Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2014 - 19:00:49

- za wprowadzenie Karty Dużej Rodziny.

czytaj tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.60.100.---)
Data: 28 cze 2014 - 20:49:47

Uchwała o Karcie, choć z entuzjazmem przyjęta przez radnych, nie była pomysłem ani Rady Miejskiej, ani Urzędu. Inicjatorami uchwały Karta Dużych Rodzin w naszej gminie byli członkowie Konstancińskiego Koła Dużych Rodzin ZDR3+ . Była to część ogólnopolskiej inicjatywy Związku Dużych Rodzin: [www.3plus.pl] . Założenia uchwały prezentowali radnym na posiedzeniach komisji RM państwo Maria Bremer, Maciej Noszczak, Aleksandra i Wojciech Polaczkowie oraz jeszcze parę osób z tego środowiska. Inicjatywa wyszła zatem od samych rodzin wielodzietnych z naszej gminy. Ślady tego procesu zachowały się na stronach internetowych Związku:

Związek Dużych Rodzin Powiat Piaseczno
18 lutego 2011
2. W dniu dzisiejszym złożyłem prośbę do Bur. Gm. Konstancin-Jeziorna z prośbą o spotkanie. Termin spotkania 30.05.2011 godz. 13.00.
W załączniku opracowany przez konstanciński ZDR 3+ wniosek podania.
Osoby zapisane na spotkanie:
Maciej Noszczak
Maria Bremer
Proszę o zgłoszenie się Ew chętnych na spotkanie i zarezerwowanie spotkania


Związek Dużych Rodzin Powiat Piaseczno
1 listopada 2011
Komisja Budżetowa gminy Konstancin - Jeziorna pozytywnie zaopiniowała nasze -(Konstancińskiego Koła ZDR3+) pismo w sprawie Karty Dużych Rodzin w naszej gminie.
[www.facebook.com]ązek-Dużych-Rodzin-Powiat-Piaseczno/174018715956734


W pierwszym roku funkcjonowania uchwały z braku skutecznej promocji programu oraz szerokiej informacji wzięły w nim udział cztery rodziny, co zresztą dało spore "oszczędności" w budżecie gminy w stosunku do środków założonych na realizację uchwały. Dopiero w odpowiedzi na dość ostrą krytykę ze strony mieszkańców i radnych Urząd Miasta i Gminy zaczął szerszą akcję informacyjną, dzięki której lista rodzin korzystających z programu w ciągu kilku miesięcy zwiększyła się do kilkudziesięciu.

To, co tu napisałem, nie jest krytyką Burmistrza Gminy, który niewątpliwie poparł tę inicjatywę. Chciałbym jednak wiedzieć, czy pan Prezydent RP nagrodził także i jej twórców. Wiem, że był obecny na Zjeździe Dużych Rodzin w Lublinie. Karty Dużych Rodzin funkcjonują już w 220 samorządach lokalnych w Polsce: [www.prezydent.pl]



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 20:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.223.---)
Data: 28 cze 2014 - 22:37:59

Obiektywnie rzecz ujmując Prezydent spotkał sie 'z przedstawicielami samorządów'...także....ja osobiscie zawsze twierdze, ze droga do sukcesu jest mniej ważna niż efekt końcowy....a ze sukces ma wielu ojców to...pewnie przekonamy sie w jakimś biuletynie gminnym umieszczonym w jakiejś gazecie ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
Wysłane przez: czaknoris (87.205.248.---)
Data: 29 cze 2014 - 18:07:25


mania
Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP

- za wprowadzenie Karty Dużej Rodziny.

czytaj tu: [www.konstancinjeziorna.pl]


Kcin? A co to takiego? Może o Pcim chodziło? Burmistrz Pcimia został wyróżniony?

Po lekturze tekstu na gminnej stronie stwierdziłem, że pisemne podziękowania otrzymała Gmina. Gminę z zasady reprezentuje burmistrz (albo i wójt), ale władzą uchwałodawczą jest Rada Miejska, a w naszym przypadku inicjatywa - jak wspomniał T.Z. - wyszła od mieszkańców.
W dodatku podziękowania otrzymała "Gmina Konstancin Jeziorna". Ja mieszkam w gminie Konstancin-Jeziorna, więc to chyba o jakąś inną chodzi, albo urzędnicy Kancelarii Prezydenta starannością równają do tych z naszej gminny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 cze 2014 - 20:19:50


czaknoris

Kcin? A co to takiego? Może o Pcim chodziło? Burmistrz Pcimia został wyróżniony?

.

Przestań się czepiać, od dłuższego czasu piszę nazwę GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA takim domyślnym skrótem, a powinnam jeszcze dodawać: Czarnów, Wierzbno, Skolimów, Mirków, Bielawa, Habdzin, Gassy, bo niby dlaczego nie - w skład tej durnej nazwy wchodzi nie tylko Konstancin i Jeziorna? Co za kretyn PRL-owski to wymyslił ?

dałam odnośnik do pełnej treści artykułu na gminnej stronie, a tam można przeczytać czy wyróżnienie dostał Burmistrz Kcina czy Pcimia tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.