Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
29 mar 2015 - 19:08:43
A co Ty się tak martwisz o nabywcę, jak to się mówi "widziały gały co brały" musu nie ma. Chyba że to Ty chcesz kupić, wtedy można zrozumieć Twoja troskę
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
29 mar 2015 - 19:18:00
Skoro gmina chce to z jakiegoś powodu wydzierżawił i to jest juz 3 próba to chce wskazac przxyczyne niepowodzeń.

I kolejny przykład oderwania od rzeczywistości...
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
29 mar 2015 - 20:20:04
Wiele nieruchomości do dzierżawy lub do sprzedaży idzie dopiero w którymś przetargu. Jeśli komuś się nie spieszy to czeka. B. komenda policji w Skolimowie, poszła bodajże w 7. przetargu. Leśna jest wystawiana tez któryś raz.

Dzierżaw nie śledziłam, ale tez niektóre adresy się pojawiają co jakis czas. Poczekaj Hammerze, wynajmiesz za jakiś czas taniej
Biuletyn K-J - maj 2015
29 maj 2015 - 20:29:10
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
30 maj 2015 - 09:49:54
Kiedy w biuletynie zamiast tytułu "Ruszają inwestycje drogowe" znajdziemy "Ruszają inwestycje rowerowe"? Jesto mowa o rowerze miejskim i o tym, że strażnicy miejscy poruszają się rowerami. Brakuje tylko informacji którędy wszyscy mają jeździć by życia nie stracić...

W opisie inwestycji drogowych przemilczano skrzętnie kwestię braku infrastruktury rowerowej. Jest też informacja o tym, że projekt przebudowy ul. Skargi jest w trakcie przygotowywania przez firmę Traffic. Ponoć ul. Zakopane też. Jako, że nie było przetargu obstawiam, że na 100% zrobiono to z wolnej ręki. Pytam więc - gdzie znajdę wykaz umów podpisanych przez urząd z wolnej ręki? Są to środki publiczne a nie prywatne także chcę wiedzieć na co i w jakich kwotach one idą.
wrześniowy nr Biuletynu
31 sie 2015 - 11:53:05
Biuletyn Informacyjny gminy K-J - wrzesień 2015: [www.konstancinjeziorna.pl]
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
31 sie 2015 - 12:27:28
Bardzo mi się podoba ostatnia strona biuletynu:
"Gmina Konstancin-Jeziorna opracowała Plan gospodarki niskoemisyjnej"

Punkt pierwszy w sekcji "transport" - Budowa ścieżek rowerowych na terenie Gminy.

Z tą budową ścieżek rowerowych na terenie gminy jest jak z Yeti. Każdy słyszał, wszyscy mówią ale nikt nie widział.
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
29 sty 2016 - 07:00:28
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
29 sty 2016 - 15:11:02
Str. 5 biuletynu: "Gro wydatków w budżecie miasta stanowią też środki przeznaczone na: badanie czynników szkodliwych wytwarzanych przez wytwórnię mas bitumicznych na Mirkowie..." Po pierwsze - pisze się "gros", nie "gro". Po drugie - słowo to oznacza "większą część", a ok. 200 tysięcy (o takiej sumie mówili radni) nie stanowi "większej części" 150 milionów. Jest to zatem albo świadoma dezinformacja, albo brak znajomości języka polskiego. Po trzecie - jeśli te środki mają zostać tak wydane, jak w roku 2015 (ponad 60 tys. zł za dwa dni pracy urządzeń w szkołach podczas przerwy w działaniu wytwórni oraz kilka godzin w listopadzie na Lipowej kilometr od zakładu) - to lepiej nie wydawać ich wcale, bo jest to gra pozorów, a nie - działanie w kierunku rozwiązania problemu. Autorom broszurki życzę: solidnych lekcji języka polskiego oraz tego, żeby biuletyn docierał do skrzynek mieszkańców z większą łatwością, niż ulotki powielane przez mieszkańców po 5 groszy na domowej drukarce. W Jeziornie na razie biuletyn można oglądać tylko w internecie, jeśli ktoś wie, gdzie szukać.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-29 15:21 przez Tomasz Zymer.
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
04 lut 2016 - 19:21:40
Pytanie w temacie brzmi "co powinien zawierać gminny biuletyn". Przewrotnie odpowiem na pytanie "czego nie powinien zawierać gminny biuletyn".

Z pewnością nie powinien być propagandową gazetką Burmistrza i ugrupowania rządzącego gminą wydawaną za pieniądze podatników. Pisanie o tym, jak "racjonalna" jest polityka Burmistrza powinno być raczej zarezerwowane dla gazetek wydawanych z subwencji partyjnej PO bądź składek członkowskich stowarzyszenia "Konstancin Jutra". Chociaż w zasadzie nie będę się bulwersował, ponieważ wygląda to po prostu śmiesznie smiling smiley

Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
06 lut 2016 - 20:58:31
Powinno być napisane "W zeszłym roku wygrał PiS, to na pewno dzięki temu budżet taki dobry!"

;)Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
07 lut 2016 - 21:11:02
Mylicie się moim zdaniem Panowie obaj. Budżet gminy jest dobry, bo MY WSZYSCY włożyliśmy do niego ogromne środki z naszych podatków. To jest NASZ budżet. Jak nam się nie będzie podobało, to łatwo możemy te środki przenieść gdzie indziej (tj. złożyć deklarację w innym urzędzie, co dotyczy szczególnie dość licznych osób krążących między Konstancinem-Jeziorną a rodziną czy "drugim domem" w Warszawie) i wtedy budżet gminy będzie znacznie gorszy. Warto, by włodarze samorządowi o tym pamiętali. Powiatowi również. Z pustego i Salomon nie naleje. A pana Sergiusza i Bartka pozdrawiam - sądzę, że cele jeśli chodzi o nasze miasto i gminę mamy wspólne.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-07 21:13 przez Tomasz Zymer.
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
08 lut 2016 - 07:16:48

Tomasz Zymer
(...) Budżet gminy jest dobry, bo MY WSZYSCY włożyliśmy do niego ogromne środki z naszych podatków. To jest NASZ budżet. Jak nam się nie będzie podobało, to łatwo możemy te środki przenieść gdzie indziej (tj. złożyć deklarację w innym urzędzie, co dotyczy szczególnie dość licznych osób krążących między Konstancinem-Jeziorną a rodziną czy "drugim domem" w Warszawie) i wtedy budżet gminy będzie znacznie gorszy(...)


genialne spostrzeżenie, Tomku thumbs up Taki wybór jest znacznie bardziej klarowny niż wrzut do urny thumbs up
Pomysł dla Radnych i Burmistrza
08 lut 2016 - 10:59:30
Do krajowego budżetu też się dokładamy, może Kcin - jako uzdrowisko powinien zwrócić się o dofinansowanie geotermii, jak o.Rydzyk.

W ostatnim nr WPROST wywiad z Beata Kempą - min. w kancelarii Premiera RP.
Na pytanie redaktorek: Czy ojciec Tadeusz Rydzyk dostanie 30 mln zł na odwierty geotermalne i 20 mln zł na uczelnię?
Min. Kempa odpowiada: Nie widzę przeszkód.
cały artykuł " Chcą nas skłócić" można przeczytać po wysłaniu SMS za 70 gr
[www.wprost.pl]

Może Kcinowi też by tak odpowiedziała, w końcu chodzi o szlachetny cel - poprawa zdrowia obywateli (ćwiczenia w ciepłym basenie usprawniają), nie o żadne bajery aqua parki czy spa
Re: Pomysł dla Radnych i Burmistrza
08 lut 2016 - 11:45:27
tu nic nikomu nie "daje". Żaden rycerz na koniu nie przyjdzie nie zapyta, a może byś chciał coś u siebie zrobić. Masz tu worek pieniędzy.

Aby dostać trzeba wystąpić do Wojewódzkiego lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ale z tego co wiem w gminie pracuje osoba, która pracowała w jednej z ww. instytucji więc wie co i jak.
taki pomysł dla gminy
08 lut 2016 - 12:19:50
może do gminy rycerz nie przyjedzie, choć o.Rydzykowi wręcz się wciska - on sam mówił (w telewizorni - nie pamiętam której), że o żadną kasę nie występował. Nie widzę wobec tego przeszkód, by miejscowy PiS postarał się o przydział. Ma wsparcie - w Kcinie uruchomiono hucznie biuro poselskie wicepremiera Błaszczaka i senatorskie - min. zdrowia - Radziwiłła.
Re: taki pomysł dla gminy
08 lut 2016 - 12:30:14
Tak się nie pchał, że uczelnia dostawała kasę od rządu PO-PSL.

Z geotermią była inna historia. Dofinansowanie z NFOŚiGW dostał bo o nie wystąpił za czasów rządów PiS. Potem Platforma niezgodnie z prawem mu to cofnęła ze względów nie merytorycznych, ale politycznych, stwierdzając że woda tam jest zbyt chłodna do geotermii. Rzeczywistość okazała się dla ojca Dyrektora bardziej łaskawa niż to przewidywał i woda była cieplejsza. Od kilku dobrych lat sprawa jest w sądzie i teraz ma dojść do ugody.
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Sugestie.
29 sie 2016 - 13:40:32
6.numer - wrzesień 2016:
[www.konstancinjeziorna.pl]

zawiera nowy regulamin porządku
Zmiany nie są duże, ale warto poczytać, zwłaszcza jak obchodzić się z odpadami - m.in. przypomnienie, że należy z opakowań wyjąć resztki jedzenia i żeby worków nie wystawiać wcześniej niż przewiduje to regulamin odbioru. Jest to ważne, bo miasteczko udekorowane workami wygląda smętnie, a poza tym lisy, kuny (dzików juz chyba nie ma) dobierają sie do worków i odpadki się wysypują.

Często widzę takie dekoracje nawet przy eleganckich posesjach - nie wiem o co chodzi, czy to jakieś "kołchozowe" zaszłości: "u mnie na podwórku czysto ma być i kwita, a bałagan za płot...". Wstyd!!! the finger smiley
Czasem miałam ochotę wrzucić właścicielowi ten bajzel za płot, tylko worki były za ciężkie, żeby przerzucić przez kute ogrodzenie.
zanim wyrzucicie resztki do śmietnika lub kompostu...
29 sie 2016 - 19:28:51
... zobaczcie do czego można wykorzystać


Ulica ekologiczna
ZDROWY TRYB ŻYCIA PRZYRODA PRZYJAZNE ŚDOWISKU INSPIRACJE DZIECI WYDARZENIA


Przyjazne środowisku
28.08. 2016

Odpadki kuchenne? Przydadzą się do pielęgnacji!


Od pokoleń w celach pielęgnacyjnych ludzie stosowali rośliny rosnące we własnym ogródku i na pobliskiej łące. Dziś specjalistyczne kremy i preparaty na każdą okazję wyparły z mainstreamu naturalne kosmetyki. A przecież specyfiki o świetnych właściwościach kryją się w resztkach żywności, które zwykle wyrzucamy!

Skórka z pomarańczy

wybielanie zębów – domowy sposób na przebarwione szkliwo zakłada regularne pocieranie zębów wewnętrzną (białą) stroną skórki z pomarańczy. Zawiera ona substancje chemiczne odpowiedzialne za rozjaśnianie.

przeciwko zaskórnikom – na zanieczyszczenia cery pomaga maseczka pomarańczowo-jogurtowa. Wystarczy zetrzeć skórkę z pomarańczy na drobnej tarce, a następnie wymieszać te wiórki z jogurtem naturalnym i nanieść na twarz.


Fusy kawowe

peeling – połączone z odrobiną oliwy fusy są doskonałym środkiem złuszczającym martwy naskórek, a zawarta w kawie kofeina pobudza krążenie, redukuje cellulitis i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.

farba do włosów – dzięki swoim właściwościom barwiącym kawa nabłyszcza i uwydatnia naturalny brązowy kolor włosów. Zaparzone fusy wystarczy trzymać na włosach przez kilkanaście minut, a następnie spłukać.


Torebki herbaty

na opuchnięte i zaczerwienione oczy pomaga okład ze schłodzonych w zamrażarce torebek z herbatą. To nic, że używanych. (myślę jednak, że herbata była bez cukru - przyp. m)

relaks – zielona herbata jest znana ze swoich właściwości odprężających. Polecana jest również kąpiel w tym naparze. Przygotujesz go, wrzucając parę zaparzonych raz torebek do wanny.


Skorupka jaja

maseczka do twarzy – zmielone skorupki jaj z jednej strony działają jak peeling, a z drugiej, dzięki zawartości wapnia, przyspieszają regenerację naskórka i odżywiają cerę.
(mielone na proszek skorupki można dodawać do potraw - stanowią dobre źródło wapnia, mój kuzyn ortopeda karmił córkę gdy złamała nogę, chyba łyżeczke/dziennie przyp. m)


Obierki z ziemniaków

płukanka na siwe włosy – aby lekko przyciemnić siwiejące pasemka, należy gotować obierki przez pół godziny, a następnie w tym wywarze wypłukać umyte włosy.

na sińce pod oczami pomagają okłady z surowych świeżych obierków.

źródło: newsletter Ulicy Ekologicznej
warto zajrzeć tu: [ulicaekologiczna.pl] bo pomysłów ekologicznych mnóstwo
Re: zanim wyrzucicie resztki do śmietnika lub kompostu...
30 sie 2016 - 05:54:44
Szkoda tylko, że szef firmy która od nas odbiera odpady mówi że nie ma sensu czyścić odpadów zmieszanych bo i tak je czyszcza specjalnymi maszynami.

Lepszym rozwiązaniem jest wydzielenie z suchych papieru. Wtedy wszystko leci brudne i papier się nie niszczy. A i tak wkrótce będziemy dzielić na 5 kupek. Nowe prawo wejdzie w życie w 2021 lub od nowego przetargu.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-30 05:56 przez Hammer.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 49
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017