Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 16
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa 2014 - 12:11:12

bardzo dobre pomysły i zaraz dodam - jeśli nie w tym biuletynie to w następnych, bo może już 3. nr złożony confused smiley

Ja bym dodała jeszcze informacje o pracy burmistrza między sesjami - taki dział można spotkać w biuletynach innych gmin / miast

np. (do nudzenia jako wzór) biuletyny Milanówka: [www.milanowek.pl]

np. 3/2004. Poza pracą burmistrza, RM i UM w tym nr.pokazany jest budżet, żeby każdy mieszkaniec mógł dowiedzieć się na co idzie jego kasa

W nowszych numerach - inaczej podana praca burmistrza, bo jest w formie wywiadu z burmistrzem, który mówi o tym co zrobił i co zamierza np. nr 3/2014 i dobrze jest przedstawiona praca RM - w formie tabeli, widać uchwały i jak głosowali radni, pod spodem wykaz interpelacji

A dalej jest sprawozdanie z zamówień publicznych - tez ciekawe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 27 pa 2014 - 09:54:20

jak rozumiem niezbędne było, aby w Kurierze Południowym za zapłatą j pojawił się kolejny artykuł wychwalający ileż to w naszej gminie się dróg nabudowało...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 27 pa 2014 - 09:57:51

zdaje się nie tylko w Kurierze pojawiły się artykuły 'promocyjne' przedrukowane z buletynu...żart z podatników...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa 2014 - 11:52:11

Promocyjne czy nie, ale zawieraja prawdziwe wiadomości, bo wielu mieszkańców nie wie co zrobiono w obecnej kadencji, a szkoda, bo lepiej wybrać kogos kto potrafi zarządzać gminą, pzredtem dobrze zarządzał szkołą niż kandydata nie mającego żadnego doświadczenia w prowadzeniu czegokolwiek - choćby prywatnej firmy, czy np. nie popadł w długi confused smiley

Co zrobili dla Kcina piastując funkcje w powiecie

Może warto przy okazji jakichś spotkań przepytać kandydatów jakie maja dokonania

PS. Redakcja Kuriera i Nad Wislą brały udzial w przetargu na umieszczanie gminnych ogłoszeń (niedawno było w BIP) i czy UMiG przesle czy nie i tak redakcjom płaci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 27 pa 2014 - 11:58:18

czym innym są informacje z poradnikiem "jak załatwić sprawę w urzędzie", a czym innym bezczelna propaganda.

To mam nadzieję, że Burmistrz umożliwi innym kandydatom w ramach tego płatnego okienka zamieszczać swoje dokonania w biznesie, czy innych dziedzinach.

Albo niech publikuje za swoje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa 2014 - 12:10:42

Bezczelna propaganda by była, gdyby pisał o tym czego nie zrobił i obiecywał złote góry. Jęśli zrobił, to ma prawo poinformować mieszkańców.

A Ty czego dokonałeś w zyciu, pytam przez ciekawość?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Robert KorczakRobert Korczak (159.205.183.---)
Data: 27 pa 2014 - 12:39:22

Szanowni Państwo,

Oświadczam, że informacja dotycząca „Nad Wisłą” podana przez Panią „Manię” jest niezgodna z prawdą. Urząd płaci naszej redakcji tylko za zamieszczane ogłoszenia. Proszę Panią „Manię” o niepodawanie nieprawdziwych informacji.

Z poważaniem,

Robert Korczak, gazeta „Nad Wisłą”

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 27 pa 2014 - 12:55:19

czego dokonałem to moja prywatna sprawa, bo nie startuję w żadnych wyborach i niczego nie muszę udowadniać, ale nie mam się też czego wstydzić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.211.---)
Data: 27 pa 2014 - 12:59:58

Maniu...najpierw nie widziałaś propagandy w propagandzie za pomocą biuletynu, który miał służyć rzetelnej informacji... Teraz nie widzisz nic złego w tym, że powielone to zostało za pieniądze podatników jako promocja w prywatnej gazecie...gdyby jeszcze choc przecinek zmienili...a tu..widać brak zaufania, ze jednak dystrybucja biuletynu nie każdemu uzmysłowiła w jakiej krainie mlekiem i miodem płynącej zamieszkuje? I pod czyim zacnym przewodnictwem?
Ja ubolewam nad tym, ze Burmistrz takich metod sie trzyma...znaczy dla mnie to tyle, ze wyżej ceni sobie własne stanowisko niż gotowy jest stawić czoła dyskusji co i dlaczego sie jednak nie udało... Tak jak nie powinien sie wstydzić tego co zrobił tak i powinien umieć przekonać, ze wie co należy poprawić i ma na to konkretny plan... Inaczej....moze sie jednak zdziwić, ze tych uświadomionych jest więcej niż mu się wydaje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.84.---)
Data: 27 pa 2014 - 16:10:12



mania

PS. Redakcja Kuriera i Nad Wislą brały udzial w przetargu na umieszczanie gminnych ogłoszeń (niedawno było w BIP) i czy UMiG przesle czy nie i tak redakcjom płaci.
W świetle wpisu przedstawiciela "Nad Wisłą" ,pan Jańczuk Burmistrz Konstancina-Jeziorny podziękuje "swojemu spin doctorowi "/a przepraszam może spince doktorce ?/.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 16:11 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa 2014 - 19:05:11


Robert Korczak
Szanowni Państwo,

Oświadczam, że informacja dotycząca „Nad Wisłą” podana przez Panią „Manię” jest niezgodna z prawdą. Urząd płaci naszej redakcji tylko za zamieszczane ogłoszenia. Proszę Panią „Manię” o niepodawanie nieprawdziwych informacji.

Z poważaniem,

Robert Korczak, gazeta „Nad Wisłą”


Szanowny Panie Redaktorze,

Wielki to zaszczyt, że Redakcja poczytnej gazety przegląda nasze malutkie forum. Pozwoli Pan Redaktor, że zapytam czy za to ostatnie ogłoszenie i za inne, które najpierw były w gminnym biuletynie, a potem w prasie lokalnej - Nad Wisłą otrzymała jakąś kasę extra?

Z wyrazami szacunku

Maria Wciślińska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 27 pa 2014 - 19:05:29


rondo


W Biuletynie Gminnym artykuł o dokonaniach spółek wodnych. W artykule pojawia się 5 nazwisk, z czego cztery, to nazwiska osób startujacych w najbliższych wyborach ze Stowarzyszenia bliskiego sercu Platformy Obywatelskiej. Przypadek ?

Ocenę takich działań zostawiam wyborcom.

Na pomost dla kajakarzy nie było tysiaka !!!

Skoro zostałem wywołany do odpowiedzi, to się odniosę do wypowiedzi Pana rondo. Otóż zostałem poproszony o przedstawienie działań spółki wodnej Słomczyn w latach 2011-2014, (czyli od momentu kiedy jestem w Zarządzie tej spółki). Streściłem to co udało nam się przez te lata zrobić na terenie działalności spółki. Równocześnie dodałem też swoje subiektywne odczucia odnośnie tego, jak oceniam pracę w spółce Słomczyn z perspektywy czasu. W artykule w Biuletynie zostały przedstawione informacje prawdziwe z dokonanych działań spółki i nie ma żadnego kolorowania.

Co się zaś tyczy przypadkowości nazwisk...... Prawdą jest że Burmistrz nie szczędzi na meliorację, prawdą, że Pan Ksawery Gut optował za daniem szansy nowym władzom spółki, podczas gdy na pamiętnym zebraniu w 2011 r wielu mieszkańców w tym duża część członków spółki ze Słomczyna chciało rozwiązania spółki.. Prawdą jest także duża aktywność Pana Grzegorza Kowalczyka w działalności spółki. Nie widzę tutaj nic coby nie było realnym odzwierciedleniem rzeczywistości.....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 19:24 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 pa 2014 - 22:52:51


rondo

mania
Pozwoli Pan Redaktor, że zapytam czy za to ostatnie ogłoszenie i za inne, które najpierw były w gminnym biuletynie, a potem w prasie lokalnej - Nad Wisłą otrzymała jakąś kasę extra?
zapytałam się, bo z wiadomości Pana Redaktora wynika, że to nie jest ogłoszenie, a mi się zdaje, że ta wklejka w gazecie jest na takich samych zasadach jak ukazywał się kilka mies. temu biuletyn gminy w Kurierze Południowym (czy był w NW - nie pamiętam), czyli w ramach kwoty ustalonej w przetargu, w pokazanym niżej ogłoszeniu jest uwzględniony druk kolorowy. Niby czym się różni ogłoszenie o sprzedaży, czy mpzp od informacji o wykonanych pracach nad która Hamer wyrywa sobie pióra?



strone trzeba powiększyć (ctrl+), albo zajrzeć do BIP: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Robert KorczakRobert Korczak (159.205.183.---)
Data: 28 pa 2014 - 06:58:40

Proszę Pani, za materiały gminne - ogłoszenia, plakaty itp. - gmina płaci (normalnie, nie ekstra ;-)).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 pa 2014 - 10:44:29


Robert Korczak
Proszę Pani, za materiały gminne - ogłoszenia, plakaty itp. - gmina płaci (normalnie, nie ekstra ;-)).

Czyli pisząc wątku wyżej:



Redakcja Kuriera i Nad Wislą brały udział w przetargu na umieszczanie gminnych ogłoszeń (niedawno było w BIP) i czy UMiG prześle czy nie i tak redakcjom płaci.

nie minęłam się z prawdą?

Dla pewności i uspokojenia podatników - plakaty, ogłoszenia i materiał zamieszczony w ostatnim nr. Nad Wisłą mieści się w kwocie 46 097,40 zł - czy tak?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Robert KorczakRobert Korczak (159.205.183.---)
Data: 28 pa 2014 - 11:15:07

Proszę Pani, com napisał, napisałem. Jeśli w danym numerze gazety UMiG coś na łamach zamieszcza, to za to płaci; jeśli nie zamieszcza, nie płaci. Po szczegóły (jaki materiał ile kosztuje) odsyłam do redaktora naczelnego. :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 pa 2014 - 11:30:24

Czyli można mniemać, że jeśli przez rok, kiedy obowiązuje umowa (tabela wyżej) gmina nic by Redakcji nie wysłała, to pieniądze podatników by ocalały, bo Redakcja musiałaby gminie zwrócić? hot smiley

w ostatniej rubryce "warunki płatności" - podane jest: 21 dni (od daty zawarcia umowy?)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Robert KorczakRobert Korczak (159.205.183.---)
Data: 28 pa 2014 - 11:35:38

PS. Oczywiście ceny „zwykłe”, czyli bez rabatu, nie są żadną tajemnicą, na naszej stronie internetowej jest cennik (np. cała kolumna w kolorze kosztuje 4100 zł netto).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.135.---)
Data: 28 pa 2014 - 11:48:05

Rondo chyba wyłuszczył o co kaman (brak ogłoszenia a nie jego publikacja to oszczędność) a ja Maniu powtórzę pytanie


Teraz nie widzisz nic złego w tym, że powielone to zostało za pieniądze podatników jako promocja w prywatnej gazecie
A przypomnę, że to info propagandowe było juz w biuletynie...tez za nasze pieniądze wydrukowanymi i rozdystrybuowanym...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-28 11:52 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.135.---)
Data: 28 pa 2014 - 16:35:18

A po co chcesz narażać podatników na koszt wysyłki do domu tego co dostaniesz mailem? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112...->|-->
Bieżąca strona: 7 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.