Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 maj 2014 - 21:41:18

Wydział Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych

Budynek UMiG przy ul. Warszawskiej 32 (dziedziniec)
Tel.: 22-717-53-69, 22-717-53-70

Ksawery Gut
kierownik

Nowemu kierownikowi życzę sukcesów na nowej ścieżce życia thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (31.1.221.---)
Data: 13 maj 2014 - 22:16:49

jakoś dziwnym trafem nie mogę znaleźć w BIPie oferty pracy.

Czyżbym miał rację, że konkurs na inspektora w wydziale dróg gminnych był ustawiony, a następnie na zasadzie awansu wewnętrznego (czyli bez otwartego konkursu) K. Gut awansował na stanowisko kierownicze? Sugerowaliśmy już to z Czaknorisem kiedyś.

a przy okazji na BIPie jest ogłoszenie na kierownika rolno-środowiskowego znowu. (na zastępstwo)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 maj 2014 - 23:35:18

trop dalej, może wytropisz...

Dlaczego ze nie zgłosiłeś się gdy kilkakrotnie był ogłaszany konkurs na to stanowisko?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: BielauBielau (159.205.209.---)
Data: 14 maj 2014 - 07:42:32

To na funkcji sołtysa w Słomczynie vacat powstał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 14 maj 2014 - 08:39:21



następnie na zasadzie awansu wewnętrznego (czyli bez otwartego konkursu)
Burmistrz jako pracodawca ma chyba prawo dobierać ludzi z jakimi chce współpracować? Ma prawo awansować jakiegoś pracownika?
Inną rzeczą są jednak podwójne standardy tj. W analogicznych sytuacjach raz konkurs a raz jego brak...
Osobiscie mam nadzieje, ze tu decydowały kompetencje a nie przynależność do tego samego stowarzyszenia ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 14 maj 2014 - 09:09:45

Jeśli wydział będzie dobrze funkcjonował pod nowym kierownictwem, to naprawdę nie ma znaczenia, z jakiego stowarzyszenia. To jest trudny wydział i bardzo dużo indywidualnych, zaplątanych spraw. Mamy nadal ok. tysiąca lokali komunalnych, jedni nie płacą czynszów, innym grzyb rośnie na ścianie, jeszcze inni w kolejce czekają lat kilka. ZGK nie załatwi spraw, które są w gestii gminy. Na pewno nie ma czasu na prowadzenie komuś kampanii wyborczej w godzinach pracy. Więc zakładam, że jeśli będzie kampania, to po godzinach.

Wczoraj nowy pan kierownik prezentował w komisji uchwałę o sprzedaży mieszkań komunalnych z bonifikatą (pozbywamy się jako gmina udziałów we wspólnotach). Prezentacja była sprawna i konkretna. Życzę udanej pracy na nowym stanowisku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 maj 2014 - 12:05:24


Tomasz Zymer
Jeśli wydział będzie dobrze funkcjonował pod nowym kierownictwem, to naprawdę nie ma znaczenia, z jakiego stowarzyszenia. To jest trudny wydział i bardzo dużo indywidualnych, zaplątanych spraw. Mamy nadal ok. tysiąca lokali komunalnych, jedni nie płacą czynszów, innym grzyb rośnie na ścianie, jeszcze inni w kolejce czekają lat kilka.

a jeszcze inni - jak donosi magiel - po otrzymaniu lokalu komunalnego wyprowadzili się i to gminne wynajmują, albo zamknęli na cztery spusty i czekają, pytanie na co? A inni gnieżdżący się w walących się ruderach - czekaja, czekają...

...poza tym ODŚNIEŻANIE, sprzątanie ulic - pamiętamy jak to szło poprzedniemu kierownikowi, jeszcze zieleń w gminie.

Nie wiem czy tj. w gestii kierownika WGK, ale może zmusi ZGK to przedstawienia do opublikowania harmonogramu sprzątania ulic - tak jak tj. w innych miejscowościach, bo jak dotąd korespondencja z ZGK ws. kończyła się słowami "ale tego się nie da..."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (77.114.116.---)
Data: 14 maj 2014 - 12:58:35

a ciekawe kiedy zaczną zmywać na mokro bo wydaje mi się, że mają taki obowiązek.

A Burmistrz w gminie nie ma pełnej swobody do doboru kadr. Tak jest w prywatnych firmach. W urzędzie powinno być przejrzyście i na zasadach konkursowych, kto lepszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 maj 2014 - 15:08:02


Hammer

A Burmistrz w gminie nie ma pełnej swobody do doboru kadr. Tak jest w prywatnych firmach. W urzędzie powinno być przejrzyście i na zasadach konkursowych, kto lepszy.

Może mieć, zobacz art. 20 ust. z 21 listopada 2008 r o pracownikach samorządowych (Dz. U. nr 223 poz. 1458)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.202.---)
Data: 14 maj 2014 - 21:55:35

Przepis ten mówi tylko o awansie wewnętrznym osoby juz zatrudnionej. Stąd jakiś czas temu był konkurs na inspektora w WDG, który bardzo przypominał przetarg na Veturillo, a nie przepraszam Rower Miejski.

w obydwu przypadkach wygrać je moglo wielu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.141.---)
Data: 15 maj 2014 - 09:07:15

W Internecie ciezko jednoznacznie napisać, ze to ironia. Dlatego napisalem, ze przetarg byl na veturillo smiling smiley,a nie rower miejski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (37.248.52.---)
Data: 15 maj 2014 - 09:34:15

Ja do samego Ksawerego Guta nic nie mam, chodzi mi tylko o to jak ta sytuacja wygląda.

A przy okazji, to musi być naprawdę wybitny pracownik skoro tak szybko z szeregowego pracownika WDG awansuje na kierownika jednego z najtrudniejszych wydziałów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 maj 2014 - 10:19:03


Hammer
Ja do samego Ksawerego Guta nic nie mam, chodzi mi tylko o to jak ta sytuacja wygląda.

A przy okazji, to musi być naprawdę wybitny pracownik skoro tak szybko z szeregowego pracownika WDG awansuje na kierownika jednego z najtrudniejszych wydziałów.

Chyba się sprawdził: Udało mu się sprawnie zagospodarować roczny budżet na remonty. W piątek WDG otwiera ostatni przetarg na 6 zadań z nakładkami, który przygotował i zostaną zlecone roboty uzupełniające na równanie i profilowanie i układanie kostki betonowej.

Myślę że poradzi sobie także z lokalami i lokatorami w mieszkaniach komunalnych.

Co do zieleni miejskiej, to trzeba zajrzeć kiedy został rozstrzygnięty przetarg. Zajmowała się tym od lat zastępczyni kierownika WGK, a wydział działał na wstecznym...spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 maj 2014 - 12:30:16


rondo

A co ma do lokali i lokatorów mieszkań komunalnych kierownik WGK ?

sporo:

Do zakresu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych należy:
1) prowadzenie ewidencji zasobów mieszkaniowych,
2) prowadzenie spraw związanych z przydziałem i zamianą lokali komunalnych mieszkalnych,
3) prowadzenie postępowań o wstąpienie w stosunek najmu lokalu po śmierci głównego najemcy (dot. mieszkań komunalnych), rozstrzyganie sporów czynszowych oraz prowadzenie spraw w stosunku do osób zajmujących lokal po wyprowadzeniu najemcy,
4) współpraca z ZGK w zakresie likwidacji skutków samowoli lokalowych oraz egzekwowania należności czynszowych jak również wnioskowanie o wypowiadanie umów najmu lokali mieszkalnych,

źródło: BIP gminy K-J

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.173.---)
Data: 19 maj 2014 - 09:44:43


Bielau
To na funkcji sołtysa w Słomczynie vacat powstał.

A niby dlaczego miałby powstać ten vacat?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.173.---)
Data: 19 maj 2014 - 09:55:40


rondo

mania
Myślę że poradzi sobie także z lokalami i lokatorami w mieszkaniach komunalnych.

A co ma do lokali i lokatorów mieszkań komunalnych kierownik WGK ? Oprócz tego, ze ich najzwyczajniej nie lubi ? Za sprawy lokalowe odpowiada od lat p. M.Mikuszewska.

Pani M.Mikuszewska jest pracownikiem WGK, panie Rondo.
A pełna nazwa wydziału brzmi: Wydział Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 cze 2014 - 23:40:24

To poważne oskarżenie, czy ten "ktoś" aby na pewno korzysta teraz też - tzn. odkąd jest pracownikiem UMiG ?
Jeśli tak - proszę podać fakty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 cze 2014 - 01:08:23

Co mam poprawność moralna teoretycznej sytuacji do wątku. Albo konkrety albo nie ma, takie bicie piany po krzakach.

A na tę "zamrażarkę" to pan od lat zarabia, panie Andrzeju.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 cze 2014 - 08:57:11

Nie widzę tu żadnego faktu ani konkretu - albo dane, informacje i nazwiska, albo to jest zwykłe prawilniackie bicie "wiem, ale nie powiem, kto ma wiedzieć ten wie".


I albo będą fakty, konkrety, nazwiska, albo nie będzie nic, bo żadne takie teoretyzowanie, insynuacje itp. nikomu do niczego nie są tu potrzebne.

Co do moderacji, to kwestia niestety mojego czasu - nie zawsze mogę być na bieżąco. A poza tym, musi być jakaś kara za wieczne podpadanie ;)




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 cze 2014 - 20:43:25

I z konkretami możemy rozmawiać, a nie "czy to moralnie poprawne" i teoretyzowanie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.