Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 11 z 16
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 11 gru 2014 - 18:25:32

Wczoraj zobaczyłem wpis na stronie odnośnie szkolenia komputerowego dla seniorów. Myślę sobie, fajnie może tacie powiem, to sobie podszkoli obsługę, bo jest raczkujący w tej kwestii.... Jakież było moje zdziwienie, że zapisy kończą się jutro..... temat pojawiania się informacji w naszej Gminie leży odkąd czytam to forum i jakoś nie może być minimum tygodniowego wyprzedzenia o jakimś wydarzeniu umieszczonego na stronie urzędu....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 gru 2014 - 08:18:44

Na który biuletyn mamy teraz czekać? Nr 3/ listopad czy nr4/grudzień? Jakoś się pogubiłem bo chyba oba powinny już fizycznie być....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 12 gru 2014 - 08:27:56

wybory się odbyły to i biuletyn zniknie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 gru 2014 - 08:28:19


Mario
Wczoraj zobaczyłem wpis na stronie odnośnie szkolenia komputerowego dla seniorów.

Jak dla mnie takie inicjatywy/ działania to strzał w "10". Oby więcej, więcej.

Zdziwiła mnie nieco jedna rzecz w bibliotece na ul. Świetlicowej. Ostatnio dwóch młodzieńców grało sobie na dostępnych tam laptopach w grę typu "strzelanka, kto kogo szybciej zamorduje, zabije, zasztyletuje, potorturuje, podtopi". Może czegoś nie wiem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 10:12:26

nr 3. (listopadowy) już był, ale ponoć został zutylizowany, sprawdzają co się stało między poczta a odbiorcą >grinning smiley<

nr4. (grudniowy) się szykuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.150.---)
Data: 12 gru 2014 - 18:34:46


mania
nr 3. (listopadowy) już był, ale ponoć został zutylizowany, sprawdzają co się stało między poczta a odbiorcą >grinning smiley<

nr4. (grudniowy) się szykuje

Nr 3 biuletynu ... zaginiony... w akcji wyborczej!

Ciekawe, że w UMIGu w ramach preparowania materiałów propagandowych (wyborczych) zapomnieli podać tak istotnej informacji, jak ta, że gmina wysyła do ludzi ankieterów [www.konstancinjeziorna.pl]

... o czym uprzejmie donosi Mania [www.konstancin.com]

No cóż, w ferworze wyborczym taki materiał to spam ... i nie było dla niego miejsca w biuletynie. grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 19:27:35


Hesia-Mela

Ciekawe, że w UMIGu w ramach preparowania materiałów propagandowych (wyborczych) zapomnieli podać tak istotnej informacji, jak ta, że gmina wysyła do ludzi ankieterów [www.konstancinjeziorna.pl]

No cóż, w ferworze wyborczym taki materiał to spam ... i nie było dla niego miejsca w biuletynie. grinning smiley

Informacja o ankieterach ukazała się na stronie gminy, gdy Biuletyn nr 3 był już wydrukowany


Nasze Miasto - fmk, które uważa się za gazetę związaną z K-J mogło też w ramach preparowania materiałów wyborczych taka informację podać, wszak gospodarka niskoemisyjna jest naszą wspólna sprawą. Szczególnie, że redakcja zabiega o czystą energię z siły wody rzeki Jeziorki

PS.
Listopadowy Biuletyn ukazal się 8.listopada
Grudniowe Nasze Miasto -fmk ukazało się pod koniec listopada, nie jak zazwyczaj na początku miesiąca (przed II. turą wyborów)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-12 19:34 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ukazał sie nr grudniowy
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 19:29:22

[www.konstancinjeziorna.pl]

A w nim m.in. a wizytach ankieterów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.75.---)
Data: 12 gru 2014 - 21:09:49

A propos tych ankieterów...anons mówi o działaniach na rzecz Gminy a ankieterach jedynie na terenie miasta. Co jest prawdą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (188.146.176.---)
Data: 13 gru 2014 - 00:16:47

W kwestii uwag do Biuletynu, zgadzam się z przedmówcą odnośnie planów półrocznych prac komisji i dyżurach wszystkich radnych. Mieszkańcy muszą wiedzieć kiedy i gdzie mogą zgłaszać swoje problemy i żale.Z uwagi na to, że mamy mieć wszyscy maile nazwijmy to służbowe na domenie konstnacinjeziorna.pl, myślę, że kontakt będzie. Kwestia woli radnego, by raczył odpisać. Natomiast daleki jestem od podawania swojego prywatnego nr tel. Itp., gdyż jak Państwo zapewne wiecie, każdy chce mieć czasem chwile wytchnienia i czas dla rodziny, znajomych itp. Taki azyl. W kwestii zaś wywiadu z Panem Radnym Grzegorzewskim, uważam, że warto podejmować i takie formy przybliżania tematyki sportowej "dziejącej się"na terenie naszej gminy. Ja np. O możliwości trenowania badmintona w naszej gminie dowiedziałem się właśnie z biuletynu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-13 00:17 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 13 gru 2014 - 00:37:29

Piszcie, piszcie - ja wszystko rejestruję i przekażę jak się uzbiera. Myślę że trzeba też podać namiary gdzie może zgłosić się zmarznięty człowiek, bo zima jeszcze potrwa: adresy noclegowni, czy przypomnieć namiary do SM lub Policji - te dwa ostatnie powinny zagościć na stałe, jak i namiar na nocną pomoc lek. oraz numery do Pogotowia czy Straży Pożarnej

Myślę że telefon do dyżurującego radnego - owszem, ale do lokalu, gdzie ten radny będzie dyżurował, pewnie do biura RM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: olaola (178.36.22.---)
Data: 13 gru 2014 - 08:17:14

oj, to Mme Gadomska wciąż na ratuszowych salonach ..?? thumbs down

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 13 gru 2014 - 11:48:25

Wiceburmistrzowie,nie odchodzą z automatu jak burmistrz po pełnej kadencji.

Skoro nie słychać o odwołaniu, to znaczy ze żadnych zmian nie było.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: olaola (178.36.22.---)
Data: 13 gru 2014 - 12:52:34


Hammer
Wiceburmistrzowie,nie odchodzą z automatu jak burmistrz po pełnej kadencji. (...)

no przecież wiem, ale w przedwyborczej zawierusze doszły mnie pohukiwania bura, że jeśli kolejna kadencja, to już bez Mme ...eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 gru 2014 - 12:58:58

Byłoby miło.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 13 gru 2014 - 13:11:24

Miała byc kontynuacja, a nie rewolucja smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 gru 2014 - 13:35:07

To by była kontynuacja zmian w dobrym klimacie. I w dobrym guście.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 13 gru 2014 - 16:24:10


Hammer
Wiceburmistrzowie,nie odchodzą z automatu jak burmistrz po pełnej kadencji.

Skoro nie słychać o odwołaniu, to znaczy ze żadnych zmian nie było.

Nie sądzę. Wiceburmistrzowie dostają wypowiedzenie i zaległy urlop przed wyborami, taki zwyczaj. Sam jestem ciekawy składu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.108.---)
Data: 13 gru 2014 - 22:11:11

Ja z pewnego dość źródła wiem, że niejaka Madamme urząd w zakresie nowoczesnych technologii w planowaniu przestrzenym (wykorzystanie systemu GIS) z zacofania wydobyła...
inną całkowicie rzeczą jest (lub była) arogancja tej pani i jej podejście do potrzeb mieszkańców w zakresie planowania ich przestrzeni życiowych...
Burmistrz sam sobie wspólpracownikow dobiera..
na pewno jednak V-ce Burmistrz Machałek swoją pracowitościa zasłużył sobie na kontynuowanie współpracy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-13 22:13 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.52.---)
Data: 14 gru 2014 - 13:30:19

Wracając do tematu wątku, czyli o biuletynie:

Według mnie autorzy tekstów, a bardziej władze gminy nie potrafią odejść od propagandowego charakteru tego wydawnictwa. "Biuletyn informacyjny" nie jest tubą propagandową urzędu tylko informacją dla mieszkańców.

Dla przykładu na str. 4 (pdf) [www.konstancinjeziorna.pl] jest tekst o azbeście.

Tam nie ma ani jednej informacji o tym, co mam zrobić jeśli mam w obejściu azbest. Nie ma terminarza zgłoszeń, wymaganych dokumentów etc. ani nazwiska osoby/ nazwy wydziału, który mi udzieli potrzebnych informacji.

Tekst jest niejasny i nie podaje oczywistości w rodzaju: każdy ma prawo do usunięcia azbestu przez wyspecjalizowaną firmę BEZPŁATNIE.

... a takie zdania jak cytat: Rozpoznania ilościowe problemu było niezbędne do przyjęcia programu usuwania azbestu ze środowiska.
- stanowią wątpliwą ozdobę tego tekstu.

Podobnie jak zdania: Chęć usunięcia eternitu z dachów swoich domów lub budynków gospodarczych zadeklarowało kilkadziesiąt osób.

Ostatecznie samorząd zapłaci za odbiór, transport i utylizację odpadów niebezpiecznych z 54 gospodarstw.


Czy to znaczy, ze więcej gospodarstw nie będzie mogło skorzystać z bezpłatnego odbioru? Czy był jakiś konkurs, a może wybierano szczęśliwców po uważaniu czy po znajomości?

Biuletyn informacyjny powinien być formą edukacji dla mieszkańców a nie popisywaniem się, jakie gmina ma dokonania.

W/g mnie taki artykuł powinien mieć następujący plan:

1/ co to jet azbest i dlaczego należy go usunąć ze swojego otoczenia - szkodliwość dla zdrowia i życia oraz środowiska

2/ co gmina zrobiła (inwentaryzacja azbestu) i program usuwania azbestu, stwierdzono tyle i tyle ton w gminie. Program zakłada usunięcie całego azbestu do 2032 r. (chyba, bo nie pamiętam)

3/ do końca 2014 r. usunięto : - tu tekst znajdujący się w artykule na końcu

4/ jak pozbyć się azbestu ze swojego gospodarstwa? ... i tu podać i podkreślić, że azbest jest odbierany bezpłatnie (usunięcie np. z dachu i transport) a mieszkaniec musi na swój koszt zrobić nowe pokrycie dachu. Gdzie należy się zgłosić, jakie są terminy odbioru, z jakim wyprzedzeniem należy zgłosić do gminy chęć odbioru azbestu.
Zdaje się,że są cykle roczne ale w tym tekście trudno się tego doczytać... i chyba w 2015r. już nie można będzie pozbyć się azbestu. Kto, gdzie udziela wszystkich potrzebnych informacji?

Następny artykuł "Seniorzy za pan brat z komputerem" - znowu tekst nadający się dla gazet lokalnych a nie dla Biuletynu informacyjnego - brak jakichkolwiek informacji - kto, na jakich zasadach i kiedy może brać udział w kursie.

Następny artykuł: "Drogowcy gotowi na zimę" - w sołectwach jest informacja kto i za co odpowiada. ... ale w mieście brak telefonu do kogo zgłaszać brak odśnieżenia czy też ślizgawicę. Czy znowu trzeba będzie dzwonić do burmistrza?

Na koniec mam retoryczne pytanie: dla kogo jest ten biuletyn?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 11 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.