

Wykładnia jest, choć napisana w taki sposób, że trudno ją jasno zinterpretować (zapętlanie się na tej samej prostej konkluzji powtarzanej w kilku wersjach, rozumowanie kołowe, itp.) Tym niemniej, na podstawie przedstawionych dwóch wykładni powstał poprawiony projekt uchwały, który obecnie znów jest przedmiotem dalszych analiz prawników. W przyszłym tygodniu, jeśli Młodzieżowa Rada Miejska wyrazi zainteresowanie, będzie ona opiniowała ten projekt uchwały jako pierwszy w historii swojej działalności. W międzyczasie trwają prezentacje / konsultacje projektu z młodzieżą gimnazjalną. Oficjalnie powróci na sesję majową Rady Miejskiej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-04 07:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Konsultacje projektu z młodzieżą w gimnazjum No Bell
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 04 kwi 2014 - 20:42:02

Poniżej link do pełnego nagrania (25 minut) prezentacji i dyskusji w gimnazjum No Bell Cube przy Mirkowskiej dotyczącej elektrowni wodnej na Imberfalu i przystani dla łódek. Po dyskusji nasi gimnazjaliści poparli projekt uchwały pozwalającej na budowę elektrowni i przystani: 23 osoby były za, 1 przeciw, 1 się wstrzymała. Nagranie mojej prezentacji oraz całości dyskusji: [w695.wrzuta.pl] . Link do wizualizacji elektrowni i przystani koło Starej Papierni: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Czy młodzi powinni opiniować uchwałę o elektrowni wodnej? Nie, jeśli ma to być pretekst do oskarżeń o manipulację.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 08 kwi 2014 - 17:36:02

Czy młodzi powinni opiniować uchwałę o elektrowni wodnej? Nie, jeśli ma to być pretekst do oskarżeń o manipulację.

Na stronie roboczej Młodzieżowej Rady Miejskiej, czytanej przez zdecydowaną większość młodych radnych, zamieściłem przed chwilą następujący wpis:

Po burzliwej dyskusji przy okazji debaty MALL zastanawiam się, co Wam radzić w sprawie ewentualnego opiniowania mojego projektu uchwały przez MRM. Z jednej strony, zmiana wizerunku centrum miasta oraz budowa przystani na rzece może ewidentnie interesować młodzież. Z drugiej, możecie jako młodzi radni zostać pomówieni o wchodzenie w spory polityczne, a ja - o manipulowanie Waszą Radą dla korzyści jakiegoś inwestora, którego, choćby proponował najciekawsze dla mieszkańców i gminy inwestycje (przystań, zalew rekreacyjny, sanatoria z funkcją uzdrowiskową), wciąż oskarża się publicznie o niejasne cele i prywatę.

Problem polega też na tym, że Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Burmistrz twierdzą, iż granic stref uzdrowiska ruszać nie wolno, nawet, jeśli ma to być z korzyścią dla mieszkańców i miasta. Jednocześnie te same władze nie robią nic, by wpisując nowe podmioty medyczne do operatu uzdrowiskowego (CKiR) oraz poszerzając strefę A ratować gminę uzdrowiskową Konstancin-Jeziorna, która wraz z upadkiem będącej obecnie w tragicznej sytuacji spółki prywatnej Uzdrowisko Konstancin-Zdrój - znajduje się na krawędzi samozagłady. Może tak się stać, choć byłby to najgorszy możliwy scenariusz, że strefy uzdrowiska znikną nawet przed 2016 rokiem, a wówczas będzie mogła bez żadnych uchwał powstać nie tylko elektrownia wodna, ale też gęsta zabudowa mieszkaniowa w centrum miasta i sto zakładów typu "asfalciarnia" oraz ogromnych magazynów przeładunkowych w Mirkowie i na obrzeżach. To będzie koniec szczególnego charakteru naszego miasta - staniemy się po prostu jednym z tysięcy brudnych, chaotycznych, potężnie zanieczyszczonych polskich przedmieść.

Pasywność władz w tej sytuacji wydaje mi się absurdem. Tym niemniej, do sprawy trzeba podejść bardzo rozważnie. Zaczynanie udziału Młodzieżowej Rady w najważniejszych sprawach miasta od sporu o opiniowanie jednej - wcale przecież nie najważniejszej - uchwały (do której panowie Cieślawski i spółka dorabiają polityczny podtekst) może nie być dobrym pomysłem. Ja Wam swoją uchwałę przekazałem, ale Wy teraz namyślcie się jeszcze we własnym gronie. Może zamiast dyskusji o tej uchwale należałoby zadać Burmistrzowi pytania: Co dalej z uzdrowiskiem? Czy gmina ma konkretny plan ratunkowy? Kto zapewni usługi uzdrowiskowe,jesli spółka za chwilę ogłosi upadłość? Kto i kiedy je wpisze do operatu? Co z bezsensownym a bardzo niebezpiecznym sporem Burmistrza z Ministerstwem Zdrowia o miejsca parkingowe na jednej uliczce koło parku (Ministerstwo grozi odebraniem statusu uzdrowiska z powodu łamania ustawy sejmowej!) Te pytania mogą być wstępem do dyskusji: Jak młodzi mogą się włączyć w program zachowania gminy uzdrowiskowej, która w końcu (jako uzdrowisko) ma już prawie sto lat, a dziś może się skończyć na naszych oczach? Jak my możemy wesprzeć dziś sprawę uzdrowiska?

Namyślcie się zatem. Ja po przemyśleniu sprawy będę osobiście nawet zadowolony, jeśli na sesji MRM NIE PODEJMIECIE tematu mojej uchwały. Są teraz znacznie ważniejsze tematy i warto - zamiast podnosić kwestie kontrowersyjne - współpracować z władzami miasta w tych sprawach, o ile tylko okaże się, że ich "prouzdrowiskowa" postawa nie jest tylko fasadą i pustym gadaniem. A jeśli jest tylko fasadą - to lepiej poznać wroga teraz, niż kiedy będzie za późno. Pozdrawiam - TZ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234
Bieżąca strona: 4 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.