Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 16
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 06 wrz 2014 - 10:45:51

Nie miałem jeszcze okazji czytać biuletynu. Do naszych lokalnych sklepów chyba nie dotarł, do skrzynki pocztowej także. Mam w związku z tym pytania: biuletyn to z założenia prosta broszura informacyjna zawierająca informacje najistotniejsze dla mieszkańców i właścicieli. Czy w biuletynie zawarto: informacje o stanie zaawansowania planów miejscowych, o terminach ich wyłożenia i zgłaszania uwag? Czy zawarto w nim informacje o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji warszawskiej i wewnątrzgminnej w tym roku oraz o nowym systemie połączeń autobusowych? Czy jest tam kalendarz prac na drogach gminnych i kalendarz robót wod.-kan.? Informacja o zajęciach dodatkowych w szkołach gminnych? O sposobach i terminach załatwiania najbardziej typowych spraw w UMiG? roszę nie traktować moich pytań jako krytyki, tylko właśnie jako pytania: zapewne większość z wymienionych przeze mnie elementów znalazła się w tym pisemku. Gdyby ich tam nie było, nie byłoby przecież uzasadnienia dla wydawania na taką broszurę środków z budżetu gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Odpowiadam hurtem
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 wrz 2014 - 11:12:39

Biuletyn ma być długoterminowy. Mogę powiedzieć, że wzięłam na zmęczenie i dopięłam swego - każda rozmowa z Burmistrzem zaczynała się od słów: "kiedy wreszcie będzie obiecany biuletyn?"
Jak już chyba pisałam były kłopoty - nie było osoby, która potrafiłaby zebrać i ująć w sensowna całość, co kierownik to była porażka. Teraz jest odpowiednia osoba - Burmistrz pozwolił ogarnąć Wydz. Promocji nowej p. Kierownik i wreszcie biuletyn mamy.

Biuletyn, żeby był obiektywny musi być wydawany przez UMiG - tak jak w innych gminach, żadna osoba prywatna - mająca miejscowa gazetę, bo dość często podaje treści dostosowane do własnych lub swoich sponsorów interesów.

Dystrybucja na razie poprzez SM, która przy okazji popatrzy na okolicę: dostarczyć miała do sołtysów, rad osiedli, sklepów i sklepików, będzie można także dostać dziś (i chyba jutro) w namiocie UMiGu, w Parku.

Tomku, dziękuję za cenne uwagi, redakcja Biuletynu chce poznać oczekiwania mieszkańców odnośnie treści. Będę zbierać i jak się uzbiera - prześlę.
Piszcie proszę uwagi

PS. Ja też nie widziałam Biuletynu, ale dzwoniły do mnie osoby, które czytały i cieszą się, że wreszcie jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiadam hurtem
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.131.---)
Data: 06 wrz 2014 - 12:47:43


mania
Biuletyn, żeby był obiektywny musi być wydawany przez UMiG

Byłbym bardzo ostrożny w tego rodzaju stwierdzeniach.

Pytanie i prośba:
- czy ktoś może zrobić skan i wrzucić biuletyn do sieci?
- czy w biuletynie jest informacja o tym ile km/m/cm/mm wydzielonych ścieżek rowerowych (z asfaltu, kostki) powstało przez ostatnie 4 i 12 lat przy drogach gminnych i ogólnie na terenie naszej gminy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.131.---)
Data: 06 wrz 2014 - 13:17:27

Jest na stronie:
http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=2226&menu_id=0

Mam nadzieję, że biuletyn będzie ukazywał się regularnie a nie tylko przed wyborami. Po tym m.in. poznamy czy była to tylko tuba wyborcza.

Odnośnie ścieżek rowerowych nie ma w biuletynie żadnej informacji. Są informacje o rowerze miejskim i o remontach dróg, tematy idealnie pasujące do tematyki ścieżek rowerowych przy drogach gminnych. W obydwu przypadkach brakuje odniesienie się do tego którędy mamy jeździć rowerami miejskimi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiadam hurtem
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 wrz 2014 - 13:26:13


Mixiorek

mania
Biuletyn, żeby był obiektywny musi być wydawany przez UMiG

Byłbym bardzo ostrożny w tego rodzaju stwierdzeniach.

Pytanie i prośba:
- czy ktoś może zrobić skan i wrzucić biuletyn do sieci?
- czy w biuletynie jest informacja o tym ile km/m/cm/mm wydzielonych ścieżek rowerowych (z asfaltu, kostki) powstało przez ostatnie 4 i 12 lat przy drogach gminnych i ogólnie na terenie naszej gminy?

Musi być wydawany przez urząd, bo to cos takiego jak BIP - tak jest praktykowane w innych gminach, ale bez popisów w rodzaju: ten burmistrz i żaden inny, albo tylko radny XY dba o wyborców. Maja być suche fakty. Informacja o sprawach, o których inni czytają w BIB i na gminnej stronce, a z powodu braku dostępu do sieci nie wiedzą.

To jest pierwszy numer. Jeśli jest nie tak, to proszę o opinie.

Biuletyn miał być wrzucony na gminną stronkę, może Wydz. Promocji nie zdążył.

za to stwierdzenie:


rondo
Joseph Goebbels rechocze zza światów, mamy w Konstancinie-Jeziornie Wydział Propagandy i Oświecenia Publicznego !


niejaki rondo powinien beknąć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Odpowiadam hurtem
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.131.---)
Data: 06 wrz 2014 - 13:51:02


mania
Musi być wydawany przez urząd, bo to cos takiego jak BIP - tak jest praktykowane w innych gminach, ale bez popisów w rodzaju: ten burmistrz i żaden inny, albo tylko radny XY dba o wyborców. Maja być suche fakty. Informacja o sprawach, o których inni czytają w BIB i na gminnej stronce, a z powodu braku dostępu do sieci nie wiedzą.

I dlatego na pierwszych 3 stronach mamy 3 zdjęcia Burmistrza? ;-)

Biuletyn gminny z gruntu nie może być do końca obiektywny bo jest prowadzony przez osobę, której zwierzchnikiem jest Burmistrz. Także trudno oczekiwać publikacji tematów trudnych, niewygodnych jak: ścieżki rowerowe, asfalciarnia (temat kluczowy przed wyborami 4 lata temu, a tak o nim cicho), plany zagospodarowania Mirkowa i nie tylko, GPSZOK i inne tematy.



To jest pierwszy numer. Jeśli jest nie tak, to proszę o opinie.

Moje sugestie:
- popracować nad dystrybucją wersji papierowej
- suche fakty
- na ostatniej stronie może warto zrobić jako stronę informacyjną? Kontakty do kluczowych instytucji w Gminie? Dyżury lekarskie, dyżury radnych, spotkania RM, komisji itp.
- mocniej bym zaakcentował KDK i Hugonówkę



Biuletyn miał być wrzucony na gminną stronkę, może Wydz. Promocji nie zdążył.

Już jest.

A kiedy wydział promocji odkryje Facebook i Twittera? To naturalni roznosiciele informacji i dezinformacji smiling smiley, obecnie pewnie bardziej popularni niż wejścia na stronę gminną www



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-06 14:00 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 wrz 2014 - 14:29:29

tu jest:
[www.konstancinjeziorna.pl]

widziałam, jest sympatyczny - jak na I. nr może być, gdyby był bury i same surowe fakty, bez oprawy, to pewnie po następny mało by kto sięgnął. Nie ma tam o tym co może być (jak mnie kochani mieszkańcy wybierzecie), ale pokazane są zamierzenia zrealizowane lub w trakcie realizacji. Niestety "ta smutna prawda" kole hammerów, rondów, trenerów i innych etatowych narzekaczy >grinning smiley<

Dalej będzie o drogach, kanalizacji i zostaną uwzględnione Państwa Forowiczów życzenia, czy od razu wszystkie w II. numerze - zobaczymy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 06 wrz 2014 - 14:30:31


Tomasz Zymer
Nie miałem jeszcze okazji czytać biuletynu. Do naszych lokalnych sklepów chyba nie dotarł, do skrzynki pocztowej także. Mam w związku z tym pytania: biuletyn to z założenia prosta broszura informacyjna zawierająca informacje najistotniejsze dla mieszkańców i właścicieli. Czy w biuletynie zawarto: informacje o stanie zaawansowania planów miejscowych, o terminach ich wyłożenia i zgłaszania uwag? Czy zawarto w nim informacje o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji warszawskiej i wewnątrzgminnej w tym roku oraz o nowym systemie połączeń autobusowych? Czy jest tam kalendarz prac na drogach gminnych i kalendarz robót wod.-kan.? Informacja o zajęciach dodatkowych w szkołach gminnych? O sposobach i terminach załatwiania najbardziej typowych spraw w UMiG? roszę nie traktować moich pytań jako krytyki, tylko właśnie jako pytania: zapewne większość z wymienionych przeze mnie elementów znalazła się w tym pisemku. Gdyby ich tam nie było, nie byłoby przecież uzasadnienia dla wydawania na taką broszurę środków z budżetu gminy.

Przejrzałem wstępnie biuletyn i mam odpowiedź na moje pytanie, które z wyżej wymienionych przeze mnie informacji się w nim znalazły. Odpowiedź brzmi: żadne. Builetyn jest opisem dokonań gminy w tej kadencji: dotychczasowych (np. plac sportowy Bielawska, żłobek), obecnie realizowanych (np. sala gimnastyczna w Opaczy) oraz przyszłych (np. ratusz). Wszystkie te dokonania firmują i ilustrują zdjęcia i wypowiedzi pana Burmistrza (pierwsze zdjęcie - jako nowoczesnego dynamicznego managera na tle tężni, dwa kolejne - pan Burmistrz z dziećmi, dalej - pan Burmistrz na dożynkach chlebem i solą, obok identyczne ujęcie pana Przewodniczącego RM, poniżej atrakcyjne dziewczęta tańczą w kolorowych strojach, Burmistrz i Przewodniczący ściskają ręce sołtysom i wyróżnionym rolnikom, dalej - Burmistrz otwiera prom). Schemat zdjęciowy jest tu (z wyjątkiem pierwszego zdjęcia) niezwykle podobny do tego obowiązującego w dekadzie Gierka (złote lata! smiling smiley ). Jedna dygresja: gdyby pan Burmistrz miał wydać taką 16-stronową kolorową broszurę w 3 tysiącach egzemplarzy z własnych funduszy jako kandydat (którym oficjalnie stanie się, mam nadzieję, za kilka dni), musiałby zapłacić prawdopodobnie nie mniej niż 10 tysięcy złotych.

Materiał jest całkiem dobry, nieźle podany, także jako informacja o działaniach gminy. Brakuje jednak kluczowych informacji, które wymieniłem powyżej. Praktycznie nieobecna w biuletynie jest także działalność Rady Miejskiej (z wyjątkiem pana Cieślawskiego jako reprezentanta oraz p. Grażyny Chojnowskiej jako przewodniczącej Komisji BOKiS), co moim zdaniem odzwierciedla rozumienie samorządowego systemu władzy, jakie Burmistrz chce (i potrafi) Radzie narzucić. Słowo "rada" wraz ze wszystkimi formami odmiennymi pojawia się ok. 5 razy, z tego tylko raz w kontekście pracy Rady Miejskiej (nadanie kwalifikacji zawodowych nauczycielom szkół gminnych). Słowo "radny / radni" wraz z formami odmiennymi widnieje w tekście jeden raz: "Na uroczystości [otwarcia żłobka] oprócz władz gminy, byli powiatowi i miejscy radni" (zwróćcie Państwo uwagę na to sformułowanie: OPRÓCZ WŁADZ GMINY obecni byli także radni... Tak, jakby Rada nie była najwyższą władzą prawodawczą w gminie. Słowo "Burmistrz" wraz z formami odmiennymi pojawia się 16 razy, nazwisko "Jańczuk" - 13 razy, nazwisko "Ksawery Gut" - 4 razy, nazwisko "Cieślawski" - 3 razy. Czy ktoś z Państwa jest może specjalistą od product placement? smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-06 14:43 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gdzie jest Biuletyn
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 wrz 2014 - 14:30:36

tu jest:
[www.konstancinjeziorna.pl]

widziałam, jest sympatyczny - jak na I. nr może być, gdyby był bury i same surowe fakty, bez oprawy, to pewnie po następny mało by kto sięgnął. Nie ma tam o tym co może być (jak mnie kochani mieszkańcy wybierzecie), ale pokazane są zamierzenia zrealizowane lub w trakcie realizacji. Niestety "ta smutna prawda" kole hammerów, rondów, trenerów i innych etatowych narzekaczy >grinning smiley<

Dalej będzie o drogach, kanalizacji i zostaną uwzględnione Państwa Forowiczów życzenia, czy od razu wszystkie w II. numerze - zobaczymy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (31.61.140.---)
Data: 06 wrz 2014 - 14:55:47


Tomasz Zymer
Nie miałem jeszcze okazji czytać biuletynu. Do naszych lokalnych sklepów chyba nie dotarł, do skrzynki pocztowej także. Mam w związku z tym pytania: biuletyn to z założenia prosta broszura informacyjna zawierająca informacje najistotniejsze dla mieszkańców i właścicieli. Czy w biuletynie zawarto: informacje o stanie zaawansowania planów miejscowych, o terminach ich wyłożenia i zgłaszania uwag? Czy zawarto w nim informacje o zmianach w rozkładach jazdy komunikacji warszawskiej i wewnątrzgminnej w tym roku oraz o nowym systemie połączeń autobusowych? Czy jest tam kalendarz prac na drogach gminnych i kalendarz robót wod.-kan.? Informacja o zajęciach dodatkowych w szkołach gminnych? O sposobach i terminach załatwiania najbardziej typowych spraw w UMiG? roszę nie traktować moich pytań jako krytyki, tylko właśnie jako pytania: zapewne większość z wymienionych przeze mnie elementów znalazła się w tym pisemku. Gdyby ich tam nie było, nie byłoby przecież uzasadnienia dla wydawania na taką broszurę środków z budżetu gminy.


Niestety nie zauwazylem, żeby te tematy zostały opisane. A przydałoby się. Biuletyn w obecnej formie moim zdaniem to cukrowa laurka wyborcza. Nie mówię, że nie powinno się chwalić, lecz warto zachować umiar. Trzeba przyznać że laurka jest bardzo atrakcyjna graficznie :-).

Może przydałaby się porządna ankieta wśród mieszkańców, żeby wypowiedzieli się czego oczekują od biuletynu gminnego? Po prostu o czym chcą czytać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-06 14:57 przez Krzysztof Bajkowski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 06 wrz 2014 - 15:14:22


Krzysztof Bajkowski
Niestety nie zauwazylem, żeby te tematy zostały opisane.

Już się odniosłem powyżej (poprzednia strona). Zgadzam się co do atrakcyjnej formy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.243.---)
Data: 06 wrz 2014 - 15:36:34

z wątku o zdrojowniku

mania

Trochę gminnej kasy ocalało, więc jest na Biuletyn hot smiley Będzie ukazywał się co miesiąc.

Mam nadzieję, że to pomyłka. W takiej formie wystarczy w zupełności raz na kwartał - jak info KDK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.144.---)
Data: 06 wrz 2014 - 16:22:38

Szanowni państwo oczywiście można krytykować „Gminny Biuletyn Informacyjny” jednak przywoływanie tu Josepha Goebbelsa to nie na moje nerwy. Tak jak kiedyś zrezygnowałem z pisania w dziale „Polityka ponadlokalna” tak i teraz w ogóle rezygnuję z pisania na tym forum. Zapewne pan rondo się ucieszy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 06 wrz 2014 - 17:23:58

Jacku, jeśli styl jednego forumowicza będzie powodował rezygnację innego z pisania na forum, to za chwilę na placu boju pozostaną tu sami moderatorzy smiling smiley Zwróć uwagę, że krytyka pochodząca od pozostałych użytkowników jest w nieco innym stylu. Ja na przykład konkretnie wymieniam, czego w pierwszym numerze brakuje i wskazuję, gdzie zostały zakłócone proporcje. Każdy ma swój styl. Mam nadzieję, że przynajmniej "newsy" niezależnej telewizji i Pulsu Konstancina będziesz nadal wklejał.

Nie warto dać się zbytnio irytować jednostkom. Eдиница — вздор, единица — ноль smiling smileysmiling smiley Pomnij zachować umysł niezachwiany... Sprawy są ważne, a nie to, kto co napisał na forum, z którego zostanie mniej, niż z babilońskich tabliczek (no, chyba, że moderatorzy mają pełny backup smiling smiley )

Z informacji Mani (o rezerwie środków budżetowych i comiesięcznej publikacji) wynika, że będą przynajmniej 4 numery biuletynu (budżetu na 2015 czy raczej 2018 jeszcze nie znamy), więc będzie okazja wykorzystać konstruktywne uwagi, także i z tego forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.192.---)
Data: 06 wrz 2014 - 19:51:20

To ja zapytam tak: Czego jako zwykły mieszkaniec,sie,dowiem z biuletynu oprócz tego, ze mamy światłego przywódcę i wspaniałych urzędników?

Nic o tym co robic z odpadami, oprócz zielonych, nic o komunikacji miejskiej, nic o mpzp, nic o innych drobnych uciazliwosciach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 06 wrz 2014 - 20:58:29


Hammer
To ja zapytam tak: Czego jako zwykły mieszkaniec,sie,dowiem z biuletynu oprócz tego, ze mamy światłego przywódcę i wspaniałych urzędników?

Nic o tym co robic z odpadami, oprócz zielonych, nic o komunikacji miejskiej, nic o mpzp, nic o innych drobnych uciazliwosciach.

To był wstęp, żeby mieszkańcy mieli świadomość, że cos jednak w gminie się robi i w zw. z początkiem roku szkolnego było sporo spraw związanych z edukacją. Poczekajmy na następny, a tymczasem zamiast ..... proszę o propozycje, które będę zbierała na 1. stronie tego watku. Niech tylko się trochę ogarnę, bo w weekend nie wiem w co ręce włozyc - czy w szarlotkę, czy w powidła, czy w kotlety...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 wrz 2014 - 08:56:12


rondo
Mam swoje zdanie/opinię i o ile moderator pozwoli mi je wypowiadać, to uczciwie będę je wypowiadał w sposób taki, jaki uznaję za stosowny. Napewno nie będę biegał z kamera i nagrywał ustawek, jak niektórzy.

Kiedys widziałem pijanych ludzi, którzy przychodzili z małym dzieckem do baru i tracili kontrolę nad tym co robi ich dziecko .....kontynuować ?

Niech je wypowiada uczciwie, tylko bez nawiązywania do przewodnika duchowego narodowych socjalistów

PS. Co ma dziecko pijanych rodziców do Biuletynu? Urojenia barowe?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.173.---)
Data: 08 wrz 2014 - 12:29:05

We wstępie do Biuletynu Burmistrz zastanawia sie "co sprawia, ze umykają nam informacje istotne z punktu widzenia naszych (zakładam ma na mysli nas, mieszkańców) interesów?"
Pózniej zadaje kilka istotnych pytań czemu ma Biuletyn służyć.
Moim zdaniem zarówno treścią jak i przesadzoną formą nie udzielono nam odpowiedzi na wiele z tych pytań.
Pozostaje wierzyć, że kolejne wydania skupią się na merytoryce i wskażą rownież sprawy trudne. I nie po to, by się biczować tylko pokazać mieszkańcom całej gminy, że Burmistrz ma świadomość istnienia tych problemów i ma pomysł na ich rozwiazanie.
Niezależnie bowiem od tego jak duzo dla tego miasta juz zrobił strategia chowania głowy w piasek w tematach trudnych (typu asfalciarnia) mi osobiscie nie wydaje sie właściwa...
Skupiając sie na użyteczności i zachowując faktyczną wiarygodność (słowa ze wstępu) Pan Burmistrz da dowód, ze rzeczywiście interesuje go odpowiedz na jedno z zadanych przez niego pytań "jak być razem a nie osobno?"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-08 12:30 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.216.---)
Data: 08 wrz 2014 - 14:38:23

Andrzej...przestaw godzinę w kompie albo w ustawieniach lokalnych forum...chyba, ze Bartek ma inny pomysł, czemu Twoje posty nie wbijają sie wg kolejności i powstaje bałaganik...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czy przydałby się gminny biuletyn ?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 08 wrz 2014 - 14:46:44

podejrzewam, że Bartek mu te wypowiedzi musi wpierw zatwierdzić smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.