Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (31.174.14.---)
Data: 17 wrz 2015 - 14:46:28

Złożyłem dzisiaj dwa wnioski budżetowe.

1) W sprawie przebudowy mostu przez rzekę Jeziorkę w Obórkach w gminie Konstancin-Jeziorna

Wniosek można przeczytać klikając TUTAJ

2) W sprawie przeprowadzenia kompleksowych, całorocznych badań powietrza wokół wytwórni asfaltu w Konstancinie-Jeziornie w godzinach pracy zakładu

Wniosek można przeczytać klikając TUTAJ

Po złożeniu wniosków poprosiłem Starostę o chwilę rozmowy, w której zapewnił mnie o swoim poparciu dla wniosku nr 1. Nie mam wiedzy jaki jest stosunek Zarządu Powiatu do wniosku nr 2. W interpelacji ws. uprawnień władz powiatu w temacie asfalciarni którą złożyłem 1 września (link podałem kilka postów wcześniej) zaproponowałem, by albo wpisać badania do budżetu powiatu albo porozumieć się w tej sprawie z gminą. Póki co czekam jeszcze (do 21 września) na odpowiedź Starosty. Aczkolwiek Starosta wiele razy zapewniał mnie, że leży mu na sercu rozwiązanie problemu asfalciarni.

Oprócz tego złożyłem dzisiaj interpelację ws. wykluczenia cyfrowego. Zobowiązywałem się w kampanii wyborczej, że poświęcę szczególną uwagę walce z tym zjawiskiem. Można ją przeczytać po kliknięciu TUTAJ



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-17 14:47 przez SergiuszMuszynski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Co dalej z wnioskiem ws. wykluczenia cyfrowego
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 02 lis 2015 - 19:52:41

O losach dwóch poprzednich wniosków już radny Muszyński napisał, a co z tym ostatnim?



od 17.wrzesnia upłynęło sporo wody w Jeziorce, czy i co p. Starosta odpowiedział?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.74.---)
Data: 05 lis 2015 - 00:57:07

Panie Sergiuszu Muszyński, ja również proszę o opublikowanie odpowiedzi pana Starosty na Pańską interpelację, zawieszoną przez Manię 2 listopada, a uprzednio przez Pana udostępnioną na tym forum.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (46.113.10.---)
Data: 06 lis 2015 - 12:18:00

Odpowiedzi nie udostępniałem, ponieważ od pewnego czasu niestety nie mam w domu skanera. Specjalnie dla Państwa zrobiłem zdjęcie odpowiedzi - to gorsza jakość niż skaner, ale na ten moment muszą się Państwo tym zadowolić.

O mojej działalności na bieżąco informuję na www.sergiuszmuszynski.pl oraz na fb.me/muszynski.sergiusz

Edycja postu:

Niestety, gdy udostępniam zdjęcia odpowiedzi bezpośrednio na forum, pojawiają się błędy skutkujące tym, że zdjęcia zakrywa całą stronę. Dlatego podaję bezpośredni link do odpowiedzi, którą zamieścilem na swojej stronie internetowej. Proszę kliknąć TUTAJ



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-06 12:20 przez SergiuszMuszynski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 07 lis 2015 - 12:05:52



niestety odpowiedź na interpelację zupełnie nie czytelna i dziwię się że młody facet, urodzony w dobie Internetu nie potrafi zrobić porządnego scanu - choćby telefonem.
Ja, babcia urodzona w ubiegłym wieku, kiedy o komputerach, aparatach cyfrowych ani telefonach komórkowych nie słyszano - potrafię zrobić w miarę czytelny scan zwykłym (dodam podłym telefonem - stary model HTC). Można użyć aparatu foto, albo w telefonie zamontować bezpłatna aplikację SCANER i wtedy jest jak niżej. Przy fotografowaniu dokumentu telefonem lub aparatem powinien być włączony flesz.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: czaknoris (159.205.211.---)
Data: 07 lis 2015 - 22:26:32


mania
niestety odpowiedź na interpelację zupełnie nie czytelna i dziwię się że młody facet, urodzony w dobie Internetu nie potrafi zrobić porządnego scanu - choćby telefonem.


Odpowiedz jest doskonale czytelna pod oryginalnym adresem:

[sergiuszmuszynski.pl]

[sergiuszmuszynski.pl]




mania
Ja, babcia urodzona w ubiegłym wieku, kiedy o komputerach, aparatach cyfrowych ani telefonach komórkowych nie słyszano - potrafię zrobić w miarę czytelny scan zwykłym (dodam podłym telefonem - stary model HTC). Można użyć aparatu foto, albo w telefonie zamontować bezpłatna aplikację SCANER i wtedy jest jak niżej. Przy fotografowaniu dokumentu telefonem lub aparatem powinien być włączony flesz.

Potrafisz przede wszystkim wylewać swoją żółć na forum i robić aferę nie mając do tego żadnych podstaw, poza sympatiami politycznymi oczywiście i brakiem umiejętności kliknięcia w link.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-07 22:34 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 07 lis 2015 - 22:50:56

to weź uczony menżu i kliknij w link podany w wiadomości wyżej - otwiera się to: [sergiuszmuszynski.pl]
zresztą sam autor wiadomości pisze tak:


SergiuszMuszynski:
Specjalnie dla Państwa zrobiłem zdjęcie odpowiedzi - to gorsza jakość niż skaner, ale na ten moment muszą się Państwo tym zadowolić.


Po przeczytaniu odpowiedzi na interpelację z linku podanego przez czakanorisa potwierdziły się moje przypuszczenia, że pytania w interpelacji były "od czapy", zadane bez uprzedniego zbadania sprawy w gminie, którą radny powiatowy raczy reprezentować. Czyżby PiS ogłosiło konkurs: kto więcej złozy interpelacji, ten dostanie lizaka z gwizdkiem...>grinning smiley<
Może tylko szkoda czasu Starosty na odpowiadanie ws. oczywistych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.255.---)
Data: 08 lis 2015 - 02:03:27

Też próbowałam, wcześniej się link nie otwierał, teraz już się otwiera. W międzyczasie coś zostało poprawione widocznie.

Muszę podzieli zdanie Mani, że pisanie bez głębszego przemyślenia interpelacji przez naszych Radnych Miejskich do p.Burmistrza, czy też naszych Radnych Powiatowych do p.Starosty Powiatu, wiąże się z zabieraniem czasu obu Włodarzom, którzy powołani zostali po to, żeby mogli służyć wszystkim mieszkańcom gminy lub powiatu, a nie po to, żeby zaspakajać próżność i ciekawość nad wyraz interpelacyjnie płodnych, pragnących się wykazać tylko w ulotce przedwyborczej radnych. Przez co bardziej na ilość niż na jakość idących. To tak ogólnie było.>grinning smiley<

Informacje na frapujące go pytania, pan radny Muszyński mógł z powodzeniem zdobyć w odpowiednim wydziale UMiG Konstancin-Jeziorna lub na stronie internetowej tegoż Urzędu, jeśli szczególnie jak podaje, interesowało go zagadnienie wykluczenia cyfrowego na terenie naszej gminy. Skoro ja mieszkanka mogłam, p.Radny mógł też.
Chyba że reprezentujący nas w powiecie p. Muszyński nie wiedział, że w gminie Konstancin-Jeziorna istnieje taki wydział oraz taka strona......., no to nie mógł.cool smiley
Pozostałe informacje zawarte w treści odpowiedzi na interpelację przypuszczam, że również bez większego problemu mógł p.Radny zaczerpnąć z bezpośrednich źródeł.cool smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-08 02:23 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: czaknoris (78.8.95.---)
Data: 08 lis 2015 - 12:29:16


mania
to weź uczony menżu i kliknij w link podany w wiadomości wyżej - otwiera się to: [sergiuszmuszynski.pl]
zresztą sam autor wiadomości pisze tak:


SergiuszMuszynski:
Specjalnie dla Państwa zrobiłem zdjęcie odpowiedzi - to gorsza jakość niż skaner, ale na ten moment muszą się Państwo tym zadowolić.

Otworzyłem 6 listopada wieczorem i było to samo co teraz. Fotografie, a nie skany. Czytelne i działało bez problemu. Otworzyłem dzień później, bo lekturze wywodów mani i też działało tak samo jak wcześniej. W czym problem?
Jak ktoś nie potrafi kliknąć na miniaturę, żeby otworzyć powiększenie, to niech się dokształci zamiast po kimś innym jeździć. Tylko, że tu chodzi o przynależność partyjną S. Muszyńskiego i znane od dawna sympatie dwóch użytkowniczek forum.

Za to nie ma problemu z umiejętnościami internetowymi radnych Mioduszewskiej i Januszki. Oboje aż palą się do prezentowania swojej aktywności jako radnych powiatowych.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-08 13:54 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 08 lis 2015 - 18:28:51

O "dokonaniach" radnej M. weteranki (nie chodzi wiek) pisałam wielokrotnie. Nic też nie wiem o sukcesach J. drugiego naszego reprezentanta (od 2014 r). Nie wiem też czy mają "umiejętności internetowe", a mogli się załapać do projektu "Wykluczenie cyfrowe"


Dobrze że mamy dobry zarząd powiatu: Starostę p. Ołdakowskiego, a także członka zarządu p. Katarzynę Paprocką choć oboje z tej samej partii co Muszyński - to mi się podobają, że nie wspomnę o p.p. Strzyżewskim i Gucie. Jak mało kiedy do tej pory, praca w starostwie na wysokich obrotach.

Dlatego (powtórzę) - zawracanie głowy zarządowi bezsensownymi interpelacjami nie ma sensu. Zanim się napisze pytanie warto zasięgnąć języka.



PS. ponieważ była uwaga, że autor przeprasza za jakość nie pomyślałam, że to tylko miniatura

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (37.128.31.---)
Data: 10 lis 2015 - 01:29:06

Mnie również podoba się koalicja POPiS w Powiecie i to czego dokonują jej członkowie w zgodzie oraz harmonii. A pana Starostę cenię sobie mimo, że jest z PiS, więc proszę nie zarzucać mi tu wartościowania ludzi według przynależności partyjnych.

Ponieważ czasami jestem obecna na sesji Rady Powiatu, to mogę trochę więcej powiedzieć o pozostałych Radnych Powiatowych z naszego okręgu i tak:

Pani Mioduszewska na ostatniej sesji nie głosowała pozytywnie za zmianą budżetową, która miała zwiększyć środki finansowe na poprawę dróg w naszej gminie, jakby nie reprezentowała gminę Konstancin-Jeziorna, tylko jakąś gminę na Marsie lub innej nieznanej planecie.

Ponadto na tej samej sesji, pani Mioduszewska była przeciwna przeniesieniu Ośrodka Interwencji Kryzysowej z ul. Gąsiorowskiego w Konstancinie-Jeziornie do Góry Kalwarii, mimo że Uchwała o sprzedaży nieruchomości, na której zlokalizowany jest Ośrodek podjęta została w 2013 roku, w czasie gdy p.Mioduszewska przewodniczyła Radzie Powiatu. Wówczas uchwała ta przeszła 22 głosami - za, 0 - przeciw, 0 się wstrzymało. Dodam, iż p.Mioduszewska była obecna na tej sesji i jej przewodniczyła. W trakcie obrad p.Dunin uzasadniał konieczność przeniesienia Ośrodka bardzo złymi warunkami socjalnymi w nim panującymi. Większej dyskusji w temacie nie było.

Zupełnie na marginesie wspomnę, iż przed październikową sesją, na mocy uchwały z 2013 roku, Starostwo Powiatowe ogłosiło przetarg nieograniczony sprzedaży przedmiotowej nieruchomości, w związku z czym naturalnym było, że zaistniała konieczność należytego przygotowania nieruchomości do sprzedaży, czyli przeniesienia jej lokatorów. Ale jak widać nie wszyscy radni mieli taką świadomość.
Przy głosowaniu tej uchwały p.Sergiusz Muszyński asekuracyjnie wstrzymał się od głosu.

Pan Sebastian Januszko, może nie jest tak płodny w pisaniu interpelacji, jak p. Muszyński i tak dobitnie nie akcentuje swoich "osiągnięć", ale przynajmniej wie o co chodzi oraz głosuje rozsądnie, z korzyścią dla nas mieszkańców i całego powiatu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-10 09:44 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 10 lis 2015 - 11:20:36

tego typu 'dokonania' pani radnej budują...
odnośnie zaś radnego Sebastiana - poza tym, że rozsądnie głosuje to jakimi inicjatywami na rzecz naszą się wykazuje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (37.128.31.---)
Data: 10 lis 2015 - 11:53:22

Przy najbliższej okazji zwrócę na to uwagę. Na razie napisałam o tym, co mnie szczególnie zbulwersowało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 10 lis 2015 - 15:52:52


zoli
Pani Mioduszewska na ostatniej sesji nie głosowała pozytywnie za zmianą budżetową, która miała zwiększyć środki finansowe na poprawę dróg w naszej gminie, jakby nie reprezentowała gminę Konstancin-Jeziorna, tylko jakąś gminę na Marsie lub innej nieznanej planecie.

I pewnie tak było podczas poprzednich kadencji, kiedy była przewodniczącą Rady Powiatu, a także członkiem Komisji Strategii Gospodarczej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.151.---)
Data: 10 lis 2015 - 17:42:21

Ilość i jakość inwestycji drogowych powiatu na naszym terenie w czasie kilku kadencji pani M.M. jest wszystkim znana.drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.241.---)
Data: 13 gru 2015 - 00:23:12

Na ostatniej listopadowej sesji Powiatu Piaseczyńskiego, Zarząd Powiatu przedstawił trzy projekty uchwał w sprawie emisji obligacji komunalnych, zmieniające uchwały podj ęte w latach 2009, 2010, 2012.
Proponowane przez Zarząd zmiany dotyczyły przesunięcia terminów wykupu obligacji komunalnych wyemitowanych przez Starostwo w latach ubiegłych (2009 - 2012) na łączną. kwotę 7 mln. zł., z roku 2016 na rok 2022.
Uzasadnieniem takiego posunięcia było stworzenie większych możliwości inwestycyjnych Powiatu w 2016 roku, które zostały ograniczone po przez nałożenie na Starostwo większego o 5 mln. zł. w stosunku do roku ubiegłego "Janosikowego", odprowadzanego do Budżetu Państwa na rzecz biedniejszych samorządów. Sugerowane przez Zarząd zmiany uchwał praktycznie miały wyrównać ten ubytek budżetowy.
Dodatkowym argumentem uzasadniającym decyzję Zarządu był fakt, iż nowo utworzony projekt budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2016 - 2022 de facto uwzględnił już zgodę Rady na odroczenie terminu spłaty tych obligacji.
Nie jestem pewna, czy przez wszystkich radnych została zrozumiana istota sprawy, gdyż w głosowaniu 7 radnych było przeciwnych proponowanym zmianom.
Z przykrością muszę stwierdzić, że w grupie tej znalazła się wieloletnia reprezentantka okręgu Konstancina-Jeziorny.
Pani M. Mioduszewska swą decyzję motywowała tym, że nie tylko inwestycje są ważne i już przy pierwszej uchwale zajęła stanowisko, że będzie głosować przeciw wszystkim uchwałom w sprawie wykupu obligacji. Przypomnieć należy, iż między innymi pani Mioduszewska w poprzednich kadencjach przyczyniła się do zaciągnięcia tego długu przez Powiat.
Ostatecznie uchwały zostały podjęte: 17 - za, 7- przeciw.
Pozostali nasi reprezentanci głosowali w następujący sposób: pan K.Gut - za, pan S.Muszyński - za, pan S. Januszko był nieobecny.
Wszystkie uchwały budżetowe w Powiecie są głosowane imiennie.
Jako ciekawostkę podam, że w 2016 roku kwota "Janosikowego," jaką obciążone będzie Starostwo wyniesie 40 mln. złotych, co stanowi 1/5 całego budżetu Powiatu Piaseczyńskiego przewidzianego na ten rok.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-13 00:25 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (109.243.106.---)
Data: 02 sty 2016 - 16:52:23

W związku z uruchomieniem od 1 stycznia 2016 r. biura Prawa i Sprawiedliwości w Konstancinie-Jeziornie, uprzejmie informuję że w każdy poniedziałek w godz. 17-19 będę w nim pełnił swój dyżur radnego.

Zapraszam serdecznie na mój najbliższy dyżur, który odbędzie się już 4 stycznia.

Biuro PiS znajduje się w budynku obok targowiska przy ul. Wilanowskiej 1a, na pierwszym piętrze. Mapka i zdjęcie budynku są dostępne na mojej stronie internetowej www.sergiuszmuszynski.pl (tam też będą umieszczane informacje w razie odwołania bądź przesunięcia dyżuru).



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 sty 2016 - 14:32:37

Panie Sergiuszu,

Mam prośbę o podanie linku do pliku .pdf z "raportem Pana działalności" w pierwszym roku kadencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (188.146.74.---)
Data: 09 sty 2016 - 23:11:24


Mixiorek
Panie Sergiuszu,

Mam prośbę o podanie linku do pliku .pdf z "raportem Pana działalności" w pierwszym roku kadencji.

Podaję link: [sergiuszmuszynski.pl]

"Raport" jest bardzo zwięzły - w razie jakichkolwiek pytań służę odpowiedzią, najlepiej poprzez wiadomosc e-mail. Starostwo, byc moze wzorując się na gminie, założyło radnym powiatowym "służbowe" adresy mailowe. Moj to s.muszynski@radni.piaseczno.pl . Korzystam także z sfjmuszynski@gmail.com

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czego powiatowi samorzadowcy nie zrobili dla K-J i co powinni zrobić
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (37.190.157.---)
Data: 25 lut 2016 - 19:06:20

Na sesji Rady Powiatu w grudniu 2015 r. mieszkaniec naszej gminy Pan Andrzej Zychora zadał Zarządowi Powiatu cztery pytania odnośnie sytuacji osób niepełnosprawnych w powiecie piaseczyńskim. Z racji, że zadane przez Pana Andrzeja Zychorę pytania dotykały skomplikowanej materii, Zarząd nie był w stanie udzielić mu odpowiedzi na sesji.

Na kolejnej sesji Rady Powiatu w dniu 28 stycznia 2016 r. w porozumieniu z Panem Andrzejem Zychorą zadałem te same pytania w formie interpelacji radnego. Pytania dotyczą sytuacji osób niepełnosprawnych w powiecie piaseczyńskim.

Wstawiam link, gdzie można znaleźć zarówno interpelację jak i odpowiedź Starosty: http://sergiuszmuszynski.pl/smuszynski-interpelacja-odpowiedz-sytuacja-osob-niepelnosprawnych.blog

W moim odczuciu pytania są bardzo ważne, a odpowiedź Zarządu oceniam jako profesjonalną i kompleksową. Sytuacja osób niepełnosprawnych w naszym powiecie wciąż wymaga poprawy, w szczególności w kontekście płaconych przez powiat kar na PFRON.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.