Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2122232425262728293031...->|-->
Bieżąca strona: 26 z 36
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 25 lis 2014 - 20:46:06

Widać babet ma kłopoty sam z sobą nie wie czy jest facetem czy facetką i pisze co się przyśni, jak się zapomni to pisze bez błędów, a jak sobie przypomni to jak dyslektyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 25 lis 2014 - 20:50:01

Pan Robert postanowił pokazać, że rozmawiał z Burmistrzem na ulicy. A jakże, wiele osób rozmawiało na ulicy, po sesji czy posiedzeniu komisji, po pracy zadawało pytania. Ja także. To z pewnością nie jest osoba nieprzystępna. Tyle, że nie o tym jest ta dyskusja, ale o programach i ich wykonaniu.

Co do pytania Tyrta: widzę, że już tyle czasu minęło, że ludzie nie pamiętają i miejska legenda się tworzy, a ja mam metr bieżący dokumentów z załatwiania spraw związanych z tą "fabryką". To nie jest żaden budynek, tylko kupiona w Szwajcarii używana maszyna (otaczarka) przykręcona do betonowej bazy i obłożona żółtą blachą. Właśnie dlatego, że nie jest budynkiem, tylko budowlą, mogła mieć wg mpzp dowolną wysokość. Sześć lat temu po protestach społecznych starosta Jan Dąbek obiecał publicznie znaleźć nową lokalizację dla wytwórni w powiecie pod warunkiem, że gmina wcześniej zmieni plan miejscowy i wypłaci odszkodowanie właścicielowi. Właściciel po demonstracjach sam wnosił o wskazanie innej lokalizacji. Władze powiatu i gminy apelowały do mieszkańców o spokój, czas na prace. I było pięć i pół roku ciszy i spokoju. Po tym czasie starosta twierdził nadal, m.in. w prasie, że lokalizacji nie znalazł, bo nasze dwie demonstracje wywołały psychozę i nikt wytwórni nie chciał. W rzeczywistości tego typu i podobnych protestów wobec lokalizacji wytwórni mas bitumicznych było w Polsce przed naszym wystąpieniem kilkadziesiąt, i to w wielu wypadkach przeciw znacznie potężniejszym firmom, po naszym także wiele - i w co najmniej połowie przypadków mieszkańcy wygrali. U nas nie wygraliśmy, bośmy najpierw czekali jak owce na rozstrzygnięcie GINBu, a potem znowu jak owce na ruch pana starosty. Milczenie owiec wmanewrowanych w lokalny układ. Jak ktoś poszuka w prasie z roku 2012, znajdzie artykuły o tym, czemu jednostka wdrażania funduszy europejskich chciała zabrać powiatowi ogromne pieniądze unijne za zmianę umowy już po rozstrzygniętym przetargu na korzyść właściciela "asfalciarni" i co robiły maszyny tej samej firmy na działce należącej do rodziny starosty. Wyciągnijcie Państwo sami wnioski. Ja dziś wklejam cały zestaw cytatów i materiałów do wątku o "asfalciarni". Wypowiedzi starosty, pana Jańczuka, pana Machałka i innych. Kto zechce, niech czyta, niech wyciąga wnioski. Może wyciągnie takie, jak pan Robert powyżej, cytowane niemal dosłownie za starostą Dąbkiem i lokalnym układem, że to my organizatorzy protestów "spartoliliśmy sprawę likwidacji asfalciarni poprzez nieumiejętne działania." Strasznie lubię, jak ktoś cytuje propagandową sieczkę i uważa, że to strasznie mądre.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 25 lis 2014 - 20:53:50


mania
Widać babet ma kłopoty sam z sobą nie wie czy jest facetem czy facetką i pisze co się przyśni, jak się zapomni to pisze bez błędów, a jak sobie przypomni to jak dyslektyk
rozgryzłaś mnie .confused smiley ja o dyslekcji .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.204.---)
Data: 25 lis 2014 - 21:21:35

...dzięki Panie Tomaszu za info , fakt cała sprawa asfalciarni narosła mitami...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 25 lis 2014 - 22:03:24

Mania napisała do mnie z prośbą, żebym przestał przed wyborami pisać i wytykać (opublikowałem dziś cały zestaw materiałów o asfalciarni na forum), chyba, że mi się marzy nowy burmistrz. Odpowiadam znów publicznie i mam nadzieję, że Mania nie będzie miała do mnie o to pretensji: Nie marzy mi się nowy burmistrz. Marzy mi się, by pan Jańczuk konswkwentnie zrealizował swoje obietnice i program z 2010 roku, przy którego powstawaniu pracowałem. To dotyczy także wszystkich tych punktów, o których niewykonaniu pisał Klaudiusz powyżej i ja sam. Wtedy będzie burmistrzem idealnym i ja sam założę komitet w celu postawienia mu pomnika z brązu przed tym superwypasionym nowym ratuszem. Jeśli tych punktów nie wykona, też pewnie go zapamiętają jako jednego z lepszych naszych włodarzy, ale z takimi "malkontentami" jak ja może mieć w tej kadencji problem, bo uważam, że kilku podstawowych spraw odpuścić nie wolno.

Z innej beczki: zeznawałem dziś na policji dwie godziny jako świadek w postępowaniu prokuratorskim wszczętym na wniosek p. Jerzego Klucza przeciw Radzie Miejskiej Konstancina-Jeziorny. Pan Klucz oskarża Radę, że podjęła uchwałę umożliwiającą rozpoczęcie procedury pozwalającej na budowę elektrowni wodnej na Imberfalu z pobudek korupcyjnych. Co ciekawe, pana Jańczuka wymienia jako osobę (z ramienia PO!) popierającą tę uchwałę. To nieprawda. Pan burmistrz był uchwale od początku przeciwny, zaś Wojewoda podtrzymał później jego punkt widzenia. Pan Jańczuk nigdy nie należał do żadnej partii, a kiedy w roku 2010 konstancińskie koło PO po wyborach podsunęło mu swój program do podpisania - krótko odmówił. Później Warszawa rozwiązała to koło PO i w to miejsce powstało nowe, pod kierownictwem p. Cieślawskiego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.44.---)
Data: 25 lis 2014 - 23:53:53



Mania napisała do mnie z prośbą, żebym przestał przed wyborami pisać i wytykać (opublikowałem dziś cały zestaw materiałów o asfalciarni na forum), chyba, że mi się marzy nowy burmistrz. Odpowiadam znów publicznie i mam nadzieję, że Mania nie będzie miała do mnie o to pretensji: Nie marzy mi się nowy burmistrz. Marzy mi się, by pan Jańczuk konswkwentnie zrealizował swoje obietnice i program z 2010 roku
Osobiście jestem zdania, że zamiatanie problemów pod dywan niczego nie gwarantuje..raczej daje pożywkę oponentom..
Otwarte dyskusje o problemach, nawet jeśli trzeba powiedzieć 'męża culpa' przynieść mogą więcej pożytku...
Ale wygląda na to, że obecni PRowcy,tudzież jacyś spindoktorzy od...miejskich boleści myślą zupełnie inaczej...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 26 lis 2014 - 00:33:26

Nie piszę, żeby zamiatać, ale twarzą w twarz spotkać się i porozmawiać nawet publicznie, a chowanie się w domu i klepanie w klawisze, bo przecież ekran cierpliwy i forum, i nikt nie da po łapkach jest nieuczciwe. Brak odwagi? Wiadomo, że burmistrz nie ma czasu na czytanie wątków czy pożal się Boże wypocin na fejsbuku czy blogu i nie odpowie, więc można "jeździć", szkalować, żeby w następnym wątku napisać, że jednak Jańczuk a nie kto inny.

Obserwując pisanie i wypowiedzi (czasem bez końca) na sesjach/ komisjach czy satysfakcję, że jakaś gazeta wydrukowała artykuł - myślę że to rozpaczliwa chęć zaistnienia - wykazania się. Ale niektórzy ludzie, zwłaszcza faceci tak mają... domysłom zostawiam dlaczego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 26 lis 2014 - 07:46:00

oj, Maniusiu, kilka tygodni przed wyborami ukazał się na forum i w "NM fmk" zestaw 10 merytorycznych pytań pod adresem burmistrza, dotyczących mijającej kadencji i - gdyby bur otwarcie odpowiedział - sprzyjających reelekcji. Klasyka socjologiczna: po klęsce w Zatoce Świń Kennedy wygrał wybory, bo jawnie przeanalizował tę klęskę. Gdyby unikał, łgał i kręcił - może by żył do dzisiaj, ale nie miałby lotniska swego imienia JFK smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 26 lis 2014 - 12:09:06


mania
Nie piszę, żeby zamiatać, ale twarzą w twarz spotkać się i porozmawiać nawet publicznie, a chowanie się w domu i klepanie w klawisze, bo przecież ekran cierpliwy i forum, i nikt nie da po łapkach jest nieuczciwe. Brak odwagi? Wiadomo, że burmistrz nie ma czasu na czytanie wątków czy pożal się Boże wypocin na fejsbuku czy blogu i nie odpowie, więc można "jeździć", szkalować, żeby w następnym wątku napisać, że jednak Jańczuk a nie kto inny.

Obserwując pisanie i wypowiedzi (czasem bez końca) na sesjach/ komisjach czy satysfakcję, że jakaś gazeta wydrukowała artykuł - myślę że to rozpaczliwa chęć zaistnienia - wykazania się. Ale niektórzy ludzie, zwłaszcza faceci tak mają... domysłom zostawiam dlaczego.

No proszę, jednak Mania mnie przejrzała. Oczywiście, Maniu, masz rację. Chodzi o to, że martwię się o zdrowie mojego dziecka i innych dzieci, które uczę - i o ich przyszłość w tym mieście. Nie pomogły interpelacje radnego, rozmowy twarzą w twarz przy świadkach na posiedzeniach i sesjach, wnioski o informację publiczną, próby forsowania uchwał Rady. Więc nic innego mi nie zostaje, jak walić w klawisze, żeby zmobilizować opinie publiczną, że źle się dzieje i nasze dzieci mogą za to zapłacić. Moje zdrowie to co innego, sam je niszczę, ale dzieci nie wybierają, gdzie mieszkają i jaki sukinsyn im zaplanował "zgodne z prawem sąsiedztwo". I wdzięczny jestem gazecie, że mi to także wydrukuje, może w skrócie. Faceci tak mają - kochają swoje dzieci bardziej, niż pana burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.71.---)
Data: 26 lis 2014 - 12:09:09

Zapytany dziś przeze mnie na targowisku kandydat na burmistrza, nasz Radny Powiatowy ostatniej kadencji, pan Jerzy Wojdak
- "ile razy obecny był w tym roku na Sesji Rady Powiatu?, bo słyszałam, że z 10-ciu Sesji jakie miały miejsce był tylko na 5-ciu
- pan Jerzy Wojdak z uśmiechem na ustach odparł, że to prawda był na 5-ciu z 10-ciu, ale nie w tym, tylko w zeszłym roku.smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 26 lis 2014 - 13:06:41

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:18 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 26 lis 2014 - 14:24:33


Tomasz Zymer
(...)się popastwić nad "kontrkandydatem". smiling smileysmiling smiley

nie bardzo jest się nad czym popastwiać, bo to trochę tak, jakby kwestionować czarną teczkę Stana Tymińskiego albo mieć pretensje do kosmitów, że jakieś nierówne te kręgi w zbożu robią eye rolling smiley

... a co do zadawania pytań, to przecież dzieje się to bez przerwy, na okrągło i od dawna, tylko brak odpowiedzi wciąż pozostaje bez konsekwencji drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.140.---)
Data: 26 lis 2014 - 14:35:01


Mania
Nie piszę, żeby zamiatać, ale twarzą w twarz spotkać się i porozmawiać nawet publicznie, a chowanie się w domu i klepanie w klawisze, bo przecież ekran cierpliwy i forum, i nikt nie da po łapkach jest nieuczciwe. Brak odwagi? Wiadomo, że burmistrz nie ma czasu na czytanie wątków czy pożal się Boże wypocin na fejsbuku czy blogu i nie odpowie, więc można "jeździć", szkalować, żeby w następnym wątku napisać, że jednak Jańczuk a nie kto inny.

Obserwując pisanie i wypowiedzi (czasem bez końca) na sesjach/ komisjach czy satysfakcję, że jakaś gazeta wydrukowała artykuł - myślę że to rozpaczliwa chęć zaistnienia - wykazania się. Ale niektórzy ludzie, zwłaszcza faceci tak mają... domysłom zostawiam dlaczego.
Maniu...litości... Zdaje się, że już tylko Ty nie rozróżniasz szkalowania od merytorycznych pytań, które niektórzy próbują tu (no bo gdzie indziej skoro debaty nie ma a na listy otwarte odpowiedzi nie ma) zadawać... Ja na jednym ze spotkań przedwyborczych byłem i o wielu problemach, do których pytania zadawane są tu odpowiedzi nie słyszałem...raczej powielanie treści biuletynu o krainie mlekiem i miodem...
Pewnie dopiero po wyborach sie okaże nie tylko co kto zamierza, ale i jak rozdzielone stołki po nowemu rozdane zostaną...byle ci, na których liczymy sie w tym całym politycznym i biznesowym bagnie nie pogubili...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 14:37 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 26 lis 2014 - 16:22:48

To gdzie ta działalność pana kandydata? Mirkowska? Chylicka? Hotelowa w mieszkaniu komunalnym?? próbuję zrozumieć...

dane z portali CEIDG


Imię JERZY
Nazwisko WOJDAK
Numer NIP 1230026096
Numer REGON 011564926
Firma przedsiębiorcy JERZY WOJDAK USŁUGI HOTELOWE
Dane adresowe
Adres głównego miejsca wykonywania działalności ul. Mirkowska 48 lok. 71, 05-520 Konstancin-Jeziorna,
Adresy dodatkowych miejsc wykonywania działalności ul. Chylicka 79, 05-510 Konstancin-Jeziorna, Polska,
Adres do doręczeń ul. Mirkowska 48 lok. 71, 05-520 Konstancin-Jeziorna, powiat piaseczyński,
Dane dodatkowe
Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej 2014-03-17
Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD)
55.10.Z Hotele i podobne obiekty zakwaterowania
Wykonywana działalność gospodarcza (kody PKD) 55.10.Z, 55.20.Z, 56.30.Z
Małżeńska wspólność majątkowa nie
Status indywidualnej działalności gospodarczej Aktywny



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 16:24 przez Klaudiusz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.185.136.---)
Data: 26 lis 2014 - 19:57:17


Klaudiusz
To gdzie ta działalność pana kandydata? Mirkowska? Chylicka? Hotelowa w mieszkaniu komunalnym?? próbuję zrozumieć...
... Mirkowska to pewnie zarejestrowanie firmy (dziwnie że nie na Chylickiej) i co z info że przepisał na córkę?...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Pytania o dokonania p. Jerzego Wojdaka dla Kcina
Wysłane przez: maniamania (213.238.126.---)
Data: 26 lis 2014 - 20:24:02

Na stronie kandydata na burmistrza Kcina J. Wojdaka: [jerzywojdak.pl] czytamy:

"1998 roku zostałem wybrany na radnego gminy Konstancin – Jeziorna. Na przestrzeni od 2006 roku byłem i nadal jestem radnym w starostwie powiatowym w Piasecznie."
pisownia oryginalna

Myślę że na nurtujące nas pytania: co kandydat na burmistrza p. Jerzy W. zrobił dla naszego miasta i gminy piastując takie ważne funkcje w samorządach, znajdziemy odpowiedź w gazecie Nasze Miasto, która ma trafić do naszych mieszkań jeszcze przed II turą wyborów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 26 lis 2014 - 20:31:44

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:17 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (213.158.219.---)
Data: 26 lis 2014 - 21:38:06


Tomasz Zymer

Tyrt

Klaudiusz
To gdzie ta działalność pana kandydata? Mirkowska? Chylicka? Hotelowa w mieszkaniu komunalnym?? próbuję zrozumieć...
... Mirkowska to pewnie zarejestrowanie firmy (dziwnie że nie na Chylickiej) i co z info że przepisał na córkę?...

Ja nie widzę w tym nic dziwnego: jeśli siedziba główna działalności jest (zapewne w jednym pokoju) małego komunalnego mieszkania, a hotel jest "dodatkowym miejscem wykonywania działalności", to najprawdopodobniej wyższy podatek od nieruchomości (za lokal z działalnością) jest płacony od tego pokoju, a nie od hotelu. Jeżeli prawidłowo rozumuję, to trochę jak ta nieoficjalna (niepotwierdzona dokumentem, bo tego odmówiono Komisji Rewizyjnej Rady) informacja z Urzędu Gminy, że właściciel tzw. "asfalciarni" płaci podatek od działalności gospodarczej od 17 czy 19 m2 jakiegoś budyneczku na swojej działce. Podane wyżej przez Klaudiusza dane niestety wydają się kompromitować urząd bardziej, niż kandydata na burmistrza. To jest typowe, że przedsiebiorca szuka legalnych sposobów płacenia jak najmniejszego podatku, ale jeśli nasza gmina toleruje, by "siedzibą" bardzo znanej w mieście firmy hotelarskiej było komunalne mieszkanie, to kompromituje to urząd, który tolerując takie absurdy być może zmniejsza także wpływy do budżetu gminy. Dowodów nie mam i ich nie otrzymam, bo w naszej gminie dane podatkowe utajniono nawet przed najważniejszym organem kontrolnym, jakim jest Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej. Mogę zatem tylko się domyślać, że z absurdalnego sposobu rejestracji mogą wynikać konsekwencje podatkowe.



Piszę z telefonu sorry jeśli błędy się pojawią smiling smiley Tomku jeśli się uprzesz to w systemie CEIDG możesz zarejestrować nawet pieczarę smoka jako siedzibę smiling smiley w aktualnym stanie prawnym wszystko zależy od podania prawd w odpowiednich oświadczeniach przez przedsiębiorcę. Gmina nie ma udzialu w systemie zgłaszania działalności gospodarczej. To przedsiębiorca musi posiadać prawo do lokalu na działalność. W wielu dziedzinach jesteś dla mnie autorytetem ale tym razem trafiłeś jak kulą w płot.., liczę, że odwołasz w/w oskarżenia bezpodstawne kierowane do lokalnej administracji...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 21:45 przez Klaudiusz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 26 lis 2014 - 21:48:26

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:16 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.185.136.---)
Data: 26 lis 2014 - 21:57:03

... to jeżeli gmina WIE i może zweryfikować i pobierać większy podatek, to nie jest to działanie na szkodę gminy (czy coś pokręciłem)...

...poprawiam... wystarczy mieć tam dokumenty... cofam co napisałem... jeśli prawo pozwala to problem nie istnieje



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-26 22:19 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2122232425262728293031...->|-->
Bieżąca strona: 26 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.