Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: Renata TRenata T (31.1.215.---)
Data: 10 wrz 2014 - 00:24:43

Zapewne Państwo pamiętacie końcówkę zeszłego roku oraz początek tego, gdy to gmina podjęła decyzję o powierzeniu odławianiu bezdomnych zwierząt oraz opiece nad nmi firmir Eko-Art z woj. świętokrzyskiego. Pomimo wielu protestów decyzji nie zmieniono. Fundacja Argos złożyła w sądzie pozew o stwierdzenie nieważności umowy, sprawa jest w trakcie i można ją śledzić na stronie fundacji: [www.boz.org.pl]


Powstał Komitet Społeczny na Rzecz Budowy Międzygminnego Schroniska w Powiecie Piaseczyńskim. Inicjatywa zdobyła przychylność włodarzy gminnych. W międzyczasie reprezentanci gmin odwiedzili schronisko w Tomarynach gdzie takie przedsięwzięcie się udało, aby podpatrzeć jak zostało zreazlizowane. Bieżące informacje o inicjatywie schroniska można znaleźć na stronie Komitetu: [www.facebook.com]. W dniu 12 września ma się odbyć drugie spotkanie robocze przedstawicieli gmin.


Stowarzysznie Tuż Obok w ostatnim czasie przesłało do Burmistrza Gminy Konstancin Jeziorna pismo o następującej treści
z prośbą o interwencję w sprawie chorego pieska Fetorka, który ma w tym tygodniu zostać wywieziony do świętokrzyskiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 wrz 2014 - 01:33:11

odpowiedzi na pytania zawarte w punktach 1 do 4 można znaleźć tu: [gsip.konstancinjeziorna.pl] - jest dokładna statystyka odłowień.
Można przeczytać gdzie zwierzę zostało złapane oraz opis stanu zdrowia.
Po kliknięciu w rubrykę "zobacz" jest zdjęcie zwierzaka, a na dole można przeczytać czy zostało adoptowane, czy trafiło do własciciela

Czy przypadkiem na tym zdjęciu to nie jest Fetorek: [gsip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: topictopic (185.15.0.---)
Data: 10 wrz 2014 - 07:01:58

Na stronie gminnej brak jest informacji o liczbie psów wywiezionych do świętokrzyskiego (pkt 4). Tak, na tym zdjęciu to właśnie Fetorek, szkoda psiaka bo poza tym, że jest chory jest przemiłym stworzeniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: Renata TRenata T (31.1.33.---)
Data: 10 wrz 2014 - 23:26:25

Tak to Fetorek właśnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Tylko jeden pies został wywieziony do Odrowąża
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 wrz 2014 - 12:38:28

taka informację uzyskałam w wydz. RiOŚ:

Do schroniska Eko-Art. został wywieziony tylko jeden pies. Pozostałe są w lecznicy lub zostały adoptowane.

Fetorek jest w Lecznicy Anda, był leczony. Terapia zakończyła się pomyślnie. Osoba tu pisząca rozmawiała z wydz. ws. jego adopcji, ale nie była łaskawa o tym napisać. Lepiej robic zamieszanie >grinning smiley<

Punk. 5. pisma do Burmistrza

ws. "kosztów, które zapłaciła dotychczas gmina" - należy wystąpić do UMiGu o informację publiczną.

Przypomnę, ze koszty obejmują także zabiegi wet. a także utrzymanie odłowionych zwierząt w Lecznicy, w Konstancinie, będącej podwykonawcą Eko-Art (właśnie w tym mieści się koszt wyleczenia pieska Fetorka)

Lista odłowionych zwierząt, prowadzona jest przez Lecznicę, zob.tu: [gsip.konstancinjeziorna.pl]
- wszystkie psy i koty są dokładnie opisane, jest także zdjęcie oraz kontakt tel.
na dole sa uwagi odnośnie losu zwierzęcia - wypełniać powinna lecznica i pewnie niebawem uzupełni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Tylko jeden pies został wywieziony do Odrowąża
Wysłane przez: topictopic (185.15.0.---)
Data: 11 wrz 2014 - 17:22:57

Prawdą jest, że w świętokrzyskie wyjechał (na razie) tylko jeden pies. Na marginesie: o dalszych jego losach brak jakichkolwiek informacji, na stronie przytuliska Eko-Art nie ma nawet jego zdjęcia.
Pozostałe przeznaczone do wywozu psiaki dużym nakładem pracy wolontariuszy zostały przejęte przez fundacje lub przekazane do domów tymczasowych, gdzie nadal oczekują na adopcję. Za każdym razem, gdy nadchodzi termin transportu do Eko-Artu wolontariusze dwoją się i troją by uratować jak najwięcej psów. W statystykach gminy takie psy widnieją pod hasłem "adoptowany" co nie oznacza końca problemu z psem. To znaczy dla gminy tak, dla wolontariuszy praca dopiero się zaczyna.

Co do Fetorka - i piszę to z całą odpowiedzialnością (psa znam osobiście) - pies nadal nie jest zdrowy. Ponieważ nasze, konstancińskie schronisko jest przepełnione a minął już 2-tygodniowy okres kwarantanny najłatwiejszym (i najtańszym) rozwiązaniem jest odesłanie go do Odrowąża.
I na koniec: jestem ostatnią osobą na tym forum, której zależy na robieniu zamieszania. Nie wiem kto rozmawiał z urzędnikami z gminy, nie znam wyniku tej rozmowy. Wiem tylko, że fundacja walczy o przejęcie Fetorka aby kontynuować leczenie i potrzebuje jeszcze kilku dni na znalezienie mu domu tymczasowego. Osobiście mam nadzieję, że te kilka dni zostaną pieskowi podarowane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 wrz 2014 - 18:04:30

Zgodnie z sugestią osoby, która rozmawiała z RiOŚ (nie pytałam o nazwisko), Fetorek czeka na adopcję i nie ma zamiaru by go wywieźć.

Jeśli psy zostały adoptowane, to obowiązek ich utrzymania spada na opiekuna.

Ja mam koty z azylu i do głowy by mi nie przyszło żeby zwrócić się do Fundacji czy do gminy, żeby płacono mi za ich leczenie czy sterylizację.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: topictopic (185.15.0.---)
Data: 11 wrz 2014 - 18:28:55

Maniu, z całym szacunkiem - nie bardzo rozumiem dlaczego nasza wymiana postów idzie w tym kierunku. I nie widzę też w swojej wypowiedzi żadnych roszczeń dotyczących kosztów utrzymania naszych bezdomniaków. Oczywiście, że cały ciężar leczenia i utrzymania adoptowanych zwierzaków spada na "adoptera" - dotyczy to także psów przejętych przez fundacje (w tych przypadkach koszty utrzymania ponosi bądź fundacja ze środków własnych bądź środki te pochodzą od tzw. sponsorów, czyli osób z dobrego serca chcących wspomóc zwierzaka) oraz psów umieszczonych w domach tymczasowych. Zapewniam Cię, że osoby przygarniające psiaki - czy to na stałe, czy na "tymczas" są tego w pełni świadome.
Super, że Fetorek nie zostanie wywieziony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 wrz 2014 - 22:35:23


topic
Maniu, z całym szacunkiem - nie bardzo rozumiem dlaczego nasza wymiana postów idzie w tym kierunku. I nie widzę też w swojej wypowiedzi żadnych roszczeń dotyczących kosztów utrzymania naszych bezdomniaków..

dlatego:

cytuję pismo do Burmistrza, podpisane przez Joanne Długosz - Prezes Stowarzyszenia Tuż obok (wisi w pierwszej wiadomości tego wątku):

"My jako Stowarzyszenie dokładamy starań, by znaleźć dla Fetorka dom, choćby tymczasowy (...) W wypadku adoptowania pieska przez osobę prywatną lub fundację niezbędny byłby udział gminy w kosztach leczenia go."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.24.72.---)
Data: 13 wrz 2014 - 10:43:43


mania

topic
Maniu, z całym szacunkiem - nie bardzo rozumiem dlaczego nasza wymiana postów idzie w tym kierunku. I nie widzę też w swojej wypowiedzi żadnych roszczeń dotyczących kosztów utrzymania naszych bezdomniaków..

dlatego:

cytuję pismo do Burmistrza, podpisane przez Joanne Długosz - Prezes Stowarzyszenia Tuż obok (wisi w pierwszej wiadomości tego wątku):

"My jako Stowarzyszenie dokładamy starań, by znaleźć dla Fetorka dom, choćby tymczasowy (...) W wypadku adoptowania pieska przez osobę prywatną lub fundację niezbędny byłby udział gminy w kosztach leczenia go."

a czy to takie ważne? Pieniądze choćby od Lucyfera, najważniejsze chyba to żeby pies był zdrowy i miał dom



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-13 10:44 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: topictopic (185.15.0.---)
Data: 22 wrz 2014 - 17:52:38

Pozwolę sobie zacytować informację ze strony na FB Społecznego Komitetu na Rzecz Budowy Międzygminnego Schroniska:
"W dniu 12 września odbyło się spotkanie przedstawicieli wszystkich gmin powiatu piaseczyńskiego, za wyjątkiem gminy Tarczyn, z której nikt nie dotarł pomimo zaproszenia, oraz przedstawicieli Komitetu Społecznego na Rzecz Budowy Międzygminnego Schroniska dla Zwierząt. Głównym przedmiotem spotkania było przedstawienie przez gminy potencjalnych działek, na których byłaby możliwość lokalizacji schroniska.

Jedną z realnych możliwości przedstawiła Góra Kalwaria. Jest to lokalizacja w rejonie już zamkniętego wysypiska Łubna. Grunty co prawda należą do prywatnych właścicieli, jednak jest możliwość ich nabycia po atrakcyjnych cenach. Zaletą tej lokalizacji jest dostępność mediów, ze względu na istniejącą w pobliżu bazę MPO.
Plan na najbliższy czas to pozyskanie przez gminę Góra Kalwaria szacunkowej ceny gruntów aby można było ocenić wartość całej inwestycji. Następnie gminy podpisałyby list intencyjny, co według wstępnych zamierzeń powinno mieć miejsce jeszcze przed wyborami samorządowymi. Finalną umowę będą jednak już podpisywać nowo wybrane włądze samorządowe.

Komitet Społeczny zwróci się także to władz gmin, aby uwzględniły inwestycję związaną ze schroniskiem w planie budżetowym na 2015 rok."

Nie mam pojęcia czy ktoś z naszej gminy był obecny, może Maniu wiesz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Opiieka nad bezdomnymi zwierzętami w gminie Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 wrz 2014 - 19:15:50

Nie mam pojęcia, ale nic prostszego jak zadzwonić do RiOS i zapytać, tel w BIP

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.