Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 7 z 9
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 gru 2011 - 09:10:29

Nakładanie na Straż Miejską obowiązku zebrania z mandatów łącznie 154.000 zł (fotoradar + mandaty) nie jest żadnym fiskalizmem, to jest najbardziej skuteczny sposób poprawy bezpieczeństwa.

Proszę, niech ktoś wymyśli, jak wyegzekwować, żeby kierowcy jechali z bezpieczną prędkością. Na policję nie ma co liczyć, bo drogówka pojawia się w Kcinie raz na kwartał (z radarem).

Jak spowodować, żeby ludzie nie wyrzucali śmieci do lasu? - tylko mandat, bo to nie może się opłacać!!!

Drogówkę (policję) rozlicza się z ilości mandatów!

Jak osiągniemy w Kcinie poziom społeczeństwa obywatelskiego, świadomego, odpowiedzialnego i wyedukowanego - to będzie można zlikwidować mandaty, ale teraz trzeba je egzekwować, bo to jest edukacja! Nie mamy marchewek, więc niestety pozostaje metoda kija po kieszeni.

W sprawie podatku od nieruchomości, niestety uważam, że to szczyt populizmu ze strony radnych. Jedyne podatki łącznie z tymi od środków transportu, jakie są w gestii samorządu zostają zamrożone przez lata w imię czego... ochrony finansów rodziny(?) to chyba nieporozumienie.

Z drugiej strony UMiG chyba też zawalił, trzeba było przygotować solidne uzasadnienie, na co idą te pieniądze, na jakim poziomie inne miasta i gminy uchwaliły te podatki, chociażby w 2011r.. Solidne uzasadnienie no i szacunek dla radnych poprzez potraktowanie tematu merytorycznie, a nie odczytywanie " własnych" notatek niestety mści się w postaci dziury w budżecie.

A na przyszłość proponuję temat podatku od nieruchomości potraktować jako niezależną dyskusję na czas spokoju przed uchwalaniem budżetu, i emocje związane z ciągnięciem przykrótkiej kołdry budżetu. Może wrzesień/październik 2012, a nie sesja nadzwyczajna w ostatniej chwili.

Ale to już takie gadanie po próżnicy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-19 09:18 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 10:31:48

Mario sprzeczki pana radnego Komosy i pana sołtysa Parceli,radny ma niestety rację .Mieszkańcy Parceli sami wybrali swojego człowieka do RM,teraz mogą kierować zarzuty właśnie tylko do niego.Mieszkańcy niech za pytają radnego czemu przez 2 kadencje w sprawie kanalizacji i wodociągu nic nie wywalczył,bo zajmował się popieraniem tego co chciał Skowroński a zapomniał o swoim podwórku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 gru 2011 - 14:44:15

Offtopic

Furman, nie zgodzę się. Wszyscy radni mają dbać o całe miasto, a nie tylko o swoje kawałki. Deklaracje typu "moim wyborcom asfalciarnia nie przeszkadza" są najlepszym dowodem, że niektórzy nie rozumieją, na czym polega rola radnego. Oni mają dbać o całe miasto i jeżeli część mieszkańców czuje się przez niektórych radnych traktowana gorzej, bo nie oddają na nich głosu w wyborach - to niestety racja po ich stronie. Radny "od nas" oczywiście ma zadanie lobbować i pilnować, bo zna najlepiej (teoretycznie oczywiście) problemy swojego terenu, ale nie może być tak, że rada to zbieranina reprezentantów różnych interesów i każdy ciągnie w swoją. I teksty "tamci wyborcy niech siedzą cicho, bo za dużo chcą, ważni są tylko moi wyborcy albo ewentualnie od biedy wyborcy radnym z tej samej partii co ja" dowodzą, że niektórzy minęli się z powołaniem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Obowiązki radnego - ustawa
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 gru 2011 - 15:31:20

USTAWA o samorządzie gminnym. z dnia 8 marca 1990 r. (z późn. zm)

Art. 23.
1. Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy.
Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców

Art. 23a.
1. Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie:
?Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na
względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.?

(źródło Kancelaria Sejmu RP - druk z dn. 2011-11-30)


Radny ślubuje całej wspólnocie, nie Parceli, Bielawie czy Wierzbnu. Radni się spotykają w realu, niech założą rękawice bokserskie i wymienią poglądy, bo takie wywlekanie: "pan powiedział to, a ja tamto" jest żałosne. Sołtys jest przedstawicielem grupy mieszkańców, jemu tez (jak i każdemu mieszkańcowi) należy się rzetelne, uprzejme wyjaśnienie zamiast naskakiwanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 17:41:21

Budżet na rok 2012 uchwalony o godz. 17.10. Sesja trwa - zapoznajemy się z opinią RIO o WPF. Na moim blogu wkleiłem szczegółowe notatki z dyskusji RM nad budżetem: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 18:11:29

Wieloletnia prognoza finansowa uchwalona. Notatki z dyskusji nad WPF zamieściłem na moim blogu: [tomaszzymer.blogspot.com]

Obecnie radni śpiewają Sto lat skarbnikowi z okazji imienin. Przed nami korespondencja i wolne wnioski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 19:12:40

Sesja zakończona, przew. Andrzej Cieślawski rozdaje wszystkim radnym czapeczki Mikołaja. Przew. Rady Rodziców ze szkoły z Opaczy p. Artur Bartoszewski przekazał życzenia od dzieci ze szkoły. Burmistrz zaprasza na gminną Wigilię w szkole na Bielawskiej. Sprawozdanie z ostanich 3 punktów sesji - na moim blogu: [tomaszzymer.blogspot.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
imieniny Skarbnika
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 gru 2011 - 19:16:05

Może by koledzy zafundowali skarbnikowi na imieniny program excel do jego komputera, na szkolenie jak posługiwać się tym programem mozna zdaje sie dostać kaskę z funduszy UE - moja znajoma niedawno odbyła taki kurs (z obiadkiem i podwieczorkiem nawet)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 20:20:29

Panie Bartku zgadzam się z panem,że wszyscy radni mają dbać o całą gminę .Tylko czy aby jest to prawda?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Obowiązki radnego - ustawa
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 20:56:19

Maniu wierzysz w ślubowania-przysięgi? w Sejmie też ślubują-przysięgają a co jest ,tylko kłamstwa i oszustwa jeden wielki BURDEL!! Księża gorsi ,spowiadasz się takiemu a on melydował na MO i co człowiek z tego miał -niebieskie plecy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 19 gru 2011 - 20:57:57

W SPRAWIE STRAŻY MIEJSKIEJ I FOTORADARU:

Wniosek o zdjęcie 100 tys. zł z wydatków bieżących i płac SM (rozdział 75416), pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Budzetu, nie przeszedł na sesji RM. "Za" głosowało tylko 2 radnych: ja i Włodek Wojdak.

DYSKUSJA NAD WNIOSKIEM:
75416 ? Komisja Budżetu wnioskuje o zmniejszenie wydatków bieżących na Straż Miejską o 100 tys. zł.
Grzegorzewski ? nie chcemy zmniejszać liczby strażników miejskich, przecież właśnie ją zwiększyliśmy, a ten wniosek doprowadzi do zwolnień;
Chojnowska ? nie burzmy tego, co sami wypracowaliśmy, budując naszą Straż Miejską
Januszko ? wynagrodzenie Straży jest jasno sprecyzowane, są umowy o pracę podpisane, nie można tego nagle ciąć
Zymer ? płaca powinna wynikać z wkładu pracy, zmiana powoduje spadek wynagrodzeń o ok. 8% (np. na premie, trzynastki); wynagrodzenie nie może być czymś oczywistym niezależnym od wyników, nie możemy przyzwyczajać pracowników instytucji samorządowych do takiego myślenia; dla mnie jako osoby od 22 lat na samozatrudnieniu i w firmach prywatnych jest oczywiste, że płaca pozostaje stale w relacji do efektów i do rzeczywistego wkładu pracy
Kanabus - jest przeciwny wnioskowi i nieprzemyślanemu cięciu budzetu Strazy
Komosa ? strażnik miejski przecież pracuje znacznie więcej niż nauczyciel, a zarabia bardzo mało; chcecie teraz, żeby wystawiali mandaty na 200-300 tysięcy i ?wywrócili całą swoją robotę do góry nogami?; szkodząc mieszkańcom
Wojdak ? co to znaczy ?nie szkodzić mieszkańcom? ? czy nie karać za zasypywanie rowów, wywożenie śmieci do lasu, itp.?
Cieślawski ? w innych działach w takim razie też konsekwentnie powinniśmy karać finansowo w podobny sposób, żeby było sprawiedliwie, a nie zrobiliśmy tego
Komentarz radnego Zymera do A. Zambrowicza (słyszalny w nagraniu): wielu radnych to budżetówka i nie rozumieją, że premie, trzynastki itp. nie rozumieją się same przez się i nie należą bez względu na wyniki
Głosowanie za zdjęciem 100 tys. zł; 2 za (Wojdak, Zymer), 4 wstrzymały, reszta za ? wniosek nie przeszedł

Natomiast wniosku w sprawie sfinansowania fotoradaru ze zwiększonej kwoty za mandaty po stronie dochodów nie mogłem postawić, bo Rada najpierw przegłosowała całość dochodów w niezmienionym kształcie, a dopiero potem zaczęła dyskutować o wydatkach, gdy dochody były juz zatwierdzone.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-19 21:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 19 gru 2011 - 21:41:23

Prawda w oczy kole.Furman"Mario sprzeczki pana radnego Komosy i pana sołtysa Parceli,radny ma niestety rację .Mieszkańcy Parceli sami wybrali swojego człowieka do RM,teraz mogą kierować zarzuty właśnie tylko do niego.Mieszkańcy niech za pytają radnego czemu przez 2 kadencje w sprawie kanalizacji i wodociągu nic nie wywalczył,bo zajmował się popieraniem tego co chciał Skowroński a zapomniał o swoim podwórku."
Przez wiele lat byłem w opozycji do pana burmistrza Skowrońskiego .Skutkowało to nic nie robieniem w Bielawie,Czarnowie,Kierszku,Piaskach ,Skolimowie ,Mirkowie.Co pan wtedy robił panie Bartku? Czy wtedy inni radni reprezentowali interesy Bielawy i innych wymienionych miejscowości.Niestety mieli gdzieś statuty regulaminy.Dla nich ważniejsze były park zdrojowy,hugonówka , zakupy gruntów nic nie wartych.Fajnie się było wtedy za pieniądze gminne bawić.zapomnieliście o wyjazdach radnych do miast partnerskich bez znajomości języków.Teraz ja mam martwić się o każdy kawałek gminy.Inni się martwią, pokażcie ich.Tak jak posłowie i senatorowie martwią się o cały kraj.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 19 gru 2011 - 22:17:23

Jasne, inni nic nie robią, pan też jest zwolniony. Tyle lat pan nic nie załatwił dla swoich wyborców, co się pan teraz będzie męczył dla cudzych, jest pan usprawiedliwiony.

Mało czym gardzę w życiu, ale jeśli czymś, to właśnie retoryką "co z tego, że mam brudne buty, skoro inni brudniejsze". To tak, jakby powiedzieć - jestem bezużytecznym radnym, ale to nic, inni są jeszcze gorsi ode mnie. Świetne usprawiedliwienie. Gratuluję samozadowolenia.

Co ja wtedy robiłem? Nie byłem radnym, ale robiłem to samo, co wy - nic. Ale przynajmniej nie wyzywam ludzi, którzy mi mówią, że ze mnie kiepski radny, bo nic nie robię.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 20 gru 2011 - 01:12:55

Do pana sołtysa Parceli, panie Robercie nie rozczarowały pana dobre chęci,intencje panów B. Dobrymi chęciami jest coś wybrukowane,na tych chęciach jeszcze długo,długo nic nie wyrośnie no ale przecież w zasłyszenia nie wieży.eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 01:17:22

Przykra jest ta nagonka na radnego B.Komosę.
W wielu przypadkach mozna mu postawić zarzut specyficznego podchodzenia do obowiązków radnego. Można mu wypominać wszystko co tam komu do głowy przyjdzie.
Język p.Bogusław ma często niewyparzony.
Ale stwierdzam ponad wszelką watpliwość ! To jeden z najbardziej określonych radnych. Ma swoje zdanie i je wypowiada. Czasem mówi rzeczy niepopularne , czasem bywa odwrotnie ...ale to jest zawsze jasno i wyraźnie określone zdanie radnego. Nie za każdym razem musi się to wszystkim podobać.
Dziwne pewnie dla niektórych jest to , że podoba się po raz któryś z koleji , tak licznej grupie wyborców. I już nie pytam czy może lepiej by było , żeby radny się z tego forum wyprowadził ?
Ja jestem temu przeciwny.
Na dzisiejszej sesji (byłem chyba na większości z tych , które sie w tym roku odbyły) zobaczyłem z jaką zaciekłością , pozbawioną choćby cienia racjonalności , można marnotrawić czas Rady Miasta.
Widziałem jak wygląda zasada - "prawo, prawem , ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" !
Burmistrz po wielokroć musiał tłumaczyć , że jak czegoś nie da się wykonać już, ponieważ nie ma stosownych opracowań, dokumentacji , to żeby radny "Chciej" krzyczał nie wiem jak głośno , to i tak jego krzyk pozostanie głosem pozbawionym sensu generalnie.
Całe szczęście , że pozostała część Rady przyjęła argumentację p.Burmistrza za słuszną.
Tym "Chciejem" nie był radny B.Komosa.

Ale nie ma lekko. [quote="relacja z sesji T.Zymera" Komosa ? strażnik miejski przecież pracuje znacznie więcej niż nauczyciel, a zarabia bardzo mało; chcecie teraz, żeby wystawiali mandaty na 200-300 tysięcy i ?wywrócili całą swoją robotę do góry nogami?; szkodząc mieszkańcom

[/quote]
A to niby którym mieszkańcom Strażnicy zaszkodzą według p.radnego ? Tym , ktorzy nie łamią prawa ? Czy może chodzi o to aby nie szkodzili przestępcom ? Komu się Bogdan chcesz przypodobać ?
I sprawa druga, czy według Ciebie Straznik Miejski ma pracować znacznie mniej niż nauczyciel , a zarabiać bardzo dużo ? Tak będzie według Ciebie OK ?

Jesli ktoś jeszcze ma chęć dokopać radnemu Komosie tylko dlatego, że ma odwagę tu się wypowiadać.... to zapewne kopał nadal będzie smiling smiley

______________________________________________________________________________________________________________________

Nie wchodzę w żadną polemikę dalszą smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 01:59 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 gru 2011 - 06:36:58

OFF TOPIC

Nie wiem, czy strażnik pracuje mniej niż nauczyciel. Ja jako nauczyciel pracuję od 8 do 17, często dłużej. Jeśli ktoś nie próbował, co to znaczy przeprowadzić przyzwoicie pod rząd 7 lekcji, potem jeszcze zajęcia wyrównawcze i kółka dla przystępujących do egzaminów międzynarodowych, to niech się nie wypowiada. Nie da się porównać intensywności pracy na lekcji z intensywnością innych zawodów, które także w życiu wykonywałem - chyba tylko z pracą tłumacza kabinowego, który nie może oderwać uwagi nawet przez kilka sekund. No, chyba, że któryś nauczyciel zdecyduje się pracować w systemie "otwórzcie książeczki na stroniczce 20 i róbcie ćwiczenia, jutro kartkówka". Byli tacy za mojego dzieciństwa (tzw. "szkoła testująca", czyli nastawiona na pracę własną ucznia przy minimalnym wkładzie nauczyciela), ale tak się po prostu już dziś nie uczy.


Ja akurat uważam Bogusia Komosę za radnego zaangażowanego w sprawy mieszkańców i uczciwie podchodzącego do swojej misji samorządowej. Natomiast złości mnie, że z wielkim autorytetem wypowiada się na każdy możliwy temat, także pracy nauczycieli. Jego u mnie akurat często chyba złosci to samo ;)smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 gru 2011 - 07:43:50


Tomasz Zymer
W SPRAWIE STRAŻY MIEJSKIEJ I FOTORADARU:

Spokojnie. Jest nagrana i zapisana deklaracja Pana Sebastiana, że "wrócimy do tematu radaru w lutym".

Ad vocem do Pana Komosy (i innych podobnie twierdzących):
- "strażnik miejski przecież pracuje znacznie więcej niż nauczyciel, a zarabia bardzo mało;" - nikt nikomu nie każe być strażnikiem !
- "chcecie teraz, żeby wystawiali mandaty na 200-300 tysięcy i ?wywrócili całą swoją robotę do góry nogami?; - a co oni robią takiego, że się wywróci "to coś" do góry nogami ?
- "szkodząc mieszkańcom" - nie wierzę, że Pan to mówi ! To jest ten sam frazes, którym częstuje nas Pan Burmistrz. "Żeby SM była lubiana przez ludzi" ... co to w ogóle jest ?! Pan Wojdak już Panu powiedział w 100% trafnie pytaniem: "co to znaczy ?nie szkodzić mieszkańcom? ? czy nie karać za zasypywanie rowów, wywożenie śmieci do lasu, itp. ?"

Chciałem też zwrócić uwagę na niespójność Pana postawy, bo w piątek na komisji stwierdził Pan, że "kupmy wreszcie ten radar" i że był Pan za tym "od dawna" ... jak więc jest ? Jest Pan "za" czy "przeciw"

My mieszkańcy nie odpuścimy !!! SM nie może wozić pup całymi dniami po gminie, spać w krzakach a jak jest potrzeba to ich nie ma. Niech zatem chociaż zarobią troszkę dla gminy ! Albo zlikwidujmy tę zbędną instytucję, ten zbędny bagaż dla gminnego budżetu. Bagaż który jest alternatywą dla potrzebnych w gminie inwestycji.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-20 07:51 przez Marek Wysmułek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 20 gru 2011 - 09:30:24

Offtopic:
Czy jesteśmy wstanie zaprzestać dyskusji 'co było' a skupić się na dyskusji 'co będzie?'


Mieszkańcy Parceli sami wybrali swojego człowieka do RM
rozumiem, że wioski, które swojego przedstawiciela nie mają (sołectw jest bodaj 21 a radnych z Okręgu IV tylko 6!!!) nie mogą liczyć na żadne wsparcie?
Litości!!!
Jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości proponuję powiesić w Sali Posiedzeń hasło

"Obowiązki radnego sprawujemy godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro całej mojej gminy i jej wszystkich mieszkańców"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 20 gru 2011 - 09:43:26

Offtopic


harmattan
Ma swoje zdanie i je wypowiada. Czasem mówi rzeczy niepopularne , czasem bywa odwrotnie ...ale to jest zawsze jasno i wyraźnie określone zdanie radnego.

I dobrze! Szkoda, że to są często wypowiedzi aroganckie i obraźliwe (vide "twoim kolesiem spod budki z piwem), że poglądy na bycie radnym kłócą się z istotą bycia radnym (mocodawcami radnych są wszyscy mieszkańcy, a nie tylko wyborcy z okręgu - a tak radny to widzi sądząc z jego wypowiedzi), argumenty w stylu "sam zrób lepiej, których nikt dorosły nie może traktować poważnie i "odparcie" zarzutów stwierdzeniami "inni są gorsi".

Dodatkowo cieszę się, że radny ma swoje poglądy, ale smucę, że jego partyjne sympatie najwyraźniej przeszkadzają mu we współpracy z innymi radnymi (vide "szukaj poparcia u kolegów z PO").

To, niestety, nie są sprawy na plus. I to nie jest nagonka, tylko zwykłe tępienie negatywnych zachowań. Wyborcy, wszyscy, nie tylko z okręgu, mają prawo domagać się od swoich reprezentantów właściwej pracy. W niej zawiera się także właściwy stosunek do nas, mieszkańców. Niestety. Jak radny Zymer powie tu publicznie, że z kimś z SLD, PiSu czy RPP nie będzie pracował, bo nie, to pierwszy go kopnę.


A teraz może nie podgrzewajmy daje offa i wynieśmy się z kontynuacją tej "dyskusji" do Hyde Parku (może znajdę chwilę, aby posty wydzielić w ciągu dnia).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 19:30:57

Panie Bartku pan to czuje się jak Pan Bóg.Tylko pańskie opinie i oceny są słuszne.Panie Bartku wbrew pańskiemu mniemaniu nie należę do żadnej partii politycznej,swego czasu należałem do PiSu.Pomimo wybitnej antypatii do PO jako partii antypolskiej i prowadzącej nas na manowce, potrafię współpracować z burmistrzami z poparcia PO.Potrafię współpracować z niektórymi radnymi z PO, w tym z przewodniczącym rady miejskiej A.C.Cenię też M.Baja zarówno za to jak sprawował mandat radnego powiatowego, jak i teraz ,gdy awansował do sejmiku województwa mazowieckiego.Dziś właśnie po raz kolejny zwiedzałem nowy parking na Grapie.Trzeba koło tego chodzić wszak ma służyć tylko mieszkańcom Bielawy i mojego okręgu wyborczego i mnie samemu,dla wygody.Dalej przez pewien czas gdy był osiągalny współpracowałem z obecnym szefem PO dla gminy Konstancin-Jeziorna panem T.Gawronem.Niestety nasze drogi się rozeszły i przynależność lub poglądy polityczne maja się do tego jak g... do twarogu.Współpracuję z jednym z jednym z członków zarządu konstancińskiej PO.Nawet wiele osób słabo znających się na realiach samorządu, tak samo jak moi interlokutorzy z forum myślą że należę do klubu radnych PO.Wszystko co jest skomplikowane dla was nie jest proste.Widzę ,że wielu osobom marzy się burmistrz Marek S. Ten to myślał rozwojowo.Obecnego burmistrza można bezkarnie odsądzić od czci i wiary.Nie każdy może się wypowiadać na temat możliwości wykonania w tym roku wodociągu i kanalizacji Parceli.W budżecie na rok 2012 praktycznie nie ma pieniędzy na jakiekolwiek zadania w Bielawie, Okrzeszynie,Obórkach,Łęgu,Kępie Oborskiej,Kierszku,Ciszycy,Opaczy,Habdzina,Piasków,niewielkie nakłady idą na Skolimów gdzie nie ma wody, kanalizacji ,oświetlenia,dróg z prawdziwego zdarzenia.Nie dość jest środków na kanalizacje i wodociąg Czarnowa.W Kawęczynie i Turowicach gmina od lat nie inwestowała.Nie słyszałem żeby radny Zymer jedyny prawdziwie zaangażowany martwił się o tamte tereny.Wielu radnych to w ogóle gminy nie zna i interesuje ich tylko "ich własny" ciasny teren.Co teraz mądrale, czy sołtysa Parceli interesuje, że w Obórkach gmina nie tknęła palcem, że tak nie ma kanalizacji.To co mam robić, krzyczeć na każdej sesji:panie burmistrzu proszę inwestować w "mój" teren.W wielu wymienionych miejscowościach nie ma planów zagospodarowania przestrzennego.Interesuje to kogoś.To co mam dorżnąć burmistrza,/jak sikorski watache/. Zastanówcie się znawcy tematu .Sami urodzeni samorzadowcy.Jak to mówi pani sołtys z Czarnowa, Marek był najlepszy.Z SLD współpracował nie będę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-22 00:53 przez Bogusław Komosa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 7 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.