Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 03 pa 2014 - 15:32:44

Proszę Państwa!
(to do Radnych i władz które tu zaglądają)
Chciałabym się zapytać JAK i U KOGO można się MOCNIEJ domagać przycięcia/wycięcia drzew przy blokach a właściwie dżungli w wielu miejscach na Grapie?
Moi rodzice mieszkają na 1 piętrze, nawet sąsiedzi z drugiego i trzeciego też narzekają a nie mówię o tych którzy mieszkają na parterze. Wiele osób na Grapie mają PRZEZ CAŁY ROK ZAPALONE ŚWIATŁO W DZIEŃ w domu,
bo tak jest ciemno przez drzewa za oknem (ogromne i liściaste, gęsto posadzone pod oknami).
Finanse emerytów są niewielkie i pomimo wszelkich starań, pism do spółdzielni wszystko grzęźnie w GMINIE! Gdzie jest taka osoba która podejmuje takie decyzje?
Kto może mi podpowie, jak SZYBKO jeszcze przed zimą załatwić wycinkę i maksymalne przycięcie wielu gałęzi tych cennych nasadzeń (to jest śmieszne że takie drzewa są WAŻNIEJSZE od komfortu mieszkańców)
W mieszkaniu latem jest zimno jak w piwnicy, wręcz na klatce wali stęchlizną. Po prostu nie można przewietrzyć nawet mieszkania sad smiley no i koszta prądu!!!!

I jeszcze obrazek z targu w środę - Starsza Pani skryła się pod jednym z daszków rozstawionych przez sprzedających. No widać że jest jej zimno. Na ogólne zagajenie o pogodę i "zimną" jesień Pani odpowiada:
- Przyszłam się trochę ogrzać na spacerze, bo w mieszkaniu na parterze przez te drzewa za oknem jest zimno jak w psiarni........a mieszkam na parterze. Ciemno i zimno....ale to drzewa są chronione.
Gdzie tu mamy pomniki przyrody???? Na Grapie? bo tabliczek nie widać ;))))

Będę ogromnie wdzięczna za ruszenie tej sprawy (pismo ze Spółdzielni już jakiś czas leży w Gminie - chyba ugrzęzło)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 03 pa 2014 - 16:19:33

Wniosek o prześwietlenie drzew i wycinkę części gałęzi proponuję złożyć do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa (na kancelarię UMiG), do wiadomości Burmistrza Gminy. Pan Burmistrz jest mieszkańcem Państwa osiedla, więc na pewno orientuje się w opisywanej przez Państwa sytuacji. Przekażę Państwa wniosek także Komisji Ładu Przestrzennego RM, która przegłosuje go jako wniosek do Burmistrza o zlecenie prac, ale TA DROGA JEST OKRĘŻNA I W 90% PRZYPADKÓW -KOMPLETNIE NIESKUTECZNA. Poza tym pana Burmistrza jakoś tak od wiosny nie ma już zwykle na naszych posiedzeniach, więc wnioski komisji idą drogą" formalną" przez UMiG. Zadzwonię też do Wydziału RIOŚ i dowiem się, czy i kiedy mają w planie prześwietlenie gałęzi na Grapie. Odpowiedź przekażę tu na forum.

Tak naprawdę najważniejszy, aby uzyskać zlecenie prac (przecinki) jeszcze tej jesieni jest jednak wniosek mieszkańców podpisany przez Panią i pani sąsiadów, złożony teraz do Urzędu i do wiadomości Burmistrza. To nie jest tak, że Burmistrz czy radny dzwoni do Urzędu czy ZGK i mówi "wytnijcie mi tam te gałęzie czy drzewa". Musi być inwentaryzacja, zlecenie zakresu robót i środki, żeby zapłacić ZGK czy innej firmie za pracę. Nikt tego nie uruchomi, jeśli mieszkańcy się o to nie zwrócą sami.Pozdrawiam - Tomasz Zymer



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-03 16:26 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 04 pa 2014 - 01:00:00

Jednak się porwę, krew mnie zalewa jak sobie myślę że jednak UGiM Konstancin służy drzewom a nie ludziom

Mam nadzieję nie uderzać na oślep ślepakami dlatego zapytałam jak to zrobić oficjalną drogą a najkrótszą a nie od razu dzwonić do kolegów z mediów

Mam nadzieję że się uda smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 04 pa 2014 - 01:04:40

Rondo, a może też "napisz" parę pism do Gminy, a jak nie wystarczy to zróbmy pikietę i zadzwonię do Wyborczej ale najpier oficjalną drogą.
W kupie siła!!!!!!

Spółdzielnia już wystąpiła do Gminy w sprawie wycinki gałęzi ale ile się musi odleżeć? nie mam pojęcia sad smiley(((



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-04 01:04 przez jaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.169.67.---)
Data: 04 pa 2014 - 21:50:01

ZGK jako "samofinansująca" firma najczęściej wykonująca takie prace nie może moim zdaniem składać wniosku o zlecenie sobie samej tych prac. Natomiast, skoro jak sam piszesz doświadczenia ze spółdzielnią masz "jak najgorsze", to po co wniosek do spółdzielni? Czy mieszkańcy Grapy nie mogą bezpośrednio wnioskować o pielęgnację zieleni do władz miasta jako ustawowo odpowiedzialnych za to zadanie, tylko muszą za pośrednictwem administracji? Moim zdaniem zbędne opóźnienie i strata czasu. To jest statutowe zadanie gminy, a mieszkańcy mają bezpośredni dostęp do usług gminy bez względu na to, czy mieszkają w kwaterunkowym, spółdzielczym czy prywatnym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.169.67.---)
Data: 04 pa 2014 - 23:43:37

Mieszkańcy do ZGK. ZGK do RIOŚ UMiG, RIOŚ UMiG do Spółdzielni, RIOŚ UMiG do Konserwatora, Spółdzielnia do RIOŚ UMiG... Co to u diabła za system? Feudalizm bizantyjski? Przecież mieszkańcy są właścicielami swoich mieszkań i współwłaścicielami gruntu pod budynkiem! Przepraszam, Rondo, za moją być może nieświadomość, ale będę się upierał, że najszybszą i najprostszą drogą dla mieszkańców jest bezpośredni wniosek do Urzędu i Burmistrza, z pominięciem podmiotów zainteresowanych przeważnie własnym zyskiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 05 pa 2014 - 22:58:00

To nie jest teren spółdzielni, ale na terenie należącym do gminy w przypadku drzew o których ja piszę (nie mam pojęcia Rondo o których Ty piszesz)
( bodajże obramówka bloku 0,5 metra lub czasem dosłownie ziemia pod blokiem należy do mieszkańców.)
Po odpowiedziach Tomasza Zymera rozumiem że należy napisać pismo DO GMINY \(do kogo konkretnie do Burmistrza?), zebrać podpisy i złożyć w Gminie.
Zachęcam Cię Rondo do takiego samego kroku.
Nie mam żadnej pewności że to wysłali. Po prostu wierzę, bo się dopytywałam i w tej sprawie tam też dzwoniłam i byłam osobiście.

Wątek był nie o Spółdzielni a o DRZEWACH NA TERENIE GMINY więc nie widzę powodu żebyś Rondo strasznie mieszał w wątku.

uważam że jakieś wycieczki personalne są nie namiejscu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 07 pa 2014 - 14:21:48

Nie Rondo- umiem napisać pismo
ale dzięki za dobre chęci

Dzięki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 11 pa 2014 - 21:37:14

Rolny? Nie wydział środowiska?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 11 pa 2014 - 22:25:11

Do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa (na kancelarię UMiG), do wiadomości Burmistrza Gminy. Już to wyraźnie napisałem w tym wątku tydzień temu. Do wiadomości Burmistrza po to, żeby pracownik wydziału jak najszybciej zareagował. W piśmie powołać się na to, że Burmistrz także tam mieszka, zna sytuację z nadmiernym zacienieniem mieszkań i z pewnością chętnie uda się na wizję lokalną. Nie rozumiem, po co to wałkować: w poniedziałek złożyć, a w środę 15.10 przypomnimy o tym Burmistrzowi na posiedzeniu Komisji Ładu. Jest tylko jeden sposób na gminę, żeby drobne kwestie szybko załatwić: cisnąć, dopytywać, nachodzić, najlepiej grupowo i przy świadkach. Nie dawać tygodnia spokoju, nie wierzyć w żadne "proszę spokojnie czekać", bo kompletnie z tego nic nie wyniknie. Walić w beton pismami, wnioskami, artykułami prasowymi, wystąpieniami (o ile starczy czasu) na Sesjach Rady Miejskiej - a wszystko zawsze do wiadomości Burmistrza. Jak się nie "ruszy" przez kilka tygodni, to także do wiadomości wszelkich lokalnych mediów, ze zdjęciami. Nic na gębę, każde złożone pismo potwierdzić pieczątką na kopii zapasowej (w tej kadencji już kilka razy kopia zapasowa rozstrzygała sprawę po "zagubieniu" pisma w Urzędzie). To są chyba rady oczywiste, ale tak na wszelki wypadek.

Jestem ostatnią osobą, która chciałaby wycinki drzew w strefach A i B uzdrowiska, ale Państwa problem z wilgocią i zacienieniem oczywiście rozumiem i sądzę, że niekoniecznie trzeba biegać z tym od Annasza do Kajfasza. Zakłądam, że ZGK prześwietli w okresie późnojesiennym korony drzew.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 pa 2014 - 10:46:03

jeszcze warto kupić na Allegro drona, żeby mieć lepszy ogląd sytuacji grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 12 pa 2014 - 10:58:49

Panie Robercie, obawiam się, że nie rozumie Pan kwestii bałaganu kompetencyjnego na gruntach spółdzielni ani problemu wycinki na terenie objętym ochroną konserwatorską, bo mieszka Pan daleko poza nim. Jako radny byłem przez 4 lata znacznie częściej i bliżej Urzędu Gminy niż Pan i podtrzymuję swoje zdanie - beton to beton, bez porządnego młota nie rozbijesz. Pańskie i Mani drwiny świadczą tylko o tym, że patrzycie już na gminę przez pryzmat wyborów, a nie - konkretnych ważnych spraw do załatwienia.

Skupmy się na działaniach wydziału RIOŚ UMiG. Sprawy ewidentnego naruszenia prawa w związku z wycinkami w Czarnowie i Klarysewie leżą nierozstrzygnięte, niezałatwione odpowiednio od dwóch lat, ta druga od niemal roku. Z drugiej strony usunięcie gałęzi zagrażających zerwaniem na chodnik linii wysokiego napięcia w Skolimowie okazuje się niemożliwe też od ponad roku, mimo kilku pism i wniosków mieszkańców. Kwestia rozliczenia firmy LEKARO wg GPS za niewykonane usługi - zarzucona, gmina straciła mnóstwo pieniędzy. Brak podstawowych dokumentów umożliwiających starania o środki zewnętrzne na "zieloną energię"; sąsiednie gminy mają badania i dokumentację od dawna.

Działanie wydziału RIOŚ UMiG odzwierciedla stosunek pani wiceburmistrz i pana burmistrza do problemów ochrony środowiska w ogóle - są one uważane za zbędny balast. Program ochrony środowiska uchwalony w czerwcu pod groźbą rzekomej utraty środków z funduszu wojewódzkiego to bezwartościowy śmieć, mimo faktu, że pół roku wcześniej radni złożyli jasne i konkretne wnioski do tego programu. Uchwalono dokument bezużyteczny celowo, bo to usprawiedliwia brak działania tam, gdzie występują najpoważniejsze zagrożenia. Dlatego o sprawy środowiska w nadchodzącej kadencji będzie w naszej gminie OTWARTA WOJNA, niezależnie od tego, kto zostanie burmistrzem i co się stanie z panią wice. Celowo piszę "w nadchodzącej kadencji", bo to nie jest temat wyborczy, tylko raison d'etre całej naszej społeczności.

PS. Panie Robercie, nie odpowiedział Pan na moją propozycję wspólnego wystąpienia w sprawie gnojowicy z Goździ i asfalciarni. Nie wiem, co o tym mysleć. Interesuje Pana nadal rozwiązanie problemu fermy przemysłowej na terenie Pana sołectwa? Chce Pan szerokiej współpracy w tej sprawie? Czy będą Państwo znów małą grupką blokować skrzyżowanie?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-12 11:18 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 12 pa 2014 - 18:44:43

Panie Robercie, rozmów było zdecydowanie więcej, a ostatnia to była wcale nie rozmowa telefoniczna, tylko intensywna wymiana maili wokół przebiegu "gazociągu". Tam jak sądzę dość jasno wyłożyłem moje propozycje. Ale w tej sprawie sądzę, że zdążymy się spokojnie skomunikować. Dziękuję za wskazanie, że przed wyborami wstrzymuje się Pan z wszelkimi działaniami. Ja tego obiecać nie mogę, bo okres przedwyborczy to dobry czas na wyciąganie i przywracanie do programów (i budżetów) zapomnianych przez władze kwestii. Także sprawy gnojówki w Parceli.

Ma Pan prawo mieć odmienną ocenę pracy wydziału UMiG od mojej. Proszę, żeby Jaga sama napisała za 3-5 tygodni, czy i jak Urząd zajął się tą sprawą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2014 - 11:32:39

To może jakieś grubsze gałęzie mogłyby trafić do azylu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Drzewa do wycięcia na Grapie
Wysłane przez: daramisdaramis (79.191.41.---)
Data: 10 lip 2015 - 11:40:30

Czy był jakiś sukces tych działań?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.