Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 36
Portal Samorzadowy o naszej RM: 12 kobiet, 14 nowych radnych ...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lis 2014 - 11:43:04

12 kobiet, 14 nowych radnych - tak będzie wyglądała RM w Konstancinie

[www.portalsamorzadowy.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przypominamy - przy nazwisku faworyta stawiamy (X) KRZYŻYK
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 lis 2014 - 11:52:37


mania
Powiadasz Mixiorku: postawić przy nazwisku dwie przecinające się linie, a nie "ptaszka" - to nie takie łatwe confused smiley, bo niektórzy kandydaci wręcz namawiali na "ptaszka". Na ulotkach wyborczych przy nazwisku był postawiony nie krzyżyk, ale "ptaszek". Było to nagminne w poprzednich wyborach, ale i teraz się trafiały takie trefne ulotki.

Ok ale nie róbmy z nieważnych głosów draństwa, oszukaństwa, przewrotu rosyjskiego, podstawy do powtórki wyborów. Osobiście nie spotkałem się z tym, że na moich kartach były już krzyżyki. Ponoć takie rzeczy miały miejsce ale ja w "ponoć" wierzę tak sobie.
Błędy biorą się z:
- błędów ludzkich. Ktoś źle skreślił, skreślił dwa razy (sądzę, że jest to pewnie z 90% błędów)
- braku edukacji
- niewiedzy
- złego przygotowania kart wyborczych
- słabego obezniania społeczeństwa z pracą nad dokumentami, umowami itp.
- szerzący się brak czytania ze zrozumieniem (to jak należy głosować było opisane nawet na każdej karcie wyborczej, w komisji wyborczej i kilku innych miejscach). Zwykle jednak każdy jest mądrzejszy lub lepiej nie pytać bo wyjdzie się na "niemądrego", "niewiedzącego".

Moja praca z ludźmi i różnego rodzaju ankietami, pracami dowodzi, że w 90% błąd leży nie po stronie systemy, ankiety, broszury tylko po stronie "użytkownika".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 20 lis 2014 - 11:55:08



Wybory do Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny wygrał KWW Konstancin Jutra, którego liderem jest burmistrz Kazimierz Jańczuk - zdobył 9 spośród 21 mandatów. Drugie miejsce zajął KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat, który uzyskał 6 mandatów
to były wybory czy zawody?
nic mnie tak nie wkurza jak tego typu retoryka...
ja mam nadzieję, że się okaże za 4 lata, że zwyciężyli mieszkańcy dokonując trafnego wyboru (oczywiście zakładając, że tak będzie końcowy kształt bo nie tylko przed nami druga tura, ale i ponoć są tacy, którzy zamierzają jednak kwestionować wybory w poszczególnych okręgach...)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 19:23:49

to się dzieje teraz ,włącz TV Republika[telewizjarepublika.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 19:32:13

a taki był spot PKW jak skreślać [www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 19:50:03



Forma głosów nieważnych? Ogromna ilość kart bez jakiegokolwiek zaznaczenia - po prostu "wyborca" wrzucił nie zaznaczając nikogo, głównie do sejmiku ale i na burmistrza i radnych. Ptaszków, nie przekreślonych zawijasów tez sporo. Do sejmiku na każdej stronie 1 krzyżyk. Głosy na dwóch kandydatów również - do sejmiku, na radnych i na burmistrzów. Dużo pokreślonych w jakimś psychodelicznym ataku, ataku na kartkę wyborczą - nie wiem jak wyglądali jak to "kreślili" ale musiało być ostro
Jak zwykle chce się udowodnić ,że my" obserwatorzy" oświeceni, a reszta to ciemnota nie godna aby brać udział w demokratycznych "naszych "wyborach"moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 lis 2014 - 20:13:18

Akurat zwrócenie uwagi na brak oddanego głosu nie jest próbą wykazania, że "ciemnota", to chyba babecie twoja własna projekcja.

Brak oddanych głosów wskazuje na inny, faktyczny problem, bardzo ważny - brak kandydata, na którego warto głosować. Nie ma takiego, albo nie potrafi dotrzeć do wyborców.

I TO jest kłopot, a nie fakt, że ktoś nie wiedział, co postawić, a nie chciało mu się doczytać.

Ja sam nie byłem pewien jakim znakiem zaznaczyć - ale nie było trudno sprawdzić. I tak, ja na jednej z kart też nie oddałem głosu - bo patrzyłem w tę listę i nic nigdzie nie dzwoniło - zero człowieka za tymi nazwiskami.

TO jest problem wyborów w tym kraju.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 20:14 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.96.---)
Data: 20 lis 2014 - 20:39:16

Wielu ludzi idzie do wyborów, żeby zagłosować na konkretną osobę, która im odpowiada, którą znają, zwykle do rady gminy. Dostają cztery karty do głosowania z nazwiskami, które nic im nie mówią. Zaznaczają więc to jedno nazwisko, wrzucają wszystko razem do urny i idą do domu. Albo, żeby "lepiej wyglądało", coś tam pokreślą na kartach i wychodzi na to samo.

Zdarza się też - jak i mi się w tym roku zdarzyło - że miałem spore wątpliwości, czy chcę w ogóle głosować na burmistrza, bo do wszystkich pięciu postaci na liście mam zastrzeżenia. Ostatecznie uznałem, że należy wziąć odpowiedzialność za wybór włodarza, żona podobnie - i postawiliśmy swoje krzyżyki. Ale takie wątpliwości mogą częściowo wyjaśniać liczbę głosów "nieważnych".

Nic natomiast nie może wyjaśnić, dlaczego system elektroniczny, od którego zależy najważniejsza w demokratycznym państwie procedura, jest budowany przez niewielką firmę (liczyła się tylko cena?), z udziałem nie-profesjonalistów, że nie zostaje odpowiednio przetestowany przed wyborami. Nawet egzaminy językowe podlegają paroletniemu pretestingowi w licznych placówkach na całym świecie, zanim konkretne zestawy testów zostaną użyte na prawdziwym egzaminie. Co dopiero mówić o tak podstawowym systemie, jak kalkulator wyborczy. To, że zaakceptowano ten system i że go właściwie nie sprawdzono, świadczy o bylejakości funkcjonowania podstawowych instytucji w państwie. To nie ma być zdanie przeciw tej czy innej opcji politycznej: po prostu w wielu dziedzinach od lat, i za UW, i za SLD, za PiSu i za PO - rządzi u nas bylejakość i "jakośtobędzizm". Bylejakość na górze i bylejakość "w terenie", w przetargach, w kontroli inwestycji, w prowadzeniu projektów za miliardy i miliony. I ryba się bylejaczy od głowy. Świetnym przykładem było przygotowanie słynnego prezydenckiego lotu. Nie wiem, czy był "zamach", ale bylejakość w potraktowaniu ochrony najważniejszych ludzi w państwie była na pewno. Jeśli będziemy tak budowali wizerunek Polski na arenie międzynarodowej, to się na niej przestaniemy zupełnie liczyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 20:41 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 21:00:55

Najprościej zwalić wszystko na niekompetencję i po prostu bylejakość , a może w tym wszystkim jest premedytacja ,bo czy nie za dużo tej bylejakości i niekompetencji ,czy my Polacy tacy jesteśmy, jak chcą nam udowodnić ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 lis 2014 - 21:20:16

Robert, spokojniej. I na marginesie: odpowiadamy POD cytatem. Niepisana zasada obowiązująca w internecie od jakichś 30+ lat.

Tak, babet, celowo wprowadzono bylejakość tych wyborów, celowo sprawiono, że ludzie nie widzieli godnych uwagi kandydatów, celowo zrobiono tak, że kandydaci chowali się po kątach i nie wyszli do ludzi, celowo utajniono informację o tym, czym się różni krzyżyk od ptaszka. Jest w tym wzór, sens i logika.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.96.---)
Data: 20 lis 2014 - 21:31:25

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:08 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 21:36:27



Już mnie Pan oświecił... rozumiem skąd te psychodeliczne ataki - dowiedzieli się, że Pan startuje....nie wytrzymali ciśnienia grinningnie
wiedziałam ,ze Ty robisz za Jackowskiego confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 lis 2014 - 21:49:13

Tomek, jako były radny, jak śmiesz w ogóle ugerować, że to nie wrogie działania wobec wspaniałego narodu, tylko, jak się babet raczył/a wyrazić, "ciemnota"!? Nie wstyd ci!?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 22:11:16

No cóż może ja jestem tą "ciemnotą" /a swoja drogą manipulacja słowem godna dziennikarzy TVN Bartku / , ale chyba jednak nie można mi zabronić, mieć swojego zdania ,nie każdy musi być wyrazicielem "słusznego" nurtu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (185.15.0.---)
Data: 20 lis 2014 - 23:56:45

Wszyscy piszą o tej zadymie,która ma miejsce. Ja krótko o przyszłości. To dramat - bo za chwile nikt już nie pójdzie głosować. I tę całą samorządność przykryje kamieni kupa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: szturmowiecszturmowiec (185.15.0.---)
Data: 21 lis 2014 - 00:39:01

Zadyma jak sie Panu z wiejskim odpustem kojarzy to chyba Pan do Miasta nie dojeżdżał..albo za komuny Pszczółkę Maję oglądał. Ale sedno postu i tak Panu odjechało wraz z mediami, które pozostają poza głównym nurtemsmiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-21 00:39 przez szturmowiec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 21 lis 2014 - 07:59:07

uhaha, tę analizę pojęcia "zadyma" trzeba do Wikipedii wysłać, bo to smaczny kąsek drinking smiley
Ja tam rozumiem podejście duetu rondo&bebet; to strrrasznie trudne - uznać, że coś się stało ze zwykłej głupoty i że tzw. niepokorne autorytety są ... jakieś dziwne, bo dopiero po fakcie podnoszą larum, zamiast przewidzieć, poprawić, uzdrowić, zapobiec i uszczęśliwić na wieki wieków drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 lis 2014 - 09:19:54

Nikt babetowi nie zabrania własnego zdania mieć. Co do TVN, to nie wiem, w odróżnieniu od ciebie (najwyraźniej, skoro tak dobrze wiesz) nie oglądam. Raczej Discovery i Comedy Central.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (83.6.215.---)
Data: 21 lis 2014 - 09:43:10


rondo
Zaradzić to jak niby mogły ? Miały nie dopuścić do przeprowadzenia wyborów ?

Na przykład zgłosić obserwatorów do komisji wyborczych, a nie płakać po fakcie, że źli ludzie robią przekręty. JAK? Znaczyłoby to że kilku członków (jeden nie dałby rady - inni patrzą na ręce) każdej obwodowej komisji wyborczej dogadało się i wspólnie zmienili to co ludzie zaznaczyli na coś innego. Ponieważ członkowie komisji to ludzie znani z imienia i nazwiska, a karty do głosowania można potem sprawdzić, to takie założenie jest dla mnie absurdalne. Chyba nikt nie podważa u nas uczciwości przeprowadzenia wyborów na poziomie gminnym. Jeżeli tak jest, to pozostała operacja to tylko arytmetyka i czas podania wyników nie ma wpływu na rezultat. Rozciąganie przypadków naruszeń (były takie i są naganne) na nieuczciwość całych wyborów to albo głupota, albo cyniczne wykorzystywanie wiary ludzi w teorie spiskowe "oni na pewno nas oszukali".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 lis 2014 - 14:06:51

pytanie:
Jerzy Wojdak - od lat mocno związany z PiS, dlaczego tym razem nie umieszczono go jako lidera na liście tej partii jako kandydata do Rady Powiatu?
Na I. miejscu listy PiS został umieszczony p. Muszyński - nie mieszkający w Kcinie. Dlaczego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1516171819202122232425...->|-->
Bieżąca strona: 20 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.