Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 6 z 9
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.55.---)
Data: 26 lut 2016 - 09:00:36


SergiuszMuszynski

Mixiorek
Panie Sergiuszu,

Mam prośbę o podanie linku do pliku .pdf z "raportem Pana działalności" w pierwszym roku kadencji.

Podaję link: [sergiuszmuszynski.pl]

W związku z treścią, widocznej w powyższym linku ulotki ( raport) p.radnego powiatowego Sergiusza Muszyńskiego, a konkretnie z zawartym w tej treści twierdzeniem:

"jako PiS skutecznie zabiegaliśmy m.in. o uratowanie Liceum im. Reymonta przed likwidacją."

bardzo proszę p.Radnego S.Muszyńskiego o wyjaśnienie:

- czy PiS był pierwszym i jedynym inicjatorem pozostawienia tego liceum w Konstancinie-Jeziornie?, - czy byli oponenci w związku z tą sprawą?
- konkretnie na czym polegały te zabiegi?
- czy PiS opracował program naprawczy (reformę) dla tego liceum, powodujący wzrost zainteresowania tą szkołą przez absolwentów gimnazjum?
Jak pamiętam szkoła ta miała być przez poprzednie władze powiatu zlikwidowana z powodu braku zainteresowania dalszym kształcenia w niej przez gimnazjalną młodzież.
- co to w ogóle oznacza "jako PiS", bo nie bardzo rozumiem, PiS, jako partia, czy jako Pan?

Prośba moja jest tym bardziej zasadna, iż jak p.Radny na swoim profilu publicznym na Facebooku podał - dotychczas ulotkę tę od p.Radnego otrzymało prawie 5 tys. mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.
Ponad to według mojej wiedzy jest ona udostępniana przez p.Radnego w formie elektronicznej na Facebooku oraz na tym forum.
Działanie takie spowodowało i w dalszym ciągu powoduje, że z treścią tej ulotki zapoznało się i w dalszym ciągu zapoznaje, bardzo duże grono jej adresatów - mieszkańców/wyborców.

Ponieważ zacytowany przeze mnie fragment moim zdaniem i nie tylko moim, nasuwa pewne wątpliwości i budzi kontrowersje, a mieszkańcom/wyborcom od ich reprezentantów należą się rzetelne informacje, domagam się w imieniu swoim oraz moich znajomych odbiorców treści ulotki, rozbudowania tematu (zacytowanego fragmentu) poprzez przedstawienie go w bardziej klarownej, jednoznacznej formie.

Dlatego uważam, iż konieczność udzielenia przez p.Radnego odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania jest nieodzowna.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-03 07:10 przez Danuta Ślązak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (78.10.198.---)
Data: 26 lut 2016 - 10:46:29

Szczególnie że to w poprzedniej kadencji podejmowano decyzję o likwidacji Liceum, a wtedy w powiecie rządziła koalicja PIS-Dąbek....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (37.190.157.---)
Data: 26 lut 2016 - 23:34:43


Klaudiusz
Szczególnie że to w poprzedniej kadencji podejmowano decyzję o likwidacji Liceum, a wtedy w powiecie rządziła koalicja PIS-Dąbek....

Tych panów już nie ma w PiS, m. in. dlatego ze w naszym programie jest zapisany wyraźny sprzeciw wobec procesu "zwijania panstwa", czyli m. in. likwidacji szkół.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.39.---)
Data: 27 lut 2016 - 00:57:44

A jaka będzie odpowiedź na moje pytania panie Sergiuszu postawione Panu trzy posty wyżej, przypomnę ich treść:


- czy PiS był pierwszym i jedynym inicjatorem pozostawienia tego liceum w Konstancinie-Jeziornie?

- czy byli oponenci w związku z tą sprawą?

- konkretnie na czym polegały te zabiegi?

- czy PiS opracował program naprawczy (reformę) dla tego liceum, powodujący wzrost zainteresowania tą szkołą przez absolwentów gimnazjum?

Jak pamiętam szkoła ta miała być przez poprzednie władze powiatu zlikwidowana z powodu braku zainteresowania dalszym kształcenia w niej przez gimnazjalną młodzież.

- co to w ogóle oznacza "jako PiS", bo nie bardzo rozumiem, PiS, jako partia, czy jako Pan?"

Przypomnę również, że powyższe pytania odnosiły się do treści:

"jako PiS skutecznie zabiegaliśmy m.in o uratowanie Liceum im. Reymonta przed likwidacją."

zawartej w Pana ulotce-raporcie, którą otrzymało około 5 tys. mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

Bardzo mnie interesują te "skuteczne zabiegi"!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-03 07:12 przez Danuta Ślązak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 lut 2016 - 15:35:47

P. Danuto, nie oczekuje pani za dużo? Odpowiedzi na pytania to trochę nie w stylu radnego powiatowego. Nie ma czasu na takie pierdoły, trzeba się wszak chwalić sukcesami.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (37.190.157.---)
Data: 27 lut 2016 - 19:55:14


Bartek
P. Danuto, nie oczekuje pani za dużo? Odpowiedzi na pytania to trochę nie w stylu radnego powiatowego. Nie ma czasu na takie pierdoły, trzeba się wszak chwalić sukcesami.

Panie Bartku, proszę się uspokoić, a jeśli jestem niemile widziany na Pańskim forum to proszę jednoznacznie mnie o tym poinformować. Wydaje mi się, że moderatorowi, który powinien być obiektywny, taki ton wypowiedzi nie przystoi. Dla Pańskiej wiadomości, od dłuższego czasu nie odpowiadam na pytania kierowane do mnie przez tę osobę, ponieważ mają one na celu wyłącznie wywołanie "zadymy" w internecie, w czym ja nie chcę uczestniczyć. Na dodatek większość z tych pytań wynika prawdopodobnie z problemów z czytaniem ze zrozumieniem (choćby pytanie mnie o to, czy jak mówię, że działania podjął PiS, to oznacza że podejmuje je tylko ja, czy PiS). Zdecydowałem, że tak będę wobec tej masy dziwnych pytań postępował, i tyle - ocenią to wyborcy, jeśli dane mi będzie ponownie ubiegać się o mandat radnego. Póki co przypomnę, że w poprzednich wyborach otrzymałem najwięcej głosów spośród wszystkich radnych powiatowych wybranych z mojego okręgu.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-27 19:58 przez SergiuszMuszynski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.39.---)
Data: 28 lut 2016 - 12:22:09

Panie Sergiuszu,

"co to w ogóle oznacza "jako PiS", bo nie bardzo rozumiem, PiS, jako partia, czy jako Pan? " ,
to pytanie dla Pana jest dziwne. W porządku może Pan na nie nie odpowiadać.smiling smiley. Zresztą po części Pan to wyjaśnił.

Natomiast jeśli chodzi o pozostałe pytania:

"- czy PiS był pierwszym i jedynym inicjatorem pozostawienia tego liceum w Konstancinie-Jeziornie?, - czy byli oponenci w związku z tą sprawą?
- konkretnie na czym polegały te zabiegi?
- czy PiS opracował program naprawczy (reformę) dla tego liceum, powodujący wzrost zainteresowania tą szkołą przez absolwentów gimnazjum?
Jak pamiętam szkoła ta miała być przez poprzednie władze powiatu zlikwidowana z powodu braku zainteresowania dalszym kształcenia w niej przez gimnazjalną młodzież."

Czy one też są dla Pana dziwne? Proszę podać! Które?


Jeśli chodzi o moją umiejętność czytania ze zrozumiem, to odnoszę wrażenie, że znacznie przekracza ona normy przez Pana przewidziane i z tym ma Pan duży problem.
Widząc niejasność lub błędne teorie w Pańskich wypowiedziach, proszę o podanie podstawy prawnej. Nie podanie takiej podstawy przez Pana, w moim odbiorze świadczy o tym, iż takiej podstawy nie ma.
Tak było m.in w przypadku Pańskiego twierdzenia:
1) że radny poprzez nie odbywanie dyżurów z mieszkańcami nie wypełnia swoich podstawowych obowiązków
2) że "Art. 379 ustawy może upoważnić do wejścia na teren nieruchomosci, gdzie prowadzi się działalność gospodarczą (a na teren mieszkania/domu za jego zgodą). Szczegółów jak to wygląda w Sanoku nie znam, ale SM nie może komuś wejść na teren jego prywatnego domu jeśli ta osoba wyraźnie tego odmawia" - cytat Pana wypowiedzi


Przy okazji chciałam wskazać Panu, iż "ta osoba", jak Pan mnie w swym poście określa, ma imię i nazwisko, którym się otwarcie w tym wątku posługuje. Poza tym "ta osoba" jest mieszkanką gminy i wyborcą i ma prawo zadać panu radnemu pytania, jeśli ma co do jego twierdzeń lub działań wątpliwości, albo też swoja wiedzę, w temacie wypełniania mandatu przez niego chciałaby pogłębić.

Tym bardziej ma do tego prawo, iż radny powiatowy na mocy Ustawy o samorządzie powiatowym (Rozdz.3 art.21 ust.1) [prawo.legeo.pl], obowiązany jest do utrzymywania stałej więzi z mieszkańcami,
a jedną z form więzi jaką pan Radny S.Muszyński obrał jest komunikowanie się przy pomocy internetu (Facebook, forum konstancin.com).
Nie odpowiadanie na moje pytania odnoszące się do Pana aktywności związanej z wymienionym mandatem, w mojej ocenie, świadczy o nienależytym, przynajmniej w stosunku do mojej osoby realizowaniu tego mandatu.
A używanie przez Pana w stosunku do mnie określenia "ta osoba" jest, co najmniej niewłaściwe, niegrzeczne i nie przystoi radnemu. Zwłaszcza, że ja w stosunku do pana odnoszę się z pełnym szacunkiem.
Poucza Pan innych jak się mają zachować w stosunku do Pana, czy też mieszkańców swoich wyborców. Dyktuje Pan co komu wypada i przystoi, a sam się do tych swoich "cennych rad" i przytyków nie stosuje.>grinning smiley<

"Chcesz zmieniać innych? Zacznij od siebie". Polecam bardziej krytyczne spojrzenie na swoja osobę, jak również, to mądre przysłowie do przyswojenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 28 lut 2016 - 16:01:00



Danuta Ślązak
"co to w ogóle oznacza "jako PiS", bo nie bardzo rozumiem, PiS, jako partia, czy jako Pan? "

myśle że nie ?

Kiedyś komuna wkładala (kijem) do głowy wiersz chwalebny Majakowskiego, niestety mimo upływu lat słowa zapamiętane - choć znienawidzone kołaczą się gdzieś w mózgu

niżej fragment - ku przestrodze

Mówimy - Lenin, a w domyśle -partia,
mówimy - partia, a w domyśle - Lenin.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: HammerHammer (89.73.106.---)
Data: 28 lut 2016 - 16:13:20

Bo jak rozumiem za Tuska mieliśmy rządy kolektywne smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 lut 2016 - 16:31:25


SergiuszMuszynski
Póki co przypomnę, że w poprzednich wyborach otrzymałem najwięcej głosów spośród wszystkich radnych powiatowych wybranych z mojego okręgu.

Tylko proszę mi powiedzieć, co z tego wynika? Prócz tego, że wyborcy PiS są bardziej zdyscyplinowani?

Czy jeżeli ja zadam te pytania, to pan odpowie? Czy też znajdzie jakiś wykręt, w stylu, że moje działania mają na celu zadymę? Albo proszę wskazać na czyje pytania pan odpowie, poprosimy tę osobę o ich zadanie smiling smiley

Moje wypowiedzi jako administratora oznaczane są czerwonym kolorem. Poglądem, że administrator nie ma prawa być użytkownikiem - gardzę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.158.---)
Data: 28 lut 2016 - 17:42:17

Nie śledziłem dokładnie sprawy, więc odpowiedź pana Sergiusza na pytania może wiele wyjaśnić takim jak ja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 lut 2016 - 18:36:06

Być może tobie odpowie, p. Danucie nie odpowiada z automatu, mnie, jak sądzę, nie wypada nawet pytać, w końcu jestem moderatorem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (193.24.14.---)
Data: 29 lut 2016 - 10:36:52


daramis
Nie śledziłem dokładnie sprawy, więc odpowiedź pana Sergiusza na pytania może wiele wyjaśnić takim jak ja.

Jak rozumiem, pyta Pan o sprawę liceum. Nie wiem, czy PiS był pierwszym inicjatorem utrzymania liceum w Konstancinie-Jeziornie. Przypuszczam, że nie, ponieważ jego likwidacja wzbudziła duży opór społeczny, sprawa była podnoszona m. in. przez kandydatów na Burmistrza w minionych wyborach samorządowych. Trudno wskazać, kto był pierwszy, kto drugi, kto trzeci i myślę, że nie ma to większego znaczenia. Sprawa liceum była przedmiotem dyskusji na pierwszym po wyborach (jeszcze przed ukonstytuowaniem się Rady i przed zawiązaniem porozumienia, na mocy którego wyłoniono obecny skład zarządu) posiedzeniu klubu radnych PiS. Zdecydowana większość opowiadała się za podjęciem kroków w celu uratowania liceum, zgodnie z literą programu partii. Jak sprawę dyskutowano i czy w ogóle ją dyskutowano w innych klubach - nie mam wiedzy. W każdy razie następnie sprawa została podjęta na forum zarządu powiatu, który zdecydował o inicjatywie uchwałodawczej mającej uratować liceum. Oponentami w tej sprawie była część (nie pamiętam dokładnie jak duża) radnych opozycji wybranych z list Nasza Gmina Nasz Powiat (przeciw głosował m. in. radny Józef Zalewski). Program naprawczy dla liceum, z tego co wiem, opracowała jego dyrekcja. Czas pokazał, że program okazał się skuteczny. O ile dobrze pamiętam, "za" przywróceniem liceum głosowali wszyscy radni wybrani z Konstancina-Jeziorny, poza Marią Mioduszewską, która była nieobecna (zdaje się, że z powodów zdrowotnych). Ogólnie "za" głosowały kluby PiS i PO, przeciwnicy byli wśród radnych wybranych z list NGNP (wtedy jeszcze oficjalnie nie mieli swojego klubu).



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna




Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-02-29 11:17 przez SergiuszMuszynski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.39.---)
Data: 29 lut 2016 - 14:17:02

Ponieważ lubię konkrety, to podam kilka:

1.Fragment treści przedwyborczej ulotki Ksawerego Guta - kandydata do Rady Powiatu Piaseczyńskiego:

"Jako radny powiatowy będę działał w następujących obszarach:

Edukacja i praca
Na ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o likwidacji jedynej szkoły średniej
w Konstancinie-Jeziornie. Zamknięcie szkoły z tradycjami, która od 1946 r. kształciła fachowców,
to zła decyzja. Proces ten możemy jeszcze zatrzymać, To nowi radni powiatowi podejmą ostateczną decyzję w tej kwestii"

Jasno z tego wynika, że już przed wyborami aktualny członek zarządu K.Gut, sprawę utrzymania liceum miał na swojej uwadze i obiecał działanie w kierunku utrzymania tej szkoły.

2. Projekt przygotowanej w dn.17.02.2015 r. przez Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego uchwały Rady Pow. Piaseczyńskiego, uchylającej uchwałę w sprawie zamiaru rozwiązania Zespołu Szkól im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie.
Projekt ten został przedstawiony Radzie Powiatu Piaseczyńskiego na sesji R.P. w dniu 26 lutego 2015r.
Link do programu sesji z 26 lutego 2015 r.. Na końcu programu sesji, na niebiesko podany jest link do materiałów na do głosowania na sesji. W materiałach tych jest powyższy projekt.

[www.piaseczno.pl]

Z tego wynika, że autorem projektu uchwały pozwalającej na dalsze funkcjonowanie liceum na naszym terenie był Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego.
Członkami tego Zarządu są: Wojciech Ołdakowski, Arkadiusz Strzyżewski, Katarzyna Paprocka i Ksawery Gut.

3.Protokół z VI sesji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która miała miejsce w dniu 26 lutego 2015 r.
Wynika z niego, iż przygotowana przez Zarząd uchwała została podjęta przez Radę Powiatu:

22 głosy - za
2 - przeciw
1 - się wstrzymał
w głosowaniu nie brało udziału 3 radnych

Link do protokołu: [bip.piaseczno.pl]

Z tego wynika, że wielkiego sprzeciwu przeciwko uchwale nie było, tym bardziej, że w protokole nie odnotowano wypowiedzi osób sprzeciwiających się oraz argumentujących swój sprzeciw.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-01 09:36 przez Danuta Ślązak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.60.---)
Data: 01 mar 2016 - 06:50:04


SergiuszMuszynski

Sprawa liceum była przedmiotem dyskusji na pierwszym po wyborach (jeszcze przed ukonstytuowaniem się Rady i przed zawiązaniem porozumienia, na mocy którego wyłoniono obecny skład zarządu) posiedzeniu klubu radnych PiS. Zdecydowana większość opowiadała się za podjęciem[/b] kroków w celu uratowania liceum, zgodnie z literą programu partii. Jak sprawę dyskutowano i czy w ogóle ją dyskutowano w innych klubach - nie mam wiedzy. W każdy razie następnie sprawa została podjęta na forum zarządu powiatu, który zdecydował o inicjatywie uchwałodawczej mającej uratować liceum. .

I jaki był wymierny wynik tej dyskusji? Jakie klub radnych PiS podjął skuteczne działania?
Czy na forum zarządu powiatu, "następnie sprawa została podjęta" przez radnych klubu PiS,
czy przez członka zarządu Ksawerego Guta?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-01 07:10 przez Danuta Ślązak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 01 mar 2016 - 13:20:42

Zamiast dyskutować o tym, jak przyciągnąć ambitnych, zdolnych kandydatów do tego liceum "na kraji miesta", w sytuacji, kiedy trendy są zupełnie inne - ku Warszawie. ku znanym liceom w stolicy - to Państwo dyskutujecie, kto uratował szkołę. Nikt jej jeszcze nie uratował. Na razie wyłożono forsę. Szkoła to nie nakładka bitumiczna, wyłożyć forsę nie wystarczy. Musi być udana koncepcja programowa, dobra i zadowolona kadra, wymierne wyniki w postaci sukcesów akademickich i zawodowych przyszłych absolwentów. Szkoła zależy od ludzi, którzy w niej się uczą i pracują. Nie od tego, kto dał forsę na zebraniu czy sesji Rady Powiatu.

Oczywiście się chwali, że podjęto próbę zachowania tej szkoły. Ale dopiero za kilka lat będziemy wiedzieli, czy to były dobrze wydane środki, czy ślepa uliczka dla tych młodych, którzy zdecydowali się na naukę w Mirkowie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
I Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 01 mar 2016 - 15:59:11

Nie wiem ilu jest uczniów, ale na rok szkolny 2016/2017 ogłoszono nabór do:

I Liceum Ogólnokształcącego

Klasy o profilach:
•kreacji wizerunku o rozszerzonym programie nauczania biologii i języka angielskiego.
•rehabilitacji o rozszerzonym programie nauczania biologii i języka angielskiego.
•rynek ubezpieczeniowy o rozszerzonym programie nauczania geografii i języka angielskiego.


oraz

Technikum nr 1

Klasy kształcące w zawodach:
•technik logistyk o rozszerzonym programie nauczania geografii i języka angielskiego.
•technik spedytor o rozszerzonym programie nauczania geografii i języka angielskiego.


myślę, że profile są dobrze pomyślane, to chyba zasługa pani Dyrektor. Wszystkie z rozszerzonym angielskim, bo dla takich specjalistów powinna się znaleźć praca,

W dynamicznie rozwijającym się uzdrowisku będą potrzebni rehabilitanci, język obcy - jak znalazł, bo podobno jest spore obłożenie klientami z Niemiec i Francji (zdaje się znajomość j. angielskiego jest powszechna - wśród nauczycieli widzę na stronce szkoły nauczycieli jęz. hiszpańskiego i niemieckiego)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (37.190.157.---)
Data: 01 mar 2016 - 21:22:15


Tomasz Zymer
Zamiast dyskutować o tym, jak przyciągnąć ambitnych, zdolnych kandydatów do tego liceum "na kraji miesta", w sytuacji, kiedy trendy są zupełnie inne - ku Warszawie. ku znanym liceom w stolicy - to Państwo dyskutujecie, kto uratował szkołę. Nikt jej jeszcze nie uratował. Na razie wyłożono forsę. Szkoła to nie nakładka bitumiczna, wyłożyć forsę nie wystarczy. Musi być udana koncepcja programowa, dobra i zadowolona kadra, wymierne wyniki w postaci sukcesów akademickich i zawodowych przyszłych absolwentów. Szkoła zależy od ludzi, którzy w niej się uczą i pracują. Nie od tego, kto dał forsę na zebraniu czy sesji Rady Powiatu.

Oczywiście się chwali, że podjęto próbę zachowania tej szkoły. Ale dopiero za kilka lat będziemy wiedzieli, czy to były dobrze wydane środki, czy ślepa uliczka dla tych młodych, którzy zdecydowali się na naukę w Mirkowie.

W pełni się z Panem zgadzam. Daleki jestem od tego, aby przypisywać jednej osobie albo jednemu środowisku politycznemu 100 proc. zasługi w tej sprawie. Nie potrafiłbym przypisywać sobie ani komukolwiek z mojego obozu (np. staroście Ołdakowskiemu) jednoosobowo zasług, które wymagają współpracy całego zarządu powiatu ze Starostą na czele i przynajmniej dwóch klubów radnych, a także dyrekcji i pracowników szkoły (z tego powodu na ulotce napisałem, że PiS zabiegał o utrzymanie liceum, co jest bezsporne). Osoby (a raczej jedna osoba i jej akolici), które w ten sposób postępują powinny pamiętać, że taka postawa po prostu ośmiesza w oczach opinii publicznej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: I Liceum Ogólnokształcącego i Technikum nr 1 w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: czaknoris (159.205.218.---)
Data: 01 mar 2016 - 21:33:25


mania
W dynamicznie rozwijającym się uzdrowisku będą potrzebni rehabilitanci, język obcy - jak znalazł, bo podobno jest spore obłożenie klientami z Niemiec i Francji (zdaje się znajomość j. angielskiego jest powszechna - wśród nauczycieli widzę na stronce szkoły nauczycieli jęz. hiszpańskiego i niemieckiego)

Czym może zajmować się osoba, która ukończyła liceum ogólnokształcące o profilu "rehabilitacji"? Moim zdaniem dokładnie tym samym, czym może zajmować się osoba kończąca jakiekolwiek LO w Polsce.
Czy absolwent liceum o profilu "rehabilitacji" posiada jakiekolwiek uprawnienia zawodowe lub możliwość ich zdobycia wynikającą z posiadanego wykształcenia? Wątpię.

Jeżeli ktoś chce rehabilitować ludzi to zdaje się, że pierwszym warunkiem jest ukończenie studiów.


Na marginesie, do czego pośrednikowi ubezpieczeniowemu rozszerzony program nauki geografii?

Jak dla mnie ta szkoła i proponowane młodzieży profile nauki to mydlenie oczu i zawracanie głowy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-01 21:35 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (213.238.124.---)
Data: 01 mar 2016 - 22:02:06

nie wszyscy rehabilitanci - jak obserwowałam plakietki na "mundurkach" w Stocerze mają mgr

w rozporządzeniu Min. Zdrowia z 2011r [isap.sejm.gov.pl] są zawody - np. masażysta czy opiekun medyczny, które nie wymagają studiów wyższych, ani podyplomowych.

Przecież w LO nie pracują idioci - jak wynika z Twojego wpisu - i gdyby nie było możliwości zatrudnienia absolwentów, nie proponowaliby takich kierunków

A pośrednikowi ubezpieczeniowemu znajomość geografii się przyda, żeby trafił gdzie należy i nie poszedł na manowce tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 6 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.