Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2627282930313233343536-->
Bieżąca strona: 35 z 36
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (213.238.126.---)
Data: 10 gru 2014 - 11:27:26


J. Koot
Wybrano przewodniczących poszczególnych komisji RM. Przewodniczącą Komisji Ładu Przestrzennego została pani Jadwiga Magdziarz, agent ubezpieczeniowy, ...

Jeśli prosi się ciocię google o wytropienie osoby o danym nazwisku, to warto dodać kilka szczegółów, bo jak w popularnym powiedzonku niejednemu psu "Burek", nie obrażając rzeczonej osoby.

Jadwiga Magdziarz agent ubezpieczeniowy funkcjonuje w Pysznicy, sądząc po kodzie pocztowym - gdzieś na południu Polski. Nie podejrzewam, żeby miała chęć i czas by przewodniczyć komisji w RM Kcina

Trop dalej, tylko włącz myślenie tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.244.---)
Data: 10 gru 2014 - 17:14:04

Powiem więcej , pani Magdziarz maniu mnie ubezpieczała .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (213.238.126.---)
Data: 10 gru 2014 - 18:13:19

W ulotce wyborczej wydanej przez ng-np czytamy, że Jadwiga Magdziarz od wielu lat pracuje w DPS na stanowisku kierowniczym, ma wyższe wykształcenie - jest chyba psychologiem.

Jeśli dorabiała jako agent ubezpieczeniowy, to żadne przestępstwo, ale fakt, że umie sobie radzić, nie czeka az jej manna spadnie z nieba

Tak czy owak niech J Koot złozy donos do CBA, CBŚ lub FBI

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.8.---)
Data: 10 gru 2014 - 18:42:10

nooo czepiasz się, Koocie, czy którejkolwiek komisji szefuje osoba z profesjonalnymi kwalifikacjami ? a jakież to managerskie kwalifikacje mieli kandydaci na bura ? czy jakikolwiek komitet wyborczy zaproponował profesjonalne standardy ? no jakoś się nie doczytałam w ulotkach ...drinking smiley Wyborcy się nie domagają, to i kandydaci nie oferują ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.55.---)
Data: 10 gru 2014 - 23:36:37



czy którejkolwiek komisji szefuje osoba z profesjonalnymi kwalifikacjami ?
Komisją budżetową zdaje się kieruje finansista...
Oświaty....nauczyciel...
A rolną i środowiska....profesjonalny rolnik, który prowadzi gospodarstwo w zgodzie z wszelkimi normami smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-10 23:37 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 11 gru 2014 - 13:08:57


J. Koot

mania
W ulotce wyborczej wydanej przez ng-np czytamy, że Jadwiga Magdziarz od wielu lat pracuje w DPS na stanowisku kierowniczym, ma wyższe wykształcenie - jest chyba psychologiem.

Oczywiście, że pracuje w DPS, ale to akurat wiem od pani radnej ustnie, bez papierka. To jest ten główny dochód w oświadczeniu majątkowym.
Nie ulega wątpliwości, że połączona wiedza pracownika domu pomocy społecznej i ubezpieczeniowca stanowi idealną kwalifikację do prowadzenia komisji zajmującej się miejscowymi planami zagospodarowania społecznego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz organizacją gospodarki komunalnej gminy.

Nie wiem kto i dlaczego wybrał przewodniczącą kom. ładu, ale naście lat temu było, że przewodniczący nijak "nie rozbierał" mapy/ planu. Później się nauczył.

Myślę jednak, że wykształcenie obecnej przewodniczącej (psychologia, która wbrew utartym poglądom rozwija umysł w kier. "ścisłego myślenia") pozwoli analizować plany i wsłuchiwać się cierpliwie w argumenty mieszkańców

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.205.55.---)
Data: 11 gru 2014 - 22:59:17

Mam wrażenie, ze cisza nie została złamana przez pytania tylko przez umieszczenie ulotki kto na kogo nie głosuje bo parta rządząca i jej lider kłamią i kradną....

Resztę niech rozstrzygają sady...


A Bartka proszę o zamknięcie wątku - jako jego autor mam do tego prawo? - wybory sie skończyły...teraz życie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 10:56:54


rondo

NIE UZNAJĘ CZEGOŚ TAKIEGO JAK - CISZA WYBORCZA !

Cisza jest wprowadzona ustawowo czy nam się to podoba, czy nie; póki nie zostanie zniesiona wszyscy musimy się dostosować confused smiley



W piątek, wraz z wybiciem północy, nastanie cisza wyborcza. Potrwa do końca wyborów, przez całą sobotę i niedzielę do godziny zamknięcia lokali wyborczych, czyli do godz. 22. Zgodnie z ustawą o ordynacji wyborczej jest to czas, w którym w żaden sposób nie można agitować na rzecz kandydatów i komitetów wyborczych.
Zabronione jest również zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień, czy rozdawanie ulotek. Na tematy polityczne zamilkną również radia, gazety, telewizje i internet. Tego milczenia trzeba będzie pilnować. - Każdy przypadek łamania ciszy wyborczej należy zgłosić na policję, ponieważ jest to przestępstwo - przypomina podinsp. Jan Kościuk, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego w Gdańsku
[warszawa.naszemiasto.pl]


PKW: "Lajkowanie" i "szerowanie" jest agitacją. Cisza wyborcza także w internecie

Cisza wyborcza obowiązuje także w internecie - przypomina Państwowa Komisja Wyborcza i ostrzega, że nawet polubienie profilu kandydata lub udostępnienie jego zdjęcia będzie agitacją wyborczą. A niewiedza może okazać się kosztowna.

Cisza wyborcza obowiązuje w internecie, tak jak i w prasie oraz w pozostałych mediach: radiu, telewizji.

PKW w rozmowie z tvn24.pl podkreśliła, że zasady obowiązują na wszystkich portalach społecznościowych. Naruszeniem ciszy wyborczej będzie np. opublikowanie na Facebooku zdjęcia kandydata lub polubienie jego profilu, a także tweetowanie i udostępnianie informacji wyborczych na Twitterze i innych portalach.

- Wypowiadanie się (w internecie - red.) w czasie ciszy wyborczej o kandydatach i komitetach wyborczych jest rodzajem agitacji wyborczej - powiedział szef Komisji Stefan Jaworski. - Takie działanie może być przedmiotem postępowania karnego.

PKW podkreśla, że naruszanie ciszy wyborczej w internecie jest równoważne z np. wywieszeniem plakatu wyborczego na ulicy.
Do 5 tys. złotych
[www.tvn24.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-12 10:57 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 12 gru 2014 - 11:03:52

tylko czemu policja nie ukarała tych tysięcy internautów za agitację, skoro to przestępstwo?

Czemu na tweeterze można sobie sprawdzać na bieżąco sondaże, bo podawane są jako cena marchewki na bazarze? Chociaż za to grozi 1 milion zł kary?

Albo państwo ustala zasady które jest w stanie wyegzekwować, albo niech się nie ośmiesza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 11:11:37


Hammer
tylko czemu policja nie ukarała tych tysięcy internautów za agitację, skoro to przestępstwo?

Czemu na tweeterze można sobie sprawdzać na bieżąco sondaże, bo podawane są jako cena marchewki na bazarze? Chociaż za to grozi 1 milion zł kary?

Albo państwo ustala zasady które jest w stanie wyegzekwować, albo niech się nie ośmiesza...

bo nikt nie zgłosił.

Policja i in. służby mają ciekawsze zajęcia gdy trwaja wybory, niż ślipienie w fejsbooki, twittery i in. g....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 11:21:58


rondo

mania
Myślę jednak, że wykształcenie obecnej przewodniczącej (psychologia, która wbrew utartym poglądom rozwija umysł w kier. "ścisłego myślenia") pozwoli analizować plany i wsłuchiwać się cierpliwie w argumenty mieszkańców

Przypomnieć pani , jak "jechała" po p. J.Magdziarz jeszcze nie tak dawno ?

Teraz to pokazała nam pani Himalaje hipokryzji.

gdzie jechałam?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 12 gru 2014 - 12:01:29



NIE UZNAJĘ CZEGOŚ TAKIEGO JAK - CISZA WYBORCZA !

Ma to tyle wspólnego z zasadami demokracji, co fortepian z pianinem !
Andrzeju...hipokryzja powiadasz?
a jednocześnie oczekujesz od tych co prędkość przekraczają (czyli ignorują obowiązujący przepis) by zwalniali przed fotoradarem...

dla mnie cisza to też głupota jednak...jeśli jest to się powinno jej przestrzegać...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 gru 2014 - 17:07:54

Jakoś nie tęsknię do bycia Maxem Kolonko.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 12 gru 2014 - 17:57:55

W Belgii mandat dostajesz jak nie pójdziesz głosować smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.150.---)
Data: 12 gru 2014 - 18:23:58


J. Koot

mania
W ulotce wyborczej wydanej przez ng-np czytamy, że Jadwiga Magdziarz od wielu lat pracuje w DPS na stanowisku kierowniczym, ma wyższe wykształcenie - jest chyba psychologiem.

Oczywiście, że pracuje w DPS, ale to akurat wiem od pani radnej ustnie, bez papierka. To jest ten główny dochód w oświadczeniu majątkowym.
Nie ulega wątpliwości, że połączona wiedza pracownika domu pomocy społecznej i ubezpieczeniowca stanowi idealną kwalifikację do prowadzenia komisji zajmującej się miejscowymi planami zagospodarowania społecznego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz organizacją gospodarki komunalnej gminy.

Pani Magdziarz jest z wykształcenia mgr inż technologii żywności a nie psychologiem... to całkiem blisko zagospodarowania ... przestrzennego!!!

Można o tym przeczytać w Kurierze Południowym nr 553 z 14/11/2014 (ogłoszenie wyborcze NG NP).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.22.---)
Data: 12 gru 2014 - 18:33:01

sankcje okołowyborcze nie zmienią nam puli, wciąż mamy do wyboru ten sam zestaw z kosmetycznymi zmianami; gdyby startował np. p. Krauze, p. Schetyna lub p. Rodowicz - frekwencja zapewne by się poprawiła bez groźby mandatu smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (159.205.255.---)
Data: 12 gru 2014 - 20:01:46


rondo

1. Czy jeśli spotkam Cie na ulicy w czasie gdy juz obowiązuje cisza wyborcza to nie mogę z Tobą rozmawiać o wyborach ? O kandydatach ? Czy nie moge Ci pokazac ulotki, która znalazlem u siebie w szkrzynce pocztowej ? Jeśli będziemy rozmawiać a obok będzie przechodził Gut i nasza rozmowę podsłucha, ulotke zobaczy,to może pójść na policję i na nas donieść ?


2. P.maniu, a pani nie miała świadomości, o której radnej pisała pani w sposób krytyczny ? To dotyczyło sprawy ustawienia "pod siebie" okręgu wyborczego ?


mania
Policja i in. służby mają ciekawsze zajęcia gdy trwaja wybory, niż ślipienie w fejsbooki, twittery i in. g....

Po drugie - to inne g...., to np. fora ?

ad1. Można wymienić prywatnie opinie, ale w gronie rodziny, przyjaciół, nawet pochwalić się ulotką - nie można publicznie, zwłaszcza w lokalu wyborczym - mówił o tym Prezes Jaworski (link podałam wyżej)

ad 2. miałam, ale nie wymieniałam o którą radną chodzi - sa dwie panie w mojej okolicy

ad 3. dlatego te "inne g... np. fora" podczas ciszy wyborczej były niedostępne dla piszących , nie tylko kcińskie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 gru 2014 - 21:25:58


rondo
inne informowały, że każdy pisze i sam za to pisanie ponosi odpowiedzialność

Co jest bzdurą, bo za wszystko odpowiada i tak administrator strony, nieważne, co nawypisuje i gdzie. Tak samo, jak jakieś idiotyczne oświadczenia na FB nie mają żadnej mocy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 gru 2014 - 11:49:41


rondo
Jak mi ktoś powiesi banner na ogrodzeniu w trakcie trwania ciszy wyborczej...to ja za to poniosę konsekwencje ?

Nie wiem. Znam przepisy dotyczące stron internetowych, bo te mnie interesują. Banery na płocie - nie. Zresztą przepis, o którym mówię, jest niezależny od przepisów o ciszy wyborczej.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.128.12.---)
Data: 15 gru 2014 - 22:00:13

Wybory 2014 Prof. Nowak wykładowca UJ [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2627282930313233343536-->
Bieżąca strona: 35 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.