Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 36
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.255.---)
Data: 11 lis 2014 - 01:04:51

Konsekwencje to są wtedy gdy ktoś kontroluje...a u nas...się nie da...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 11 lis 2014 - 08:12:15

niektóre "konkrety" w ulotkach mogą przerzedzić szeregi entuzjastów kandydata..; już już mielismy tu swojego faworyta, ale gdy w skrzynce znalazłam ulotkę z info, że będzie orędownikiem młodych i dużych rodzin, to poczułam się wykluczona; powiew cenzury i wyraz obrzydzenia dla "Golgota Picnic" też ma się nijak do dotychczasowego image tego kandydata ...; więc nadal się zastanawiamy, na kogo by tu ... ???

Prawdziwych technicznych konkretów nikt nie zamieścił; myślę, że gdyby bodaj jeden poważny kandydat to zrobił w sposób rzetelny, to wymusiłby taki format na pozostałych. Ciekawe, dlaczego nikt tego nie robi ..?? Hm ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 11 lis 2014 - 12:31:34


rondo
Przecież te zatoki już są. Pisałem o tym. Znajdują po obu stronach drogi woj. nr. 724, na wysokości skrzyżowania z ul. Od Lasu. To są. zatoki przystankowe dla autobusów.

Tak samo przy PSE. Dopiero od niedawna są to przystanki na żądanie. Dwa idealne miejsca dla drogówki, ITD, SM i autostopowiczów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.147.---)
Data: 11 lis 2014 - 12:34:27


rondo
A to są pytania świadczące o tym, że Pan się trochę malo orientuje w zyciu miasta smiling smiley Pewnie Tomek Pana douświadomi.

Spytałem o przyszłoroczny budżet. Dostałem odpowiedź m.in. o Strumykowej i drugim pojeździe 4x4. Jak by Pan to zrozumiał?
Dlatego pewnie w innym poście piszę o tym, że zarządzanie kryzysowe jeździ 4x4 po pietruszkę i terrorystów na targ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2014 - 13:47:12


ola
niektóre "konkrety" w ulotkach mogą przerzedzić szeregi entuzjastów kandydata..; już już mielismy tu swojego faworyta, ale gdy w skrzynce znalazłam ulotkę z info, że będzie orędownikiem młodych i dużych rodzin, to poczułam się wykluczona; powiew cenzury i wyraz obrzydzenia dla "Golgota Picnic" też ma się nijak do dotychczasowego image tego kandydata ...; więc nadal się zastanawiamy, na kogo by tu ... ???

Ten kandydat, wspierający duże rodziny może będzie pomagał płodzić, bo nie wszystkim jest dane przez niebiosa stadko dzieciaczków. A jak wynika z dalszego ciągu Twojego wpisu na pewno jest przeciwnikiem in vitro.
Nie martw się, jeszcze masz czas, też może skorzystasz - jak dobrze zagłosujesz confused smiley? Najstarsza miała 70 latek, kiedy powiła córeczkę smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 11 lis 2014 - 16:37:25


mania
(...) Najstarsza miała 70 latek, kiedy powiła córeczkę smiling smiley

Sara wprawdzie powiła synka, ale była dobrze po 90-tce smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.128.---)
Data: 11 lis 2014 - 17:50:02

Ciekawostka. Na plakatach Konstancina Jutra drobnym druczkiem jest wymagany dopisek o sponsorze, "Materiał został sfinansowany przez KW Platforma Obywatelska".

Ja nie widzę innego powodu ukrywania sie pod innym znaczkiem, jak to że chcą z ludzi zrobić durniów, bo się wstydzą skąd startują. Na. Plakatach ss male znaczki PO, ale na karcie wyborczej będzie tylko Konstancin Jutra...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 11 lis 2014 - 18:16:32

nadzieja w tym, Hammerze, że ludzie jednak mają swój rozum i nie oprą swojej wyborczej decyzji na ulotkowych hasłach z jakimś znaczkiem lub bez. A swoją drogą nudna ta kampania, żadnych perełek w rodzaju: "Chcesz być puszczony z torbami ? Głosuj na mnie, sam się już puściłem, więc mam wprawę !" lub coś w tym guście drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.14.---)
Data: 11 lis 2014 - 18:28:00

Przyznaję, że nie rozumiem dlaczego kandydaci na radnych (na burmistrza też, ale chyba nie u nas) podkreślają swój światopogląd, który powinien skłonić wyborców do głosowania zgodnie z właściwym sumieniem.

... przecież na forum samorządu lokalnego nie rozpatruje się zagadnień z zakresu filozoficznego, a można powiedzieć, że całkiem przyziemne sprawy
a nawet całkiem podziemne (np. kanalizacja: kiedy, gdzie, dla kogo, za ile).

Wydaje się, że podział na swoich i obcych ze względu na przekonania światopoglądowe jest całkiem niepotrzebny na gruncie samorządu lokalnego.

... przecież wszystkim przyszłym radnym chyba zależy na dobru społecznym, rozwoju miasta i gminy oraz budowaniu społeczeństwa obywatelskiego, a nie na zastępowaniu kościoła w jego misji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 11 lis 2014 - 19:05:27

Bo łatwiej dyskutować o światopoglądzie niż o budowie wodociągu czy drogi. A juz nie daj boże mpzp.

Malo który z kandydatów się na tym zna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 lis 2014 - 19:05:38

Teraz jest modna klauzula sumienia, ino patrzeć jak - moi drodzy - będziecie składać przysięgi jako radni a przed następnymi wyborami - już jako kandydaci

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.183.---)
Data: 11 lis 2014 - 23:03:42

Zesr...ać się musimy do tej samej rury...gminnej niestety bo ponoć powiatowa juz inna..
Ja sam nie miałbym wątpliwości na kogo do powiatu głosować, gdyby nie partyjna czapa, którą się ten kandydat nie nakrył....
Mnie partyjne wybory nie interesują i tyle...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 13 lis 2014 - 07:53:37

nie śledzę spraw personalnych, więc nie wiem, czy jakiś radny - oprócz Tomka - postanowił nie kandydować powtórnie. Chciałabym poznać takie osobiste podsumowanie kadencji wraz z wyliczeniem, co sprawiło, że radny nie chce już być radnym

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2014 - 10:55:05


Artek_Bartek
Zesr...ać się musimy do tej samej rury...gminnej niestety bo ponoć powiatowa juz inna..

Może powiatowa inna, ale... Jest Święto Niepodległości - sympatyczny piknik rodzinny w Parku. Dorośli biegają. Dzieciaki biegają, rodzice przeżywają. Są medale dla wszystkich uczestników. Ze sceny płyną patriotyczne utwory. Jest grochówka - wszystko jest jak każdego roku.

Nikt nie biega z ulotkami, nie nagabuje z wyjątkiem jednego komitetu. Kandydaci na radnych z komitetu Nasza Gmina - Nasz Powiat wystawili swoje stoisko przy uczęszczanej uliczce i zaczepiają przechodzących. Pomieszanie pojęć. Chęć bycia radnymi za wszelką cenę, a takie mają szczytne hasła...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 13 lis 2014 - 11:48:07

dzięki, rondo, za te 2 nazwiska. Motywacje odchodzących nie interesują mnie jednak prywatnie, ale ..hm ... publicznie; zapewne nie ja jedna chciałabym się dowiedzieć, co aż tak dopiekło radnym, że już nie chcą tego powtarzać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 13 lis 2014 - 15:27:04


ola
dzięki, rondo, za te 2 nazwiska. Motywacje odchodzących nie interesują mnie jednak prywatnie, ale ..hm ... publicznie; zapewne nie ja jedna chciałabym się dowiedzieć, co aż tak dopiekło radnym, że już nie chcą tego powtarzać

Pani Olu, z mojej strony jak obiecałem podsumowanie kadencji jest w gazecie: [www.nmfmk.pl] . Dziś ukazał się ten numer, niestety ze względu na obszerność materiału druga część (ta zapewne ważniejsza, dotycząca spraw uzdrowiska i środowiska naturalnego) będzie za miesiąc. Pełny tekst (gazeta ma ograniczenia objętościowe) zamieszczę na blogu, który był moim blogiem radnego, a obecnie służy Stowarzyszeniu do czasu zbudowania jego własnej strony. Nie zrobiłem tego do tej pory tylko dlatego, że czekałem na publikację papierową.

Natomiast w tym krótkim tekście uzupełniającym w paru slowach mam nadzieję jasno wyjaśniłem, czemu rezygnuję z ponownego kandydowania na radnego: [www.nmfmk.pl] . Zresztą funkcja radnego jest kadencyjna, nie dożywotnia i nie widzę osobiście w tym nic dziwnego, że część osób ma inne plany na kolejne lata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2014 - 17:05:48

Akurat Tomka, to szkoda. Jak przeglądam strony różnych komitetów, to widzę że programy pisane na pałę. Jedna z radnych przypisuje sobie zasługę uruchomienia nowej eLki. Inni zapowiadają walkę z genderem, dam sobie głowę uciąć, że nie mają zielonego pojęcia o co chodzi. Większość kandydatów kieruje się zasadami chrześcijańskiej nauki społecznej Kościoła Katolickiego. Jest więc nadzieja, że będą postępowali zgodnie z dekalogiem


Można się nieźle ubawić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-13 21:07 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 13 lis 2014 - 17:31:08


Tomasz Zymer
z mojej strony jak obiecałem podsumowanie kadencji jest w gazecie: [www.nmfmk.pl] . Dziś ukazał się ten numer, niestety ze względu na obszerność materiału druga część (ta zapewne ważniejsza, dotycząca spraw uzdrowiska i środowiska naturalnego) będzie za miesiąc. Pełny tekst (gazeta ma ograniczenia objętościowe) zamieszczę na blogu, który był moim blogiem radnego, a obecnie służy Stowarzyszeniu do czasu zbudowania jego własnej strony. Nie zrobiłem tego do tej pory tylko dlatego, że czekałem na publikację papierową.

Link do obiecanej pełnej wersji podsumowania mojej kadencji radnego:: [tomaszzymer.blogspot.com] . Druga część niestety w grudniu, bo prawa do tekstu ma redakcja gazety, która zgodziła się go opublikować w mojej autorskiej wersji (bardzo dziękuję).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 13 lis 2014 - 18:23:40

przeczytałam Twój Tomku, tekst w nmfmk; spodziewałam się jakichś ...hm ... sensacyjnych detali typu wyliczenie nieprzezwyciężalnych przeszkód, ale może w grudniu ...

***
taaaa ..., gender i konkurencyjna eLka - to świetne pomysły kampanijne, na pewno poparte rozpoznaniem profilu wyborców ...

***
... a na mostku przy Edenie żadnych autoreklam, choć miejsce baaardzo uczęszczane, czego dowodem obfite resztki oraz plastikowa zastawa ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 13 lis 2014 - 18:40:59


ola
przeczytałam Twój Tomku, tekst w nmfmk; spodziewałam się jakichś ...hm ... sensacyjnych detali typu wyliczenie nieprzezwyciężalnych przeszkód, ale może w grudniu ...

Dlaczego "nieprzezwyciężalnych przeszkód"? Mam zwalać wszystko na okoliczności albo urzędy? Zrobiłem tyle, ile zrobiłem, z niektórych swoich wyników jestem bardzo zadowolony, a z innych zupełnie nie. Szczerze napisałem, jak odbierałem w tej kadencji rolę Rady Miejskiej, problemy związane z udziałem społecznym w podejmowaniu decyzji, relacje Burmistrz-Rada, kwestię moich własnych kompetencji i wsparcia prawnego. Napisałem też o części spraw, w które byłem istotnie zaangażowany (nie o wszystkich, bo to by była opera mydlana w kilkuset odcinkach) i o tym, co z nich wynikło. Nie ma czegoś takiego, jak "nieprzezwyciężalne przeszkody". Gdybym był zdrowy, nie pracował na dwie zmiany w dwóch zawodach, miał szerszą wiedzę prawną i administracyjną i lepsze zaplecze w Radzie - mógłbym na pewno zrobić znacznie więcej. W nowoczesnej szkole się nie stawia ocen liczbowych, ale na samym wstępie określiłem wskaźnik realizacji mojego programu: 25-35%. W szkole z takim wynikiem się oblewa. Moja zasługa i moja wina, nie całego świata dookoła. To tylko dowód, że mogą być radni wielokrotnie skuteczniejsi ode mnie. Państwo wybieracie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.