Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 maj 2014 - 11:28:15

Będę nowe punkty świetlne, wymiana opraw i "żarówek" m.in na ledy, gdzie i co, proszę poczytać w SIWZ: [bip.konstancinjeziorna.pl] . Miejsc jest tak dużo, że trudno wyliczyć.

W razie napływu korzystnych ofert (termin składania do 29.maja), miasto i wsie rozbłysną jeszcze 2014, zanim przyjdą krótkie, bure jesienne dni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 maj 2014 - 11:42:39

Potrzeby są ogromne.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 16:46:18

potrzeby są ogromne ,nie ma jednak w wykazie robót skrzyżowania ul,Mickiewicza i ul.Wilanowskiej, a oświetlenie w tym miejscu jest równie słabe/niejednokrotnie tam został potracony pieszy / jak przy ul.Kopernika i Wilanowskiej ,może jeszcze będzie można skorygować plan robót jakimś małym aneksem do umowy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 maj 2014 - 17:15:40

Napisz do WDG

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 21:05:15

Przejście przy ul Kopernika/Wilanowska ma więcej szczęścia ponieważ tu pan Burmistrz Gminy Konstancin Jeziorna przechodzi przez ul.Wilanowską do swojego garażu i nie musial pisać do WDG .Robiąc taki przetarg WDG powinno zrobić przegląd newralgicznych punktów ,a ten o którym napisałam powinien być im znany ,bo jak jest nie oświetlone to przejście to gołym okiem widać ,a jest tam jak mi się wydaje też kamera miejskiego monitoringu .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: vakossvakoss (89.79.117.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:00:41


babet
potrzeby są ogromne ,nie ma jednak w wykazie robót skrzyżowania ul,Mickiewicza i ul.Wilanowskiej, a oświetlenie w tym miejscu jest równie słabe/niejednokrotnie tam został potracony pieszy / jak przy ul.Kopernika i Wilanowskiej ,może jeszcze będzie można skorygować plan robót jakimś małym aneksem do umowy

zgadam się, jest to jedno z najgorzej oświetlonych miejsc w mieście.
Dodatkowo:
- przejście dla pieszych przy banku millenium (ostatnio było potrącenie podejrzewam że mogło się się przyczynić słabe oświetlenie)
- przejscie dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. 1000-lecia
- przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Słoneczną
- miasto mogłoby zamontować oświetlenie przy garażach na grapie

Swoją drogą wydaje mi się że same oprawy oświetleniowe są źle zamontowane (nie w tą stronę) ładniej wyglądają ale źle oświetlają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:17:38



Swoją drogą wydaje mi się że same oprawy oświetleniowe są źle zamontowane (nie w tą stronę) ładniej wyglądają ale źle oświetlają.
To nie chodzi o oprawy ,ale o,jakosć mocy światła lamp zainstalowanych na ul Wilanowskiej ,takie jak na Wilanowskiej światło tylko w parku bo w parku jest sto razy jaśniej .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.163.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:21:48

Najciemniej pod latarnią!

Najgorzej oświetlone w gminie jest przejście dla pieszych przed UMiG na Warszawskiej, które znajduje się pomiędzy 2 latarniami (Ogrodowa i Polna).

Nie dość, że latarnie są bardzo słabe, to przechodzień przekraczający pasy od strony kwiaciarni na stronę budynku urzędu wyłania się z kompletnej ciemności. Jadąc w kierunku Warszawy jest całkowicie niewidoczny, bo po tej stronie ulicy jest ciemny budynek (dawna siedziba urzędu) i słabo oświetlona kwiaciarnia.

Przechodnie są lepiej widoczni dla kierowców jadących od Warszawy, bo są dodatkowo "podświetleni" przez światła na rondzie z Bielawską oraz przez neony sklepów na odcinku od Polnej do ronda.

Na Grapie - skrzyżowanie Wilanowskiej z Kopernika i Wilanowskiej z Mickiewicza oraz miejsce, po środku między tymi skrzyżowaniami (na wysokości sklepu UFO), gdzie mieszkańcy zwykle przechodzą przez jezdnię (bez pasów) są tragiczne. Tam już kompletnie nikogo nie widać.

Na jednej sesji RM mówiła o tym jedna z mieszkanek, ale p. burmistrz Jańczuk uciął temat , stwierdzając że kompleksowo zostanie opracowana koncepcja poprawy oświetlenia.

No i została opracowana ... grinning smiley

... no chyba, że sprawdzano w pogodny wieczór.

Jak pada,szczególnie w porze zimowej, gdzie większość przechodniów nosi ciemne ubrania - to po prostu horror.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:33:28

Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że KAŻDE (!) przejście dla pieszych winno być właściwie oświetlone?
A skoro jeden z szeregowych pracownikow wydziału za to odpowiedzialnego został wybrany na kierownika innego wydziału tzn., ze wszystko jest w porządku i każdy aspekt uwzględniony został?
W tym przetargu (ktoś powiedział, ze ostatnim w tym roku odnośnie dróg) jest kilka kwiatków....ale...przecież wszystko jest pięknie to po co psuć tą atmosferę z krainy mlekiem i miodem płynącej? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 maj 2014 - 23:10:02

Przejscie Kopernika x Wilanowska jest w planach

z SIWZu (link wyżej):

Konstancin-Jeziorna — przejścia dla pieszych:
ul. Warszawska (pomiędzy stacją PKN ORLEN a mostem na rzece Jeziorce)
oraz ul. Wilanowska (skrzyżowanie z ul. Kopernika) — przebudowa istniejących opraw oświetleniowych (ozdobnych), łącznie 3 szt. poprzez wymianę układów zapłonowych, kondensatorów i zapłonników na 250W oraz wymianę źródeł światła z sodowych na metalohalogenkowe o mocy 250W.


Artek_Bartek
W tym przetargu (ktoś powiedział, ze ostatnim w tym roku odnośnie dróg) jest kilka kwiatków....ale...przecież wszystko jest pięknie to po co psuć tą atmosferę z krainy mlekiem i miodem płynącej? ;)


o które kwiatki chodzi, konkrety poproszę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 23:11:34



A skoro jeden z szeregowych pracownikow wydziału za to odpowiedzialnego został wybrany na kierownika innego wydziału tzn., ze wszystko jest w porządku i każdy aspekt uwzględniony został
Jak to mówią karawana jedzie dalej. Przy UFO też parę osób potrąconych zostało .Jak dla mnie powinno się zainstalować światła .Na pewnych drogach zainstalowane są spowalniacze to dlaczego na drodze ,która biegnie przez sam środek ośiedla nie ma świateł .Czy sygnalizacja świetlna to wielki wynalazek???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 23:35:48



o które kwiatki chodzi, konkrety poproszę
o te,które napisałam i znam je w przeciwieństwie do ciebie maniu z codziennego korzystania z przejść na ul Wilanowskiej przy Kopernika , i Mickewicza wprzeciwieństwie do ciebie .Ja na ten przykład nie zabiera głosu w sprawach ,które mnie ni dotyczą ,bo ktoś mi kiedyś powiedział ,ze nadgorliwość gorsza jest od faszyzmu i tego się trzymam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 21 maj 2014 - 00:00:31

Dla mnie jednym z kwiatków jest to, ze to co sie demontuje w mieście jako bezużyteczne montuje sie na wsiach jako pełnowartościowe...
O większym ogródku już mi sie gadać nie chce...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 maj 2014 - 10:25:36


rondo

Artek_Bartek
A skoro jeden z szeregowych pracownikow wydziału za to odpowiedzialnego został wybrany na kierownika innego wydziału tzn., ze wszystko jest w porządku

To zdaje sie ten sam ktoś, kto nadzorował prace przy remocie/przebudowie ul. Wilanowskiej z ramienia MZDW.

A teraz zrobi porządek z mieszkaniami komunalnymi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 maj 2014 - 16:56:19

Nie tylko i jak nareszcie nastanie jasność w dokumentacji, może znajda sie lokale dla tych którzy latami oczekują na jakiś kąt, bo ich sytuacja materialna nie daje szans na kupienie czy wybudowanie czegokolwiek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 maj 2014 - 19:40:53

DOŚĆ

Wątek jest o OŚWIETLENIU, jeszcze słowo o mieszkaniach komunalnych i wszystko wytnę.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 22 maj 2014 - 00:19:20

Wątek (jego tytuł) jest wręcz gloryfikacją dokonań w temacie oświetlenia ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nareszcie w gminie będzie jasno (jak w dzień)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.194.---)
Data: 22 maj 2014 - 00:27:45


Bartek
DOŚĆ

Wątek jest o OŚWIETLENIU, jeszcze słowo o mieszkaniach komunalnych i wszystko wytnę.

Brawo Bartku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wysłalam do WDG forumowe pytania odnośnie oświetlenia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 maj 2014 - 21:23:48

pytania:

niedoświetlone skrzyżowania, których nie ma w SIWZ (z watku: [www.konstancin.com] i innych)
- skrzyżowanie ul.Mickiewicza i ul.Wilanowskiej
- marne latarnie w okolicach sklepu UFO na Grapie
- przejście dla pieszych przy banku millenium (ostatnio było potrącenie podejrzewam że mogło się się przyczynić słabe oświetlenie)
- przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. 1000-lecia
- przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Słoneczną
- przejście na Warszawskiej naprzeciw UMiGu
i sugestia Szymciaka: Swoją drogą wydaje mi się że same oprawy oświetleniowe są źle zamontowane (nie w tą stronę) ładniej wyglądają ale źle oświetlają.
______________________________________
odpowiedź:

ogłoszony jest przetarg na “Przebudowę i modernizację oświetlenia na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna w roku 2014 - etap II”
.
Wśród innych zadań: “przebudowa istniejących opraw oświetleniowych (ozdobnych), łącznie 3 szt. poprzez wymianę układów zapłonowych, kondensatorów i zapłonników na 250W oraz wymianę źródeł światła z sodowych na metalohalogenkowe o mocy 250W“.

Jak się sprawdzi – podobnie sukcesywnie zrobimy pozostałe przejścia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wysłalam do WDG forumowe pytania odnośnie oświetlenia
Wysłane przez: vakossvakoss (89.79.117.---)
Data: 26 maj 2014 - 21:42:50

mam rozumieć że miejsca o których pisałem będą zmodernizowane?

dodatkowo jeszcze przypomniało mi się przejście dla pieszych w mirkowie oraz przejście przy moście w mirkowie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.