Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1617181920212223242526...->|-->
Bieżąca strona: 21 z 36
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 21 lis 2014 - 14:41:49

Wojdak..., Wojdak ... Jakoś nie kojarzę. Czy to ten właściciel jakiegoś pensjonatu w okolicy ? I/lub gwiazda lokalnego samorządu z okazałą listą dokonań, której (ani listy, ani gwiazdy) nie poznałam ? Hm ... Ciekawe, jakimi konkretami będzie konkurował z p. Jańczukiem w II turze confused smiley

jeśli wyborców trzeba instruować, że " X - to dwie przecinające się linie", to jak sobie poradzą z odróżnieniem Jerzego Marka W. od Jerzego S. W i od samego Jerzego lub samego Marka W ? a gdzies jeszcze słyszałam o Jerzym Andrzeju W. ... jezusmaria drinking smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-21 14:45 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: wyborczy goniecwyborczy goniec (185.15.0.---)
Data: 21 lis 2014 - 15:41:11

Napisałam wcześniej taką rzecz ,że: Podobnie będzie w przypadku kandydata na burmistrza Wojdaka i tego Bąka. Czytałam z linka i nie wszedł do powiatu. W Konstancinie Wojdak obiecał mu stanowisko wiceburmistrza jak wygra.Nie jest wielka tajemnica. Bynajmniej w określonym środowisku lokalnym. Ma pan rację. Niezbadane są wyroki układów gminnych i gminno powiatowych. Nie należy się wcześnie radować.
Z tego faceboka wychodzi drugi wiceburmistrz a Stoczynski rozpaczliwie szuka pracy.Chyba do czasu wyboru nowych władz powiatu starosta z powiatu dał mu zwykłe stanowisko w wydziale promocji starostwa co będzie dalej-nie wiadomo. Dlatego teraz ze wszelkich sił popiera kandydaturę Wojdaka, który mu obiecał ale czy zapewnił stanowisko wiceburmistrza. Być albo nie być- oto jest pytanie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.133.162.---)
Data: 21 lis 2014 - 16:25:34


mania
pytanie:
Jerzy Wojdak - od lat mocno związany z PiS, dlaczego tym razem nie umieszczono go jako lidera na liście tej partii jako kandydata do Rady Powiatu?
Na I. miejscu listy PiS został umieszczony p. Muszyński - nie mieszkający w Kcinie. Dlaczego?

Dobre pytanie. Pan Jerzy Wojdak dawno, dawno temu należał do PO więc jest w jakimś "nurcie" podobnym do obecnego burmistrza

Co do wypowiedzi OLI "...Wojdak..., Wojdak ... Jakoś nie kojarzę..." coż ... Burmistrza wszyscy znają bo to burmistrz (wcześniej dyrektor szkoły, nauczyciel).
Tak na marginesie p. Kazimierz Jańczuk nie powinien mieć problemów z wygraniem II tury (moje prywatne zdanie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.133.162.---)
Data: 21 lis 2014 - 16:29:54


kam
Napisałam wcześniej taką rzecz ,że: Podobnie będzie w przypadku kandydata na burmistrza Wojdaka i tego Bąka. Czytałam z linka i nie wszedł do powiatu. W Konstancinie Wojdak obiecał mu stanowisko wiceburmistrza jak wygra.Nie jest wielka tajemnica. Bynajmniej w określonym środowisku lokalnym. Ma pan rację. Niezbadane są wyroki układów gminnych i gminno powiatowych. Nie należy się wcześnie radować.
Z tego faceboka wychodzi drugi wiceburmistrz a Stoczynski rozpaczliwie szuka pracy.Chyba do czasu wyboru nowych władz powiatu starosta z powiatu dał mu zwykłe stanowisko w wydziale promocji starostwa co będzie dalej-nie wiadomo. Dlatego teraz ze wszelkich sił popiera kandydaturę Wojdaka, który mu obiecał ale czy zapewnił stanowisko wiceburmistrza. Być albo nie być- oto jest pytanie?

Wszyscy wszystkim obiecują..... a głupiemu...... cóż nam pozostaje wygadac się na forum ..... może rządzący czasem przeczytają, zastanowią się.... hmmm marzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 lis 2014 - 16:30:17

Akurat pana Wojdaka można kojarzyć, kandydował parokrotnie od dawna. Nie wiem, jak z dostawaniem się, to już mi umknęło.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 21 lis 2014 - 16:32:19


kam
(...) Z tego faceboka wychodzi drugi wiceburmistrz a Stoczynski rozpaczliwie szuka pracy.(...)

a co on umie ? jakie ma wykształcenie i doświadczenie zawodowe ? jak doskonali swoje kwalifikacje ? co osiągnął ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 21 lis 2014 - 16:41:34


Bartek
Akurat pana Wojdaka można kojarzyć, kandydował parokrotnie od dawna. Nie wiem, jak z dostawaniem się, to już mi umknęło.

to jest jeden pan Wojdak ? ten od pensjonatu ? bo jakoś się gubię confused smiley


Tyrt
(...) nam pozostaje wygadac się na forum ..... może rządzący czasem przeczytają, zastanowią się.... hmmm marzenia

jeśli nawet przeczytają, to nie w tym celu, co ja bym chciała - czyli żeby skorzystać, zmobilizować sie, ogarnąć, otworzyć na ..., itede Obawiam się, że tylko nikły procent kandydatów ma prawdziwie prospołeczne motywacje smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (89.231.100.---)
Data: 21 lis 2014 - 19:18:44


mania
pytanie:
Jerzy Wojdak - od lat mocno związany z PiS, dlaczego tym razem nie umieszczono go jako lidera na liście tej partii jako kandydata do Rady Powiatu?
Na I. miejscu listy PiS został umieszczony p. Muszyński - nie mieszkający w Kcinie. Dlaczego?

Zacznę od tego, że p. Wojdak nie był szczególnie trwale związany z PiS. Najpierw kandydował z PO, potem z PiS, a obecnie z "Przyjaznego Samorządu" - zatem co wybory inny komitet wyborczy. Nie chcę tego oceniać, tylko stwierdzam fakty.

Jak Pani ocenia pracę p. Wojdaka jako radnego? Ja, tak samo jak władze partii, oceniamy ją źle. Wystarczy przypomnieć choćby, że p. Wojdak miał w ubiegłym roku najwięcej nieobecności na sesjach spośród wszystkich radnych (5 na 10 sesji, zatem był na ledwie połowie). Z tych przyczyn władze partii zaoferowały p. Wojdakowi pozycję 2 zamiast 1 do rady powiatu, na co on się nie zgodził i założył własny komitet wyborczy. Na mocy statutu PiS kandydowanie w okręgu, w którym kandyduje PiS z list innego komitetu oznacza utratę członkostwa w partii.

Proszę dać mi szansę, kadencja się jeszcze nawet nie zaczęła. Mam w sobie ogromny zapał do pracy. Chętnie poddam się ocenie, np. po roku mojej pracy w radzie.

Pozdrawiam serdecznie smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 lis 2014 - 19:35:00


SergiuszMuszynski

Jak Pani ocenia pracę p. Wojdaka jako radnego? Ja, tak samo jak władze partii, oceniamy ją źle. Wystarczy przypomnieć choćby, że p. Wojdak miał w ubiegłym roku najwięcej nieobecności na sesjach spośród wszystkich radnych (5 na 10 sesji, zatem był na ledwie połowie). Z tych przyczyn władze partii zaoferowały p. Wojdakowi pozycję 2 zamiast 1 do rady powiatu, na co on się nie zgodził i założył własny komitet wyborczy. Na mocy statutu PiS kandydowanie w okręgu, w którym kandyduje PiS z list innego komitetu oznacza utratę członkostwa w partii.

Proszę dać mi szansę, kadencja się jeszcze nawet nie zaczęła. Mam w sobie ogromny zapał do pracy. Chętnie poddam się ocenie, np. po roku mojej pracy w radzie.

Pozdrawiam serdecznie smiling smiley.

Nie oceniamy Pana, ale czekamy na dokonania,
pozdrawiam
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: iannaianna (159.205.242.---)
Data: 21 lis 2014 - 19:52:59

Jeżeli prawda jest to co tutaj czytam to , choć wiem, ze niestety ordynarne kupczenie głosami w imię prywatnych korzyści ( jak obiecam poparcie to dostanę stanowisko a wiec pensje co miesiąc, bez względu na to czy mam kompetencje czy nie, najwyżej rzesza urzędników bedzie za mnie robiła ) jest bardzo popularne wsród "estabilishmentu politycznego" to wciąż napawa mnie do odrazą.
Naszej społeczności potrzeba nie zdolnego polityka ( co przeskakuje z partii na partie), i nie ładnie wyglądającego w gazetach, mówiącego gładkie słówka ale takiego " rzemieślnika" co bedzie pracował tu i teraz a nie śnił li tylko złoty sen o świetności Konstancina.

Mam nadzieje ze jednak "ciemny lud" nie okaże sie " ciemny" ;-) i w ogóle pójdzie na II ture

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 21 lis 2014 - 20:04:36


ianna
Jeżeli prawda jest to co tutaj czytam to , choć wiem, ze niestety ordynarne kupczenie głosami w imię prywatnych korzyści ( jak obiecam poparcie to dostanę stanowisko a wiec pensje co miesiąc, bez względu na to czy mam kompetencje czy nie, najwyżej rzesza urzędników bedzie za mnie robiła ) jest bardzo popularne wsród "estabilishmentu politycznego" to wciąż napawa mnie do odrazą.
Naszej społeczności potrzeba nie zdolnego polityka ( co przeskakuje z partii na partie), i nie ładnie wyglądającego w gazetach, mówiącego gładkie słówka ale takiego " rzemieślnika" co bedzie pracował tu i teraz a nie śnił li tylko złoty sen o świetności Konstancina.

Mam nadzieje ze jednak "ciemny lud" nie okaże sie " ciemny" ;-) i w ogóle pójdzie na II ture
Chyba ktoś nie mieszkał w Konstancinie ,przecież to się dzieje od 25 lat /to jest norma ,a przykład idzie z góry szczególnie widać to w ciągu 7 lat rządzącej koalicji PO-PSL ,a teraz już będzie koalicja PSL -PO/ musi zmienić się na "górze ", bo góra daje przyzwolenie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.185.214.---)
Data: 21 lis 2014 - 20:58:24


ola

a co on umie ? jakie ma wykształcenie i doświadczenie zawodowe ? jak doskonali swoje kwalifikacje ? co osiągnął ?

...tak dla równowagi.... rozumiem że umiejętności, wykształcenie, doświadczenie to ogólne życiowe i zawodowe a nie czysto samorządowe....
bo czy ktoś potrafi powiedzieć o tych doświadczeniach itd. poprzedniego burmistrza (p. Skowroński) i obecnego (p. Jańczuk) oczywiście sprzed pracy w samorządzie?...
...co do kupczenia to zawsze było i będzie... lokalne znajomości towarzyskie, rodzinne, no i interesy Konstancińskie (działki, stare wille na których można się uwłaszczyć)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.155.---)
Data: 21 lis 2014 - 21:49:56

Widać, że kampania wyborcza dobiega końca. Dziś byłem w Hugonówce na Koncercie Chóru Gospel Piast & Grapa Gospel Family. Na widowni garstka publiczności a jeszcze nie tak dawno przed kampanią wygodnie w fotelach zasiadali kandydaci na radnych miejskich i powiatowych, można było spotkać nawet czterech kandydatów na burmistrza a dziś pustki. Spotkałem tylko Ryszarda Machałka. Szkoda, bo koncert bardzo udany. Relacja video w poniedziałek



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-21 21:52 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.96.---)
Data: 21 lis 2014 - 22:10:26

W związku z paszkwilanckim listem przysłanym mi dzisiaj przez Manię dementuję, jakobym brał udział w kampanii wyborczej na rzecz czy przeciw któremukolwiek z kandydatów na Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna. Poparłem sześcioro kandydatów na radnych, w tym dwoje (Tomek Nowicki i pani Iwona Wiercińska) dostało się do Rady - moje ogromne gratulacje! Pozostałą czwórkę nadal popieram i mam nadzieję na współpracę poza Radą.

Natomiast mój artykuł w "Naszym Mieście" był pierwszą częścią podsumowania mojej własnej kadencji jako radnego, a nie - elementem jakiejkolwiek kampanii przeciw panu Jańczukowi. Wielokrotnie na tym forum wymieniałem liczne pozytywne cechy pana Kazimierza Jańczuka jako Burmistrza. W moim artykule musiałem jednak wspomnieć o tym, że konsultacje społeczne w tej kadencji nie odbywały się w sposób znany z dobrych europejskich, ale też polskich przykładów, a Rada Miejska dała się zredukować (poza kilkoma chlubnymi momentami) do roli przekaziciela społecznych petycji. Po części wynikło to z świadomej polityki UMiG, po części - z konfiguracji ustępującej Rady. Wspomniałem o tych dwóch zasadniczych wyróżnikach funkcjonowania demokracji gminnej w kończącej się kadencji nie po to, by krytykować Burmistrza (bo on w moim artykule wypada jako osoba silna i w pełni kontrolująca sytuację), tylko - by scharakteryzować kadencję i moje w niej skromne działania. Najzabawniejsze jest to, że po opublikowaniu artykułu rozmawiałem prywatnie z kilkoma osobami z Rady (także moimi adwersarzami) i usłyszałem "ale z tym, co napisałeś o Radzie w tej kadencji, to masz całkowitą rację."

Przypisywanie mi zatem przez Manię prowadzenia kryptokampanii kandydata, którego spotkałem dwa razy w życiu wiele lat temu w kontekście publicznych spotkań, a także oskarżanie mnie o spisek w celu budowy "cytat usunięty" świadczy o tym, że czcigodna pani moderator powinna odpocząć. Polecam jakieś dobre uzdrowisko: Może Baden-Baden albo chociaż Krynicę? Bo na pewno Konstancin Maniu Ci nie służy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 11:32 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.185.214.---)
Data: 21 lis 2014 - 22:19:54

...wszyscy mamy jakieś preferencje polityczne i osobowe... żadna partia i osoba nie jest idealna (w znaczeniu robiąca wszystko wg. np. moich poglądów i oczekiwań)...
...ważne aby nie być ślepo wpatrzonym w "jedną opcję" (osobę), takie czasy że jeden (jedna) miał zawsze racje chyba już minęły...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Naruszenie dóbr osobistych cudzych i moich
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.96.---)
Data: 21 lis 2014 - 23:42:52

Wysłałem do obojga moderatorów żadanie natychmiastowego zdjęcia z forum prywatnego listu ze względu na naruszenie dóbr osobistych wszystkich osób w nim wymienionych. Oczekuję natychmiastowej reakcji.

Osoba, która (w odpowiedzi na moje dementi dotyczące kampanii wyborczej) publikuje zdjęcia cudzych listów, perfidnie wykorzystując zaufanie, jakim ją darzyłem (i to listów mogących po upublicznieniu zaszkodzić kandydatom w kampanii wyborczej i relacjom między osobami) popełnia PRZESTĘPSTWO (KK art. 267 pkt 4) zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

PS. Dziękuję Bartkowi za natychmiastową reakcję, a Mani dziękuję za naszą byłą znajomość.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-21 23:48 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.185.214.---)
Data: 21 lis 2014 - 23:59:05

...hmm coś tu pachnie małym fanatyzmem dla jednej z opcji samorządowej... "pax między chrześcijany" cytując klasyka

chyba sen wszystkim dobrze zrobi .... to są dłuuuugie wybory



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 00:00 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 22 lis 2014 - 00:23:51

NIKT nic nie zablokował. Każdy ma prawo edytować swoje poty przez godzinę. Potem je traci. Podziękujcie panu byłemu szefowi najbardziej nieudolnej służby mundurowej w powiecie, co miał zwyczaj pluć jadem, a potem kasować. On to zarobił dla całego forum.

Wszelkie uwagi można zgłaszać odpowiednimi linkami z komentarzem. Reaguję zwykle przychylnie.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.96.---)
Data: 22 lis 2014 - 00:30:02

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:06 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.13.---)
Data: 22 lis 2014 - 09:57:24


Tomasz Zymer
W związku z paszkwilanckim listem przysłanym mi dzisiaj przez Manię dementuję, jakobym brał udział w kampanii wyborczej na rzecz czy przeciw któremukolwiek z kandydatów na Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna. Poparłem sześcioro kandydatów na radnych, w tym dwoje (Tomek Nowicki i pani Iwona Wiercińska) dostało się do Rady - moje ogromne gratulacje! Pozostałą czwórkę nadal popieram i mam nadzieję na współpracę poza Radą.

(...)
Przypisywanie mi zatem przez Manię prowadzenia kryptokampanii kandydata, którego spotkałem dwa razy w życiu wiele lat temu w kontekście publicznych spotkań, a także oskarżanie mnie o spisek w celu budowy "elektrowni i apartamentowców" świadczy o tym, że czcigodna pani moderator powinna odpocząć. Polecam jakieś dobre uzdrowisko: Może Baden-Baden albo chociaż Krynicę? Bo na pewno Konstancin Maniu Ci nie służy.

Moderatorka Mania ostatnio celuje w przypisywaniu innym zdań czy intencji, których te osoby nie wygłaszały. Służą one dyskredytowaniu osób na forum publicznym.

art. 212 KK, art 216 KK

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1617181920212223242526...->|-->
Bieżąca strona: 21 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.