Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.129.---)
Data: 09 wrz 2014 - 22:29:53

Moje zdanie jest takie, że dyskusja o pensji jest trochę tematem zastępczym. Jeżeli ktoś chce tyle zarabiać niech kandyduje i wygra. Ja bym uzależniał pensję od wyników. Wystarczy kilka wskaźników, które decydowały by o pensji ale po pierwsze regulacje prawne są inne i się na pewno nie zmienią a po drugie Gmina to jednak głównie misja społeczna, którą ciężko jest rozliczyć "zimnymi" wskaźnikami.

Moje prywatne zdanie jest takie, że budżetem o wartości 100 mln zł powinna zarządzać osoba adekwatnie opłacana do wartości tego budżetu. Zerknijcie ile zarabia premier RP i ministrowie.

P.s.
Odnośnie dyskusji o średniej pensji - pisałem już kilka razy na tym forum, że średnia często nic nie pokazuje. Sprawdźcie medianę i rozbierzcie na czynniki pierwsze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.203.---)
Data: 09 wrz 2014 - 22:56:06


Mania
Niby są zastępcy, kierownicy i dyrektorzy jednostek, ale za wszystko jest odpowiedzialny burmistrz.
Nie wierzę! Normalnie Maniu nie wierze, iż spod Twej klawiatury taaaakie zdanie wyszło! Do tej pory jakoś tak Pan Burmistrz odpowiedzialny był za sukcesy w tworzeniu krainy mlekiem i miodem płynącej a porażki były dzieckiem rzucających mu kłody pod nogi nieudolnych podwładnych...;)

Choc ja osobiście myślę, że do zarządzania Gminą potrzebne są pewne manadżerskie umiejętności (nie mówię, że Pan Burmistrz ich nie posiada) to jednak wydaje mi się, że ustawa kominowa blokuje możliwość wejścia do tej rzeki fachowców, którzy raczej wybierają pracę w korporacjach...
Co nie zmienia faktu, że 12 tysięcy wielu szokuje...zwłaszcza tych, którym sie wydaje, że to łatwe pieniądze... A według mnie nawet jesli odpowiedzialność nie jest jakoś istotna to parcie ze strony "życzliwych" może powodować, że wydają się to grosze...
Jedno jest pewne...nie ma prostych mierników "na jakie pieniądze Burmistrz zasługuje i czemu akurat maksymalnie możliwe uposażenie zostało mu przyznane zanim jeszcze czymkolwiek się wykazał?"... Niedługo jedynie wybory, ktore mam wrażenie graniczące z pewnością, że zweryfikują, iż większość powierzy misję kontynuowania mandatu włodarza obecnemu czyli uznają, że na swoją pensję zasłużył...ot i cała historia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 09 wrz 2014 - 23:35:54


Mixiorek
Moje prywatne zdanie jest takie, że budżetem o wartości 100 mln zł powinna zarządzać osoba adekwatnie opłacana do wartości tego budżetu. Zerknijcie ile zarabia premier RP i ministrowie.

I zauważcie, jakie z powodu takich zarobków mają znakomite wyniki smiling smileysmiling smileysmiling smiley I jak się kierują wyłącznie interesem publicznym. W Grecji by dostali wybór między ostracyzmem a cykutą.

Była taka teoria (Thatcher ją próbowała w praktyce wprowadzić), że jak urzędnikowi państwowemu da się zarobić wedle zdolności i wyników, to nie będzie korupcji, malwersacji, obiboctwa, lekceważenia obowiązków - tylko sami superprofesjonalni apolityczni ultraefektywni fachowcy. Wypróbowano to - i okazało się, że to bzdura. Tego, co zarabiał miliony, przyłapywano na przywłaszczeniu diety na benzynę albo załatwieniu fuchy kuzynowi. NIE OD ZAROBKÓW ZALEŻY JAKOŚĆ PRACY DEMOKRATYCZNIE WYBRANEJ WŁADZY, TYLKO OD MENTALNOŚCI, NAWYKÓW I ZACIĄGNIĘTYCH W ŚRODOWISKU ZOBOWIĄZAŃ. Podstawą efektywnego, uczciwego działania samorządu jest ETYKA i MOTYWACJA WEWNĘTRZNA, nie zarobki. Ważne jest, w co ktoś wierzy, nie - na czym leży.

Przyglądałem się dłuuugo mechanizmom naszej demokracji. I mam głębokie przekonanie, że klucz do dobrej władzy centralnej i lokalnej leży w wychowaniu i hierarchii wartości, a nie w podnoszeniu zarobków na wyścigi.

Co nie znaczy, że zarobki nie grają istotnej roli. Szczególnie w przypadku urzędników z konkursu. Ale nie złapie się na nie żadnego "superburmistrza".


Mixiorek
Odnośnie dyskusji o średniej pensji - pisałem już kilka razy na tym forum, że średnia często nic nie pokazuje. Sprawdźcie medianę i rozbierzcie na czynniki pierwsze.

I czego to dowodzi, że dziura w środku stale się powiększa? Że zamiast klasy średniej powstają the haves i the have-nots? Na pewno nie dowodzi sukcesu społecznego. Może to i naturalna tendencja w niektórych odmianach kapitalizmu, ale nie należy robić z tego prawidłowości dziejowej. Podstawą stabilnej, dobrze funkcjonującej gospodarki była i pozostaje klasa średnia, średnia i mała firma, środek skali zarobków i podatków, a nie te 0,06 procenta krezusów za wysoką bramą. Dobry przykład mamy tuż za zachodnią granicą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 wrz 2014 - 23:48:13


rondo

mania
Nie rozumiem, że tak się niektórzy pchają do tego miodu - po raz któryś z rzędu, choć tyle razy wyborcy ich olali.

Po pierwsze - łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

Po drugie - niestety u nas ponoć demokracja.

Po trzecie - cała dyskusja o zarobkach burmistrza (tego czy następnego) ma sens tylko na początku kadencji lub w sytuacji gdy RM podejmuje decyzję o jej obniżeniu ew. podwyższeniu. A tak to "koperkowa gadka" !

zwłaszcza, że najbardziej się pieklą Ci co szykują się na stołek lub ich fani / fanki. Powiem, że podcinają sobie lub swoim faworytom gałąź na której chcą usiąść

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.38.---)
Data: 09 wrz 2014 - 23:55:00


Tomasz Zymer
I zauważcie, jakie z powodu takich zarobków mają znakomite wyniki smiling smileysmiling smileysmiling smiley I jak się kierują wyłącznie interesem publicznym.

Czy zajrzał Pan Radny do danych o zarobkach w KPRM? Czy wnioskuje na podstawie wróżenia?



I czego to dowodzi, że dziura w środku stale się powiększa? Że zamiast klasy średniej powstają the haves i the have-nots? Na pewno nie dowodzi sukcesu społecznego. Może to i naturalna tendencja w niektórych odmianach kapitalizmu, ale nie należy robić z tego prawidłowości dziejowej. Podstawą stabilnej, dobrze funkcjonującej gospodarki była i pozostaje klasa średnia, średnia i mała firma, środek skali zarobków i podatków, a nie te 0,06 procenta krezusów za wysoką bramą. Dobry przykład mamy tuż za zachodnią granicą.

Czy zajrzał/ dotarł Pan Radny już do danych o wynagrodzeniach w naszym kraju z medianą lub dominantą?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 10 wrz 2014 - 00:36:50

Na drugie pytanie odpowiadam: nie, nie dotarłem. O rosnącej dziurze w środku społeczeństwa i pogłebiających się dysproporcjach wnioskuję głównie z obserwacji społecznej (radnego i nauczyciela, a zatem osoby, która ma okazję oglądać wiele środowisk). Ale proszę o link, chętnie przestudiuję, może się mylę.

Na pierwsze: Zajrzałem choćby tu: [wynagrodzenia.pl] , ale myślałem, że piszesz o zarobkach premiera i ministrów, a nie - specjalistów z ich kancelarii. Premier ponoć zarabia nieco ponad 20 tysięcy, faktycznych pełnych dochodów nie znam, zresztą profity z pozycji w rządzie są niewymierne. Jestem natomiast przekonany, że ani 40, ani nawet 400 tysięcy na rękę miesięcznie nie zmieniłoby mentalności tych, którzy obecnie nami rządzą lub rządzić mają wielką ochotę. Mentalności uczą rodzice, szkoła, podwórko, czasem kościół, często środowisko zawodowe, a nie - wypchana nagle kieszeń. Żadne dochody nie zrobią z partacza mistrza, z cwaniaczka męża stanu, a z drobnego oszusta uczciwego funkcjonariusza publicznego. O tym był mój wpis, a nie o kwotach i wykresach.

PS. Proponuiję mnie już przestać tytułować Panem Radnym. Za dwa miesiące będę osobą całkiem prywatną, a takie tytułowanie wielkimi literami bardzo często kryje szyderstwo. Nie udaję, że wiem, czego nie wiem. Mam natomiast prawo prezentować tu swoje przekonania odnośnie tego, skąd się bierze dobra władza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-10 00:40 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 10 wrz 2014 - 08:05:19

Tytułuję tak każdego kto pełni lub pełnił funkcję publiczną. Proszę nie doszukiwać się u mnie szyderstwa. Może to już zapomniane maniery i zasady w pisaniu, nawet na forum ale ja się ich trzymam bo w nich wyrosłem i się ich staram trzymać.
Prywatnie uważam, że zasłużył Pan jako członek RM na pisanie o Panu przez R. Mam nadzieję, że każdy członek RM na zakończenie kadencji pochwali się swoimi planami sprzed 4 lat i tym co z nich zrealizował. Wtedy każdy dowie się czy był radnym przez R.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 10 wrz 2014 - 09:16:05


Tomasz Zymer
NIE OD ZAROBKÓW ZALEŻY JAKOŚĆ PRACY DEMOKRATYCZNIE WYBRANEJ WŁADZY, TYLKO OD MENTALNOŚCI, NAWYKÓW I ZACIĄGNIĘTYCH W ŚRODOWISKU ZOBOWIĄZAŃ. Podstawą efektywnego, uczciwego działania samorządu jest ETYKA i MOTYWACJA WEWNĘTRZNA, nie zarobki. Ważne jest, w co ktoś wierzy, nie - na czym leży.
Mądre słowa!!! Szkoda, że czasy takie, że mało jest świadectw w realu, że wiarę w ideały a nie mamonę ludzie na myśli mają wygłaszając piękne zdania, ktore ludzie chcą usłyszeć...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-10 09:16 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.20.---)
Data: 10 wrz 2014 - 11:08:23

Burmistrz zarabia ... ile zarabia i każdy kandydat na to stanowisko jest tego świadomy.

Patrząc na zarobki ministrów, czy premiera - są to całkiem wysokie zarobki.

Było kiedyś takie porównanie zarobków burmistrzów i wójtów w powiecie piaseczyńskim. Zarobki burmistrza K-J były chyba drugie w powiecie po zarobkach burmistrza Piaseczna. To porównanie było w gazecie Nad Wisłą lub Kurierze Południowym, niestety nie pamiętam.

Ciekawą informację znalazłam w najnowszym Naszym Mieście:

Ciekawe jednak, gdzie te oszczędności się podziewają. Wyjaśnienie przynosi ranking pisma samorządu terytorialnego „Wspólnota”: Konstancin-Jeziorna znalazł się w pierwszej dziesiątce polskich gmin z najwyższymi wydatkami bieżącymi na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Tu nikt nie szuka oszczędności.

[www.nmfmk.pl]

... i ta informacja jest już bardzo niekorzystna, bo świadczy o przeroście administracji (lub wynagrodzeń urzędniczych, co jest mniej prawdopodobne) .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-10 11:09 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: ElwiraElwira (37.187.110.---)
Data: 12 pa 2014 - 21:37:10

Burmistrz Jańczuk podobno jest "oszczędny" żałując grosza publicznego min na inwestycje w naszej gminie. Jakoś zasady oszczędzania nie stosuje do swojej osoby, zarabiając prawie 13 tysięcy złotych miesięcznie. Jak płaca burmistrza ma się do płacy innych pracowników np w UMiG? Dlaczego ten pan nie oszczędza na swojej pensji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.222.---)
Data: 12 pa 2014 - 22:08:46

Bo pensja burmistrza leży w kompetencji Rady a nie jego samego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 12 pa 2014 - 22:41:05

Artek ma rację. Pan Cieślawski zasugerował stawkę, my radni przyjęliśmy ją w roku 2010, pan Jańczuk się w tej kwestii wówczas nie wypowiadał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 pa 2014 - 09:12:59

No nie, i znów nie ma dyskredytującej sensacji! Groza!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: MarioMario (178.181.14.---)
Data: 13 pa 2014 - 10:18:46

Hahahahahasmiling smiley Bartku przepraszam za zaśmiecanie, ale nie mogłem się powstrzymać od wybuchu śmiechu po tym Twoim wpisiesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: ElwiraElwira (37.187.110.---)
Data: 13 pa 2014 - 14:45:01


Tomasz Zymer
Pan Cieślawski zasugerował stawkę, my radni przyjęliśmy ją w roku 2010, pan Jańczuk się w tej kwestii wówczas nie wypowiadał.

Pan Cieslawski? A toz to druh naszego pana burmistrza i jego wierny giermek w tych wyborach samorządowych wiec jaka miał zaproponować stawke jak nie najwyższa? A to ze sam Janczuk nie miał nic przeciwko temu ze zarabia praktycznie tyle samo jak Hanna Gronkiewicz Waltz to tez mnie nie dziwi. W końcu wladza sama się wyzywi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 13 pa 2014 - 14:53:12

wszyscy Radni byli, co oznacza, żer radni Naszego Miasta też.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 pa 2014 - 14:53:43

Elwiro, dostosuj język do dyskusji publicznej. To jest ostatnie ostrzeżenie. Potem będzie ban.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: ElwiraElwira (37.187.110.---)
Data: 13 pa 2014 - 15:01:04


Bartek
Elwiro, dostosuj język do dyskusji publicznej. To jest ostatnie ostrzeżenie. Potem będzie ban.

Rozumiem ze poruszam nie popularny temat na tym forum ale co masz na myśli pisząc ze "mam dostosować jezyk do dyskusji publicznej"? Mam tylko wychwalać pana burmistza nic nie pisząc o jego przywarach i innych problemach z nim związanych? Przeciez regulamin forum nic o tym nie mowi. Ja tez nikogo nie obrazam tylko wypowiadam swoje oceny o faktach. Wiec o co chodzi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 pa 2014 - 15:24:13

Teksty w stylu "wierny giermek" i ataki personalne dotyczące wieku. To, że nie podpisujesz się tutaj nazwiskiem i piszesz przez proxy, bo boisz się, że zbyt łatwo ustalić po adresie IP kim jesteś nie znaczy, że możesz sobie pozwalać na takie wypowiedzi. Z mojej strony to jest EOT.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-13 15:30 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ile zarabia burmistrz Janczuk?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 pa 2014 - 16:35:22


Bartek
To, że nie podpisujesz się tutaj nazwiskiem i piszesz przez proxy, bo boisz się, że zbyt łatwo ustalić po adresie IP kim jesteś nie znaczy, że możesz sobie pozwalać na takie wypowiedzi.

Po prostu tchórz i taki chce rządzić gminą - w razie nagłego zdarzenia narobi w gacie, bo mając mniej lub 55. pampersów się nie nosi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.