Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Nowa strona internetowa UMiG
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 wrz 2014 - 21:27:18

[www.konstancinjeziorna.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-13 17:53 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.169.67.---)
Data: 23 wrz 2014 - 21:35:50

Strona jest ta sama, zmienił się tylko układ graficzny. Pasek u góry jest w dalszym ciągu reklamą prywatnego hotelu (Pałac w Oborach). Dodano natomiast na górze wyróżniający się baner z reklamami osiągnięć gminy i Burmistrza oraz link do biuletynu, czyli Nowej Gazety Wyborczej. Najważniejszy jest link do systemu informacji przestrzennej, który się nie zmienił: [gsip.konstancinjeziorna.pl] . Ten system to niewątpliwe osiągnięcie ostatnich lat, choć wynika on z obowiązków unijno-ustawowych. Na stronie nadal brak natomiast możliwości komunikacji mailowej z urzędnikami w poszczególnych resortach UMiG, co, zważywszy na nienajłatwiejszy do wielu z nich dostęp telefoniczny, należy uznać za anachronizm.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.129.---)
Data: 23 wrz 2014 - 21:48:07

Strona jest też zoptymalizowana do urządzeń mobilnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.148.---)
Data: 23 wrz 2014 - 22:51:22

Nowa stronka w sprawach istotnych dla mieskzańca w większości odnośników menu odnosi do starego (choc przecież niby nowego) BiPu...postęp niewątpliwy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 24 wrz 2014 - 08:06:24

ile jeszcze dobra nas spotka przed tymi wyborami smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 wrz 2014 - 11:11:01


Hammer
ile jeszcze dobra nas spotka przed tymi wyborami smiling smiley

- warto zobaczyć tu: [gsip.konstancinjeziorna.pl] ile inwestycji zostało wykonanych w czasie kadencji 2010 - 2014, nie w ostatnim miesiącu przed wyborami.

Mapa inwestycji wisi chyba od roku, to też źle?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.24.217.---)
Data: 24 wrz 2014 - 13:57:02

Szybki feedback:

Na plus:

- nowoczesny i atrakcyjny wygląd
- zakładki na górze, np Samorząd

Na minus

- brak możliwości komentowania wpisów na stronie przez mieszkańców
- [bip.konstancinjeziorna.pl] BIP jest ten sam, czyli mało czytelny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 wrz 2014 - 14:19:13

Przydałby się formularz kontaktowy, jak np. w Milanówku: [www.milanowek.pl]

Musiałby się jednak ogarnąć sekretariat i pytania kierować do burmistrza lub odpowiednich wydziałów (pytania mogą być szczegółowe), to sporo roboty.

oraz zakładka "Konsultacje z mieszkańcami" - jak tu: [www.milanowek.pl]

i samorządowy informator SMS, zob. np. [milanowek.pl]



smiling smiley - jeśli takie zakładki są, to przepraszam, stronkę przejrzałam pobieżnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.72.---)
Data: 24 wrz 2014 - 16:45:58

Nie ma...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.247.---)
Data: 15 sty 2015 - 09:21:20

Wielu ze znanych mi mieszkańców narzeka, że nowa strona jest mało przejrzysta i ciężko jest znaleźć potrzebną informację. Osoby te uważają, że była to tylko zmiana dla zmiany.
Moja opinia jest podobna.thumbs down

Dla porównania - nasza strona gminna:[www.konstancinjeziorna.pl]

i np: miasta Marki [www.marki.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.39.---)
Data: 15 sty 2015 - 16:47:35

Nie wiem, kto się zajmuje stroną internetową, ale jak zobaczyłem po wyborach zdjęcie burmistrza to zupełnie go nie poznałem, podobnie jak ze zdjęciem nowego komendanta straży miejskiej. Zdjęcia są wstawione na pierwszej stronie nie w tym formacie, wygląda to strasznie, ale może osobom na zdjęciach to nie przeszkadza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.52.---)
Data: 17 sty 2015 - 16:11:35


jacekkk
Nie wiem, kto się zajmuje stroną internetową, ale jak zobaczyłem po wyborach zdjęcie burmistrza to zupełnie go nie poznałem, podobnie jak ze zdjęciem nowego komendanta straży miejskiej. Zdjęcia są wstawione na pierwszej stronie nie w tym formacie, wygląda to strasznie, ale może osobom na zdjęciach to nie przeszkadza.

Niestety nie znalazłam tego zdjęcia tylko stare wiszące od początku poprzedniej kadencji tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

... ale przy okazji znalazłam inne ciekawostki.

1/ "Terminarz sesji RM" kończy się w dniu 04/12/2014, kiedy podano daty 2 pierwszych sesji ... ostatnia 8 grudnia 2014. Wiadomo, że do połowy stycznia odbyły się już 4 sesje. Po co taka rubryka, kiedy nie jest aktualizowana?

2/ Aktualności : "Gmina wesprze inicjatywy mieszkańców" [www.konstancinjeziorna.pl]

jest napisane, że

Wnioski należy składać do 13 lutego 2015 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Warszawska 32, kancelaria - pok. nr 4). Propozycje, które wpłyną terminowo zostaną rozpatrzone do 27 lutego, a oceni je zespół powołany przez Kazimierza Jańczuka, burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna.
Zastanawiam się, czy to chodzi o budżet obywatelski, bo mam wątpliwości ???

W tej informacji jest napisane również:
Szczegółowe informacje dotyczące trybu i kryteriów oceny wniosków znajdują się w uchwale Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna nr 294/VI/26/2012 z dnia 11 października 2012 r. (do pobrania poniżej).

... ale jak się zajrzy do podanej uchwały ... to tam jest napisane:

4.
Wnioski o realizację zadań publicznych w ramach inicjatywy lokalnej wymagających wsparcia finansowego z budżetu Gminy Konstancin-Jeziorna należy składać w terminie do 31 sierpnia danego roku budżetowego.
5.
Wnioski nie wymagające wsparcia finansowego można składać w dowolnym terminie.


No to jak to jest: terminy są ważne takie jak w ogłoszeniu, czy takie jak uchwaliła RM?

Jeśli to jest tzw. budżet obywatelski to czy nie należałoby podać w informacji: jakie są środki przeznaczone na ten cel w budżecie gminy?

Na zakończenie moja opinia o stronie gminnej :
wyjątkowo wkurzające jest otwieranie się tej strony "na dachu pałacu w Oborach". Za duże zdjęcie wypełnia ekran w ten sposób, że widzimy wyłącznie dach i okna pałacu grinning smiley. Nie wiem czemu to miało służyć, ale dla mnie jest antyreklamą. Jeśli chcemy zobaczyć całe zdjęcie to chowa się napis Konstancin-Jeziorna.

Dodatkowo na dole jest mapa K-J, na której widoczne są wyłącznie tereny nie należące do gminy ( poza małymi fragmentami ulic Prawdziwka, Warszawskiej i Wojska Polskiego).

Całość mapy jest skutecznie zasłonięta przez tabelki formularza dla neewslettera i infor. o miastach partnerskich.

Jednym słowem , zastanawiam się czy forma nie przerosła treści... ale ta forma też jakoś kulawa, bo jaki walor ma zdjęcie przecięte w połowie ?

eye rolling smiley

PS. swoją drogą zdjęcie pałacu w Oborach wyjątkowo paskudne, bo to ani zdjęcie budynku (poucinane boki), ani ciekawego fragmentu pałacu, ani kwietnika ... dominującym elementem jest DACH. Myślę, że takie zdjęcie nadaje się do podręcznika fotografii dla amatorów, jako przykład jak nie należy fotografować! smiling smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-17 16:27 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nowa stronka UMiG, ale nieaktualizowana
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 13 cze 2015 - 15:44:55

Pisałam do prowadzącego dość dawno, że są na stronce braki, ale jak grochem o ścianę:
np. nt. wykazu przychodni [www.konstancinjeziorna.pl]
Kilka miesięcy temu powstały trzy nowe przychodnie lub zmieniały się adresy, ale po co sobie zawracać głowę.
W czwartek jest komisja poświęcona zakładom opieki zdrowotnej, może Radni zwrócą uwagę, osobie odpowiedzialnej za stronkę, ze tak nie może być.

Sporo jest także niedociagnięć w BIP, o którym pisałam i inne osoby też, sa nawet błędy ortograficzne - az wstyd, bo zdaje się urzędnik musi mieć wykształcenie więcej niz podstawowe. Burmistrz nie jest od tego żeby zajmował sie ortografią.

Jesli urzędnikowi się nie chce, nie umie, nie kumaty, to powinien mieć odwagę porzucic UMiG i zająć sie inną pracą, bo wstyd - taką stronkę reklamującą gminę, BIP może czytać każdy w Polsce a nawet dalej. Cholerny wstyd!!!

18.06.2015 r. (czwartek) godz. 17.00 Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej
Temat:
1. Zakłady Opieki Zdrowotnej gminy Konstancin-Jeziorna - zakres, profil działania przedstawiony przez przedstawicieli poszczególnych podmiotów.

i jeszcze taki kwiatek z BIP:

[www.konstancinjeziorna.pl]

w rubryce "Nazwa zadania i lokalizacja":

Multimedialna wieża dla Jeżyków

w drugiej rubryce:

Termomodernizacja likwiduje miejsca gniazdowania Jerzyków – ptaków zwalczających komary, meszki i mszyce.

a w nastepnej:

Budowa i montaż wierzy dla Jeżyków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka UMiG, ale nieaktualizowana
Wysłane przez: ZojkaZojka (185.15.1.---)
Data: 13 cze 2015 - 18:37:19

o curwa , ale kirk spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Chora stronka, kto ja uleczy? grinning smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 13 cze 2015 - 22:00:31

Dla wygody Tfurcuf strony podałam w mailu to czego brakuje w zakładce zdrowie

napisałam tak:


braki w zakładce zdrowie:
[www.konstancinjeziorna.pl]

1.podany nieprawdziwy adres

Przychodnia Grapa
al. Wojska Polskiego 6
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel.: 22 717 40 03, 01


2. Przychodnia działa od kilku miesięcy, ale w zakładce jej nie ma

Centrum Zdrowia
ul. Pułaskiego 20B
Konstancin-Jeziorna
tel. 537 022 222.
[centrumzdrowia.com]

Przychodnia zapewnia opiekę lekarzy rodzinnych (NFZ) i ponad 20 lekarzy specjalistów: stomatologia, rentgen stomatologiczny i pantomograf, rehabilitacja dzieci i młodzieży.
Ponadto dysponujemy rozbudowaną diagnostyką medyczną: rentgen cyfrowy, EEG i EMG, pełen zakres diagnostyki USG, m.in. echo serca, USG dzieci, USG ciąży, próba wysiłkowa, EKG, EKG-Holter, analityka medyczna.


3. podobnie jak ww. przychodnia przyjmuje pacjentów od jakiegoś czasu i też brakuje

Przychodnia Bielawska
ul. Świetlicowa 7/9 (wjazd od ul. Bielawskiej)
05-520 Konstancin-Jeziorna
tel. 790 25 25 25; tel./fax (22) 484 28 85
[www.przychodniabielawska.pl]


4. Do informacji o nocnej i światecznej pomocy, może warto dodać link do strony NFZ: [www.nfz-warszawa.pl] gdzie oprócz miejsc gdzie udzielana jest nocna i świąteczna pomoc lek, może pacjent znaleźć informacje np.
gdzie się udać gdy w nocy zaboli ząb,
gdzie są szpitalne oddziały ratunkowe
oraz izby przyjęć, w których świadczenia opieki zdrowotnej udzielone są w trybie nagłym pacjentowi znajdującemu się w stanie zagrożenia zdrowotnego



po prostu rozpacz, rence opadajom - piszę z błędami, może to trafi...
Zwrotek nie było, więc maile musiały dojść

Opcje: OdpowiedzCytuj
Czy Bielawa przeniosła się do...?
Wysłane przez: maniamania (77.253.84.---)
Data: 04 sie 2015 - 23:55:21

Taki komunikat znalazłam na gminnej stronce:


Zapraszamy wystawców na dożynki

Serdecznie zapraszamy twórców ludowych, przedsiębiorców, producentów rolnych oraz firmy i instytucje do wzięcia udziału w dożynkach gminnych, które odbędą się 13 września
w Bielawie koło Konstancina-Jeziorny. Na zgłoszenia od wystawców czekamy do 31 sierpnia.

dalej czytaj tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
zakładka "Zdrowie", została uleczona, ale co z placówkami Pomocy Społecznej?
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 07 lis 2015 - 18:50:50

w BIP [bip.konstancinjeziorna.pl]
znalazłam takie ciekawostki

Na terenie gminy Konstancin-Jeziorna znajdują się
także inne ośrodki działające w zakresie opieki społecznej:
m.in.

TABITA Ewangelicki Dom Opieki
ul. Długa 43

Tel: 22 756-41-04, 22 756-49-02
tymczasem:
Od stycznia 2010 roku LUX MED Sp. z o.o. jest właścicielem większościowego pakietu udziałów w spółce LUX MED Tabita. LUX MED będąc liderem na rynku prywatnych usług medycznych, zapewnia ośrodkowi doskonałe zaplecze: znakomity zespół lekarzy specjalistów, fizjoterapeutów, wykwalifikowany personel pomocniczy oraz nowoczesną aparaturę medyczną i dostęp do najnowocześniejszych metod terapii pozwalających na szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej.
źródło: [tabita.waw.pl]

a także

Dom Dziecka nr 7
ul. Gąsiorowskiego 3

Tel: 22 756-43-62

tyle, że ta placówka od dawna nie istnieje:
czytamy na portalu: [nk.pl]
że Dom Dziecka nr 7 (ul. Gąsiorowskiego 3) był w latach1957-2003

A obecnie (od 2005r) mieści się Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej: [www.piaseczno.pl]





Już tyle wody w Jeziorce opłynęło, a nasi urzędnicy nie mogą się ogarnąć moody smiley Gminna stronka, a zwłaszcza BIP powinien podawać rzetelne informacje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nowa stronka gminy nadal zapyziała
Wysłane przez: maniamania (5.184.40.---)
Data: 07 pa 2019 - 15:39:50

Nie wiem kto prowadzi, ale widać że ma w …. mieszkańców

Kilka dni temu napyskowałam, bo w zakładce wybory figurowały WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO, pani sekretarz powiedziała ze stosowne informacje można znaleźć w BIP.... Brawo za odpowiedź!!!
W końcu ktoś zlitował się i zmienił zakładkę, na próżno jednak szukać wykazu kandydatów do Sejmu i Senatu


Otwieram następną zakładkę, na samym dole i co widzę - Harmonogram odbioru odpadów 2018
[www.konstancinjeziorna.pl]

tropię dalej, nieco wyżej jest zakładka - GOSPODARKA ODPADAMI, otwieram nadaremnie szukając nowego (niby od sierpnia '19) harmonogramu odbioru w jednorodzinnych, a tam: Harmonogram odbioru odpadów w zabudowie jednorodzinnej od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019
i po staremu odpady w kolorowych workach raz na miesiąc, a wszystkie wróble ćwierkają, że 2 (DWA) razy w miesiącu.

i następna zakładka:

CZYSTE POWIETRZE, a tam informacja, że w Kcinie jest stacja pomiarowa … i co z tego? Ktoś przytomny umieściłby w tej zakładce wiadomości co robi gmina i co może uczynić mieszkaniec (przy wsparciu gminy), by zmniejszyć emisję pyłów


jeszcze wiadomość:

Nagrody dla mistrzów nauki

2019-10-03

Najlepsi uczniowie z gminy Konstancin-Jeziorna zostali nagrodzeni. W tym roku tytułem „Młody Mistrz Nauki” wyróżnionych zostało 11 prymusów. Podczas czwartkowej (3 października) uroczystości otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz upominki od burmistrza.
i ani słowa kto dostąpił zaszczytu, ale dla dzieciaków/ młodzieży to bardzo ważne



Może jednak byłoby nie od czapy, by stronkę prowadził jakiś profesjonalista, nie urzędas?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka gminy nadal zapyziała
Wysłane przez: czaknoris (37.47.36.---)
Data: 08 pa 2019 - 01:43:23


mania
Nie wiem kto prowadzi, ale widać że ma w …. mieszkańców

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Imię i nazwisko – stanowisko Nr telefonu Nr pokoju
Patryk Siepsiak – kierownik 22 484 24 40 52
Grzegorz Żurawski – inspektor 22 484 24 41 51
Agnieszka Jarzębska-Isio – inspektor 22 484 24 42 51
Magdalena Misiewicz – inspektor 22 484 24 42 51
Ireneusz Puchniarz – podinspektor 22 484 24 43 53
Antoni Pomianowski – inspektor 22 484 24 44 53



mania
Może jednak byłoby nie od czapy, by stronkę prowadził jakiś profesjonalista, nie urzędas?

To urzędnicy są nieprofesjonalni? Niemożliwe... eye popping smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2019-10-08 01:50 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Nowa stronka gminy nadal zapyziała
Wysłane przez: maniamania (5.184.11.---)
Data: 11 pa 2019 - 16:32:04


czaknoris


To urzędnicy są nieprofesjonalni? Niemożliwe... eye popping smiley

Może są profesjonalistami w swoim fachu, ale co innego być urzędnikiem, a co innego dziennikarzem - tu trzeba mieć odrobinę fantazji może i odwagi moody smiley, żeby wyjść poza ramy nakreślone obowiązkami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.