Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 36
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 11:52:43


mania

Artek_Bartek
Moją? Maniu..jak chcesz to fotkę Ci wyślę bo ulotki nie produkuje bo nie ma po co...brak mnie wsród 134 kandydatów na rajców ...i będę trzymał kciuki by cały ten tandem burmistrza i nowej Rady....współdziałał dobrze...i za to smileys with beer

Nie ogarnęłam widocznie list kandydatów i zdaje mi się że gdzieś Twoje nazwisko mi mignęło.

Wśród kandydatów na rajców kolegi nie ma, ale jest zamieszany grinning smiley ale na pewno nie dlatego przekręca nazwę konkurencji, tylko przez pomyłkę, prawda? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.34.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 13:38:39

Do godziny 13:00 w naszej ankiecie zagłosowało 50 osób i są pierwsze wyniki
K. Jańczuk – 23 głosy (46%)
J. Wojdak – 18 głosów (36%)
S. Stoczyński – 6 głosów (12%)
J. Klucz - 2 głosy (4%)
B. Karaś – 1 głos (2%)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.135.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 15:01:03

Mechanizm ankiety Jacku...zaraz wyniki bedą całkiem inne...zwlaszcza jak nie ma blokady 1 ip= 1 głos...

A ja Klaudio w nic nie jestem zamieszany...i w wypowiedzi zacytowanej przez Manię nic nie przekręciłem ..a jeszcze wyczują w tym nadzieję, że będzie dobrze ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-23 15:02 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.34.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 15:07:48

Artur jest blokada i można oddać tylko raz głos z jednego komputera. Może się wydawać że oddaje się kilka razy głos, jednak wszystko wieczorem sprawdzimy. Na godzinę 15:00 oddano 70 głosów i jest niewielka zmiana. Postaramy się zrobić tak że po oddaniu głosu będzie widoczny wykres

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 15:15:31


Klaudiusz
(...) ale na pewno nie dlatego przekręca nazwę konkurencji, tylko przez pomyłkę, prawda? ;)


Artek_Bartek
A ja Klaudio w nic nie jestem zamieszany...i w wypowiedzi zacytowanej przez Manię nic nie przekręciłem ..a jeszcze wyczują w tym nadzieję, że będzie dobrze ;)


Artek_Bartek
(...) Nie moze to być kiełbasa skoro człowiek związany z klubem startuje z list Konstancina Futra ;)
(...)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.135.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 15:59:57

Tej wypowiedzi Mania nie cytowała ;)
A prze...klawiaturzyć się każdy moze..nawet jeśli niektóre wyrażenia zdają sie na stałe pchać do języka potocznego...;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.136.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 16:55:24


jacekkk
K. Jańczuk
J. Wojdak
S. Stoczyński
J. Klucz
B. KaraÅ›

... i to już cała pula ? Żadnych niespodzianek ..?? sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2014 - 19:17:16

A pan Wojdak to nie jest weteran startów w samorządzie? Wydaje mi się, że może niekoniecznie na stanowisko burmistrza, ale od lat to nazwisko wraca.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.136.---)
Data: 23 pa¼ 2014 - 20:32:36

Ciekawa jestem tej "gwiazdki" Robertaconfused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2014 - 21:01:02


Bartek
A pan Wojdak to nie jest weteran startów w samorządzie? Wydaje mi się, że może niekoniecznie na stanowisko burmistrza, ale od lat to nazwisko wraca.

I to nie jedno, bo jeden jest "etatowym radnym" w gminie K-J, a drugi w powiecie, ile to już lat i kadencji minęło...?

Fakt - wśród kandydatów na burmistrza nazwisko pojawia się po raz pierwszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (46.186.36.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 11:31:45

W naszej ankiecie zagłosowało 155 osób

Wyniki z dnia 24.10.2014 godzina 11:00

K. Jańczuk – 68 głosów (44%)
J. Wojdak – 55 głosów (35%)
S. Stoczyński – 21 głosów (14%)
J. Klucz – 8 głosów (5%)
B. Karaś – 3 głosy (2%)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 15:02:57

Dane z strony [wybory2014.pkw.gov.pl] jakieś niepełne a dokładnie
granice okręgów. Okręg 19 obejmuje nie 2 wioski a 4, brakuje Obór i Parceli, chyba że coś pomyliłemspinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 pa¼ 2014 - 17:06:03

Obory to osiedle (może określone ulicami), ale Parcela - sołectwo. Faktycznie zapomniano (chyba), Radni tak mieszali, żeby dopasować miejsca do swoich fanów, żeby znowu dostać się do miodu (czyt. ciasteczek na Świetlicowej).
Zaraz zadzwoniÄ™ do szefa gminnej Kom. Wyborczej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 pa¼ 2014 - 17:38:53

za to Obory i Parcela są wymienione w obwodach głosowania - obwód 12 w przedszkolu w Oborach

A jeszcze lepszy jest numer w wykazie obwodów głosowania, proszę zobaczyć wielokrotnie wymienione te same ulice i nr - np. w ZS1, ZS2 i Strazy Pożarnej na Pułaskiego. Kogos pogięło. Gmina posłała do PKW prawidłowe wykazy, a jakiś "kopiuj / wklej" w PKW widać zabalował. Jeśli ktoś chce zobaczyć gdzie głosuje i nie zdenerwować się, niech zajrzy do Kcińskiego BIP: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Rodzina ma głos !
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.24.56.---)
Data: 24 pa¼ 2014 - 23:04:55

Krzysztof, zakaz agitacji wprowadziłem. Dawno.

[www.konstancin.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-25 00:18 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 pa¼ 2014 - 00:26:12

ze strony wskazanej przez K.Bajkowskiego:
"Certyfikat Kandydata Przyjaznego Rodzinie ma wskazywać wyborcom kandydatów do samorządu lokalnego, którzy publicznie zadeklarują stosowanie zasad ujętych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Kandydaci zobowiązują się do podejmowania konkretnych działań wypływających z tych zasad. Lista osób certyfikowanych będzie pomocą w dokonaniu właściwego wyboru przez osoby, dla których rodzina jest najważniejsza."


Rozumiem że certyfikat kandydata przyjaznego rodzinie, podobnie jak te różne klauzule sumienia, to pomysł PiS, który sprzeciwia się przyjęciu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie: [www.pis.org.pl]

Dekalog SamorzÄ…dowca Przyjaznego Rodzinie

Po objęciu funkcji publicznej z wyboru społeczności lokalnej zobowiązuję się do:

I. Pełnego zaangażowania w pracy na rzecz wspólnoty samorządowej, która powierzyła mi mandat (odpowiednio: radnego, wójta, burmistrza, prezydenta).

II. Kierowania się w działalności publicznej zasadami wyrosłymi z kultury zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu.

III. Wspierania małżeństwa – związku kobiety i mężczyzny, rodziny – naturalnego środowiska wychowania dzieci, macierzyństwa i ojcostwa.

IV. Podejmowania i wspierania inicjatyw społecznych zmierzających do zwiększenia roli rodziców w procesach edukacyjnych;

V. Wspierania nauczycieli i wychowawców w promowaniu naturalnych wzorców życia rodzinnego oraz ochronie dzieci i młodzieży przed deprawacją.

VI. Promowania tradycji i historii wspólnoty lokalnej z poszanowaniem integralności państwa i dziedzictwa narodowego.

VII. Wspierania instytucji samorządowych (organizatorów kultury, nauki i sportu) w działaniach służących rozwojowi rodziny, zgodnie z utrwalonymi tradycją normami, zasadami i wartościami.

VIII. Dysponowania i zarządzania pieniędzmi publicznymi, wg zasad właściwych dla prowadzenia budżetów domowych, tj. roztropności, oszczędności i celowości ich wydatkowania.

IX. Podejmowania decyzji dotyczących finansowania inwestycji publicznych, wg zasady zaspokajania w pierwszej kolejności podstawowych potrzeb wspólnoty samorządowej.

X. We wszystkich swoich działaniach publicznych kierować się prawym sumieniem w oparciu o zasady sprawiedliwości, uczciwości i roztropności.



ale jak facet kobietę i dzieci w domu tłucze, przychodzi w d... pijany, to cicho sza, samorządowiec zatyka uszy, ma klapki na oczach, bo nie ma mowy o tym w dekalogu.

Nie takich samorządowców nam trzeba...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.202.---)
Data: 25 pa¼ 2014 - 00:32:12

Czy jest w ogóle możliwe by partie nie wprowadzały do samorządów polityki?
Nie dadzą rady pozostawić ocenie ludzi postaw kandydatów na radnych?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.136.---)
Data: 25 pa¼ 2014 - 07:42:13

"kandydat przyjazny rodzinie" kojarzy mi się z określeniem "inteligentny dom" ...Mój dom jest głupi, bo sama zamykam w nim okna przed burzą drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.84.---)
Data: 25 pa¼ 2014 - 13:16:38


ola
"kandydat przyjazny rodzinie" kojarzy mi się z określeniem "inteligentny dom" ...Mój dom jest głupi, bo sama zamykam w nim okna przed burzą drinking smiley
Nie każdy może mieć do dyspozycji jak obecny Burmistrz , wydawany za samorządową kasę Biuletyn Konstanciński ,który z niczym mi się nie kojarzy jak z organem PZPR "Trybuną Ludu"[encrypted-tbn0.gstatic.com]: :confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 25 pa¼ 2014 - 13:50:30


mania
ale jak facet kobietę i dzieci w domu tłucze, przychodzi w d... pijany, to cicho sza, samorządowiec zatyka uszy, ma klapki na oczach, bo nie ma mowy o tym w dekalogu.

Nie takich samorządowców nam trzeba...sad smiley

Nic nie ma w tym dekalogu o "zatykaniu uszy" na przemoc w rodzinie. Jest o "wspieraniu małżeństwa – naturalnego środowiska wychowania dzieci" i o "promowaniu naturalnych wzorców życia rodzinnego". Od kilkunastu lat przy pracy z dziećmi w szkole borykam się z problemem reakcji dziecka na rozpad rodziny, na niekończące się sprawy sądowe między rodzicami, na brutalne rozgrywki między rodzicami o dziecko. Chyba tylko wojna może dokonać większych spustoszeń w psychice dziecka, niż takie przeżycia. Rodzina jest podstawową wartością, nie tylko chrześcijańską, także ogólnoludzką. Dlaczego koniecznie trzeba dopisywać do tego typu neutralnego programu wsparcia rodziny takie treści, jakie sugeruje Mania? Po prostu przemawia przez Ciebie Maniu nienawiść do środowiska związanego z PiS. A nienawiśc jest czymś, czego należy unikać w każdej sytuacji, bo niszczy nas samych i wszystko wokól nas. Proponowałbym zatem nieco więcej otwartości. Piszę to jako liberał z przekonania i zwolennik pluralizmu kulturowego, jako osoba, której do programu politycznego PiS jest raczej daleko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 36


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.