Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 maj 2014 - 15:39:52

Tak bez przesady można podsumować czwartkowy wieczór, 15.maja.2014.
- Panie w wieczorowych sukniach, panowie w smokingach - to mieszkańcy i znamienici goście: politycy, administracja i samorządowcy oraz miejscowe duchowieństwo. Posłowie, starosta, burmistrzowie, wójtowie i sołtysi oraz stowarzyszeni wielbiciele Konstacina - wszyscy przybyli na koncert, mający uświetnić oficjalne otwarcie nowej siedziby Konstancińskiego Domu Kultury w odnowionej Hugonówce. - Willa z początku dwudziestego wieku z historią i po wielu przejściach, ostatecznie częściowo spalona - dostała nowe życie staraniem wielu zdeterminowanych osób i potężnym nakładem środków gminnych wspartych funduszami unijnymi. Dziś jest to wielofunkcyjny obiekt przeznaczony na cele kulturalne z salą widowiskową na 250 miejsc, salami konferencyjnymi, wystawowymi i kawiarnią. Daje ogromne możliwości mieszkańcom z potencjałem twórczym ale także odbiorcom sztuki. - Mamy nadzieję wrócić do wielkich tradycji kulturalnego Konstancina z czasów jego świetności - powiedział burmistrz Kazimierz Jańczuk podczas uroczystego otwarcia. - Koncertowali tu najwięksi i tworzyli naprawdę wielcy.
Na dobry początek wystąpiła w czwartkowym koncercie światowej sławy, sopranistka Ewa Małas-Godlewska w towarzystwie L'Ensemble Hyacinthus i Machina del Tango oraz New Art Orchestra. W części pierwszej, poświęconej muzyce barokowej śpiewała arie G.F.Haendla i C.Monteverdiego. Grano utwory A.Vivaldiego. Część drugą zdominowało tango - znane utwory H.Warsa, W.Szpilmana, J. Petersburskigo i A.Piazzolli w świeżej aranżacji oraz standardy muzyki filmowej , które wykonała Ewa Małas Godlewska. Tak ułożony koncert najwyraźniej zadowolił wszystkich i artystów żegnano owacją na stojąco. Było wytwornie, z klasą i na bardzo wysokim poziomie artystycznym - tak komentowano powszechnie uroczyste otwarcie Hugonówki podczas bankietu zamykającego wieczór. Dobrze zaczęliśmy...


___________________________________
Dziękuję Pani Bożenie Cieślikowej za notatkę z tego ważnego wydarzenia, a Pani Jolancie Berchali za zdjęcia.















Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-18 16:38 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.184.---)
Data: 16 maj 2014 - 17:18:00

Kiedyś jeszcze na takie wydarzenia zapraszali przedstawicieli Rad Rodziców ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 maj 2014 - 00:13:52

Na otwarcie trzeba było zaprosić tylu ważnych gości, że musiano zrezygnować z przyjętego zwyczajowo: "Zapraszamy .... wraz z osobą towarzyszącą". A i tak była sala napakowana. Wolne miejsca zostały w rzędzie dla Sp. Uzdrowisko SA. Goście nie przybyli.

W maglu sklepowym mówili że podobno uzdrowisko zostało wystawione do sprzedaży, ale czy to prawda? Bóg raczy wiedzieć. Ludzie różne rzeczy plotą.

Ktoś coś wie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.246.---)
Data: 17 maj 2014 - 22:03:22



musiano zrezygnować z przyjętego zwyczajowo: "Zapraszamy .... wraz z osobą towarzyszącą".
Ale jakoś nie zrezygnowano z tego zwyczaju w przypadku radnych?
Uzdrowisko...brak ich gości jest iście symptomatyczny....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 maj 2014 - 23:40:31


Artek_Bartek


musiano zrezygnować z przyjętego zwyczajowo: "Zapraszamy .... wraz z osobą towarzyszącą".
Ale jakoś nie zrezygnowano z tego zwyczaju w przypadku radnych?

Nie widzisz różnicy: Rada Miejska, wybrana przez ogół mieszkańców, która w ich imieniu sprawuje w gminie władzę i Rady Rodziców w kilku / czy kilkunastu placówkach oświatowych (w przedszkolach chyba także są)?

Tak bardzo czujesz się niedoceniony? Mnie by to nie przyszło do głowy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.246.---)
Data: 18 maj 2014 - 10:49:19

To nie był wyraz tego jak ja sie czuje bo mówiąc szczerze mam to...
To było jedynie odniesienie do Twego argumentu, że musiano z czegoś rzekomo zrezygnować....nie widzisz różnicy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 maj 2014 - 11:04:01

zrezygnowano z osób towarzyszących - przypominam tongue sticking out smiley

Jeśli Rady Rodziców, to także Rady Osiedli, Rady nadzorcze przedsiębiorstw i.... tez by wszystkim nie dogodził, zwłaszcza że część publiki musiałaby stać na dworze.
Sala ma w porywach 250 miejsc.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 18 maj 2014 - 11:07:42

Artku, ja swoje dwa miejsca zwolniłem już na parę tygodni wcześniej, kiedy dzwonili i pytali o potwierdzenie. Muzykę barokową co prawda bardzo lubię, ale smokingu nie posiadam, co najwyżej przymałą znoszoną marynarkę, zaś oficjalnych rautów nie cierpię. Podobnie moja małżonka. Zawsze przypominają mi się dwa wydarzenia z historii literatury: Bal u Senatora i Bal w Operze. Być może takie imprezy zamknięte są niezbędne, choćby żeby umocnić sojusze przed wyborami i móc potem opowiadać "kto tę rękę ściskał", no i - żeby dowartościować środowisko lokalne, że je szanują i się z nim liczą: jeśli nie w sprawach istotnych to chociaż przy okazji takiej imprezki. Ale ja bym potem zdecydowanie za długo musiał tę rękę myć po niektórych uściskach, a poza tym mam ją nadal nie całkiem sprawną po próbie jazdy ulicą Mirkowską na rowerze. Lewej podawać "posłom, politykom, administracji i duchowieństwu" po prostu nie wypada. smiling smiley

Nie krytukuję - niech się te sojusze zacieśniają i prestiże rosną. Pewnie w sprawie Łąk i uzdrowiska przy takich okazjach także można prowadzić długie nocne Polaków rozmowy, no i przy winku się wykluwają nowe koncepcje. Co do mnie, może jestem cham z chamów, ale po prostu to nie moja bajka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 maj 2014 - 21:07:21

Spokojnie. Tomku, mania się wypowiada jako mania, podobnie jak ty wypowiadasz się jako Tomek. To, że pełnicie pewne funkcje, nie pozwala żadnemu z was wrzucać sobie nawzajem publicznie. Usuwam tę pyskówkę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (178.36.36.---)
Data: 18 maj 2014 - 23:32:21

Tak mnie "świerzbiło" aż nie wytrzymałem. Szkoda Bartku, że usunąłeś ostatni post. Sorry Maniu ale będę trzymał stronę Artka i Tomka. Nie będę rozwijać swej myśłi bo by było za długo. Nie mniej jednak proszę Cię / Maniu / byś na przyszłość pisała wyraźnie kiedy piszesz jak mieszkaniec a kiedy jako moderator. Bartek chyba się trochę myli pisząc, że Ty piszesz jako Mania. Ja tego nnie zauważyłem. Kiedy ja występuję gdziekolwiek to zaznaczam, że mówię jako ja lub jako członek Towarzystwa.
Pewnie przyjdzie jeszcze czas na podsumowanie prac Rady w tej kadencji, ale stwierdzam, że / a znam większośc radnych osobiście z wielu kadencji / takiego radnego nie było i uważam, że nie będzie i jest mi przykro, że Tomka nie będzie na tych stronach. Był on skarbnicą wiadomości o pracach Rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 maj 2014 - 09:09:17


Obserwator2
kiedy piszesz jak mieszkaniec a kiedy jako moderator

Bardzo wyraźnie zaznaczamy oboje kolorem, kiedy piszemy jako funkcyjni, a kiedy jako zwykli użytkownicy. Wojtku, czy mamy dodawać nagłówek "Uwaga, wypowiedź moderacyjna"? ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15. maja 2014 - Uroczyste otwarcie HUGONÓWKI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.17.---)
Data: 19 maj 2014 - 13:27:33


M
zrezygnowano z osób towarzyszących - przypominam
Ale nie ze wszystkich i o to chodzi...
Ale kazdy ma prawo oceniać rzeczywistość jak mu się podoba...przynajmniej odkąd żyjemy w wolnym kraju...podobno...
Życia jednak nie zmoderujemy...zawsze będą równi i równiejsi i to niezależnie od tego jaką filozofię się do tego faktu dorabia...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.