Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 wrz 2014 - 12:43:04


rondo
Tiaaaa, bo przeciętny mieszkaniec to człek nieczytaty i niepisaty ! Ale jeśli wcześniej nie przeczytał w gazetach, to i z biuletynu niewiele się dowie bo tam też są takie małe, czarne robaczki smiling smiley

Niektórzy przez kilka tygodni nie zauważyli, że ich postulaty dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drodze nie zostały spełnione i trzeba im było o tym napisać. ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 wrz 2014 - 13:34:50


rondo


Redakcja nabierze doświadczenia i wyda z bardziej potrzebnymi mieszkańcom informacjami.


A czy mogłaby ta "redakcja" nabierać doświadczenia za swoje pieniądze ?

A czy mieszkaniec lokalu komunalnego, wybudowanego za pieniądze podatników, który pisze tak:



Moim zdaniem w biuletynie najbliższym powinna znaleźć się informacja, że UMiG nie posiada spójnego programu rozwoju budownictwa socjalnych lokali , mieszkalnych.
W biuletynie powinna znaleźć sie informacja - jaka jest skala problemu, ile osób oczekuje na taki lokal. Ile osób zyje w warunkach urągających ludzkiej godności !


nie powinien przeprowadzić się do budowanego właśnie domu i zwolnić mieszkanie, by dostal ktoś, kto "zyje w warunkach urągających ludzkiej godności !"

Miejsca dla niepełnosprawnych przy GOSiR
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 wrz 2014 - 13:45:04

Pytanie:



rondo:
Powinna również znaleźć się informacja: - z jakiego powodu Wydział Dróg Gminnych od prawie roku (mimo, że p.Burmistrz widzi taka potrzebę) , nie potrafi prawidłowo oznakować miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych przed GOSiR. Mimo, że obecny stan rzeczy jest niezgodny z warunkami opisanymi w decyzji o warunkach zabudowy !


Odpowiedź Wydz. DG

"Obowiązująca od kilku lat org. ruchu spełniała wcześniejsze oczekiwania (umożliwienie preferencji postojowych dla inwalidów 2 x w tygodniu w określonych godzinach – osiągnięte obowiązującym okresowo zakazem postoju, który z mocy prawa nie obowiązuje inwalidów).
Kilka dni temu Pan Dyr. Matyjasiak zawnioskował jednak, by 3 miejsca pozostały okresowe jak dotychczas ale żeby 2 były “24/7” dla inwalidów. Sporządzony zostanie odpowiedni projekt org ruchu i po zatwierdzeniu – wdrożony."

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: olaola (178.36.37.---)
Data: 10 wrz 2014 - 14:20:06

w caaałej rozciągłości zgadzam się z Hesią- Melą, a poza tym upieram się przy swoim: biuletyn ma pełnić funkcje informacyjno-sprawozdawczą, a to sprawozdawanie ma mieć jakąś logikę i strukturę, a nie być zlepkiem jednostronnego chwalipięctwa na kwadrans przed klasówką. Jaką strukturę i logikę ? Burmistrz & Co są pracownikami zatrudnionymi przez mieszkańców do wykonania konkretnych zadań i z tegoż wykonania - do którego zobowiązali się w wyborach - mają się rozliczać. Np. obietnica "wybuduję drogi" skutkuje w biuletynie informacją o lokalizacji i stanie zaawansowania budów i zaproszeniem do korzystanie z właśnie ukończonych szlaków rowerowych smiling smiley Rozkład jazdy autobusów ? No jasne, że musi się znaleźć w biuletynie, jako uzupełnienie rozliczenia się z obietnicy o poprawie komunikacji etc
Taki biuletyn musiałby się ukazywać od samego początku kadencji (w miesiąc po wyborze), systematycznie i profesjonalnie; pod koniec kadencji byłoby widać, czy i jak kandydat pełnił swoją funkcję. Wcale nie musiałby mieć samych sukcesów, bo porażki byłyby przedstawione jasno i uczciwie, np. obiecałem usunąć wytwórnię asfaltobetonu z uzdrowiska, zrobiłem 1/2/3, nie udało się ponieważ 1/2/3, wiem już, jak to ugryźć i jeśli mi zaufacie zrobię to w następnej kadencji.

... oczywiście rozumiem, że w naszej młodej demokracji taka forma biuletynu byłaby samozgubnym narzędziem drinking smiley

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 wrz 2014 - 20:40:48


Ola
Rozkład jazdy autobusów ? No jasne, że musi się znaleźć w biuletynie, jako uzupełnienie rozliczenia się z obietnicy o poprawie komunikacji etc


LITOŚCI, nie jeździsz autobusami, to chyba nie wiesz, że przez Kcin przemieszcza się spore stadko autobusów:
700 D. Centralny – Skolimów
710 Metro – Piaseczno
724 Metro – Piaseczno
742 Wilanów – G. Kalwaria
L14 lokalny
L15 lokalny
L16 lokalny
L21 lokalny
N50 nocny

i to w obie strony, a także inaczej w dni powszednie niż w weekendy, a z każdego przystanku o innej godzinie
Czy wyobrażasz sobie ile stron musiałby liczyć biuletyn, żeby takie informacje podać?


Przy okazji - Hesia- Mela pisze o nie wprowadzeniu opłaty uzdrowiskowej (sama o to zabiegałam) - teraz uważam, że RM postąpiła słusznie, bo gdy Uzdrowisko leży i kwiczy, ktoś by powiedział "z czym do ludzi"? Goście weekendowi parkowi nigdzie nie wnoszą opłaty uzdrowiskowej, dotyczy pobytów, jeszcze raz zapytam się gdzie? W ogryzku Białego Domu, w zapyziałej Kardiologii...?

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.203.---)
Data: 10 wrz 2014 - 23:06:33

Jak ktoś jest w okolicy Krynicy to wnosi opłatę uzdrowiskową nawet korzystając z prywatnej kwatery....czyli obiektu formalnie nie podlegającego Uzdrowisku....

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 10 wrz 2014 - 23:11:58

Tak gwoli obrony tematu opłaty uzdrowiskowej, nie dotyczy ona osób przebywających w szpitalach.... a letników u nas na lekarstwo.... choć z drugiej strony kusi choć by zrobić przybliżoną analizę potencjalnych wpływów i wydatków z tego tytułu... tego chyba nikt nie zrobił...

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.203.---)
Data: 10 wrz 2014 - 23:20:45

Zrobił, rzekomo zrobił...i udowadniał, ze koszty poboru przewyższają wpływy...choc szczegółów tych tajemniczych wyliczeń nikt nie przedstawił...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-10 23:21 przez Artek_Bartek.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 11 wrz 2014 - 00:08:48


rondo
Zgodnie z zasadą wyznawaną przez p.Bartka

Proszę się mną nie podpierać. Przynajmniej dopóki nie zacznie się pan sam stosować do moich próśb. Nie potrzebuję robić akurat panu za filar i wyznacznię, panie Andrzeju.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 wrz 2014 - 19:34:59

Do rzeczy. Wiem, że się uwielbiacie i nie możecie bez siebie na forum wytrzymać, ale inni mogą mieć ochotę coś poczytać konkretnego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 25 wrz 2014 - 07:38:36


GW
Opozycja oskarża prezydent Radomia Andrzeja Kosztowniaka z PiS o prowadzenie kampanii za publiczne pieniądze. Wydany przez miasto biuletyn kosztował 144 tys. zł. - To jakby za nasze pieniądze 4,5 mln wyborczych ulotek trafiło do naszych skrzynek - powiedział radomskiej telewizji Dami Mateusz Tyczyński z PO. Podobnych przypadków jest więcej.
(...)
Tzw. "sprawozdania z kadencji", finansowane ze środków publicznych, są szkodliwą, ale popularną praktyką w wyborach samorządowych. - Ulotki przedstawiające sukcesy kandydata ubiegającego się o reelekcje nie zawierają merytorycznych treści i są formą promowania się przed wyborami - podaje raport Fundacji Stańczyka z 2011 r.
(...)
- Mamy tu w pewnym sensie prowadzenie kampanii wyborczej przed kampanią wyborczą. I rzeczywiście, między takimi działaniami a kampanią wyborczą, granica jest bardzo cienka. Moim zdaniem można to co najwyżej potraktować jako promocję konkretnej osoby. Choć wszyscy mamy świadomość, że w kampanii wyborczej będą działać w podobny sposób - mówiła w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej" Joanna Maksymowicz, prawnik z delegatur PKW.
(...)
- O naruszeniu prawa wyborczego decydują właściwe organy wymiaru sprawiedliwości. Inną kwestią jest opina o kulturze politycznej kandydatów i jej wydanie pozostawiamy wyborcom. A ich ocena ukrytej agitacji jest często surowa - dodaje Krzysztof Lorentz.

[ źródło ]

A jakby tak zmienić bohatera reportażu na bardziej lokalnego? smiling smiley

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 25 wrz 2014 - 09:47:54

To by Ci powiedzieli, ze "tylko w pewnym sensie jest to element kampanii" ;)

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 wrz 2014 - 11:18:06

Cieszę się że wreszcie - po latach starań - udało się doprowadzić do wydawania biuletynu. Starania o biuletyn rozpoczęłyśmy z Hanką Budnicką już w 2005 roku, potem wielokrotnie nagabywałyśmy ówcześnie panujących razem albo ja z moją znajomą b. dziennikarką - mieszkanką Kcina i ciągle było coś... Wreszcie Wydz. Promocji się ogarnął i wydał. Może Biuletyn powinien zawierać mniej zdjęć a więcej informacji ogólnych, ale wiele osób się ucieszyło, że Kcin też ma informator, zwłaszcza osoby, które nie korzystają z Internetu. Ludzie szukali Biuletynu, stąd moje pytanie -BEZ ODPOWIEDZI - do ronda: do którego sklepiku na Grapie dostarczono tyle, że nie zmieścił się na półce i walał się po podłodze. Skłamał, czy boi się że dostanie od sklepikarza miotłąconfused smiley


rondo
/06 wrz 2014 - 01:17:01 /
Ja toto podniosłem z podłogi w jednym z grapowskich, sklepików spożywczych.




Biuletyn jest i będzie, a za kilka dni ukaże się następny numer, bardziej merytoryczny, mniej obrazkowy.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (93.154.194.---)
Data: 27 wrz 2014 - 19:04:30

W Milanówku biuletyn wygląda w ten sposób:

[www.milanowek.pl]

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 wrz 2014 - 19:38:04

ciach


teraz odniosę się do biuletynu Milanówka, który jest bardzo dobry i myślę że kciński taki będzie

tongue sticking out smiley w numerze lipiec/ sierpień 2014 naliczyłam TYLKO 6 zdjęć burmistrza, choć nie kolorowych i kilka artykułów o nim - choć numer nie inauguruje przedsięwzięcia pt. biuletyn.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-27 22:49 przez Bartek.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie.
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.163.---)
Data: 27 wrz 2014 - 22:15:26


mania

..................teraz odniosę się do biuletynu Milanówka, który jest bardzo dobry i myślę że kciński taki będzie

Miejmy nadzieję że tak będzie, bo jak na razie ten nasz inauguracyjny numer, to chyba wielkie nieporozumienie.cool smiley

Zaproszenie do przeczytania nowego Biuletynu (X.2014)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 pa 2014 - 17:06:18

Witam serdecznie,
Ukazał się drugi numer biuletynu. Dziękujemy za Państwa uwagi, także te krytyczne. Staramy się je uwzględniać.
Chcemy poruszać sprawy, które interesują mieszkańców. Jesteśmy otwarci na sugestie.

Pozdrawiam

Monika Zacharkiewicz

Wydział Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi
UMiG Konstancin-Jeziorna


Biuletyn jest tu:[www.konstancinjeziorna.pl]
Będzie także - tak jak poprzedni - w wersji papierowej
m

Re: Zaproszenie do przeczytania nowego Biuletynu (X.2014)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.222.---)
Data: 08 pa 2014 - 21:16:44

Tak na początek... Dane teleadresowe raczej na końcu...
na stronie 3 są liczby tyczący pracy Rady Miejskiej i....zaproszenie do wyborów 16 listopada by wyrazić swoje zdanie na temat tych liczb...
Mi tylko brakuje jednej cyfry, ktora Rady nie dotyczy....mianowicie ile z 38 interpelacji radnych (na 4 lata chyba nie za wiele..) oraz 200 wniosków komisji znalazło odzwierciedlenie w działaniach rzeczywistych Burmistrza....

Artykulik o sieci wód-kan...mógłby nie być tak nacechowany zdaniami typu 'nie było łatwo' z naciskiem na 'dałem radę'...a i niewątpliwie brakuje podsumowania czego jeszcze brakuje i kiedy mogą sie mieszkańcy tego spodziewać...zwłaszcza, ze jest przecież na początku stwierdzenie o 'zaledwie 40 % pokrycia' a brak jest info do jakiej wartości dobrnęliśmy obecnie (?)

W artykule toczącym spółek wodnych...jakoś brakuje mi wymienienia nazwisk osob, ktore wkład swój wniosły a w żaden sposob nie sa powiązani z...jednym ze stowarzyszeń, ktore kandydatów wystawiać bedzie...i to zdaje sie akurat tych, których kilka nazwisk pada...

Odnośnie serwisu internetowego...jakkolwiek niewątpliwie niedoskonałego (głownie przez brak poprawy BiPu, na który wielu uzyskuje) cieszy zapowiedź informatora SMS (drzewiej byłem jednym z tych co taki pomysł publicznie zgłaszali...)

Plany...tu sukces w skali kraju niewątpliwy...przynajmniej jesli idzie o ilośc bezwzględna...tyle, ze wsród tych procent objętych jest rownież np. Mirków ze swoją asfalciarnią i wątpliwościami co dalej po Metsie...
No i jakoś tak mi sie nie do końca zgrywa wskazywanie wcześniej, że wód-kan jest robione przy jednoczesnym wskazaniu sukcesu w postaci braku konieczności podłączania domów do kanalizacji miejskiej...niewątpliwie łatwiej zmienić tekst niż nadrobić wieloletnie zaniedbania lub...realizować wnioski mieszkańców, którym notorycznie odmawia sie realizacji inwestycji (obowiązku gminnego) tłumacząc sie brakiem pieniędzy...

Ciekawy tez jestem, czy znalazłaby sie tu wzmianka o działaniach Rotary, gdyby nie były one związane z wymienionym z nazwiska Przewodniczącym RM...

Fajnie, ze jest o Zdrojowniku..

Ciekawy jest temat więźniów wspierających nasze służby...moze następnym krokiem bedzie odrabianie zaległości w opłatach przez naszych mieszkańców...

Odnośnie ulic...tu tez fajnie, ze sporo zrobiono jednak znów brakuje info ile jeszcze jest do zrobienia i czy...bedą w końcu ścieżki rowerowe (no.kiedy juz dojdzie do realizacji Mirkowskiej)

Wystrzałowe otwarcie...mowi samo za siebie...;) ale rolkarzy było kilkuset a nie kilkudziesięciu....

Odnośnie mnóstwa atrakcji na Biegu Papieskim...w powszechnym odczuciu drzewiej było ich znacznie więcej....

Biegamy razem...czemu tu nie została utrzymana konwencja wymienienia z imienia i nazwiska inicjatorów i tych, dzięki którym parkrun zaistniał?
W info o koncercie tez chyba brakuje jednego z nazwisk?


I bedzie lodowisko! I pierwsze info o tym pewnie tylko przypadkowo w biuletynie? W jakim świetle pozostawieniem by byli radni, gdyby na sesji nie dali kasy?
I ciekawi mnie czemu ma być w Parku Zdrojowym a nie tak jak być miało na Skwerze Sportów?

I na koniec...płatne spektakle w Hugonowce?

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 pa 2014 - 22:19:26

cytaty:

I ciekawi mnie czemu ma być w Parku Zdrojowym a nie tak jak być miało na Skwerze Sportów?

odp. Niech się wreszcie coś sportowego zacznie dziać w Skolimowie, a jeśli przy Bielawskiej, to gdzie ? I czy nie lepiej i zdrowiej w cichym parku niż w łomocie przejeżdżających "TIRów" na Bielawskiej, w zawiewającym zapachu asfalciarni.

I na koniec...płatne spektakle w Hugonowce?

odp. 30 zł to jak za bilet do teatru niewiele - pewnie tyle się należy aktorom, bo samemu teatrowi w Hugonówce zarabiać nie wolno - tak myslę confused smiley

m

Proszę nadal pisać uwagi, posłużą - jak napisała wyżej red. Monika Zacharkiewicz - do poprawiania Biuletynu, by stawał się coraz pożyteczniejszy

Mnie nie razi prezentacja danych adresowych na 2 str Biuletynu - łatwo znaleźć i można sobie kartkę wyciąć i schować, żeby mieć pod ręką i resztę biuletynu zachować, jeśli ktoś lubi zbierać. Mam całe kolekcje lokalnych czasopism, bo lubię zajrzeć i przypomnieć sobie - o obietnicach także...
W następnym mają być dane teleadresowe związane ze zdrowiem.

Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie październikowy nr - zob. na s. 7
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.118.---)
Data: 08 pa 2014 - 22:59:14

W Skolimowie bedzie przecież skwer z boiskiem wielofunkcyjnym...co bedzie w zgodzie z deklaracjami Burmistrza o rozproszeniu takich obiektów w Gminie...
Autorski pomysł (po jakichkolwiek konsultacjach?) umiejscowienia lodowiska w Parku Zdrojowym - jakkolwiek pewnie uzasadniony chęcią ożywienia Parku w martwym okresie zimowym - moim zdaniem jest średnio trafiony... Po pierwsze na Bielawskiej...są parkingi...o bliskości dla uczniów po szkole nie wspominając...o wykorzystaniu funkcji całego obiektu nie wspominając...
A o tych uwagach o TIRach i asfalciarni to Ty Maniu na poważnie? Burmistrz wreszcie sobie to uświadomił przy okazji lodowiska? ;)

Ja na razie nie mam co wycinać bo gazetki reklamowe marketów na wioski docierają pod bramę a biuletyn gminny jakoś dane mi czytać póki co jedynie w necie....

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.