Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1718192021222324252627...->|-->
Bieżąca strona: 22 z 36
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 10:11:38


Hesia-Mela

Tomasz Zymer
W związku z paszkwilanckim listem przysłanym mi dzisiaj przez Manię dementuję, jakobym brał udział w kampanii wyborczej na rzecz czy przeciw któremukolwiek z kandydatów na Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna. Poparłem sześcioro kandydatów na radnych, w tym dwoje (Tomek Nowicki i pani Iwona Wiercińska) dostało się do Rady - moje ogromne gratulacje! Pozostałą czwórkę nadal popieram i mam nadzieję na współpracę poza Radą.

(...)
Przypisywanie mi zatem przez Manię prowadzenia kryptokampanii kandydata, którego spotkałem dwa razy w życiu wiele lat temu w kontekście publicznych spotkań, a także oskarżanie mnie o spisek w celu budowy "elektrowni i apartamentowców" świadczy o tym, że czcigodna pani moderator powinna odpocząć. Polecam jakieś dobre uzdrowisko: Może Baden-Baden albo chociaż Krynicę? Bo na pewno Konstancin Maniu Ci nie służy.

Moderatorka Mania ostatnio celuje w przypisywaniu innym zdań czy intencji, których te osoby nie wygłaszały. Służą one dyskredytowaniu osób na forum publicznym.

art. 212 KK, art 216 KK

To o czym pisze Tomasz Zymer było w prywatnej korespondencji, nie było przeznaczone do opublikowania na forum. Prosiłam o usunięcie, nie usunął.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.13.---)
Data: 22 lis 2014 - 10:20:45


mania

Tak, pewnie się skończy i nastanie promowany przez gazetkę Nasze Miasto - Bogdan Karaś, wypróbowany na kilku stanowiskach i wtedy słońce zaświeci jaśniej ... i księżyc zawsze będzie w pełni, a śnieg nigdy nie będzie padał

a to?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 10:25:59

Chyba wolno mi się odnosić do różnych informacji zawartych w gazetach, jak to czyni wielu forumowiczów także w odniesieniu do innych mediów - pisząc wręcz o kłamstwach i przekrętach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.13.---)
Data: 22 lis 2014 - 10:32:39

Cytat:

mania [ Odpowiedz prywatną wiadomością ]
Zadłużenie gminy - dwie prawdy: wyssana z palca i urzędowa
14 lis 2014 - 12:18:15 Moderator
IP/Host: Moderator
Zarejestrowany: 8 lat temu
Posty: 5 802
Czołowa ekonomistka gazetki "Nasze Miasto" - kandydatka do RM Aleksandra Ambroziewicz wieszczy klęskę gminy, pisząc jednocześnie o swoich zamiarach:
• dyscyplinowanie gminnych finansów. Chociaż władze odtrąbiły sukces, bo na koniec 2013 r. mieliśmy najlepszą sytuację w powiecie, to na koniec bieżącego roku będziemy zadłużeni na około 30 mln zł,

Nie wiem skąd ta kwota? Miała taki sen, dowiedziała się na targu?

=====================================================================================================================
a to?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 10:40 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 10:49:22

W naszym Mieście piszesz

• dyscyplinowanie gminnych finansów. Chociaż władze odtrąbiły sukces, bo na koniec 2013 r. mieliśmy najlepszą sytuację w powiecie, to na koniec bieżącego roku będziemy zadłużeni na około 30 mln zł,

a kilka dni temu na forum

Zatem jeśli ten dług w kwocie: 11.468.787 zł nie został spłacony, to na dzień dzisiejszy może już wynosić 13, 304 mln zł lub 13.761 mln zł.

To jak to można rozumieć? Ile w końcu tego długu i czy 13 tys z kawałkiem to ostateczna wersja? - W prognozie zadłużenia - dokumencie przyjętym przez RM i przekazanym do RIO oraz opublikowanym w BIP jest jeszcze inaczej.

Gazeta rozeszła sie po mieście w kilkutysięcznym nakładzie z rewelacjami jw. a forum czyta niewiele osób, a do BIP zaglądaja nieliczni

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.13.---)
Data: 22 lis 2014 - 11:27:56


mania
W naszym Mieście piszesz

• dyscyplinowanie gminnych finansów. Chociaż władze odtrąbiły sukces, bo na koniec 2013 r. mieliśmy najlepszą sytuację w powiecie, to na koniec bieżącego roku będziemy zadłużeni na około 30 mln zł,

a kilka dni temu na forum

Zatem jeśli ten dług w kwocie: 11.468.787 zł nie został spłacony, to na dzień dzisiejszy może już wynosić 13, 304 mln zł lub 13.761 mln zł.

To jak to można rozumieć? Ile w końcu tego długu i czy 13 tys z kawałkiem to ostateczna wersja? - W prognozie zadłużenia - dokumencie przyjętym przez RM i przekazanym do RIO oraz opublikowanym w BIP jest jeszcze inaczej.

Gazeta rozeszła sie po mieście w kilkutysięcznym nakładzie z rewelacjami jw. a forum czyta niewiele osób, a do BIP zaglądaja nieliczni


... sorry, nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Może do tego jeszcze dodaj grubość asfaltu na drodze i wiek dziecka w przedszkolu!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.128.---)
Data: 22 lis 2014 - 12:28:18

...spokojnie, to że MANIA jest za obecnym burmistrzem to wiadomo od jakiegoś czasu, ale musi brać pod uwagę że była tu moderatorką (choć ostatnio to znikło) i nie można coś tam insynuować.
Co do artykułu p. Zymera w Nasze Miasto (nr 71) to cóż ma do tego prawo, był radnym i robi podsumowanie (nie opowiadał się za żadnym kandydatem na burmistrza).
Jedna rzecz w tekście jest alarmująca: przeprowadzenie konsultacji społeczny w dzień roboczy o godz. 10, ... hmm przypomina to czasy władzy z PRL'u. Takie zachowanie burmistrza trzeba piętnować, to dzieła MANIU.
...a i ten nieszczęsny siwz dotyczący budowy ratusza to dopiero babol podpisany przez burmistrza....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 12:37 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.76.96.---)
Data: 22 lis 2014 - 13:33:36


Mania
To o czym pisze Tomasz Zymer było w prywatnej korespondencji, nie było przeznaczone do opublikowania na forum. Prosiłam o usunięcie, nie usunął.

Nie usunąłem (choć jak napisałem byłem skłonny to zrobić) ponieważ na tym forum postów starszych niż godzina już edytować nie można. Pewnie i słusznie - słowo się napisało, kobyłka u płota. Zwróciłem się do Bartka o edycję, ale w międzyczasie mój wpis stał się przedmiotem dyskusji, więc jego usuwanie nie ma już sensu.

[...]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:04 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 14:15:00


Hesia-Mela

mania
W naszym Mieście piszesz

• dyscyplinowanie gminnych finansów. Chociaż władze odtrąbiły sukces, bo na koniec 2013 r. mieliśmy najlepszą sytuację w powiecie, to na koniec bieżącego roku będziemy zadłużeni na około 30 mln zł,

a kilka dni temu na forum

Zatem jeśli ten dług w kwocie: 11.468.787 zł nie został spłacony, to na dzień dzisiejszy może już wynosić 13, 304 mln zł lub 13.761 mln zł.

To jak to można rozumieć? Ile w końcu tego długu i czy 13 (tys) - miało być milionów - z kawałkiem to ostateczna wersja? - W prognozie zadłużenia - dokumencie przyjętym przez RM i przekazanym do RIO oraz opublikowanym w BIP jest jeszcze inaczej.

Gazeta rozeszła sie po mieście w kilkutysięcznym nakładzie z rewelacjami jw. a forum czyta niewiele osób, a do BIP zaglądaja nieliczni


... sorry, nie rozumiem co ma piernik do wiatraka. Może do tego jeszcze dodaj grubość asfaltu na drodze i wiek dziecka w przedszkolu!

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem. Jeśli podaję jakieś wieści, to przedtem sprawdzam i staram się umieścić linki.

To nie ja podałam w kilkutysięcznym nakładzie gazety, że zadłużenie gminy wynosi 30 milionów zł. Zapytam jeszcze raz skąd ta rewelacja, która zastanowiła Wyborców?

O grubość asfaltu zapytam w wydz.DG. A o które/ czyje dziecko chodzi? Jak się dowiem, to zapytam czy przedszkole do którego uczęszcza jest wolne od "wpływu ideologii", o czym pisze w ulotce kandydat na nowego burmistrza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.154.---)
Data: 22 lis 2014 - 18:14:38

Wyborcza "Bitwa na głosy" relacja video z dnia dzisiejszego
VIDEO - [www.pulskonstancina24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Spotkania w Stańczyku
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 22 lis 2014 - 23:54:01

Dostałam ulotkę p. kandydata J.Wojdaka, w której jest takie zdanie,
cytuję:

' Od wielu lat pracę, wręcz pozytywistyczną nad naszymi duszami i umysłami podjął p. Jerzy Wojdak, który w swoim sławnym już pensjonacie "Stańczyk" w Skolimowie organizuje spotkania z ważnymi osobami polskiego życia publicznego. Zaprasza je na odczyty, wykłady i dyskusje z obywatelami Konstancina-Jeziorny. Cały wysiłek organizacyjny i logistyczny bierze na siebie, bo wiarę i entuzjazm ma nieprzeciętne. ' - tu wymieniona cała plejada gwiazd życia publicznego: m.in. prof. Żaryn, prof. Krasnodębski i in.

Tymczasem nasz reprezentant w Radzie Powiatu Sergiusz Muszyński [sergiuszmuszynski.pl] wielokrotnie zapraszał te same osoby na spotkania, ale do ośrodka misyjnego Księży Pallotynów na Leśnej. To kto w końcu te spotkania organizował?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-22 23:59 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 23 lis 2014 - 00:01:58


robert
Widać tylko latającego pacjenta wrzeszczącego o wolnej europie (?) i powrocie do znanych czasów (?).
Trauma jakaś? Organizm z natury rzeczy chce się pozbyć tej nadmiarowej, traumatycznej energii.... nie dziwię się ale może trzeba mu jakoś pomóc?
Pan Wojdak, jak rozumiem to ten obok gościa z trąbką i babci Zębuszki?
To więcej odwagi! Co taki wystraszony? Czego się wstydzi?
W mieszkaniu komunalnym zamknięty siedzi? grinning smiley
Zajawka pewnie nie oddaje całości wydarzenia - to tylko zajawka.
Dajcie "komitety" debatę - bez pacjenta - tylko sami kandydaci....

Ło Matko, o jakie mieszkanie komunalne chodzi? Ktoś kandydata uwięził? Kto i dlaczego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Spotkania w Stańczyku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.128.---)
Data: 23 lis 2014 - 00:21:31


mania
Dostałam ulotkę p. kandydata J.Wojdaka, w której jest takie zdanie,
cytuję:

' Od wielu lat pracę, wręcz pozytywistyczną nad naszymi duszami i umysłami podjął p. Jerzy Wojdak, który w swoim sławnym już pensjonacie "Stańczyk" w Skolimowie organizuje spotkania z ważnymi osobami polskiego życia publicznego. Zaprasza je na odczyty, wykłady i dyskusje z obywatelami Konstancina-Jeziorny. Cały wysiłek organizacyjny i logistyczny bierze na siebie, bo wiarę i entuzjazm ma nieprzeciętne. ' - tu wymieniona cała plejada gwiazd życia publicznego: m.in. prof. Żaryn, prof. Krasnodębski i in.

Tymczasem nasz reprezentant w Radzie Powiatu Sergiusz Muszyński [sergiuszmuszynski.pl] wielokrotnie zapraszał te same osoby na spotkania, ale do ośrodka misyjnego Księży Pallotynów na Leśnej. To kto w końcu te spotkania organizował?

To ci afera że jeden zapraszał na spotkania i drugi zapraszał, afera że hej, zgłaszam anonimowy przeciek do WikiLeaks (sarkastyczna wypowiedź)
A co do wypowiedzi gościa tego powyżej mani (bez trąbki - też sarkazm), każdy agituje jak może, przynajmniej wyszli do ludzi. Nazywanie ich per pacjent, gość z trąbką, babcia Zębuszka ... trochę to słabe. Oj Panie Robercie, a mamy wspólnych znajomych.confused smiley



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 01:07 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (92.63.45.---)
Data: 23 lis 2014 - 02:42:57


mania
Jerzy Wojdak - od lat mocno związany z PiS, dlaczego tym razem nie umieszczono go jako lidera na liście tej partii jako kandydata do Rady Powiatu?
Na I. miejscu listy PiS został umieszczony p. Muszyński - nie mieszkający w Kcinie. Dlaczego?

Bo wystarczy być członkiem rodziny "kogoś" kto układa listę, dlatego to p.Muszyński został 1... taka sprawiedliwość, że nie liczy się doświadczenie i dokonania tylko koligacje rodzinne.

To pierwsza rzecz, a druga to taka, że może od razu zmienić nazwę wątku/forum na " Kółko adoracji P.Jańczuka i mieszanie z błotem innych kandydatów ".... Na pewno Pan Kazimierz jest dumny z takich obrońców....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 02:48 przez minionek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 23 lis 2014 - 07:47:11



mania
Ło Matko, o jakie mieszkanie komunalne chodzi? Ktoś kandydata uwięził? Kto i dlaczego?
Mieszkanie komunalne zostało panu Wojdakowi przydzielone niezgodnie z obowiązującym prawem o przyznawaniu mieszkań komunalnych? Przydzielał to mieszkanie panu Wojdakowi obecny Burmistrz Jańczuk .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 23 lis 2014 - 09:26:08

[Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 11:05 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: wyborczy goniecwyborczy goniec (83.144.123.---)
Data: 23 lis 2014 - 09:30:05

Babet wszystkowiedzący. Jak dostał, to musiał spełnić określone kryteria. Podać prawdziwe dane...
W necie jest informacja, że właścicielką Stańczyka jest kobieta - żona, córka, siostra?
Informacja jest jeszcze, że tam komornik siedzi ale nie wiem czy to prawda - źródło anonimowe....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 09:33 przez kam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.128.---)
Data: 23 lis 2014 - 09:51:59


robert
...tak samo słabe jak to, co reprezentują: ten kandydat ZE "wspaniałą przeszłością społeczną" (cały czas nie mogę się doczekać konkretów i osiągnięć, prosiłem o to głownie "obrońców" kandydata, z przyjemnością "zmienię zdanie") oraz klakier, który dołączył jak go ludzie pożegnali z wyborów.... Nie musiałem się wysilać "intelektualnie" grinning smiley to prawda
W przeciwieństwie do gościa, który według Ciebie "przynajmniej" wyszedł do ludzi ("za pięć dwunasta") - kontrkandydata, czyli obecnego burmistrza, częściej spotykałem na ulicy - poruszam się pieszo lub rowerem cały rok.
A tego "przynajmniej wyszedł do ludzi" jakoś ani razu nie spotkałem w Konstancinie..... nie spotkałem na ulicy, nie spotkałem na imprezie, nie spotkałem w parku, nie spotkałem w urzędzie, nie spotkałem na ścieżce zdrowia, nie spotkałem w przychodni, nie spotkałem w amfiteatrze.....itd.
Co do wspólnych znajomych.... może trzeba zweryfikować? Nic nie może przecież wiecznie trwać...>grinning smiley<

Z drugiej strony - "co ma piernik do wiatraka" w przypadku "wspólnych znajomych"? - moje poglądy nie zmieniły się od lat i wyrażam głośno, co myślę.
Zmieniły się jedynie oceny, ale to proces, który generuje szeroko pojęta "zmiana", która następuje nie u mnie, tylko na zewnątrz.
Do tego jeszcze wiele czynników, ogólnie "jasnych i zrozumiałych" - może tylko nie dla ograniczonych umysłowo...
Co tam jeszcze? Przypadek....spinning smiley sticking its tongue out zacytuję więc mojego "ulubieńca:
"Jam jest Zaratustra, bezbożnik: przypadkowe nawet zdarzenia przegotowuję we własnym garnku. I wówczas dopiero, kiedy mi się ugotowały, rad je pożywam jako swój pokarm.
I zaprawdę, niejeden przypadek zbliżał się do mnie władczo: lecz bardziej jeszcze władcza przemawiała doń ma wola...."
Dobranoc....
1.Czemu swój intelekt bierzesz w ""
2. To że kogoś nie spotkałeś nie znaczy że go nie było - jestem zdumiony że spotykałeś innych kandydatów w przychodni. Fakt burmistrza można było spotkać w parku i w amfiteatrze, na uroczystościach gminnych, w centrum handlowym na zakupach.
Poprzedniego burmistrza (p. Skowrońskiego) często można było spotkać na rowerze....
3. Znajomych nie będę weryfikował (cenie ich znajomość)
4.Nie rozumiem nazywanie innych (szczególnie) ludzi ... klakier itp. Żeby była jasność to też nie moja bajka jeśli chodzi o władze w KJ ale nie nazywam ich tak lekceważąco.
Postaram się spędzić parę chwil (może godzin) poczytam Twoje posty- zerknę na proces szeroko pojętej zmiany na zewnątrz (więc chyba opisanej)
5. Jako ograniczony umysłowo nie rozumiem "wiele czynników jasnych i zrozumiałych"....

Jeszcze raz głosowałem wcześniej na p.Jańczuka , głosowałem teraz i to chyba moja bajka na KJ (mimo nieszczęsnego SIWZ'a na budowę ratusza i konsultacji społecznych) ale drobny szacunek
dla innych się należy. Agitują jak umieją, obóz obecnego burmistrza też agitował na targu. Stwierdzane ogólnikowo oni be my cacy rodzi we mnie opór.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.165.---)
Data: 23 lis 2014 - 10:30:55


robert
mało mnie interesuje, co zrobisz i czy będziesz patrzył na "moja zmianę" i jakie będą wnioski - jak masz za dużo czasu wolnego, to możesz i do mnie przyjechać i np. płot pomalować ze mną - nie zdążę przed zimą. Pogadamy przy okazji I MNIE ZWERYFIKUJESZ grinning smiley. Kogo nazywasz i jak to Twój biznes. Kto jest be to już subiektywna sprawa każdego jak widać na forum. Różne kryteria do oceny. Każdy ma swój pogląd i tyle. Ja mam swój - ale rozumiem innych. Nie rozumiem tylko kogoś, kto chce mnie oceniać >grinning smiley< Buziaki

Pomalować chętnie ale mam chore dziecko więc tym razem nie. Nie weryfikuje (nie jestem z ABW) tylko chce zrozumieć dlaczego ich tak lekceważysz. Dziwie się tylko na niektóre Twoje stwierdzenia np.: o spotykaniu innych w różnych punktach gminny. Wiem że przypisaniu nie oddaje się całego kontekstu lepsza rozmowa (np. przy malowaniu). Dużo nie mogę dziś pisać, chyba czeka mnie ostry dyżur z dzieckiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mieszkanie komunalne p. Wojdaka
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 23 lis 2014 - 10:40:01


babet


mania
Ło Matko, o jakie mieszkanie komunalne chodzi? Ktoś kandydata uwięził? Kto i dlaczego?
Mieszkanie komunalne zostało panu Wojdakowi przydzielone niezgodnie z obowiązującym prawem o przyznawaniu mieszkań komunalnych? Przydzielał to mieszkanie panu Wojdakowi obecny Burmistrz Jańczuk .

P.J. Wojdak mieszkał najpierw kilka lat w willi Syrena. Gdy na Syrenę trafił się nabywca, gmina musiała dać lokatorom mieszkania (z automatu - nowa ustawa o lokatorach weszła dopiero w r 2014) - to się i Kandydat załapał.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-23 10:40 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1718192021222324252627...->|-->
Bieżąca strona: 22 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.