Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 36
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 09 lis 2014 - 16:15:04

PCW (Pełna Cisza Wyborcza) wymaga usunięcia wszelkich reklam i totemów kandydackich, by akt głosowania dokonał się wyłącznie wskutek głębokich przemyśleń pojedynczego wyborcy, w ciszy i skupieniu sumienia ... Trochę jak w voo doo smoking smiley Należałoby tez powołać Gwardię Gminną, która pilnowałaby mieszkańców, by nie gwarzyli o kandydatach drinking smiley W iluż to krajach tej tzw cywilizacji zachodniej działa podobny wymóg "ciszy wyborczej" ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 lis 2014 - 18:38:16


ola
PCW (Pełna Cisza Wyborcza) wymaga usunięcia wszelkich reklam i totemów kandydackich, by akt głosowania dokonał się wyłącznie wskutek głębokich przemyśleń pojedynczego wyborcy, w ciszy i skupieniu sumienia ... Trochę jak w voo doo smoking smiley Należałoby tez powołać Gwardię Gminną, która pilnowałaby mieszkańców, by nie gwarzyli o kandydatach drinking smiley W iluż to krajach tej tzw cywilizacji zachodniej działa podobny wymóg "ciszy wyborczej" ?


Jakieś nowe zarządzenie PKW?

Dotąd było tak, że nowe bilbordy, ulotki, gadżeciki mogły się pojawiać aż do ciszy wyborczej, potem już nie. Trudno, żeby SM czy policja chodziła po domach lub sprawdzała kieszenie czy w dniu wyborów nie mamy jakiegoś trefnego druku, albo wspinała się na drzewa.

Namawiać też nie można, by głosować na kandydata x. Bywały w mieścinie takie akcje, że w okolicy lokalu wyborczego stał samochód z wódeczką i chętni dostawali małpkę wraz z instrukcją na kogo... Sami kandydaci też potrafili: opowiadano mi, że o zmroku, w dniu wyborów kandydat krążył po parku i nagabywał pijącą piwko młodzież nad jeziorkiem , że maja na niego głosować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 09 lis 2014 - 18:39:06

Ale czego sie,czepiasz? Powiedzieli, ze JEZELI będzie robione to wtedy powinno byc skonsultowane. A ze nie stworzą gminny plan smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.59.---)
Data: 09 lis 2014 - 22:20:05

Zajrzałam na stronę jednego stowarzyszenia i tak mnie zastanawia... jak to jest?

Wiele osób na listach tego stowarzyszenia to działacze Platformy Obywatelskiej, nawet reklamują listę PO do powiatu. U nas PO nie wystawia żadnych kandydatów, nie wystawia żadnej listy. Sam pan przewodniczący PO w Kcinie kandyduje ze stowarzyszenia, a nie z listy partyjnej.

To właściwie jak to jest? ... wstydzą się przynależności do partii, czy niżej oceniają szanse na bycie wybranym z listy partyjnej.

Są tam przedstawiciele całkiem innej opcji politycznej, którzy w poprzednich wyborach byli zupełnie po przeciwnych stronach barykady, a teraz proszę wszyscy idą ręka w rękę.

Właściwie to nie należy się niczemu dziwić, skoro w parlamencie roi się od posłów, którzy z książeczek partyjnych (jeśli takowe są) mogliby zrobić całkiem duży wachlarz, świetny do oganiania się od komarów czy innych much.

No cóż, tak mnie to zastanawia, a właściwie smuci. Jest w tym coś niezbyt transparentnego, żeby nie powiedzieć ... farbowanego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 lis 2014 - 22:31:19


Hesia-Mela
Zajrzałam na stronę jednego stowarzyszenia i tak mnie zastanawia... jak to jest?

Wiele osób na listach tego stowarzyszenia to działacze Platformy Obywatelskiej, nawet reklamują listę PO do powiatu. U nas PO nie wystawia żadnych kandydatów, nie wystawia żadnej listy. Sam pan przewodniczący PO w Kcinie kandyduje ze stowarzyszenia, a nie z listy partyjnej.

Do powiatu są listy partyjne, a do gminy JOWy - jaka wobec tego różnica czy osoba jest partyjna, czy sympatyzuje z parią XY. Ważne, żeby to był swój człowiek - kreatywny, odpowiedzialny, sprawdzony.
Na tych kandydatów co polecały partie wystawiając swoich orłów (czy rycerzy), często tych samych - już się przejechaliśmy kilka razy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 09 lis 2014 - 23:32:15

Moim zdaniem sie wstydzą wystartować pod szyldem PO. Przeciez ich plakat wyborczy jest na szablonie PO, poza tym drobnym druczkiem jest na nim dopisane, ze komitet Konstancin Jutra jest popierany przez PO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (82.145.222.---)
Data: 10 lis 2014 - 01:25:59

To bardzo proste, ja zawsze informowałem,że jestem sympatykiem PO i to robie gdy rozdaje ulotki. Zawsze twierdziłem, że i w innych komitetach są fantastyczni ludzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 10 lis 2014 - 07:43:29


Hesia-Mela
(...)To właściwie jak to jest? (...)

hot smileywersja dla wyborców: "bo w innej partii zrobię więcej dla kraju (wsi, regionu)"
sad smileywersja dla współmałżonka: "bo w tej już mnie poznali i dalej nic z tego by nie było, a diet i immunitetu szkoda"

Powyższe dotyczy wszelkich przepływów międzypartyjnych, jakże popularnych w naszej młodej demokracji ...


Maniu, to z PCW to był żart eye popping smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-10 07:47 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2014 - 10:29:42


rondo
Jak tu wystartować w wyborach aby być a jednocześnie nie być kojarzonym z Platformą ? Oto jest pytanie smiling smiley

Przecież nikt członkom PO nie zabraniał startować, choć zawsze sporo osob na PO głosowało. Myślę że nazwanie komitetu Konstancin Jutra jest ukłonem dla JOW.

Przecież mieli być do gminy zwyczajni ludzie, nie wystawiani przez partie. W Kcinie na 10 komitetów popisuje się PiS i SLD, w pozostałych nie ma w nazwie komitetu nazwy partii, bo przy JOW nie powinno mieć znaczenia. Wybieramy swoich faworytów, osoby które dały nam się poznać jako te które coś zrobiły, albo mają ciekawe pomysły. Picerów, piszących i narzekających, że oni chcieli zbawić świat, ale ktoś nie dał odrzucamy, ponieważ widocznie nie potrafili.

jak rozwiązanie nieskomplikowanej sprawy jak ta:


Janusz W


mania
Nie potrafił pan nawet zadbać o nasze buty, gdy co i raz wdeptujemy w psie gówna - nie zauważyłam, żeby którys z pańskich podopiecznych zwrócił uwagę właścicielowi czworonoga sr... na chodniku.

O buty swoje to niech pani sama sobie zadba. Polecam dobrą pastę do obuwia, wcześniej warto je wyczyścić. Do tego nie potrzebny Pani ani strażnik ani burmistrz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-10 11:03 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.43.---)
Data: 10 lis 2014 - 10:35:09


jacekkk
To bardzo proste, ja zawsze informowałem,że jestem sympatykiem PO i to robie gdy rozdaje ulotki. Zawsze twierdziłem, że i w innych komitetach są fantastyczni ludzie.

Panie Jacku, jest wielu świetnych kandydatów na liście stowarzyszenia, jak również na wielu innych listach. Celem jednomandatowych okręgów wyborczych jest właśnie głosowanie na konkretna osobę.

... dziwi mnie jednak, że osoby ewidentnie kojarzone z partią (np. działacze) zamiast pod szyldem partii, kandydują pod szyldem stowarzyszenia.

I tyle ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2014 - 10:59:05


Hesia-Mela
Panie Jacku, jest wielu świetnych kandydatów na liście stowarzyszenia, jak również na wielu innych listach. Celem jednomandatowych okręgów wyborczych jest właśnie głosowanie na konkretna osobę.

... dziwi mnie jednak, że osoby ewidentnie kojarzone z partią (np. działacze) zamiast pod szyldem partii, kandydują pod szyldem stowarzyszenia.

I tyle ...

Nie wiem co Cię dziwi, sama napisałaś przecież: Celem jednomandatowych okręgów wyborczych jest właśnie głosowanie na konkretna osobę.

Niestety dwa komitety PiS i SLD obawiały się, że bez szyldu partyjnego kandydaci nie przejdą lub jest to umiłowanie wyborów proporcjonalnych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 lis 2014 - 11:03:11

Mi się to podoba - startuje osoba, a nie partia. Z listy partyjnej zawsze startuje partia, nie uciekniemy od skojarzeń.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 10 lis 2014 - 11:23:01

Są dwie możliwości:
a) albo partia bazuje na swojej marce i "autorytecie" społeczno-moralnym (przykład PiSu wydającego kandydatom "certyfikaty kandydata przyjaznego rodzinie" - nota bene, ciekawe ile punktów można by zebrać w Polsce na "kandydata przyjaznego środowisku naturalnemu" albo "przyjaznego ładowi przestrzennemu" - obawiam się, że bardzoi niewiele), albo -
b) druga opcja - partia chowa się za nową "marką" stworzoną specjalnie na potrzeby wyborów, by sprawić wrażenie, że tworzy nową jakość, a od wszelakich "błędów i wypaczeń" się odcina. Taką opcję przyjęli np. niemieccy i włoscy faszyści kilka lat temu, z powodzeniem wygrywając wybory samorządowe w znacznej części wschodnich Niemiec i północnych Włoch jako legalne, "przyzwoite" ugrupowania narodowo-konserwatywne.

Obie opcje mają za sobą długą historię, obie oparte są na chłodnej politycznej kalkulacji. I w obu przypadkach owcza skóra nie czyni z wilka owcy, a żółwi pancerz nie czyni żółwia ze ślimaka. Należy zatem rozpatrywać takie zabiegi w kontekście powierzchownej socjotechniki, a nie - nowej jakości politycznej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 10 lis 2014 - 11:42:47

Tomku, czy myślisz, że elektorat, któremu trzeba objaśniać, że "x to dwie skrzyżowane linie", zaduma się nad meandrami socjotechniki eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
co to sa JOWy i po co to zamieszanie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2014 - 11:51:04

widać, że nie każdy kuma, to jeszcze raz, tym razem za Wikipedią, żeby nie było na mnie tongue sticking out smiley:

Jednomandatowe okręgi wyborcze (JOW) – okręgi wyborcze, w których obowiązuje ordynacja większościowa „pierwszy na mecie” lub ordynacja stosunkowa alternatywnego głosu proporcjonalnego, według której tylko jeden możliwy do obsadzenia z danego okręgu wyborczego mandat otrzymuje kandydat poparty przez największą liczbę wyborców spośród wszystkich kandydujących z danego okręgu wyborczego.

a więc nie ma to być żaden partyjny, którego/ która wzięto na listę, bo jest lojalnym członkiem, często bez znaczenia czy jest pożyteczny dla społeczności grinning smiley

(...)
Zwolennicy jednomandatowych okręgów wyborczych podkreślają, że jest to najprostszy system wybierania deputowanych wynikający wprost z definicji demokracji jako systemu, w którym prawo stanowi wola większości obywateli.
... Ponadto zwolennicy jednomandatowych okręgów argumentują, że w systemie zamkniętych list partyjnych
(czyli tak jak było dotychczas i pozostało w wyborach do powiatu) wypaczony zostaje proces kandydowania, który zależy od decyzji gron partyjnych, a możliwe jest jedynie kolektywne kandydowanie. Wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych pozwoli na zwiększenie identyfikacji wyborców z radnymi i odwrotnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 10 lis 2014 - 12:35:11

Twoje tłumaczenie Maniu jest pokraczne. Z każdego okręgu do Rady wejdzie jeden kandydat, ale dlaczego akurat ten, to już jest wielka tajemnica wyborczych preferencji. Jedni będą głosować na realne dokonania, na doświadczenie i reputację konkretnej osoby, inni - bo krewni i znajomi polecają, jeszcze inni - bo kandydat jest rekomendowany przez taką czy inną opcję lokalną czy polityczną albo polecił go osobiście pan, pleban czy wójt. JOWy wcale nie eliminują takiego sposobu myślenia - choć oczywiście zdecydowanie zachęcają, by głosować na znanego i sprawdzonego człowieka, a nie na nazwę ugrupowania. Gdyby listy nie miały już żadnego sensu, nie drukowano by wszędzie w prasie szeregów malutkich zabawnych główek kandydatów z poszczególnych okręgów obok wielkiego portretu "wodza" ugrupowania, pod jednolitymi hasłami. JOWy dają oczywiście możliwość zmiany sposobu myślenia o kryteriach reprezentacji, ale nie zmieniają automatycznie mentalności wyborców, bo tego nie potrafi zrobić żaden system ordynacji. Mentalność w stylu "głosuj na niego, bo "on jest nasz", a tamci to żydopedałomasoneria albo klechoberetociemnogród, bo pan Józio go popiera, a pan Józio jest przecież jedyny od zawsze za nami biedakami i - pozostanie jeszcze długo, bo takiego myślenia nauczyło nas doświadczenie i historia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (89.67.242.---)
Data: 10 lis 2014 - 13:35:31

Tu raczej chodzi aby zjeść ciastko i miec ciastko.

bo korzystają na pewno z zaplecza finansowego i organizacyjnego partii, a jednocześnie pokazują się jako lokalny niezależny komitet.

Który nie ma nic wspólnego z lista PO z poprzedniej kadencji oraz z niedobrymi rządami ówczesnego kandydata smiling smiley

Wtedy startowali pod szyldem PO bo się dobrze kojarzyło. Teraz sie kojarzy zle i zmienili.

"a czyż róża pod inna nazwa pachnieć będzie inaczej".?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2014 - 15:08:58


Tomasz Zymer
Twoje tłumaczenie Maniu jest pokraczne. Z każdego okręgu do Rady wejdzie jeden kandydat, ale dlaczego akurat ten, to już jest wielka tajemnica wyborczych preferencji. Jedni będą głosować na realne dokonania, na doświadczenie i reputację konkretnej osoby, inni - bo krewni i znajomi polecają, jeszcze inni - bo kandydat jest rekomendowany przez taką czy inną opcję lokalną czy polityczną albo polecił go osobiście pan, pleban czy wójt. JOWy wcale nie eliminują takiego sposobu myślenia - choć oczywiście zdecydowanie zachęcają, by głosować na znanego i sprawdzonego człowieka, a nie na nazwę ugrupowania.

Myślę, że może nie w tych wyborach ale może za 4. lata wyborcy się ogarną i nie dadzą sobą manipulować różnym "ojcom chrzestnym", wujom kandydatów ani pismakom. I wybiorą ludzi zaangażowanych społecznie, którzy się sprawdzili, choćby prowadząc jakiś biznes lub placówkę - zwłaszcza gdy walczą o stołek burmistrza. Kto nie potrafi zarządzać własnym majątkiem i np. ściga go komornik, powinien schować się do mysiej dziury.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 lis 2014 - 16:49:15


rondo

Użytkowniczka mania , to nie wiem do czego nas chce przekonać. Że najlepszy wybór to ten, którego ona dokonała ?

A powiedziałam że wybrałam X czy Y ?

A to ciekawe co powiedziałeś:

rondo
-nie, nie ! Ja to nie mam z PO nic wspólnego ! takie padały z ich ust deklaracje. ]

bo to znaczy że są to cwane lisy lub głupcy mający nadzieję ze nikt nie zobaczy na słupie / bannerze/ w gazecie, że jest popierany przez PO. Na plakacie stoi jak wół...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-10 16:51 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 10 lis 2014 - 17:19:46

Najgorsze jest to, że brak konkretów, operowanie sloganami, tematy zastępcze, kalumnie, obrażanie się, obrażanie konkurentów, atak na konkurentów oraz władzę jako jedyny sposób na kampanię wdały się również na forum. Nikt nie dyskutuje o konkretach do zrobienia w nadchodzącej kadencji a dyskutowane są rzeczy, których albo nie można zmienić na poziomie gminy albo na które nie ma się wpływu.
Oczekiwałem raczej dyskusji co konkretnie jest do zrobienia w danych okręgach przez kolejne 4 lata:
- co do zrobienia
- dlaczego
- skąd środki
- kiedy

Oraz polityka "ponad okręgowa" tzn w jakim kierunku ma rozwijać się gmina z konkretami. Inwestycje "ponad okręgowe", z konkretami.
Póki co kręcimy się w kółko a świat, inne miasta oraz kasa z UE nam odjeżdżają. A gmina nie jest w stanie zapewnić porządku i ładu w kwestiach podstawowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415...->|-->
Bieżąca strona: 10 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.