Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 36
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 03 lis 2014 - 07:34:21

dzięki Ci, Tomku, za link do bloga z charakterystykami tych sześciorga kandydatów; bardzo mnie to podniosło na duchu thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 03 lis 2014 - 09:32:59


zoli
Od 26 listopada do 12 grudnia mamy 16 dni!
Przypomnę inną Sesję Nadzwyczajną w podobnej sprawie:
Sesja XVIII- Nadzwyczajna odbyła się 12 grudnia 2011 roku. Początek swój miała o godz.11.00
[...] 2) ceny skupu zboża

Już wyjaśniłem - nie pamiętałem daty tamtej sesji. Byłem przekonany, że uchwała o podatku nie może wejść w życie po 1 stycznia z datą wsteczną od początku roku. Szczerze mówiąc, bardzo dziwi mnie taka interpretacja prawna (zmiana podatku w ciągu roku!), ale skoro tak to się interpretuje, to rzeczywiście można było podjąć uchwałę w nowej Radzie. Zwracam jednak uwagę, że także na sesji nadzwyczajnej, bo na budżetowej ten temat musi być juz formalnie zamknięty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 03 lis 2014 - 09:46:44

Jeśli chodzi o zmniejszenia podatków, to może grinning smiley

Dziwi mnie tylko, że uchwały w naszej gminie są przygotowywane i inicjowane przez osoby bezpośrednio zainteresowane - nie ma konfliktu interesów? Chodzi mi o pana Komosę oczywiście. Na ostatniej prostej zadba nie tylko o swoich wyborców ale i o własną kieszeń...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Moja lista kandydatów
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 03 lis 2014 - 12:22:13

Uzupełniłem i poprawiłem notki kandydatów na radnych na moim blogu: [tomaszzymer.blogspot.com]

Postaram się dodać też tam notkę p. Grzegorza Gałackiego do powiatu. Boję się jednak, że tam bardzo wiele osób będzie stawiało krzyżyk przy nazwisku nr 1. Jeśli chodzi o listę Platformy, to doświadczeniem w pracy samorządowej wyróżniają się panowie Szen i Machałek, a wolontariacką pracą dla naszej gminy i wybitnymi jej wynikami - niewątpliwie Wojtek Guszkowski. Z naszej gminy wejdą do Rady Powiatu cztery osoby, a zatem nawet Platforma i NGNP mogą liczyć na nie więcej, niż maksymalnie 2-3 głosy z gminy. Jest zatem oczywiste, że wiele nazwisk pracuje tylko na "faworytów". A na obu wymienionych listach ciasno od znanych nazwisk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (37.190.146.---)
Data: 03 lis 2014 - 21:03:50

Właśnie wróciłem z Piaseczna gdzie obserwowałem debatę kandydatów na urząd Burmistrza Piaseczna. Debatę zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska i trzeba powiedzieć zorganizowała to doskonale. Każdy z kandydatów odpowiedział na siedem trudnych pytań. Debatę poprowadził mieszkaniec naszego miasta Tomek Nowicki. Z zazdrością patrzyłem na salę wypełnioną młodymi mieszkańcami Piaseczna.
FOTO - [www.facebook.com]
[www.facebook.com]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-03 21:50 przez jacekkk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 03 lis 2014 - 21:20:27

Może i u nas zangażowanie młodych się zwiększy, kiedy ich najbardziej aktywni nieco starsi koledzy (właśnie Tomek Nowicki i Krzysztof Bajkowski) wejdą do Rady Miejskiej. W tej kadencji rola młodych w Radzie była marginalna. Jedna bardzo młoda radna, niestety niezbyt aktywna, kandyduje ponownie pod nazwiskiem męża. A młodym właśnie potrzeba przykładu i silnej osobowości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Moja lista kandydatów
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.71.---)
Data: 03 lis 2014 - 22:07:17

(....)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-09 09:21 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 03 lis 2014 - 23:22:50

Młodym potrzeba przykładu i silnej osobowości, owszem, ale jak dla mnie potrzeba przede wszystkim przełamania mentalności, że nic się nie da osiągnąć, bo głową muru nie przebijesz.....A jednak są tacy co i mury przebijają i za to należą im się brawa Trzeba przede wszystkim chcieć, a moim zdaniem wielu Radnym tej kadencji już mijającej się nie chciało.... i to bardzo ( wypalenie?).... poza pewnymi wyjątkami.......

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: olaola (178.36.18.---)
Data: 04 lis 2014 - 07:07:10

podsłuchane na targu, w sklepie i CKR:



"Wybory to jak wiadomo loteria, u mnie w okręgu startuje pewna pani, której mąż agituje - " niech pani zagłosuje, to promocyjnie potraktujemy udział w xxxx !!!"
"Ja to chodzę wcześnie spać, mnie nie zależy, żeby być tą radną. Ale wie pan, ten pan XY to taki człowiek: wykształcony, dyplomata, no i musi sobie chłop dobre stanowisko zdobyć, żeby do poziomu żony (...) dociągnąć. Ale swoją ulotkę mogę do państwa przynieść?"
"Nie ma co się łudzić, że jakiś młody zrobi coś dobrego, trzeba wybierać tych co od lat sa w radzie i znają układy"

hm ..... eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.170.---)
Data: 04 lis 2014 - 09:23:10

Mam nadzieje, ze dożyje czasów likwidacji upolitycznionych powiatów lub co najmniej JOWow przybwyborach do tegoż...
Teraz co mi z tego, ze zagłosuje na człowieka zaangażowanego jak wejdzie ten, którego popiera jakaś partia lub grupa niejasnych interesów?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ostatnia sesja tej kadencji i jej wyniki
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 04 lis 2014 - 11:05:10

Odbyła się nadzwyczajna i ostatnia sesja RM tej kadencji. Trwała niecałe pół godziny. Pan przewodniczący RM, Andrzej Cieślawski, wyraził co prawda zniecierpliwienie, że liczył na 15-minutową sesję, na co usłyszał, że beze mnie w Radzie może i mu się w kolejnej kadencji uda taka sztuczka, ale tego Radzie nie życzę.

Pan radny Bogusław Komosa zażądał głosowania imiennego. Obecnych było 14 radnych, 12 głosowało za, 2 (Iza Skonecka i ja) wstrzymało się od głosu, podając do protokołu uwagę, że robimy to, ponieważ uważamy, że sprawą powinna zająć się Rada kolejnej kadencji, która bierze na siebie odpowiedzialność za budżet na przyszły rok.

Pan Burmistrz wyjaśnił, że wbrew twierdzeniom wnioskodawcy na Facebooku, koszt uchwały nie jest jeszcze uwzględniony w projekcie budżetu, ale będzie, skoro uchwała przeszła. Skarbnik gminy przedstawił na piśmie szacunkowy koszt podjęcia tej uchwały (tj. obniżenia podstawy obliczenia podatku rolnego z 61,37 zł do 50 zł za 1 kwintal żyta). Uchwała ma kosztować budżet gminy 137 647 zł i 7 gr.

Żeby było jasne: nie jestem przeciw możliwej obniżce maksymalnej stawki podatku rolnego. Rolnicy nie mają zbyt łatwego życia w tym roku (embargo rosyjskie, fatalne ceny skupu). Takie obniżki były też głosowane w poprzednich latach. Natomiast jestem przeciwny podejmowaniu takich uchwał dotyczących przyszłorocznego budżetu przez ustępującą Radę w trybie "wyborczym".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ostatnia sesja tej kadencji i jej wyniki
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.170.---)
Data: 04 lis 2014 - 12:27:39

Tym, którym w życiu ciężko też gmina ulży obniżając przed wyborami podatki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.170.---)
Data: 04 lis 2014 - 12:54:22

Odnośnie wyborów wojewódzkich...jak poważnie traktują nas rożne partie niech świadczy ilośc kandydatów z naszego terenu na ich listach...
Nawet Opypy mają więcej kandydatów...
Ogólnie z terenu powiatu słabo to wyglada...a pózniej siedzieliśmy, ze słabo o nas dbają...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.10.55.---)
Data: 04 lis 2014 - 17:24:36



TZ
Numerowi dwa na liście PO, panu Ksaweremu Gutowi, który zapewne jest pracowitym człowiekiem i profesjonalistą, mam do zarzucenia: arogancję i butę, nieliczenie się z uwagami mieszkańców i radnych, w niektórych sytuacjach (proszę posłuchać nagrań z sesji i komisji) niestety także chamstwo, a jako przedstawicielowi ugrupowania wyborczego - ślizganie się gładkimi słówkami po powierzchni i unikanie wszelkich trudnych tematów.
Nic dodać nic ująć .Taki właśnie jest pan Gut .Myślę ,że z taką postawą zajdzie daleko .Jak to się mówi ,kto go nie zna to go kupi .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Biuletyn w całosci poświęcony wyborom samorządowym 2014
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2014 - 21:38:48

Wirtualny Biuletyn znajdziecie tu: [www.konstancinjeziorna.pl] Poczta Polska dostarczy do domów, będzie także wyłozony w sklepach (rondo niech nie depcze), bibliotekach, UMiGu, KDK, GOSiR

W Biuletynie są wiadomości, które przydadzą się wyborcom - bez żadnych popisów dotyczących wyższości komitetu X nad okręgiem Y
Adresy odwodowych komisji wyborczych
Nazwiska kandydatów na fotel burmistrza
Nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w poszczególnych okręgach - ułożone tak jak będą prezentowane na kartkach do głosowania (kolejność komitetów była losowana przez PKW) *
Nazwiska kandydatów do Rady Powiatu
Nazwiska kandydatów do Sejmiku Mazowieckiego
Terminarz wyborczy (co i do kiedy można / trzeba) załatwić
Poradnik jak głosować (jak skreslać na kartach do głosowania, żeby głos był ważny)
Jakim dokumentem się wylegitymować
Położenie okręgów wyborczych na terenie gminy

___________________________________________________
*) jak ktos się nie połapie, zapraszam do moich tabelek eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.189.---)
Data: 04 lis 2014 - 22:18:42

Mi w tym biuletynie brakuje jakiejś takiej odezwy (niekoniecznie podpisanej przez Burmistrza) pt. Szanowni mieszkańcy! Idźcie głosować bo to pierwsza prawdziwa szansa by mieć wpływ na wybór"...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.22.---)
Data: 04 lis 2014 - 22:51:18


Artek_Bartek
Szanowni mieszkańcy! Idźcie głosować bo to pierwsza prawdziwa szansa by mieć wpływ na wybór"...

Pierwsza na pewno nie - to jest VII kadencja! Miejmy nadzieję, że nie ostatnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lis 2014 - 22:55:39

Posprzątane.

PS. PiS wylosował 1. numer



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-06 08:55 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.189.---)
Data: 05 lis 2014 - 00:38:40

Tomku...kadencja niby VII...tyle, że dla mnie I bo ja wierzę w JOWy...to będzie mój radny! Nawet jeśli ja w sposób sztuczny (bo nie tu się rodziłym) do wsi się przypisałem! A jak oddam głos to na osobę a nie jakąś listę, z ktorej dana osoba nie musiałaby mandatu uzyskać... Teraz tez nie musi, ale...to inne 'nie musi'



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-05 00:39 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014
Wysłane przez: daramisdaramis (79.185.154.---)
Data: 05 lis 2014 - 00:57:00

Biuletyn przejrzałem z nadzieją i trochę się zawiodłem. Próba wyjaśnienia ordynacji wyborczej jest - ale wyjaśnienia nie ma.
Błędy, błędy... W wyborach do rady gminy i na burmistrza na karcie do głosowania nie będzie kilku list kandydatów tylko jedna z nazwiskami wszystkich. Skąd im się wzięło, że można głosować tylko na jednego kandydata tylko z jednej listy?

"Po raz pierwszy kodeks wyborczy wprowadza jednomandatowe okręgi wyborcze...

... Także w wyborach do rad powiatu obowiązuje system proporcjonalny."confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.