Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 12 wrz 2014 - 09:13:31

Jakże mieliby wystawiać mandat swojemu samochodowi po cywilnemu? Bo kiedys widziałem tam tego Hyundaia w dzień targowy w kryzysowych barwach smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2014 - 10:55:26


Hammer
Jak to Burmistrz zrobil dla poprawy bezpieczeństwa? Pana zatrudnił smiling smiley

I jakie działania Pan przedsięwziął, proszę o konkrety (dokonania), bo pomysłami piekło jest wybrukowane.

Wściekli i szybcy jeżdżą jak jeździli ulicami gdzie miały być okresowo ustawiane kamery.

Śmiecie walaja się po lasach w okolicach cmentarza i nie tylko, ile posesji odwiedzili strażnicy, by sprawdzić umowy śmieciowe, popatrzeć gospodarskim okiem czy nie ma zagrożenia pożarowego, stoją często rozwalające się budy, które proszą o iskierkę, by spłonąć ze wstydu. Patrz np. w prestiżowym miejscu Szpitalna róg Granicznej - właściciel lub jego pełnomocnik jest uchwytny, wynajmujący lokal na sklep płaci mu czynsz.

W chłodniejszych miesiącach z kominów leci gryzący dym palonych śmieci, czy chociaż raz sprawdzono co się do pieca wkłada, zdaje się w takim przypadku może SM wejść bez nakazu.

Psy latają bez kagańców, nie wiadomo czy szczepione. Czy SM odwiedzali mieszkańców by sprawdzić świadectwa szczepień? U mnie byli x lat temu, ale zwierzaki czasem umierają i są nowe.

Inne psy siedzą przez 24h/ dobę przykute łańcuchami, co jest sprzeczne z ustawa o ochronie zwierząt, czy były jakieś działania?

Co z rurami spustowymi do Jeziorki. Wiem że było robione zadymianie przy Staropolskiej i co dalej. A inne posesje z rurami?

Od wielu miesięcy nie widziałam SM na patrolu po zmroku, no może kilka razy w Parku podczas imprez... Mieli przechadzać się ulicami lub jeździć rowerami. Z samochodu nie wiele widać i mało słychać.

Bajzel na posesji p. RV przy Kraszewskiego/Granicznej trochę ogarnięty od strony Granicznej, ale już tworzy się następny. Nazwisko właściciela jest znane. Jakie zostały podjęte kroki?

Mieszkańcy oczekiwali, że nowy, młody, pełen energii Komendant wkroczy jak Chuck Norris i z półobrotu... upora się z bieżącymi problemami, dopiero później wprowadzając innowacje. Teraz Pan odszedł i jak było, tak jest nadal.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 12 wrz 2014 - 11:02:38

Szkoda, ze nie chca ujawnić jakie miał plany, a na co Burmistrz sie nie zgodził.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2014 - 13:32:23



Komendant SM
Ile to obecna władza wykonawcza wnioskowałą o wydanie aktów prawa miejscowego o charakterze porządkowym, które mogą przewidywać za ich naruszenie sankcję w postaci kary grzywny?


Jest regulamin porządku, uchwalony w ub. roku i jest ustawa o porządku w gminie (też całkiem świeża, choć sejmowa).

Czy w obu tych aktach nie ma sankcji za nieporządek i in. sprawy za które stróz prawa może dołożyć niesfornemu obywatelowi - mandat, nie "z liscia" (bo jeszcze nie było szkolenia z I.pomocy) grinning smiley ?

Czy za każdym razem Burmistrz ma wzywać strażnika i wręczać akt prawa miejscowego, żeby ten robił co do niego należy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2014 - 13:44:50

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Rozdział 5
Przepisy karne
Art. 10. 1. Kto prowadzi działalność określoną w art. 7 bez wymaganego zezwolenia
– podlega karze aresztu lub karze grzywny.
2. Kto nie wykonuje obowiązków wymienionych w art. 5 ust. 1
– podlega karze grzywny.

2a. Karze określonej w ust. 2 podlega także ten, kto nie wykonuje obowiązków określonych w regulaminie.
3. Postępowanie w sprawach, o których mowa w ust. 1 i 2, toczy się według przepisów Kodeksu postępowania w sprawach
o wykroczenia.


przypomnę o co chodzi w art. 5.1
Rozdział 3
Obowiązki właścicieli nieruchomości
Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
dalej proszę przeczytać w ustawie, jest tu: [isap.sejm.gov.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 12 wrz 2014 - 13:46:08

jeżeli chodzi o kontrolę mieszkańców to wedle mojej wiedzy przepis jest mocno naciągany, a poza tym wymagane jest imienne upoważnienie od Burmistrza dla Strażnika i wydane do konkretnego domu.

poza tym trzeba by złapać jak wrzuca do pieca śmieci, tak jak z piciem pod chmurką. Jak trzyma w ręku to niewinny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 wrz 2014 - 17:11:34


Hammer
jeżeli chodzi o kontrolę mieszkańców to wedle mojej wiedzy przepis jest mocno naciągany, a poza tym wymagane jest imienne upoważnienie od Burmistrza dla Strażnika i wydane do konkretnego domu.

.

czy tzn, że jak przyjdzie SM żeby sprawdzić czy mam umowę na śmiecie lub czy pies zaszczepiony, to mam odesłać do Burmistrza, żeby dał strażnikowi pozwolenie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.33.---)
Data: 12 wrz 2014 - 17:23:24


Komendant
nie potrafię swoim nazwiskiem firmować niekompetencji bądź urzędniczej głupoty o innych przywarach urzędniczych nie wspomnę,
Mocne słowa....
Ja nie wiem czemu ale mam wrażenie, ze to wszystko rozbija sie o pieniądze....jesli komuś (Panu Burmistrzowi) wydaje sie, ze da sie gminę ogarnąć 2 osobowym patrole. To....chyba nie tedy droga...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 12 wrz 2014 - 19:11:37

Umowy na śmieci miec nie powinnaś, bo zabiera gmina. A czy ma prawo skontrolować,liczbe szczoteczek do zębów i porównać z deklaracja to nie wiem.

Ale do kontroli pieca juz tak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.140.---)
Data: 12 wrz 2014 - 22:05:45

(...)



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:31 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.140.---)
Data: 12 wrz 2014 - 22:09:09


Artek_Bartek

Komendant
nie potrafię swoim nazwiskiem firmować niekompetencji bądź urzędniczej głupoty o innych przywarach urzędniczych nie wspomnę,
Mocne słowa....
Ja nie wiem czemu ale mam wrażenie, ze to wszystko rozbija sie o pieniądze....jesli komuś (Panu Burmistrzowi) wydaje sie, ze da sie gminę ogarnąć 2 osobowym patrole. To....chyba nie tedy droga...

Mocne słowa. Ale trzeba sobie też prawdę powiedzieć skoro takie pytania są stawiane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.140.---)
Data: 12 wrz 2014 - 22:11:30

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:31 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.140.---)
Data: 12 wrz 2014 - 22:18:42

Proponuję nie rozmydlać tematu i wrócić do wątku podstawowego. Jakie to sukcesy na polu porządku i bezpieczeństwa przez ostatnie cztery lata odnotowała obecna władza wykonawcza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.63.---)
Data: 12 wrz 2014 - 22:59:19



Reasumując - dzięki działaniom Pana Burmistrza dezorganizującym działania SM nie zezwalając na przeprowadzenie gruntownych zmian niewiele się zmieni. Kiedyś na spotkaniu z mieszkańcami którzy to krytykowali poprzednie władze SM za nieudolność strażników burmistrz stwierdził - "przecież zmieniłem komendanta". Szybko włączyłem się do dyskusji informując, że nie zmiana komendanta jest rozwiązaniem tego problemu lecz zgoda na zreformowanie SM. Nie było takiej woli ze strony Pana Burmistrza - szanuję to albowiem to burmistrz rozdaje karty choć tym samym odpowiada za skutki swoich decyzji - ubolewam natomiast bowiem straciliśmy szansę - ale za taką decyzję burmistrz bierze odpowiedzialność, za cztery lata braku jakiegokolwiek planu, wizji działania SM, za brak nadzoru nad jej funkcjonowaniem, za zastępowanie szefa SM w procesie decyzyjnym, często niezgodnie z logiką ale i przepisami prawa. Cholernie przykro mi że mamy tak wstecznego burmistrza choć nie ukrywam że człowiekiem jest uczciwym, niestety w tematach bezpieczeństwa i zarządzania nieudolnym. Przepraszam za szczerość.
Mocne słowa... Kolejne... I dobrze by jednak chyba było by Burmistrz się do tego wszystkiego odniósł.... Maniu....przekonasz? Chyba, ze tradycyjnie uznajecie, że każdy (w tym wypadku były Komendant) jest be aż Burmistrz cacy..as always...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.140.---)
Data: 12 wrz 2014 - 23:39:51

(...)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:32 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 wrz 2014 - 00:00:37

Może jednak warto powrócić do jakiś czas temu wałkowanego tematu o likwidacji SM wzorem innych miejscowości. Gdy Pan objął stanowisko miałam nadzieję że SM zacznie być wzorcową jednostką. Widać miałam nadzieje na wyrost.

Czy bez zastępcy z Krakowa nie udałoby się SM zreformować?

Zapytam, dlaczego działanie na telefon burmistrza jest złe. Jeśli SM nie widzi, bo rozumiem, że nie może być wszędzie, a do burmistrza jako osoby odpowiedzialnej za gminę dociera sygnał, to co - sam ma interweniować?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.41.117.---)
Data: 13 wrz 2014 - 00:58:40


mania
Może jednak warto powrócić do jakiś czas temu wałkowanego tematu o likwidacji SM wzorem innych miejscowości.

I co - przekazać środki policji? Ponad 30 funkcjonariuszy zatrudnionych na posterunku w Jeziornie, ale stać ich tylko na jeden patrol naraz i to nie przez 24h. Mnożą się skargi na powolne i nieskuteczne interwencje, na nieuwzględnianie danych monitoringu przy prowadzeniu śledztw np. w sprawie kradzieży (wielu miałem okazję wysłuchać jako radny w komisjach i na sesjach RM). Jeżdżę po mieście rowerem codziennie, a żywych policjantów w mundurach widuję tylko z okazji większych imprez. Za to Straż Miejską spotykam regularnie. Poza tym policja kompletnie nie zależy od władz lokalnych bez względu na przekazane z budżetu kwoty, zaś Straż zależy całkowicie, o czym pisał tu też pan Wiaterek.

Podsumowując, nie likwidacja Straży, tylko gruntowna reforma, podobnie jak i całego UMiG, ZGK i placówek gminnych, w kierunku zwiększenia efektywności i lepszej komunikacji z mieszkańcami, a nie - tylko w kierunku zwiększania liczby etatów bez przemyślanej restrukturyzacji i zmiany modeli działania. Gdyby wśród kontrkandydatów pana Jańczuka znalazł się sprawdzony reformator, to byłby wystarczający powód, żeby na niego głosować, nawet gdyby nie było innych powodów choćby w postaci stosunku Urzędu do tzw. ochrony środowiska. Ale na razie nie widzę tych skutecznych reformatorów garnących się do gminnych stołków, a siekierkę na kijek zamienić to każdy głupi umie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 wrz 2014 - 01:06:02

A pan komendant to nie odchodzi na posadę do innego miasta? Dziwna jest taka wzmożona aktywność w ramach rezygnacji z urzędu. Wybory się zbliżają, czy co?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: mariamaria (37.8.225.---)
Data: 13 wrz 2014 - 08:57:55

Bartek,
litości ...


maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Porządek i bezpieczeństwo - hasłem na kampanię?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (77.255.84.---)
Data: 13 wrz 2014 - 10:59:54


mania
Może jednak warto powrócić do jakiś czas temu wałkowanego tematu o likwidacji SM wzorem innych miejscowości.

Cygan zawinił, kowala powiesili ... Chociaż, ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-27 17:32 przez Janusz W.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.