Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 00:41:51


Tomasz Zymer
Machałek: wypada 164 godziny miesięczniepracy na strażnika, pracują także w weekendy. Jest jeden 2-osobowy patrol 24h na dobę. Nie ma komu obsłużyć fotoradaru, bo wszystkie 15 etatów jest juz w całości rozdysponowane.

Fotoradar: Wniosek T. Zymera - zdjąć 105 tys. zł z 90004 ? konserwacja zieleni, przeznaczyć na fotoradar: 3 za, 3 przeciw, 1 się wstrzymała, wniosek nie przeszedł. Zambrowicz ? proponuje prezentację firm sprzedających radary komisji i burmistrzowi. Januszko ? tak, w lutym.

Wojdak ? wniosek: zdjąć 100 tys. zł z wydatków bieżących Straży jako wyraz niezadowolenia z pracy Straży: 4 za, 3 przeciw

Tomasz Zymer
90003 ? oczyszczanie miast i wsi ? 3,06 mln zł; wniosek Zymera o zdjęcie 106 tys. zł na fotoradar; 3 za, 4 przeciw. Cieślawski ? będę wnioskował na Komisji BOKiS o dyskusję w tej sprawie.

Celowo z relacji T.Zymera wyjąłem te fragmenty , które dot. poprawy bezpieczeństwa na drogach w Konstancinie-Jeziornie.
Po pierwsze małe sprostowanie- nie zgłosiłem propozycji aby dokonać prezentacji firm , lecz aby firmy dokonały prezentacji urządzeń typu fotoradar , których są producentem lub takimiż handlują. (ale rozumiem , że Tomek to właśnie miał na myśli)
Sprawa druga- nie mogę absolutnie zozumieć wolty jaka sie dokonała w podejściu do tematu bezpieczeństwa wśród radnych komisji budżetu.
Kiedy 17-10-2011r. złożyłem wniosek do komisji aby ta zobowiązała p.Burmistrza do zabezpieczenia środków na zakup fotoradaru mobilnego w przyszłorocznym projekcie budżetu , ta w zasadzie jednogłośnie wniosek zaopiniowała pozytywnie.
Niestety p.Burmistrz uznał , że taki zakup nie jest póki co dla miasta niezbędny. Ja pozwolę sobie stwierdzić, że stało się tak , ponieważ ktoś, jakiś , jacyś doradcy wmówili p.Burmistrzowi, że zakup fotoradaru wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kosztownych i kłopotliwych działań formalno-prawnych. I to są źli doradcy. Owszem , sam zakup jest pierwszym etapem , a po nim muszą nastapić kolejne ścisle określone prawem działania , takie , które umożliwiąją rozpoczęcie pracy urządzenia. Ale czy może być inaczej ? I kto, na jakiej podstawwie (bo tego nie usłyszałem od żadnego przeciwnika fotoradaru) uważa, że jest to droga przez mękę ? Że to się wiąże z jakimiś ogromnymi , dodatkowymi kosztami ?
Czy te gminy, które już korzystają z pracy urządzenia są jakieś , za przeproszeniem bardziej "kumate" od naszej ? Bardziej tam rozgarnięci urzędnicy urzędują ? Jakoś przecież sobie z tymi ogromnymi , zdaniem niektórych , trudnościami poradziły !

A teraz konkretne przykłady:-
Boguchwała- mieszkańców około 20000 , strażników zatrudnionych ......pięciu ! Doskonale radzą sobie z obsługą urządzenia. Komendant tamtejszej SM , podkreśla z naciskiem , iż znacznej poprawie uległo bezpieczeństwo na drogach. Znacznie zmniejszyła sie ilość kolizji i wypadków z udziałem pieszych !

Międzyrzec Podlaski- liczba mieszkańców 18000 , zatrudnionych strażników ......czterech ! P.Komendant w rozmowie ze mną , również podkreśla , poprawę stanu bezpieczeństwa. Dodaje też , że za rok 2011 wpływy z mandatów , zasiliły kasę miejską o 175000zł. przy pracy urządzenia dwa razy w tygodniu. A do tego miasto dzieliło sie wpływami z firmą, od której dzierżawiło urządzenie.

Garwolin- 18000 mieszkanców. Strażników ....dwóch. Wyraźna poprawa stanu bezpieczeństwa.

Ze wszystkimi komendantami rozmawiałem osobiscie.
A na komisji budżetowej radny Kanabus , jeden z tych , którzy głosowali przeciw , epatował wszystkich bezźródłowymi informacjami , że jest dokładnie odwrotnie. Że w jakichś miastach , fotoradar traktowany jest jedynie jako maszynka do robienia pieniędzy i , że o żadnej poprawie bezpieczeństwa nie ma mowy. A Strażnicy Miejscy niczym innym sie nie zajmują tylko wypisywaniem mandatów. Padły nazwy dwóch miejscowości .. Zadzwonimy , sprawdzimy smiling smiley
I kolejny przykład oświeconej argumentacji przeciwnika poprawy bezpieczeństwa. Tak , przeciwnika poprawy bezpieczeństwa a nie urządzenia. To radny Skowroński , który spóźniwszy się bardzo mocno na posiedzenie komisji , w momencie gdy radny Zymer zaproponował reasumpcję głosowania , zaczął głośno protestować. Argumentował swój sprzeciw następująco :- jestem przeciwko przeznaczaniu srodków na zakup fotoradaru. A jestem ,ponieważ za chwilę burmistrz wystapi do Rady o nowe etaty dla Straży M.(czy to znaczy, że 15 obecnie pracujących ma sobie nie dać rady z obsługą urządzenia? ) Jestem przeciw , ponieważ sam zakup fotoradaru niczego nie rozwiąże, że dosyć z restrykcjami wobec kierowców. Wspomniał też coś o kosztach dodatkowych . Oczywiście nie wskazując konkretnie gdzie te koszty są ukryte.
Tu muszę przyznać , że podobnie próbował radnych straszyć p.wiceburmistrz R.Machałek. Na co radny T.Zymer poinformował go , że kwota o jaką zabiegają zwolennicy poprawy bezpieczeństwa , uwzględnia te dodatkowe koszty i to z pewnym nadmiarem.

P.Przew. A.Cieslawski proponuje sprawę omawiać/dyskutować w roku 2012 na posiedzeniu połączonych komisji BOKiS i Budżetu. Ciekawostką w tym miejscu może być fakt , że o naszym prawidłowo złożonym wniosku 17-10-2011 p.Przew. dowiedział się dopiero na ostaniej , piątkowej komisji. Ciekawe. Przew. Rady nie jest informowany o wnioskach jakie do komisji spływają ?
Sama idea tej dyskusji absolutnie słuszna. Szkoda tylko , że nie odbyła sie ona zanim p.burmistrz sporządził projekt budżetu. Czasu było aż nadto.
Pozytywem jest zdanie p.S.Januszki , który oświadczył , że dostrzega wyraźnie problem i osobiście będzie zabiegał o to aby środki na zakup urządzenia znalazły się mozliwie jak najszybciej. Upoważnił też mnie do dogrania terminów prezentacji urządzeń , tak aby radni posiedli jak największą wiedzę o ich działaniu. Oraz o innych uwarunkowaniach , dla dzialania ich niezbędnych.. Panie Sebastianie , mamy to nagrane i nie zawahamy się nagrania użyć smiling smiley

I-sze głosowanie
ZA - Tomasz Zymer , Anna Lewandowska , Włodzimierz Wojdak
Przeciw - Sebastian Januszko, Piotr Stankiewicz , Sławomir Kanabus
Wstrzymała się - Alfreda Konopka.

Przed drugim głosowaniem skład osobowy komisji uległ zmianie i głosowanie wyglądało następująco.
ZA- Tomasz Zymer , Bogusław Komosa , Włodzimierz Wojdak
Przeciw- Marek Skowroński , Sebastian Januszko , Piotr Stankiewicz , Sławomir Kanabus
Wstrzyamała się Alfreda Konopka.

ps. Straz Miejska ukarana obcięciem środków o 100000zł. I co ? Czy te środki zostały przekazane na zakup fotoradaru ? Nie . One zasilily fundusz sołecki.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 01:02 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 01:31:19


Artek_Bartek
Ale może pora zacząć wykorzystywać ten rzutnik, który jest?

Tenr rzutnik wypożyczamy w miarę potrzeby od KDK. Ma jednak za słabą rozdzielczość do prezentacji map i planów miejscowych. Rada nie ma własnego rzutnika.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.247.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 gru 2011 - 02:18:48

Rada nie ma...ale Biuro Rady zdaje się i owszem! Jak o niego poprosiłem to nikt nie mówił 'musimy ściągnąć z KDK'. Panie po prostu wyciągnęły go z szafy...
a rozdzielczość... ja prezentowałem zdjęcia w rozdzielczości 21 Mpix...zapewniam Cię Tomku, że rzutnik, który mi dano jest wystarczający by radni byli w stanie zobaczyć mapy i plany miejscowe!
Oczywiście...ta technologia rozwija się w tempie iście zawrotnym, ale... najpierw przekonajcie skarbnika, że można przychodzić na sesję z laptopem, arkuszem kalkulacyjnym, rzucić to wszystko na ekran i w miarę potrzeby przeliczać wyliczenia....a później martwmy się o rozdzielczości... ale zapewniam Cię, że są one istotne jedynie w sytuacji, gdybyśmy chcieli wyświetlać Wysokiej Radzie filmy w HD!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 02:37:42


Tomasz Zymer

75416 ? Straż miejska ? jest 15 strażników plus 5 osób obsługujących monitoring wizyjny, 1,065 mln ? na płace, 267 tys. zł - na wydatki bieżące; przychody Straży ? 30 tys. zł z mandatów

Machałek: wypada 164 godziny miesięczniepracy na strażnika, pracują także w weekendy. Jest jeden 2-osobowy patrol 24h na dobę. Nie ma komu obsłużyć fotoradaru, bo wszystkie 15 etatów jest juz w całości rozdysponowane.

[/i]

Tak pobieżnie licząc:

15 strażników x 164 godz pracy w m-cu = 2.460 roboczogodzin w miesiącu na wszystkich strażników.

2 strażników w nocy (np.od godz. 24 do 8 rano) tj. 16 roboczogodzin x 30 dni = 480 roboczogodzin (na dyżury nocne)
4 strażników pracujących od 8 - 16 tj 4 x 8 roboczogodzin x 30 dni = 960 roboczogodzin ( na pierwszą zmianę)
4 strażników pracujących od 16-24 tj 4 x 8 roboczogodzin x 30 dni = 960 roboczogodzin ( na drugą zmianę)

Razem 480 + 960 + 960 = 2400 roboczogodzin zatem w każdym miesiącu pozostaje jeszcze "niewykorzystane" 60 roboczogodzin (a to jest 1/3 etatu w każdym m-cu), na zastępstwa, choroby czy też zarządzanie strażą.

Nie wiem jak p.Machałkowi wyszło, że na zmianę pracuje tylko 2 strażników, skoro z powyższego wyliczenia wychodzi, że przez 16 godzin na dobę pracuje
4 strażników, a w nocy 2 i to we wszystkie dni miesiąca, z sobotami i niedzielami włącznie.Oczywiście to wyliczenie jest dosyć uproszczone, ale nawet uwzględniając, że wszyscy mają pelny wymiar urlopu to i tak w najgorszym wypadku na 1 zmianie w ciągu dnia będzie 3 a nie 4 strażników i to nie we wszystkie dni m-ca.
Przy takiej sytuacji, ten trzeci na dyżurze w siedzibie straży może zając się obsługą papierkową mandatów.

Zatem poza okresami kataklizmu (szalejąca grypa) praktycznie zawsze można oddelegować 2 strażników do obsługi fotoradaru.

Jeżeli przyjmiemy, że z 365 dni w roku radar będzie używany tylko przez 200 dni i "zarobi" tylko 500 zł każdego dnia pracy (5 mandatów x 100 zł) , co może realnie uzyskać w ciągu 2 godzin; to uzyskamy 100 000 zł wpływów z mandatów. To jest bardzo ostrożne liczenie.

Zakup radaru ma szansę się zwrócić w ciągu 1 roku!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 09:24 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 09:51:25


Artek_Bartek
Rada nie ma...ale Biuro Rady zdaje się i owszem! Jak o niego poprosiłem to nikt nie mówił 'musimy ściągnąć z KDK'. Panie po prostu wyciągnęły go z szafy...a rozdzielczość...

Jeszcze raz tłumaczę: ten rzutnik (chyba ok. 8-letni) jest własnością KDK i kiedy KDK go potrzebuje, to go po prostu zabiera. Przy ostatniej prezentacji planów zagospodarowania Skolimowa i Kierszka przez Wydział Architektury na ścianie nie było widać podstawowych symboli. Koszt zakupu niezłej klasy rzutnika to w tej chwili 1,5-2 tys. zł, więc cała ta dyskusja chyba nie ma specjalnie sensu. Rada Miejska nie ma w tej chwili podstawowego sprzętu. Nawet dźwięk z mojego prostego dyktafonu ZOOM H1 sprowadzonego niedawno za ok. 380 zł z Francji jest lepszy, niż z urządzenia służącego do oficjalnej rejestracji obrad. Pożyczone mikrofony trzeszczą i piszczą. Nie ma nawet gdzie podpiąć laptopa, bo do jedynych na sali kontaktów podłłączona jest na stałe klimatyzacja. Więc proponuję jednak przeznaczyć tych kilka tysięcy na poprawienie jakości obrad Rady - to w sumie nie więcej, niż pół miesięcznej pensji pana Skarbnika i juz jakoś będziemy funkcjonować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 09:56:07


Artek_Bartek
czy aby ograniczanie deficytu do bodaj nieco 7 % w roku przyszłym i niewiele ponad 4 w roku 2013 to jedynie słuszny kierunek... czy aby nie prowadzić on będzie do stagnacji? Zwłaszcza w sytuacji, gdy zaangażujemy ogromne środki w Hugonówkę, budowę ratusza itp.? a Gmina zdaje się ma możliwość korzystania z kredytu z marżą 0,1 % ponad WIBOR 3M...niech ktoś znajdzie tak tani pieniądz na rynku...

Proszę o źródło tej informacji w sprawie kredytu dla samorządu z marżą 0,1% - od kogo, gdzie, na jakich zasadach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 10:21:49


harmattan



A na komisji budżetowej radny Kanabus , jeden z tych , którzy głosowali przeciw , epatował wszystkich bezźródłowymi informacjami , że jest dokładnie odwrotnie. Że w jakichś miastach , fotoradar traktowany jest jedynie jako maszynka do robienia pieniędzy i , że o żadnej poprawie bezpieczeństwa nie ma mowy. A Strażnicy Miejscy niczym innym sie nie zajmują tylko wypisywaniem mandatów. Padły nazwy dwóch miejscowości .. Zadzwonimy , sprawdzimy smiling smiley

Radny Skowroński(...) Jestem przeciw , ponieważ sam zakup fotoradaru niczego nie rozwiąże, że dosyć z restrykcjami wobec kierowców.

Jednego nie rozumiem, od kiedy nagannym jest karanie kierowców (restrykcje) za łamanie przepisów drogowych. Dziwię się, że p.Skowroński - były burmistrz tak pobłaża tym, którzy łamią prawo. Nie kara, spowoduje, że zmieniejsza się ilość przestępstw czy wykroczeń ale jej nieuchronność. Kierowcy, miejscowi czy przejezni, mają wiedzieć, że przekraczając dopuszczalną prędkość na terenie kcina, zostaną ukarani.

Pan radny Kanabus również uważa za naganne zarabianie na mandatach. Dlaczego gmina ma nie osiągać dochodów z tego, że kierowcy łamią przepisy. Niech płacą ile wlezie, następnym razem w tym miejscu będą pamiętać o przestrzeganiu właściwej prędkości.

Obserwuję, że u nas w gminie, radzie, w mentalności(?) funkcjonują dość dziwne sterotypy:

- Straz Miejska ma być przede wszystkim przyjazna mieszkańcom, więc nie będzie wlepiać mandatów.

- nie podnosimy podatków od nieruchomości, bo to za duże obciążenie dla mieszkańców

- nie uruchomimy skarbonki - fotoradaru, bo ..... zarobimy na tym?

- nie wprowadzimy opłaty klimatycznej, bo kuracjusze nie przyjadą.


- nie będziemy występować o wszystkie możliwe dofinansowania, bo i tak ich nie dostaniemy!

Nie może być tak, że w kcinie toleruje się bezprawie: wszystko jedno czy kierowców, czy wyrzucających śmieci do lasu, czy palących śmieci. W ten sposób promuje się nieprzestrzeganie prawa, frajerem jest ten kto je przestrzega!!!

U nas w gminie poziom podatków od nieruchomości w stosunku do stawek maxymalnych w 2011r.wynosił:

76% stawki za budynki mieszkalne (u nas 0,51zł , stawka max 0,67zł za m2)
48% stawki za działki (u nas 0.20 zł, max 0,41 zł za m2)
80% stawki za budynki pod działalność gosp. ( u nas 17 zł max 21,05 zł za m2)

Na 2012 stawki max, jeszcze wzrosły. Czy radni chcą żebyśmy żyli w krainie szczęśliwości bez podatków.????

W Warszawie już uchwalono stawki max na 2012r.

Uważam, że to niestety bardzo krótkowzroczna i populistyczna polityka!!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 10:47 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 17 gru 2011 - 21:10:51

A tak pan wierzył burmistrzom.Radny zamiast pomóc panu to pomaga panom bur.{zgłaszał jakiś wniosek}.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 17 gru 2011 - 22:55:38

Panie Robercie jeżeli przekona pan radnych to wielki plus dla pana.Byłem na początku listopada w gminie i przypadkiem słyszałem rozmowę>nie dam pieniędzy na budowę kanalizację puki nie będę miał czystych terenów w parceli,inaczej nie będzie pozwolenia na inwestycję.I co pan myśli prawda czy nie?,pan burmistrz od dawna planował co i jak budżet rozdzielić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.48.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 gru 2011 - 00:15:20



Deficyt nie jest czymś nowym a na jego pokrycie są w gminie możliwości
nowym na pewno nie jest, ale i nie jest niczym złym jeśli jest kontrolowany.


ile my jeszcze czasu mamy czekać na inwestycje w gminie?
Brutalna prawda jest taka, że bez deficytu (i przy ograniczonych dochodach) jeszcze długo poczekamy na realizację wielu inwestycji potrzebnych mieszkańcom sad smiley


pan burmistrz od dawna planował
dobrze by jedynie było, by te plany w postaci planu kadencyjnego skołowanym tym wszystkim mieszkańcom wreszcie ujawnić...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 18 gru 2011 - 00:28:05

Z tego co zauważyłem to nie ma wniosku o przesunięcie środków z sali gimnastycznej na Szkolnej na salę gimnastyczną w Opaczy. Czyli żaden radny tego pomysłu nie popiera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 02:07:53

Panie Robercie życzę powodzenia w poniedziałek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.247.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 gru 2011 - 02:24:46

odnośnie tej inwestycji to dla mnie nie jest zrozumiałe dlaczego UMiG upiera się, by nie przenosić środków, które podobno są do dyspozycji...
Jeśli ze spinek mamy wydać środki na ten cel to co szkodzi je przesunąć by pokazać 'faktycznie ta inwestycja ma priorytet'?



Z tego co zauważyłem to nie ma wniosku o przesunięcie środków z sali gimnastycznej na Szkolnej na salę gimnastyczną w Opaczy
to nie ten wątek,ale...Szkolna niech będzie robiona! tylko niech ktoś nam powie co z Opaczą!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 10:09:42

Bardzo wiele będzie zależało od tego, jak będzie procedowany budżet na sesji w dniu jutrzejszym. Burmistrz w swoijej autopoprawce chce m.in. zdjąć 400 tys. zł z dotacji na drogi powiatowe w rozdziale 60014 na pokrycie deficytu powstałego w wyniku nieprzegłosowania przez Radę tydzień temu podwyżki podatku od nieruchomości. Jeśli ta autopoprawka będzie głosowana jako pierwsza i przejdzie, to wówczas wniosek Komisji Rolnictwa, poparty przez Komisję Budżetu, o zdjęcie 690 tys. zł z tej samej pozycji, stanie się bezprzedmiotowy i w ogóle nie będzie głosowany. Pytałem w przerwie posiedzenia Komisji p. przewodniczącego Cieślawskiego, w jakiej kolejności zamierza procedować. Powiedział, że po kolei rozdział po rozdziale, ale nie był pewien, czy najpierw autopoprawkę, czy najpierw wnioski komisji. Zadałem też to pytanie na posiedzeniu Komisji Budżetu w piątek i odpowiedziało mi głuche milczenie - prawnika gminy nie było, skarbnika nie było, nikt z obecnych, ani p. v-burmistrz Machałek, ani pan przewodniczący RM, ani radni "wielu kadencji" odpowiedzieć nie umiał. Pan Andrzej Cieślawski skonsultuje to z prawnikiem podczas sesji i może się okazać, że autopoprawkę burmistrza głosujemy jednak jako pierwszą. W nowym regulaminie Rady, który wszedł w życie kilka dniu temu, nie ma moim zdaniem nic na temat tej kolejności procedowania w takich sytuacjach.

Argument v-burmistrza Machałka jest generalnie taki: ponieważ RDOŚ nie zgodziła się na położenie kolektora pod ul. Literatów,. trzeba całośc przeprojektować (kolektor będzie w rezerwacie pod groblą). Pozwolenia na budowę nie uzyskamy przed 30 czerwca, przetarg rozstrzygnie się najwcześniej do końca wakacji, zatem prace mają szanse rozpocząć się najwcześniej we wrześniu. Jego zdaniem wynika z tego, że postulowanej sumy dodatkowej 500 tys. zł na kanalizację Parceli-Łyczyna i tak nie wykorzystamy. Mnie ten argument nie do końca przekonuje, bo jak tylko zaczniemy kłaść kolektor, to jest ogromne przedsięwzięcie i fundusze natychmiast będą potrzebne. Ale większość radnych uznaje przytoczony tu argument p. Machałka, by całe przedsięwzięcie przenieść na 2013, a w tym roku zadowolic się skompletowaną dokumentacją.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 11:08:14

Radny A.Kafara mógł nie głosować za przeznaczeniem pieniędzy na remont Hugonówki i budowę Amfiteatru za podobne pieniądze i kasa by była.Teraz płacz po herbacie.Kto głosował za zamianą działek Mirkowska-kawałek parku/gmina straciła 20 mln/. Co mają powiedzieć mieszkańcy Skolimowa , Kierszka,Okrzeszyna, Obórek,dużej części Czarnowa czy Gassów. Im nie jest potrzebna kanalizacja?Mieszkańcy ulicy Lipowej i Chylickiej nie płacą podatków?Radny A.Kafara i inni nie widzieli jak gmina zmarnowała pieniądze budując odcinek kilkuset metrów drogi powiatowej w krzaki.Komisja rewizyjna lekką ręką przymknęła na to oko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 gru 2011 - 11:11:28

Swoją drogą pieniądze na wodociąg w Parceli były w budżecie parę lat i co to pomogło?Ruszył ten wodociąg.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 11:27:12

w wątku Budżet 2012 [www.konstancin.com] FURMAN napisał:


Kanalizacja Parcela--.Burmistrz nie chce przeznaczyć pieniędzy na ten cel ponieważ wie że zezwoleń na inwestycję w 2012r chyba nie będzie.Ponieważ ma problem z terenami pod inwestycję
.

Jesli nie będzie zezwoleń to po co ta kasa ma leżeć, żeby ją później przesuwać, zaplanowane 250 tys pewnie będą na wykonanie projektu


Którzy radni głosowali przeciw podwyższeniu podatku od nieruchomości i czy uzasadniali dlaczego NIE?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 19.12.2011 - UCHWALANIE BUDŻETU NA SESJI RADY - POCZĄTEK GODZ. 10.00 CHCEMY ZABEZPIECZENIA WYSTARCZAJĄCYCH ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ I WODOCIĄG PARCELI
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 18 gru 2011 - 11:55:17

Połączone oba wątki o budżecie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 18 gru 2011 - 13:53:44


robert
Jak zagłosujecie jutro - WY RADNI - i czy to będą autopoprawki Burmistrza i co będzie pierwsze "głosowane" to chyba nie ma znaczenia? Wiadomo jak dane głosowanie wpłynie na wnioski komisji....zdejmiecie środki z rozdziału 60014 na autopoprawki Burmistrza albo przeznaczycie je na wodociąg i kanalizację.

Wbrew pozorom kolejność głosowania będzie miała ogromne znaczenie. Przy "sprytnym" rozegraniu sprawy może się okazać, że wnioski Komisji Rolnictwa i Budżetu o środki na kanalizację W OGÓLE nie będą głosowane. Właśnie wczytuję się w zapisy uchwały RM z 2000 roku dotyczącej sposobu przedstawiania i trybu procedowania budżetu w naszej gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.65.84.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 gru 2011 - 14:37:17



Rada Miejska nie ma w tej chwili podstawowego sprzętu. (...) Pożyczone mikrofony trzeszczą i piszczą. Nie ma nawet gdzie podpiąć laptopa, bo do jedynych na sali kontaktów podłłączona jest na stałe klimatyzacja
Więc proponuję jednak przeznaczyć tych kilka tysięcy na poprawienie jakości obrad Rady - to w sumie nie więcej, niż pół miesięcznej pensji pana Skarbnika i juz jakoś będziemy funkcjonować
nigdy nie polemizowałem z koniecznością doposażenia Biura Rady. Dawno temu postulowałem zakup 'dyskusyjnego systemu konferencyjnego' wraz z rejestratorem by to wszystko funkcjonowało tak jak przystoi...znalazłem nawet ofertę za bodaj nie więcej jak 20 tys. Lepiej by się tego wszystkiego sluchało podczas posiedzeń... chodziło chyba o to przykładowy system wygooglowany


Proszę o źródło tej informacji w sprawie kredytu dla samorządu z marżą 0,1% - od kogo, gdzie, na jakich zasadach.
przepraszam...pomyliłem się sad smiley - rzeczywista wartość marży 0,5 %...ale to chyba równie atrakcyjnie? a źródło...proszę... strona 4 Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2012-17 w Uzasadnieniu w punkcie 'Prognozy wydatków' stanowi o stopie bazowej na poziomie WIBOR 3M i marży ponad nią 0,5 %...
np. bierzemy 3 mln na rozbudowę jednej z placówek oświatowych (czyli inwestujemy w przyszłość, zdrowie itd. itp. a nie przejadamy jak...alejki w Parku) na 5 lat - WIBOR 3M obecnie średnio to ok. 4,9 % + marża 0,5 %, przy równych ratach (ok.57 tys. /m-c) nadpłacamy z odsetek ok. 430 tys. przez 5 lat...czyli ok. 85 tys. rocznie...
Moim zdaniem jeśli będziecie popierać politykę całowitej minimalizacji deficytu budżetowego przy potencjalnie malejących dochodach wprowadzicie Gminę w stagnację...Według mnie lepiej jest skorzystać z taniego pieniądza (jeśli faktycznie jest on dostępny na takich warunkach) niż np. wyprzedawać majątek gminy w czasach dekoniunktury obniżając jego cenę wywoławczą.. inaczej na wiele oczekiwanych inwestycji poczekamy jeszcze wiele lat...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-18 14:39 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.