Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.154.---)
Data: 01 gru 2014 - 19:57:46

Poniżej chciałbym przedstawić moje oczekiwania wobec Burmistrza Jańczuka oraz nowej Rady Miejskiej, która dziś oficjalnie zainaugurowała kadencję. Chodzi o problemy, które w ostatnim czasie, latach nabrzmiały do stopnia, który nie jest akceptowalny przez mieszkańców gminy.

1. Asfalciarnia - chciałbym, żeby w ciągu pierwszych 100 dni została rozpisana realna "mapa drogowa", na której końcu znajdzie się przeniesienie asfalciarni z terenu gminy Konstancin-Jeziorna. Minęło mnóstwo czasu, nic się nie działo przez ostatnie lata (minęło 7, 9 lat.........?). Każdy zwalał winę na drugiego na poziomie urzędów.
Dość tego. Naturalnym inicjatorem i koordynatorem musi być nasz Burmistrz. To nasz teren, gmina i nasze miasto oraz zdrowie.

Jak również pójdzie za tym przykrym zdarzeniem profilaktyka, tzn. wyciągnięcie wniosków oraz sprawienie, że tego rodzaju uciążliwy przemysł już nigdy nie wróci, pojawi się na terenie naszej uzdrowiskowej gminy. Każdy pracownik, urzędnik od Pani sprzatącej UMiG po Burmistrza musi wiedzieć, że Konstancin-Jeziorna to gmina i miasto uzdrowiskowe a co za tym idzie tego rodzaju ciężki przemysł nie może mieć miejsca w granicach naszej gminy. Jak tylko na biurku urzędnika pojawia się dokument, który mówi o tego rodzaju działalności, urzędnik chce/ musi/ zechce powiadomić ścieżką służbową swojego przełożonego, że istnieje zagrożenie dla charakteru naszej gminy.
Pan Robert Bryzek napisał, że w końcu zmienił się skład/ klimat wokół nas - powiat, skład radnych itp. OBY. Ja w takim razie nie widzę, żadnych tłumaczeń dla niepodjęcia natychmiastowych, efektywnych działań w zakresie asfalciarni.

2. Plan zagospodarowania Mirkowa - w tym terenów dawnych zakładów papierniczych.
Chciałbym, żeby w ciągu pierwszych 100 dni zostały podjęte działania w zakresie planu zagospodarowania prowadzące do ochrony żywotnych interesów gminy uzdrowiskowej i zachowania unikalnego charakteru historycznego oraz architektonicznego Mirkowa dla kolejnych pokoleń.

Nie można pozwolić na bazy logistyczne, przeładunkowe bo to po pierwsze zdegraduje Mirków a po drugie sprowadzi do naszej gminy sznury TIRów.
Nie można pozwolić na "dziką" developerkę czyli powstanie "kameralnego" osiedla na 3000 osób.
Nie można pozwolić na niszczenie kolejnych zabudowan Mirkowa. Przykład Mirkowskiej 51 jest nad wyraz wymowny.

Co jest porządane?
- zachowanie unikalnego charakteru zabytkowych zabudowań
- nieuciążliwe usługi, biura, małe zakłady rzemieślnicze (miejsca pracy dla mieszkańców gminy)
- mała, niska zabudowa mieszkaniowa -> np: lofty
- stworzenie parku kulturalnego na wzór http://www.starakopalnia.pl/funkcja-turystyczna-i-edukacyjna/

3. Efektywne wprowadzenie i egzekwowanie do bólu całkowitego zakazu jazdy ciężkich pojazdów.
Jesteśmy jedyną gminą uzdrowiskową na Mazowszu. Należy przekonać województwo, powiat do tego, że przez to muszą obowiązywać inne zasady niż dla klasycznej gminy w naszym województwie.

4. Ścieżki rowerowe przy drogach gminnych (przede wszystkim) oraz powiatowych i wojewódzkich.
Dość obietnic, dziadostwa, mamienia. Chciałbym, żeby w ciągu pierwszych 100 dni kadencji światło dzienne ujrzały konkrety dotyczące ścieżek rowerowych. Gdzie powstaną, kiedy, skąd środki. Co powstanie w 2015 roku, co powstanie w 2016 itp.

5. Wyjaśnienie opinii publicznej czemu przetargu na budowę ratusza nie wygrała firma Dorbud dająca 10 letnią gwarancję (2x dłuższą niż firma, z którą podpisano umowę).

6. Reforma ZGK. Ta jednostka musi stać się efektywna pod względem jakości i ilości wykonanej pracy oraz środków, które są na nią przeznaczane.
Potrzebne jest szybkie przedstawienie reform w kolejnych latach prowadzących do zaprowadzenia reguł rynkowych oraz postawienia efektywności i jakości na pierwszym miejscu.

7. Mieszkania komunalne i socjalne. Absolutna przejrzystość procesu przyznawania lokali. Obecny system nie spełnia oczekiwań społeczeństwa, które utrzymuje ten system. Efektywna windykacja dłużników.

8. Reforma śmieciowa. całkowity brak kontroli firmy, która obsługuje gminę oraz brak kontroli mieszkańców pod względem deklaracji śmieciowych. Daleko idące zmiany w SIWZ. Można skonsultować je z organizacjami NGO (ochrona środowiska, ekologia, recycling). Można podejrzeć jak to jest robione w miastach siostrzanych - Niemcy, Holandia. Oczywiście biorąc pod uwagę różne prawodawstwo.

9. Nie ośmieszanie się z uchwałami anty reklamowymi. Wielki ekran LEDowy przy ul. Warszawskiej 14 16? Oświetla pół gminy.

Wypisałem moim zdaniem najpilniesze problemy, które nie cierpią zwłoki i były przemilczane, niewygodne. Chciałbym by przez najbliższe 100 dni zostały poruszone i zostały zaproponowane rozwiązania w horyzoncie czasowym biorącym pod uwagę skalę i ważność problemu.

Niech to będzie nowe otwarcie.

P.s. 1
Każdego kto dopisze swoje punkty proszę o chłodne fakty, brak zabarwienia emocjonalnego (wiem, czasem problem nabrzmiał już tak, że ciśnienie jest wysokie), nie robienia wycieczek osobistych oraz propozycje rozwiązań jeżeli je ma.

P.s. 2
Kwestia formalna -> Zadania, inwestycje gminne możemy podsumować lub przeorganizować w wątku, który już istnieje na forum. Tu piszemy o problemach, które trapią gminę i były niewygodne i spychane na dalszy plan.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-01 20:06 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 02 gru 2014 - 07:40:45

podoba mi się Twoja lista, Mixiorku. Ale jak skłonić burmistrza do przeczytania tego wątku, ustosunkowanie się do tych priorytetów i realizowania ich ? Kto ma powodować przełożenie gminnych oczekiwań mieszkańców na strategiczne działania UMiGu ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 02 gru 2014 - 11:15:33


ola
podoba mi się Twoja lista, Mixiorku. Ale jak skłonić burmistrza do przeczytania tego wątku, ustosunkowanie się do tych priorytetów i realizowania ich ? Kto ma powodować przełożenie gminnych oczekiwań mieszkańców na strategiczne działania UMiGu ?

Możecie do Burmistrza przesłać, bo nie sądzę by miał czas sterczeć przed komputerem i szukać w powodzi wątków oczekiwań mieszkańców. Płaca mu za co innego, nie - jak twierdzi Bartek - za przedzieranie się przez gąszcz wiadomości.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 02 gru 2014 - 12:55:41


mania
(...) Płacą mu za co innego, (...)

oj, Maniusiu ... Ty my, wyborcy/podatnicy płacimy burmistrzowi i samorządowi za realizowanie potrzeb społeczności lokalnej smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 02 gru 2014 - 13:51:42


ola

mania
(...) Płacą mu za co innego, (...)

oj, Maniusiu ... Ty my, wyborcy/podatnicy płacimy burmistrzowi i samorządowi za realizowanie potrzeb społeczności lokalnej smoking smiley

Owszem, ale nie za czytanie w większości bzdur na forum, żeby po dłuższym czasie poświęconym na gapienie się w monitor wyłowić jakiś rodzynek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 gru 2014 - 14:03:55


mania
Płaca mu za co innego, nie - jak twierdzi Bartek - za przedzieranie się przez gąszcz wiadomości.

Nieprawda. Płacą mu za słuchanie ludzi. Nieważne, w jakiej formie ludzie się zwracają. Jak list na brzydkim papierze, albo pogniecionym, to co, ma nie czytać?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 03 gru 2014 - 06:52:31

Może Mania miała na myśli innych płatników...

My mu płacimy za podejmowano,mądrych decyzji, ale nawet Tomek Zymer wytknął mu tyle głupich, ze nie najlepiej to nam wróży.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 03 gru 2014 - 07:45:24


robert
(...) Nikogo nie można zmuszać do czytania a tym bardziej do reagowania.
(...)

no jasne, ale skąd samorząd czerpał i będzie czerpać informacje o potrzebach i nastrojach wyborców ? Na czym ma polegać systematyczny dialog ? Czy ma się odbywać tylko podczas sesji RM, gdy obecność wcale nie gwarantuje głosu ? Wg mnie to jest watek nie tylko o pobożnych życzeniach, ale tez o realnym dialogu oraz o precyzyjnych procedurach egzekwowania obiecanek - cacanek (zarówno od radnych, jak i od bura)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 gru 2014 - 08:59:10


robert
Nie przesadzajcie - forum to nie jest biuro podawcze ani sekretariat UMiG.

Ależ oczywiście ale w wielu gminach są nawet tworzone specjalne fora do kumunikacji z urzędem. Bartek, Ola, Hammer poniekąd mają rację, że urząd powinien wsłuchiwać się w głos ludu bo to dla tego ludu jest ten urząd a nie odwrotnie. Owszem Burmistrz ma zapewnie dużo zadań i ja nie oczekuję, że będzie się logował co wieczór na forum.
A internet to chyba obecnie i w przyszłości idealne miejsce wymiany informacji. Fakt, że w wielu wątkach jest sieczka ale dla osób biegłych to nie sztuka by odsiać ziarna od plew.

Już nie mówiąc o takim ewenemencie jak to, że pełnomocnik ds. rowerowych w Warszawie odpowiada na zadane pytania:
https://www.facebook.com/PelnomocnikRowerowyWarszawa



Nie ma się co podniecać i klepać w klawiaturę - do wymiany myśli to tak ale jeżeli chcemy coś osiągnąć, np. w 100 dni, to trzeba działać nie na forum tylko w realu.

Ok, wracam na łono naszej gminy w tygodniu około 19:00. Z kim mam rozmawiać w realu?



Dzisiaj Burmistrz odpowiadał na pytania sołtysów, m.in w sprawie asfalciarni i dalszego postępowania w tej sprawie, mpzp Mirkowa, przenosin GZSPOK, itd, itd...

Fantastycznie. Rozumiem, że sołtysi przekażą w sołectwach. A jeżeli ktoś mieszka tam gdzie nie ma sołtysa?
Nowoczesna komunikacja polega na tym, że nie powinno być bariery i informacja powinna być na wyciągnięcie ręki. Ja np: jestem zainteresowany informacjami, które zostały przekazane na tym spotkaniu ale pewnie nijak nie mam jak do nich dotrzeć.

Na początku poprzedniej kadencji Burmistrz zlecił by na stronie internetowej urzędu były publikowane bieżące kwestie, którymi w danym tygodniu zajmuje się poszczególne wydziały. I co? Jak długo to funkcjonowało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 gru 2014 - 09:05:08


robert
Dialog z samorządem poprzez forum?

Tak, zawsze może to forum prowadzić UMiG. Znam takie przypadki.



Forum nie jest i nie powinno być miejscem dialogu z samorządem - między innymi dlatego, że to prywatne forum

Facebook też jest prywatny a jakoś wielu urzędników korzysta z tej formy komunikacji.

Nikt nie neguje tego, że sesje RM są miejscem gdzie można i trzeba zadać pytania. Tyle, że w obecnych czasach to urząd ma wychodzić do ludu a nie lud do urzędu. Obywatel powinien mieć możliwość zadać pytanie o dowolnej porze dnia i nocy a urzędnik powinien się nad nim pochylić z należytą starannością i wielką werwą bo to ten obywatel jest klientem i podmiotem tego urzędnika.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 gru 2014 - 09:18:15


robert
Radni - dopiero co wybieraliśmy....to oni są naszymi przedstawicielami - jak nie ma sołtysa w pobliżu grinning smiley - stanowią połączenie z samorządem. Więcej - są decyzyjni.

Radni w naszej gminie są decyzyjni? Ostatnie kadencje pokazują raczej co innego. Sami Radni przyznają, że decyzyjny to jest Burmistrz.



Kogo wybraliscie?

Mój kandydat w moim okręgu przepadł. Żałuję ale rozumiem zasady demokracji.



Pytaliście jak będzie Was reprezentował i z Wami kontaktował dany przedstawiciel? Proponowliście aby otworzył na tym forum wątek "pytania do mnie, radnego" - jak Pan Zymer czy Pan Komosa:

Chciałbym by znalazł się w obecnej radzie radny pokroju P. Zymera. Który nie tylko podnosi rękę wtedy kiedy Burmistrz to nakazuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 gru 2014 - 09:24:26


robert
KOMISJE RADY MIEJSKIEJ!!!! - proszę przeczytać ze zrozumieniem spinning smiley sticking its tongue out poprzednie posty!!!

Oj przepraszam. Ze zrozumieniem to potrafi czytać P. Robert. Ja jestem nędznym robakiem.

P.s.
Caps lock się zablokował? Jest coś takiego jak netykieta, wymyślona z 20 lat temu. Tam jest mowa o używaniu a raczej nie używaniu dużych liter, cytowaniu, wcięciach itp. ale ja nie umiem czytać ze zrozumieniem także pewnie się nie znam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 03 gru 2014 - 09:53:07

pospolite ruszenie gawiedzi w Ratuszu, to jest zapewne jakaś forma demokracji uczestniczącej, do której zachęcają dotychczasowe, jakże udane , doświadczenia ... Internet, to tylko nowinka, lepiej puścić doboszy z bębnami drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 gru 2014 - 10:04:24


robert
jeżeli naprawdę zależy Panu na rozwoju naszej gminy

Hmm, pytanie retoryczne?



- proszę pracować z komisjami (podstawa) a na końcu na sesjach - jeżeli nowy radny "niewygodny"

Napisałem, że mój kandydat nie został wybrany. Co absolutnie nie oznacza, że ten który został wybrany jest "niewygodny".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 03 gru 2014 - 10:05:02

No dobra, znakomity watek założył Mixiorek i kto się łapie w powodzi dyskusji jakie sa te oczekiwania? Na razie jest jedna strona, a za kilka dni będzie 15.

Może Bartek będzie dopisywał to co ważne do pierwszej wiadomości, tak jak to robiłam w wątku o Biuletynie i innych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 03 gru 2014 - 10:05:41

komisje powiadasz.

A gdzie jest miejsce, gdzie z wyprzedzeniem można się dowiedzieć gdzie i kiedy jaka komisja się spotyka i o czym będzie mówić.

Toż nawet radny Zymer był tym zaskakiwany, a co dopiero zwykły żuczek.

Poza tym w jakich godzinach są te komisje?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 03 gru 2014 - 10:15:36


robert
Dzisiaj Burmistrz odpowiadał na pytania sołtysów, m.in w sprawie asfalciarni i dalszego postępowania w tej sprawie, mpzp Mirkowa, przenosin GZSPOK, itd, itd...

mixorek
Ja np: jestem zainteresowany informacjami, które zostały przekazane na tym spotkaniu ale pewnie nijak nie mam jak do nich dotrzeć....

Może Pan podzielić się wiedzą z czytajacymi forum jeśli to nie tajemnica jakie burmistrz przekazał informacje na temat działania w/w sprawach?


robert
Komisje są o rożnych godzinach - nieraz póżnych i raz na jakiś czas "urwie" się Pan z firmy i "podialoguje" .....

W dzisiejszych czasach nie kazdy ma możliwość wyrwać sie z pracy na komisjie czy radę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: maniamania (159.205.238.---)
Data: 03 gru 2014 - 10:29:56


Hammer
komisje powiadasz.

A gdzie jest miejsce, gdzie z wyprzedzeniem można się dowiedzieć gdzie i kiedy jaka komisja się spotyka i o czym będzie mówić.

Toż nawet radny Zymer był tym zaskakiwany, a co dopiero zwykły żuczek.

Poza tym w jakich godzinach są te komisje?

Niby rozgarnięty Hamer, a ma widocznie kłopoty z czytaniem

Kiedy komisje i o czym będzie mowa - można przeczytać w BIP. Staram się także (od kilku lat) umieszczać na forum w dziale urzędowym. Nie wiem czym radny Zymer był zaskakiwany? Ja czytałam w BIP i wiedziałam. Komisje przeważnie obradują na Świetlicowej (lokal RM), jeśli w innym miejscu - jest dodana informacja.

Komisje są w godzinach popołudniowych/ wieczornych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.16.---)
Data: 03 gru 2014 - 10:34:48

Oj, sołtys Robert kiedyś miał inne zdanie na temat RM. Teraz widać inne czasy... smileys with beer

Całość [www.konstancin.com]

Tomasz Zymer w tym wątku proponuje:
Cytat: Dyskusja o przyszłorocznym budżecie i inwestycjach na forum Rady już się zaczęła. Być może więcej zyskaliby Państwo intensywnym lobbingiem podczas tej dyskusji, tym bardziej, że bardzo duża grupa radnych rozumie że np. doprowadzenie wody pitnej do Parceli jest priorytetem.

I odpowiedź:
robert
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
12 wrz 2012 - 22:54:29 IP/Host: ---.ip.netia.com.pl
Zarejestrowany: 6 lat temu
Posty: 399
Z całym szacunkiem dla Pana i Pańskiej pracy ale proszę nie proponować uczestnictwa w tych spektaklach. Prywatnie ( smiling bouncing smiley) stracił już Pan dla mnie umiejętność obiektywnej oceny sytuacji - oczywiście tylko w tej kwestii. Pocieszam się jedynie, że wynika to z Pańskiej "niewiedzy", braku dokładnych informacji o naszych staraniach, obietnicach publicznych naszych władz - niezrealizowanych zupełnie, głupawych odpowiedziach, itd.
Nie lubię robić z siebie idioty, tym bardziej firmować jako publiczność farsę pod tytułem - forum Rady.
Nie zamierzam prowadzić dyskusji na ten temat - kto bywał, widział zmiany budżetowe, słyszał obietnice, zwrócił uwagę na kolejne głosowania, popatrzył na całość, posłuchał wypowiedzi konkretnych radnych.... to wie.
Proszę już tego tematu nie rozwijać - po co?

(...)

Tytuł wątku również od Roberta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oczekiwania wobec Burmistrza oraz nowej Rady Miejskiej na pierwsze 100 dni kadencji
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 03 gru 2014 - 11:54:15


robert
Jestem ciekawy ile osób ma już profil zaufany, korzysta np. z ePUAP? Ile z ZIP? Ile osób zamiast biegać do ZUS-u korzysta z PUE?

Tylu ilu udało się potwierdzić swój profil do Urzędu Skarbowego lub ZUS. Najbliższe placówki w Piasecznie i Warszawie.

A poza tym po co?

Wejdź na ePUAP i wpisz "Konstancin-Jeziorna". Ile spraw tam załatwisz? ZERO!!

możesz wejść w zakładkę "Zdarzenia życiowe" i wybrać życiową sprawę z zakresu ochrony środowiska. Przecież każdy przynajmniej raz w miesiącu w zakresie:
  • Prowadzenie działalności związanej ze składowaniem i gospodarką odpadami
  • Prowadzenie rekultywacji środowiska
  • Przekazywanie informacji w zakresie ochrony środowiska
  • Wydawanie decyzji w zakresie ochrony wód i gospodarki wodnej

Jakoś wycinki drzew nie widzę.

A co takiego w tym ZIPie załatwisz? Sprawdzisz ile kosztowały cię twoje zabiegi i nic więcej. Nie wyszukasz gdzie się zapisać w kolejkę na zabieg. Po prosto WOW!

Masz rację Maniu.

Obywatel znajdzie informacje o komisji:

16.10.2014 r. (czwartek) godz. 18.00
Komisja Budżetu, Inwestycji i Spraw Majątkowych
Temat:
1. Opiniowanie projektów uchwał na XLVIII sesję.
2. Sprawy różne.


Tylko o czym była ta komisja? I teraz jeszcze musisz trafić ze swoim wolnym czasem w moment kiedy komisja zajmuje się akurat twoim tematem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.