Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123456789-->
Bieżąca strona: 1 z 9
Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 sie 2014 - 16:02:45

Zakładam watek, zgodnie z sugestia Roberta w i wątku [www.konstancin.com]



robert
"Co jest do zrobienia w powiecie dla Konstancina" - rozliczmy trochę dotychczasowe działania i przyszłe plany radnych powiatowych.
Wacław Bąk i Maria Mioduszewska z jednej listy startować będą....pozostali różnie grinning smiley

Powiat to ważne dla nas miejsce.
Tutaj też wymiana kadry by się przydała.....


Piszemy czego nie spełniła poprzednia ekipa i jakie mamy oczekiwania wobec tych osób, które wybierzemy w nadchodzących wyborach.

Proszę o rzeczowe wypowiedzi, na temat - tak jak w "gminnym" wątku. Pyskówki i nie na temat będą wycinane

mod m




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 21:18 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powiatowi samorzadowcy powinni zrobić dla K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 sie 2014 - 23:31:03

Zasługą obecnej rady jest także reelekcja starosty. Czyj to był pomysł i jak radni głosowali, tego się nie dowiemy, bo zostały utajnione, wiemy tylko, że było, cytuję : "za – 14, przeciw – 12, wstrzymało się – 1" [bip.piaseczno.pl]

Według mnie radni różnych szczebli powinni być dwie kadencje najwyżej.
Powinni też starać się poznać osobiście swoich wyborców czy to podczas kampanii, czy gdy już ich wybierzemy. WYJŚĆ do MIESZKAŃCÓW, nie czekać aż oni w ukłonach przyjdą na dyżur i będą się pętać. 3/4 mieszkańców nie ma zielonego kto ich reprezentuje. Niedawno pytałam ludzi z okręgu I. czy wiedzą - większość nie wiedziała kto jest radnym gminy, niektórzy mówili, ze chyba Bartek Weiss, a kto w powiecie - to było jeszcze lepiej: "jest tam ktoś z K-J?"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-23 23:57 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powiatowi samorzadowcy powinni zrobić dla K-J
Wysłane przez: olaola (178.36.3.---)
Data: 24 sie 2014 - 09:44:06

co powinni powiatowi K-J radni:

1. uczestniczyć w wszystkich pracach K-J RM, przejmować i skutecznie pilotować wszystkie sprawy wymagające ponadgminnych decyzji
2. zapobiegać w powiecie decyzjom (jak np. ta o asfalciarni czy McTotemie) niezgodnym z wdrażaną (wypunktowaną, upublicznioną) strategią rozwoju K-J
3. być rozliczani przez wyborców po max 1 roku pracy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powiatowi samorzadowcy powinni zrobić dla K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 sie 2014 - 00:25:52

Pomoc w likwidowaniu reklamowego chaosu.

Pozwolenie na stawianie wielkoformatowych reklam daje starostwo, gmina nic nie może zrobić, patrz reklamy szpecące mury CH Stara Papiernia) widok od str. Jeziorki. 2 lata temu UMiG wysłał do starostwa o spowodowanie zdjęcia tych reklam i żadnej reakcji.

Przewodnicząca Rady Powiatu pewnie widzi codziennie reklamy na zabytkowym murze Papierni oraz inne robiące z uzdrowiskowej miejscowości Marki, Janki, Wólkę Kosowska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sie 2014 - 11:13:12

1. Dlaczego Kcin został pozbawiony jedynej szkoły średniej? Czy jest możliwość reaktywowania - np. uruchomienia, może we współpracy z SAUR klas o profilu ekologia, ochrona środowiska? W Uzdrowisku - jak znalazł...

bo jak na razie "zasługą" m.in. naszych powiatowych reprezentantów w dziedzinie szkolnictwa jest:

Szkoła średnia w Konstancinie-Jeziornie potocznie zwana „Cyrkiem” przestaje istnieć.
Taką uchwałę podjęli radni Powiatu Piaseczyńskiego na sesji 21 sierpnia 2014.

źródło: [www.przegladpiaseczynski.pl]

2. Zwiększenie częstotliwości kursowania 724,

bo jak dotąd Starostwo było głuche na prośby Konstancinian, ale radni powiatowi powinni zadbac o komfort pasażerów - swoich wyborców.

Jak informuje Wydz. Dróg Gminnych:

o zwiększenie częstotliwości 724 gmina KJ niejednokrotnie zwracała się do ZTM i gminy Piaseczno (współfinansujących tą linię). O ile ZTM był skłonny rozpatrzyć wniosek pozytywnie, o tyle Piaseczno nie chciało dokładać się do zwiększone częstotliwości. Niska częstotliwość kursów 724 była przyczyną wydłużenia linii L-16 o “pętlę północno-skolimowską” (Pułaskiego – Śniadeckich – Głowackiego – Kołobrzeska).
).




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-28 11:50 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 28 sie 2014 - 12:38:56

ale to gmina Piaseczno miałaby się dorzucić nie powiat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sie 2014 - 17:55:44

A obie miescowości: Kcin i Piaseczno w powiecie piaseczyńskim, to powiat mógłby też dorzucić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: mariamaria (37.8.225.---)
Data: 28 sie 2014 - 19:08:01

może najpierw sprawdzić, czy powiat ma to w zadaniach własnych i czy prawnie w ogóle może się dorzucić. czasami warto poczytać...

maria



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-28 19:08 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 sie 2014 - 19:17:25

Kcin nie ma wszystkiego dla powiatu w zadaniach własnych, a tymczasem Kcin dołożył do remontu Chylickiej, bo inaczej czekalibysmy do us... śmierci uczestników ruchu na tej mocno uczęszczanej drodze. Czasem warto pomyśleć życzliwie tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: mariamaria (37.8.225.---)
Data: 28 sie 2014 - 19:47:48

to proszę - niech gospodarz gminy zadziała - śmiało.

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 31 sie 2014 - 12:44:04

Nikt "apriorycznie" chyba nie zakłada złej woli radnych powiatowych. Natomiast fakt, że powiat piaseczyński jest bankrutem, a gmina musi dokładać do każdej, nawet najdrobniejszej inwestycji w drogi i grunty powiatowe na naszym terenie, jest powszechnie znany. Skoro powiatu nie stać nawet na położenie kawałka chodniczka przy głównej ulicy powiatowej, nie przyszło nam radnym gminnym do głowy, żeby wnioskować o środki na komunikację publiczną do powiatu.

Poza tym, jak napisałem powyżej, Piaseczno ma świetną komunikację z W-wą, a do nas Piaseczniacy jeżdżą stosunkowo rzadko i gmina Piaseczno nie ma istotnej motywacji, by dotować linię 724. Dlatego dodatkowe kursy 724 powinny kończyć się moim zdaniem na ulicy Przesmyckiego i zawracać do W-wy. Tak czy inaczej, zdecyduje Burmistrz i radni przyszłej kadencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.169.52.---)
Data: 31 sie 2014 - 13:10:55


Tomasz Zymer
Natomiast fakt, że powiat piaseczyński jest bankrutem,

Jak dla mnie to główny powód do tego, żeby Radnym powiatowym i powiatowi pokazać czerwoną kartkę. Nie radzą sobie od lat ze swoimi zadaniami i budżetem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 09:09:53


rondo
Reklamy szpecące. Co szpecące ? Przecież to własność prywatna i jest w tej własności prowadzona działalność biznesowa , handlowo-usługowa.

W sumie racja, jak wisi na prywatnym płocie, to się nie wpisuje w pejzaż ulicy. Reklamy na Papierni też na prywatnym terenie, nijak nie wpływają na widok wzdłuż rzeki. Ruina Rysia Varisello też prywatna, więc co ludzie ciamkają, że brzydka i śmieci na niej leżą?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 04 wrz 2014 - 16:40:51

Kiedy patrzę na reklamy, to niezwykle często mam takie skojarzenie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 16 pa 2014 - 12:09:20

Do Administratora strony www.konstancin.com - Oświadczenie



W związku z pojawiającymi się na tym forum nieprawdziwymi informacjami, proszę o natychmiastowe sprostowanie i przeproszenie mnie przez osoby, które działają na forum anonimowo.

Zwracam państwu uwagę, że od czterech lat jestem Radnym Powiatowym, ale wybranym z innego okręgu niż Konstancin-Jeziorna. Jeśli państwa interesują fakty, zachęcam do sprawdzenia, kto reprezentuje Gminę w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego w kadencji 2010-2014.

Proszę również o udostępnienie mi drogą mailową danych osób, które rozsiewają o mnie nieprawdziwe informacje, a które nie mają odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem. Mój adres: stefan.dunin@op.pl

Stefan Dunin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 16 pa 2014 - 12:15:21

A które to wypowiedzi naruszają dobre imię radnego i członka władz powiatowych Stefana Dunina? ja widzę w tym wątku jedno wspomnienie o w/w, i to są cytaty z jego samego...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 pa 2014 - 12:22:08

Panie Stefanie, dane osób udostępniamy TYLKO na wezwanie uprawnionych służb, takich, jak Policja czy na wezwanie z prokuratury.

Tak nas zobowiązuje prawo i gdybyśmy w ogóle byli skłonni panu udostępniać chronione dane osobowe, to byśmy je złamali. Dobrze by było, aby samorządowiec prawo znał.

Proszę wskazać, które cytaty konkretnie pana obrażają oraz w jaki sposób. Wtedy będziemy mogli na spokojnie porozmawiać. Ja osobiście nie widzę powodu, dla którego administracja miałby cokolwiek sprostowywać i za coś przepraszać. Jeżeli jakiś użytkownik czuje, że powinien tak postąpić w związku ze swoimi wypowiedziami, to oczywiście jego decyzja.

Dopóki nie rozmawiamy o konkretach - to nie ma o czym rozmawiać.

Pozdrawiam,

Bartek




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (213.76.146.---)
Data: 16 pa 2014 - 13:01:49

Zwracam państwu uwagę, że od czterech lat jestem Radnym Powiatowym, ale wybranym z innego okręgu niż Konstancin-Jeziorna. Jeśli państwa interesują fakty, zachęcam do sprawdzenia, kto reprezentuje Gminę w Radzie Powiatu Piaseczyńskiego w kadencji 2010-2014.
To jest fakt, który jest pomijany w wypowiedziach.
Na podstawie nieprawdziwej informacji są mi przypisywane, lub są rozpowszechniane nieprawdziwe informacje.
Uważam, że posługiwanie się nieprawdziwemi informacjami i rozpowszechnianie ich godzi w moje dobre imie.
Dlatego proszę o ich dementi.
Stefan Dunin

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 pa 2014 - 13:11:14

Proszę o wskazanie konkretnych wypowiedzi, aby użytkownicy mogli się odnieść do żądania. Nikt nie będzie nikogo przepraszał za to, że czegoś nie powiedział.

Dodatkowo chciałem przypomnieć, że radny powiatowy odpowiada za powiat, a nie za gminę z której jest wybrany.

Proszę podać konkretne wypowiedzi. Inaczej nie mammy o czym rozmawiać.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Trup uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 pa 2014 - 14:04:36

Pewnie chodzi o niefortunna wypowiedź, nagrana i cytowaną przez Nasze Miasto -fmk: [www.nmfmk.pl]

o trupie 4. akapit - cytowany wyżej przez Roberta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123456789-->
Bieżąca strona: 1 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.