Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 36
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.136.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 07:29:13


robert
(...) ....spinning smiley sticking its tongue out smileys with beer thumbs up
Praca z wyborcami - dłuuugi temat ale może wśród nich spotkamy gwiazdkę, która roświetli to zbłąkane miasto i gminę światłem lepszego jutra.....(...)


też na to liczę i mam nadzieje, że to będziesz Ty thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.148.---)
Data: 20 pa¼ 2014 - 11:29:55


Artek_Bartek

Tu widać chyba już wszystko [wybory2014.pkw.gov.pl] tj. Kto i przez kogo popierany podda się weryfikacji wyborczej...

Widać wszystko poza granicami okręgów, albo nie zauważyłam.
Warto wcześniej wiedzieć, do jakiego okręgu się należy i wśród których kandydatów można wybierać.

Podaję linka do Uchwały RM na temat tych granic:
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 pa¼ 2014 - 11:53:50

podałam już dawno w dziale komunikaty urzędowe, tam również inne wiadomości dot. wyborów

Jest też o wyborach do powiatu, natomiast nie mogłam znaleźć informacji o wyborach do sejmiku mazowieckiego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (89.65.37.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 09:40:38

Obserwując spadek tempa pojawiania się wpisów na forum można dojść do wniosku, że większość osób udzielających się albo startuje w wyborach, albo jest zaangażowana w czyjąś kampanię ;).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (89.65.37.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 13:36:44

Dzięki. Rzucę na to okiem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.148.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 21:42:01


zoli

Artek_Bartek

Tu widać chyba już wszystko [wybory2014.pkw.gov.pl] tj. Kto i przez kogo popierany podda się weryfikacji wyborczej...

Widać wszystko poza granicami okręgów, albo nie zauważyłam.
Warto wcześniej wiedzieć, do jakiego okręgu się należy i wśród których kandydatów można wybierać.

Podaję linka do Uchwały RM na temat tych granic:
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Chodziło mi o tabelę "Okręgi wyborcze" w linku podanym przez Artka_Bartka. W tabeli tej, rubryka "granice" była niestety nie wypełniona. Już uzupełniono i jest wszystko jasne. Nie trzeba sięgać do innych źródeł (BIP, wątek "Komunikaty urzędowe"), bo wszystko jest faktycznie tu:
[wybory2014.pkw.gov.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 22:00:10


robert
albo pracuje - nie tylko zawodowo - również społecznie grinning smiley ... itd, itp. Zastosuj popularną analizę czynnikową, np. analizę głównych składowych (z ang. Principal Component Analysis, PCA) i zobaczysz temet zupełnie inaczej i Twoje wnioski będą zupełnie inne spinning smiley sticking its tongue out

Do tego należałoby koniecznie dodać tzw. analizę podpięciową, czyli User Principal Analysis ( UPA - Who is the forum user's current Principal?) Jak mawiano za sanacji - Osram Tungsram i wszystko nagle jasne. smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.248.91.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 22:13:49


zoli
Chodziło mi o tabelę "Okręgi wyborcze" w linku podanym przez Artka_Bartka. W tabeli tej, rubryka "granice" była niestety nie wypełniona. Już uzupełniono i jest wszystko jasne. Nie trzeba sięgać do innych źródeł (BIP, wątek "Komunikaty urzędowe"), bo wszystko jest faktycznie tu:
[wybory2014.pkw.gov.pl]

Faktycznie wszystko jasne. Nawet i to, który kandydat szukał szczęścia za lasem, gdy go z rodzinnej wsi wypędziła Pani S... przepraszam, Pani Bieda. Ściśle rzecz ujmując - nie tylko za lasem, lecz także Od Lasu.
Wielka szkoda, że Zoli nie kandyduje z któregoś z jeziorniańskich okręgów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-21 22:14 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.148.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 23:02:40


Tomasz Zymer

Wielka szkoda, że Zoli nie kandyduje z któregoś z jeziorniańskich okręgów.

I vice versa, Tomku!

Mnie wystarczy sama świadomość, że bym wygrała, sprawdzać nie muszęsmiling smiley
Sądzę, że Tobie również.

Czasami lepiej być marszałkiem, niż prezydentem.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.222.---)
Data: 21 pa¼ 2014 - 23:12:56

Czasami lepiej nawet premierem niż marszałkiem mimo,moze ten drugi teoretycznie jest osobą w państwie wyżej postawiona ;)


Osram Tungsram i wszystko nagle jasne.
Pamietam, że kiedyś ta pierwsza firma chciała sie u nas w kraju reklamować hasłem "żarówki OSRAM w każdym kolorze" ;)

Ogólnie...ubolewam, w jaką stronę tenwątek poszedł...
Może dojdzie do jakijeś merytorycznej debaty w realu...okręg po okręgu...kandydat na burmistrza po kandydacie...szczególnie na taką drugą debatę bym liczył...i to jeszcze przed pierwszą turą by każdy mógł się pokazać..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 pa¼ 2014 - 23:20:50


zoli
Chodziło mi o tabelę "Okręgi wyborcze" w linku podanym przez Artka_Bartka. W tabeli tej, rubryka "granice" była niestety nie wypełniona. Już uzupełniono i jest wszystko jasne. Nie trzeba sięgać do innych źródeł (BIP, wątek "Komunikaty urzędowe"), bo wszystko jest faktycznie tu:
[wybory2014.pkw.gov.pl]

Tak nareszcie wszystko już jest na stronce PKW, dwa dni temu jeszcze brakowało spisu okręgów wyborczych, a tydzień temu były tylko wykazy komitetów wyborczych, dlatego pozbierane informacje sukcesywnie wklejałam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 22 pa¼ 2014 - 10:28:55


Artek_Bartek
Może dojdzie do jakijeś merytorycznej debaty w realu...okręg po okręgu...kandydat na burmistrza po kandydacie...

Debata merytoryczna to nie będzie ale jeżeli ktoś chce zadać pytania kandydującemu na burmistrza dyplomacie i kandydatom na radnych z pewnego komitetu wyborczego ( nie podaję nazwy coby nie być posądzonym o agitacje) to ma okazję 25/10 w sobotę od godz. 13, Obory boisko Ks Konstancin. Będzie tam kiełbasa... piknik wyborczy.

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.35.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 00:11:43

Nie moze to być kiełbasa skoro człowiek związany z klubem startuje z list Konstancina Futra ;)


Z nieco innej beczki...czy ktoś sie orientuje jak bedą wyglądały karty do głosowania w okręgach? Czy bedzie to książeczka gdzie1 strona to bedzie 1 komitet (deko nieracjonalne..) czy 1 strona z nazwiskami i kolejnością list zgodną z tym co obecnie na stronie PKW? Ostatnie tyle niebezpieczne, że ludzie z przyzwyczajenia mogą głosować na...tego na samej górze ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2014 - 00:35:30

nie mam pojęcia, ale sobie myślę, że skoro są już nadane nr komitetom, to może w każdym okręgu jedna i kolejność wg numerów. Byłoby mniej śmieci do spalenia (kiedyś)

podobno jedna z kart będzie ze zdjęciem w mundurze, bo za mundurem panie i panowie sznurem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.35.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 00:38:58

Jedna karta byłaby logiczna...z zastrzeżeniem jak wcześniej...pozostaje wierzyć w mądrość ludzi, ze wiedza kto swój a kto obcy ;)
Ja ulotki mnie nie tyczace potraktuje należycie...;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2014 - 00:47:45

Napisałam o paleniu kart do głosowania, nie ulotek, bo zdaje się po odleżeniu idą do pieca.

Powieszę sobie Twoja ulotkę, jeśli będzie ładny uśmiech - nie ponura mina. Tylko powieszę, bo głosuję gdzieindziej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.171.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 09:58:45

Moją? Maniu..jak chcesz to fotkę Ci wyślę bo ulotki nie produkuje bo nie ma po co...brak mnie wsród 134 kandydatów na rajców ...i będę trzymał kciuki by cały ten tandem burmistrza i nowej Rady....współdziałał dobrze...i za to smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: kaankaan (178.36.134.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 10:18:21

PRZYZWOITÓŚĆ ( b.szerokie pojęcie ,odnoszące się wielu sfer codziennej rzeczywistości ). Przyzwoitość "lokalna". Wybory , X mieszkający (zameldowany)
na terenie gminy,powiatu ubiega się o "wybieralną" funkcję w lokalnym samorządzie . X nie jest/nie zamierza być płatnikiem podatku dochodowego na rzecz
było nie było lokalnego budżetu... ? W zapale przedwyborczej emocji i żenujących ,niezasługujących na miano wymiany poglądów , małostkowych pseudo dyskusji pożądane by było "oderwać się" od wszech panującej ostatnio ,jak kraj długi i szeroki formuły . Oni to "katastrofa" , Tylko My ." A" to dyletant ,szkodnik... ja "B" i moja "drużyna" to jest Wasz wybór . Ta " formuła" ,stosowana od lat nie "sprawdza" się a w "dłuższym horyzoncie" przysporzyła Nam ( w polskiej historii ) kilka smutnych "rocznic" .



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-23 10:32 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2014 - 11:24:22


Artek_Bartek
Moją? Maniu..jak chcesz to fotkę Ci wyślę bo ulotki nie produkuje bo nie ma po co...brak mnie wsród 134 kandydatów na rajców ...i będę trzymał kciuki by cały ten tandem burmistrza i nowej Rady....współdziałał dobrze...i za to smileys with beer

Nie ogarnęłam widocznie list kandydatów i zdaje mi się że gdzieś Twoje nazwisko mi mignęło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.34.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 11:29:47

Na stronie [www.pulskonstancina.pl]
Ankieta na kogo zagłosujesz w wyborach samorządowych 2014 na urząd burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 36


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.