Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 19 cze 2014 - 21:49:18

Mam moralne prawo za pracę pobierać wynagrodzenie, w zeszłym roku również miałem podpisaną identyczną umowę.
Placem zabaw zarządza GOSiR a nie sołtys wsi, więc nie mam obowiązku w ramach pełnienia funkcji sołtysa sprzątania śmieci, wyprzedzając pana myśl tym bardziej w ramach wynagrodzenia za pracę w urzędzie. Dla zaspokojenia pana ciekawości w innych sołectwach gdzie placami zabaw zarząda GOSiR jest tak samo jak w Słomczynie.

zadowolony? koniec sensacji spinning smiley sticking its tongue out

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: mariamaria (37.8.225.---)
Data: 19 cze 2014 - 22:21:52

1) art. 30 ustawy o pracownikach samorządowych:
1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.

2)z BIP UMiG:
Do zakresu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych należy:
10) planowanie potrzeb rzeczowo - finansowych, prowadzenie procedur wyłaniania firm świadczących usługi w zakresie utrzymywania porządku w gminie. Nadzór nad bieżącym utrzymywaniem porządku oraz wykonywanie czynności związanych z realizacją rozliczaniem zawartych umów.


maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-19 22:22 przez maria.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.139.---)
Data: 20 cze 2014 - 05:25:39

Czyli w tym konkretnym przypadku mamy konflikt interesów moim zdaniem.

o ile pracownik WDG, czy kadr moglby cos takiego robić o tyle tu nie bardzo. Nie chodzi oczywiscie o kwotę ile o sam fakt.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: mariamaria (37.8.225.---)
Data: 20 cze 2014 - 11:09:36

Aby to wykazać, należałoby ustalić:
1) czy ten wydział nadzoruje również utrzymanie porządku na placach stanowiących własność Gminy a zarządzanych przez GOSiR czyli czy de facto nadzoruje sam siebie - tu może audyt wewnętrzny UMIG musiałby ustalić związek przyczynowo - skutkowy;
2) dodatkowo - jak są zlecane usługi - zakładam, że GOSiR obowiązuje ustawa o finansach publicznych - bowiem ustawa pzp do takich małych zamówień nie ma zastosowania, a zatem czy usługi/dostawy/roboty budowlane zlecane są z zachowaniem właściwej proprocji nakład - rezultat, przy czym nie mówię o najniższej cenie.
Nie jest to moja sprawa, natomiast myślę, że audyt mógłby to ustalić mając dostęp do wszystkich dokumentów - pamiętam, że był niezły smiling smiley.

Do mnie jako kierownika BFZ przychodziły firmy z gminy prosząc o napisanie wniosku o dofinansowanie - w żaden sposób nie konkurujące z gminą - odmawiałam, ponieważ nie życzyłam sobie, by ktoś formułował opinię, że wykorzystuję swoje stanowisko do pozyskiwania klientów. Pieniądze to nie wszystko grinning smiley

maria



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-20 15:32 przez maria.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.169.73.---)
Data: 20 cze 2014 - 14:21:13

Abstrahując od tego, czy wystąpił konflikt interesów opisany w ustawie, czy też nie (nie rozstrzygam tego) - tego typu sprawa może być z łatwością wykorzystana przez przeciwników grupy pana Cieślawskiego i Stowarzyszenia Konstancin Jutra, jeśli ugrupowanie to lub jego członkowie zechce odegrać znaczącą rolę w nadchodzących wyborach samorządowych. Pan Gut jest przecież nadal oficjalnym rzecznikiem tej grupy. Jest to tak typowy i powszechny temat przedwyborczy, że nikt przy zdrowych zmysłach nie pchałby palców między drzwi, a już szczególnie za 200 zł miesięcznie brutto. Chyba że.... byłby tak bardzo przekonany o całkowitej bezkarności i "nietykalności" przedstawicieli administracji samorządowej, że sądziłby, iż żadna sprawa nie może im zaszkodzić. Taka wiara bywa niezwykle niebezpieczną cechą, bo często prowadzi do traktowania gminy jak prywatnego folwarku. Oczywiście, zakładam, że w tym przypadku nic takiego nie ma miejsca.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 20 cze 2014 - 17:11:37


maria
Aby to wykazać, należałoby ustalić:
1) czy ten wydział nadzoruje również utrzymanie porządku na placach stanowiących własność Gminy a zarządzanych przez GOSiR czyli czy de facto nadzoruje sam siebie - tu może audyt wewnętrzny UMIG musiałby ustalić związek przyczynowo - skutkowy;
2) dodatkowo - jak są zlecane usługi - zakładam, że GOSiR obowiązuje ustawa o finansach publicznych - bowiem ustawa pzp do takich małych zamówień nie ma zastosowania, a zatem czy usługi/dostawy/roboty budowlane zlecane są z zachowaniem właściwej proprocji nakład - rezultat, przy czym nie mówię o najniższej cenie.
Nie jest to moja sprawa, natomiast myślę, że audyt mógłby to ustalić mając dostęp do wszystkich dokumentów - pamiętam, że był niezły smiling smiley.
maria

Nad czym pani teraz dywaguje skoro już wcześniej wydała wyrok:


maria
1) art. 30 ustawy o pracownikach samorządowych:
1. Pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, nie może wykonywać zajęć pozostających w sprzeczności lub związanych z zajęciami, które wykonuje w ramach obowiązków służbowych, wywołujących uzasadnione podejrzenie o stronniczość lub interesowność oraz zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy.
2)z BIP UMiG:
Do zakresu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych należy:
10) planowanie potrzeb rzeczowo - finansowych, prowadzenie procedur wyłaniania firm świadczących usługi w zakresie utrzymywania porządku w gminie. Nadzór nad bieżącym utrzymywaniem porządku oraz wykonywanie czynności związanych z realizacją rozliczaniem zawartych umów.
maria
Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-19 22:22 przez maria.maria

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 20 cze 2014 - 17:25:54


rondo
Tu nie o sensację chodzi p. Gut a o pewna zasadę. Jestem wyjątkowo pewny, że we wsi Słomczyn byłoby wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, które chętnie by taką umowę z UMiG zawarły.

a ja jestem wyjątkowo pewny, że jest wiele bardziej potrzebujących od pana rodzin w całej gminie oczekujących na mieszkanie komunalne.
Pana stać na swoje. Chodzi pan po mieście i chwali się tym, że buduje piękny dom na wygonie - są świadkowie smiling smiley (zresztą pisał pan też o tym na tym forum)

takie to zasady i sprawiedliwość >grinning smiley<

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 20 cze 2014 - 17:27:18



a już szczególnie za 200 zł miesięcznie brutto
Ja na to mówię pazerność i dziadostwo do kwadratu. Takich mamy urzędników .


Nad czym pani teraz dywaguje skoro już wcześniej wydała wyrok:
panie Guciak ten pan kierownik sam się podłożył nikt nie wydał na niego wyroku.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.141.---)
Data: 20 cze 2014 - 18:32:59

Guciak i Kierownik to jedna i ta sama osoba smiling smiley

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 20 cze 2014 - 18:56:59


babet
panie Guciak ten pan kierownik sam się podłożył nikt nie wydał na niego wyroku.

nigdzie się nie podkładałem, prawa nie złamałem, jak ktoś twierdzi inaczej to niech zawiadomi prokuraturę a nie pisze głupoty.
Już jeden pisał jakiś czas temu na tym forum, że ukradłem, prokurator twierdził inaczej. Niech napisze jeszcze raz adres ma.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 20 cze 2014 - 19:07:34



Guciak i Kierownik to jedna i ta sama osoba smiling smiley
jeżeli tak to czy mu wolno jako urzędnikowi /ochrona danych osobowych się kłania/ w ten sposób się wypowiadać :


a ja jestem wyjątkowo pewny, że jest wiele bardziej potrzebujących od pana rodzin w całej gminie oczekujących na mieszkanie komunalne.
Pana stać na swoje. Chodzi pan po mieście i chwali się tym, że buduje piękny dom na wygonie - są świadkowie smiling smiley (zresztą pisał pan też o tym na tym forum)
Czy to nie jest ujawnianie wiedzy ,która jest wiedzą uzyskaną dzięki zajmowanemu stanowiska przez pana kierownika ?Czy urzędnik nie powinien być obiektywny ,a nie subiektywnie odnosić się do swoich adwersarzy.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 20 cze 2014 - 19:21:50


babet


Guciak i Kierownik to jedna i ta sama osoba smiling smiley
jeżeli tak to czy mu wolno jako urzędnikowi /ochrona danych osobowych się kłania/ w ten sposób się wypowiadać :


a ja jestem wyjątkowo pewny, że jest wiele bardziej potrzebujących od pana rodzin w całej gminie oczekujących na mieszkanie komunalne.
Pana stać na swoje. Chodzi pan po mieście i chwali się tym, że buduje piękny dom na wygonie - są świadkowie smiling smiley (zresztą pisał pan też o tym na tym forum)
Czy to nie jest ujawnianie wiedzy ,która jest wiedzą uzyskaną dzięki zajmowanemu stanowiska przez pana kierownika ?Czy urzędnik nie powinien być obiektywny ,a nie subiektywnie odnosić się do swoich adwersarzy.

proszę zacytować w którym słowie udostępniłem dane osobowe lub wiedzę słuzbową

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 20 cze 2014 - 19:28:49


guciak

babet


Guciak i Kierownik to jedna i ta sama osoba smiling smiley
jeżeli tak to czy mu wolno jako urzędnikowi /ochrona danych osobowych się kłania/ w ten sposób się wypowiadać :


a ja jestem wyjątkowo pewny, że jest wiele bardziej potrzebujących od pana rodzin w całej gminie oczekujących na mieszkanie komunalne.
Pana stać na swoje. Chodzi pan po mieście i chwali się tym, że buduje piękny dom na wygonie - są świadkowie smiling smiley (zresztą pisał pan też o tym na tym forum)
Czy to nie jest ujawnianie wiedzy ,która jest wiedzą uzyskaną dzięki zajmowanemu stanowiska przez pana kierownika ?Czy urzędnik nie powinien być obiektywny ,a nie subiektywnie odnosić się do swoich adwersarzy.

proszę zacytować w którym słowie udostępniłem dane osobowe lub wiedzę słuzbową
Ktoś tu jest bardzo infaltylny .Pan sam przemyśli to co pan napisał ,może pan zrozumie ,a jeżeli tego pan nie widzi ,ręce opadają na wybór takich kadr .

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 20 cze 2014 - 19:58:07


babet

guciak
proszę zacytować w którym słowie udostępniłem dane osobowe lub wiedzę słuzbową
Ktoś tu jest bardzo infaltylny .Pan sam przemyśli to co pan napisał ,może pan zrozumie ,a jeżeli tego pan nie widzi ,ręce opadają na wybór takich kadr .

uuuu widzę, że palnąć coś łatwo gorzej z wytłumaczeniem się ze swoich słów, poziom dyskusji jak zawsze wysoki, merytoryczny i konkretny

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 20 cze 2014 - 20:10:24


guciak

babet

guciak
proszę zacytować w którym słowie udostępniłem dane osobowe lub wiedzę słuzbową
Ktoś tu jest bardzo infaltylny .Pan sam przemyśli to co pan napisał ,może pan zrozumie ,a jeżeli tego pan nie widzi ,ręce opadają na wybór takich kadr .

uuuu widzę, że palnąć coś łatwo gorzej z wytłumaczeniem się ze swoich słów, poziom dyskusji jak zawsze wysoki, merytoryczny i konkretny
No cóż dobrze ,że pan jest tak merytoryczny i konkretny ,pozazdrościć espritu

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 20 cze 2014 - 20:50:32

Guciak


nigdzie się nie podkładałem, prawa nie złamałem
i jeszcze jedno a jak się mają pańskie morale i tz .standardy ?

Prawda przeciwko prawdzie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 cze 2014 - 21:49:43

rondo
Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
20 cze 2014 - 18:56:31 Zarejestrowany: 6 miesięcy temu
Posty: 570

- a pan wypisując takie rzeczy, najzwyczajniej kłamie.

Quote
guciak
Chodzi pan po mieście i chwali się tym, że buduje piękny dom na wygonie



Dowód na to, że to są kłamstwa wyssane z brudnego palca, wysłałem p.Bartkowi, do jego wiadomości. Być może zechce on to potwierdzić.

Domagam się od pana aby wycofał pan ten kłamliwy wpis i przestał na przyszłość, naruszać moje dobre imię.


czy aby na pewno wpis jest kłamliwy, niedawno w innym wątku napisał rondo tak:

rondo
Re: Padają drzewa, przemija chwała tego miasta
28 lut 2014 - 20:43:44

Cholera jasna. Kiedy czytam wpis Tomka to ogarniaja mnie wyrzuty sumienia.

Ja faktycznie lada moment będę musiał wyciąć ok. 30 pięknych 14-letnich tuj. Rosną niestety w zwartej, szeregowej, żywopłotowej grupie. Systemy korzeniowe są bardzo mocno ze soba splątane/połączone. Chciałem i chcę je oddać za darmo ale okazuje się, że nie ma najmniejszych szans aby przyjęły sie w nowym miejscu.

Ze swej strony mogę jedynie obiecać, że po zakończeniu inwestycji postaram sie dokonac tylu nowych nasadzeń ile będę miał wolnego miejsca na działce.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: czaknoris (159.205.253.---)
Data: 20 cze 2014 - 22:21:40

Sprawa raczej umrze śmiercią naturalną, biurowo-urzędniczą zanim się na dobre zacznie. Umowa jest do końca października, a kolejnej pewnie już nie będzie. Utrzymując dotychczasowe tempo awansu wewnętrznego, z końcem roku, Pan Kierownik najpewniej zostanie Zastępcą Burmistrza. Nie przypuszczam, żeby wtedy osobiście sprzątał za 200 zł miesięcznie. Chociaż kto wie... smiling smiley.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-20 22:22 przez czaknoris.

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: guciakguciak (85.219.142.---)
Data: 20 cze 2014 - 23:40:38


rondo
Bardzo proszę napisac konkretnie , imię i nazwisko tej osoby, który złożyła na pana doniesienie do prokuratury.

Kiedy pisze pan tak jak pisze, to insynuuje pan coś i podejrzenia mogą padać na różne osoby.

Znajdzie pan w sobie te odwagę ? Ja osobiście w to wątpię.

Nie mogę udostępniać danych osobowych, bo już jeden/jedna mi to przed chwilą próbował/a wmówić tongue sticking out smiley

Re: Nowy kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.14.---)
Data: 21 cze 2014 - 05:28:07



Pan Kierownik najpewniej zostanie Zastępcą Burmistrza. Nie przypuszczam, żeby wtedy osobiście sprzątał za 200 zł miesięcznie. Chociaż kto wie... .
pod warunkiem ,że opcja pana kierownika wygra wybory.

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.