Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 36
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 27 pa¼ 2014 - 10:43:17


jacekkk
Chciałbym aby frekwencja w tych wyborach była grubo powyżej 50% to byłby największy sukces tego miasta, ale to chyba mało realne

35-40% będzie sukcesem.
Jak frekwencja ma być duża jeżeli na 3 tygodnie przed wyborami ja nie wiem nic o KONKRETNYCH planach kandydatów na radnych i burmistrza? Bo to, że jak ich wybierzemy będzie lepiej, piękniej, milej, sympatycznej i w ogóle to ja wiem. Chodzi o twarde fakty i konkrety - co, czemu, kiedy, gdzie, za ile i skąd.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.211.---)
Data: 27 pa¼ 2014 - 11:16:41


M
co, czemu, kiedy, gdzie, za ile i skÄ…d.
To czego oczekujesz ja nazwałbym Planem Kadencyjnym (drzewiej posługiwał sie tym określeniem Pan Burmistrz...ale zapomniał o nim...)...
Obiektywnie rzecz biorąc ma jednak on szansę powstać dopiero po wyborach...
Nasza rolą jest tak wybrać- na podstawie dość subiektywnych kryteriów- by powyborczy tandem nam zapewnił, ze sie porozumieć ponad podziałami i w trosce o zrównoważony rozwój potrafił będzie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 28 pa¼ 2014 - 07:02:25


Artek_Bartek
(...) by powyborczy tandem nam zapewnił, ze (...)

ooo, czyżby zmiana samorządowej ordynacji i będziemy wybierać tandem ? czyli obsadę 2-osobową ? kurcze, cos mi musiało umknąć smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 pa¼ 2014 - 08:33:23


Artek_Bartek
To czego oczekujesz ja nazwałbym Planem Kadencyjnym (drzewiej posługiwał sie tym określeniem Pan Burmistrz...ale zapomniał o nim...)...

Oczekuję też radni i burmistrz, którzy ubiegają się o kolejną kadencję odniosą się do swoich programów wyborczych, które głosili 4 lata temu i powiedzą co udało się zrealizować a co nie i dlaczego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.135.---)
Data: 28 pa¼ 2014 - 08:45:24

Olu..tandem to dwa ciała...i by był z tego efekt musza ze sobą współpracować niezależnie jak sa one liczne...
Współpraca na zasadzie dyktatu jednej czesci nie doprowadzi do niczego mądrego... Takie kierowanie rowerkiem powoduje jego upadek...

Mixiorku...obawiam, się, że do żadnej dyskusji czy innej debaty nie dojdzie...choc sam na nią liczę...przynajmniej jesli chodzi o kandydatów na burmistrza...
Bo potencjalni radni z okręgu...trojka zielonych plus jeden...wędrujący między poprzednimi układami...wypchnięty z okręgu macierzystego...i obawiam sie, ze dotychczas jakoś niespecjalnie zasłużony dla terenu, z którego startuje... A wizje to kazdy przedstawić moze...podobnie jak pózniej powiedzieć 'nie dało sie'...dlatego...wrócić mozemy do tandemu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.128.---)
Data: 28 pa¼ 2014 - 08:48:46

Co się nie udało. Toć same sukcesy są ogłaszane smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: kaankaan (178.36.6.---)
Data: 28 pa¼ 2014 - 10:20:59


kaan
PRZYZWOITÓŚĆ ( b.szerokie pojęcie ,odnoszące się wielu sfer codziennej rzeczywistości ). Przyzwoitość "lokalna". Wybory , X mieszkający (zameldowany)
na terenie gminy,powiatu ubiega się o "wybieralną" funkcję w lokalnym samorządzie . X nie jest/nie zamierza być płatnikiem podatku dochodowego na rzecz .......było nie było lokalnego budżetu... ?....

Jacek Sasin... !!! cynizm ? tupet ? "zaburzenia" emocjonalne ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2014 - 17:40:04


kaan
Jacek Sasin... !!! cynizm ? tupet ? "zaburzenia" emocjonalne ?

Nie tylko Sasin. [warszawa.gazeta.pl]


PS. Tak sobie myślę, że kandydaci na radnych powinni przedstawić świadectwa że im umysł nie szwankuje, czy nie jest w gorącej wodzie kąpany - tzn. czy najpierw pomyśli i dopiero zrobi, czy odwrotnie, czy umysł ma jasny - żeby wiedział jakie są konsekwencje decyzji jaka podejmuje. Obserwując na przestrzeni lat naszych radnych na sesjach / komisjach, słuchając nagrań ich dyskusji, czytając forum śmiem wątpić, czy wszyscy się nadawali / nadają na tę odpowiedzialna funkcję...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.10.55.---)
Data: 28 pa¼ 2014 - 19:52:20




mania

kaan
Jacek Sasin... !!! cynizm ? tupet ? "zaburzenia" emocjonalne ?

Nie tylko Sasin. [warszawa.gazeta.pl]


PS. Tak sobie myślę, że kandydaci na radnych powinni przedstawić świadectwa że im umysł nie szwankuje, czy nie jest w gorącej wodzie kąpany - tzn. czy najpierw pomyśli i dopiero zrobi, czy odwrotnie, czy umysł ma jasny - żeby wiedział jakie są konsekwencje decyzji jaka podejmuje. Obserwując na przestrzeni lat naszych radnych na sesjach / komisjach, słuchając nagrań ich dyskusji, czytając forum śmiem wątpić, czy wszyscy się nadawali / nadają na tę odpowiedzialna funkcję...sad smiley
Pewnie mania ma na myśli panią radną z Grapy ,którą tak za czasów Burmistrza Skowrońskiego krytykowała ,ale przestała mania o niej wspominać i jej kompetencjach jak radna zaczęła POmagać opcji Burmistrza Jańczuka.Jekie to moralne ,nieprawdaż ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2014 - 21:57:29

Nie znam osób z Grapy, nie wiem o którą panią chodzi. Już kiedyś pisałam, że zmieniający poglądy jak rękawiczki są dla mnie niewiarygodni. Także Ci co za komucha prześladowali rodziny AK, czerpali korzyści z przynależności do jedynej słusznej..., a teraz udają wielkich patriotów, którzy własnymi rękami zdusili komunę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jedno ciało, jedna dusza, jednakowa intepunkcja i udawane błędy smiling bouncing smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 pa¼ 2014 - 23:25:31


rondo

A ileż to znowu Pań radnych jest z Grapy ? Oj nie lubiła Pani mania tej radne , oj nie lubiła smiling smiley



babet
Pewnie mania ma na myśli panią radną z Grapy ,którą tak za czasów Burmistrza Skowrońskiego krytykowała ,ale przestała mania o niej wspominać i jej kompetencjach jak radna zaczęła POmagać opcji Burmistrza Jańczuka.Jekie to moralne ,nieprawdaż ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.10.55.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 05:41:12

Dedukcja godna Sherlocka Holmsa confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 07:00:49


mania
(...) Tak sobie myślę, że kandydaci na radnych powinni przedstawić świadectwa że im umysł nie szwankuje, czy nie jest w gorącej wodzie kąpany - tzn. czy najpierw pomyśli i dopiero zrobi, czy odwrotnie, czy umysł ma jasny - żeby wiedział jakie są konsekwencje decyzji jaka podejmuje. Obserwując na przestrzeni lat naszych radnych na sesjach / komisjach, słuchając nagrań ich dyskusji, czytając forum śmiem wątpić, czy wszyscy się nadawali / nadają na tę odpowiedzialna funkcję...sad smiley

... a komu mieliby te świadectwa przedstawiać ? przecież zatrudnia ich wyborca, któremu pasuje to, co kandydat prezentuje drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 08:35:36


Artek_Bartek
Mixiorku...obawiam, się, że do żadnej dyskusji czy innej debaty nie dojdzie...choc sam na nią liczę...przynajmniej jesli chodzi o kandydatów na burmistrza...

Debata to może jednak w II turze, o ile będzie. Dla mnie jest niepojęte, że na 2,5 tygodnia przed wyborami nic nie wiadomo o kandydatach na radnych i burmistrza (oprócz metryczki). Co chcą zrobić, zmienić, za co, dlaczego, kiedy i gdzie? Potem dziwimy się, że frekwencja jest mała jeżeli to wygląda tak jak teraz. ZERO KONKRETÓW.
Rozumiem, że w ostatnim tygodniu przed wyborami będzie wojna na ulotki z nic znaczącymi sloganami oraz atakowanie obecnie panujących? Reasumując - zero konkretów tylko mydlenie oczu ciemnemu ludowi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-29 08:35 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.43.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 09:09:43

Myślę, źe kandydaci na radnych ograniczą sie do cichych działań we własnych okręgach...choc ogólnie polecałbym...ujście do ludu...
Natomiast odnośnie ataku na panujących...myślę, że jednego możemy być pewni...obecny Burmistrz sam siebie nie bedzie atakował ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2014 - 10:11:20


Artek_Bartek
Natomiast odnośnie ataku na panujących...myślę, że jednego możemy być pewni...obecny Burmistrz sam siebie nie bedzie atakował ;)

Już naatakował się kandydat z listy KWW Wspólnota Konstancińska - nieangry smileyzapomniany szef SM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 12:54:14

czy listy kandydatów wciąż są tajne ? jak tak dalej pójdzie, to frekwencja nie wzniesie się ponad krewnych i znajomych Królika smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 13:39:32


ola
czy listy kandydatów wciąż są tajne ? jak tak dalej pójdzie, to frekwencja nie wzniesie się ponad krewnych i znajomych Królika smoking smiley

MÄ…dra kobieta, a takie wypisuje grinning smiley

[www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2014 - 13:56:52

Kilkakrotnie podawane na forum linki do PKW:

gmina: [wybory2014.pkw.gov.pl]

powiat: [wybory2014.pkw.gov.pl]

oraz wygodna tabela kandydatów na radnych: [www.konstancin.com]

dziś wieczorem postaram się wkleic podobną tabelkę kandydatów do powiatu

tu: [www.konstancin.com] też podane są linki: do gminy i powiatu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 29 pa¼ 2014 - 19:27:50


Klaudiusz
(...) MÄ…dra kobieta, a takie wypisuje grinning smiley


jak widać, pozory mylą smiling bouncing smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 5 z 36


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.