Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789
Bieżąca strona: 9 z 9
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 gru 2011 - 16:43:18

Nie chce mi się na ten temat / tj straży, bezpieczeństwa, porządku, czystości, karania pouczania itp/ rozmawiać. Szkoda słów.
Nikt tam niczego z tej materii nie rozumie. Jestem przeciwny ostremu karaniu wszystkich i za wszystko, ale jestem przeciwny "śmierci" na drodze, śmieciom w lesie, narkomani nieletnich, bazgrołom na ścianach domów i pomnikach, brudach na posesjach / a mamy przecież regulamin, którego nikt nie przestrzega i nikt na to nie reaguje /, itd, itp.
Pozdrawiam Świątecznie wszystkich Tych, którym jeszcze coś się chce zmienić w tym mieście na lepsze.
Na koniec pytanie, no ile to nasze społeczeństwo należy pouczać, no ile??????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: FURMANFURMAN (---.knc.pl)
Data: 23 gru 2011 - 21:11:54

Panie Janie Strękowski poprzedni burmistrz MS i niektórzy radni mieli,mają inne wyobrażenia dzisiejszych czasów,oni jeszcze tkwią w czasach BEIRUTA i nie ma co się dziwić z tego bałaganu. Nie tylko w Skolimowie mieszkańcy wystąpili z wnioskami do sądu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 28 gru 2011 - 13:43:26

Wyciąłem MPZP i edukację i połączyłem z istniejącymi wątkami w temacie, światłą wymianę uwag o tym, czy radnemu wolno pyskować wszystkim czy tylko ze swojego okręgu przeniosę w terminie późniejszym. Nalegam na mówienie w tym wątku o BUDŻECIE, inaczej będą robił porządki ("cenzurował" - słowo całkowiecie nieadekwatne, ale niektórzy kochają się upajać jego nostalgicznym dźwiękiem).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 gru 2011 - 14:41:26

w wątku o kandelabrach/pastorałach (a przy okazji - o gminnym ogrodnictwie) forowicze tropią rozrzutność UMiGu, czyli burmistrza, czyli samorządu. To rzeczywiście interesujące: jak się ma "zakres obowiązków" poszczególnych stanowisk do zlecania na zewnątrz róznych prac ... confused smiley Rozumiem, że Rada Miejska trzyma rękę na pulsie i zobowiąże Komisję Budżetu do sporządzenia dokładnego raportu, który stanie się punktem wyjścia dla konkretnych, długofalowych działań oszczędnościowych w ramach SNK (Strategii Na Kryzys). Niepojęta jest dla mnie bezkarność osób, które legitymizują wyrzucanie pieniędzy na kolejne projekty trafiające do kosza czy na nigdy nierozpakowywane ulotki ... - jakim cudem udaje się taka hucpa ? Odpowiedzialność ponosi oczywiście burmistrz - chciałabym wiedzieć, jak się to "ponoszenie odpowiedzialności" przejawia. Wygląda jednak na to, że w praktyce NIE ponosi - więc co na to RM ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.warszawa.mm.pl)
Data: 29 gru 2011 - 20:31:32

Ukazał się ciekawy przetarg w BIPie, ktoś pamięta czy w zeszłym roku też był? Szukajka w BIPie nic mi nie wypluwa.

"Zakup paliw do pojazdów samochodowych i sprzętu mechanicznego, będących własnością gminy Konstancin-Jeziorna na rok 2012"

http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/43/60/43603/SIWZ.pdf

Można się dowiedzieć jakie są szacunki dla zużycia paliwa przez Straż Miejską, OSP i urząd. Niestety warunek 7 km od urzędu wyklucza kilka koncernów ale z drugiej strony daleka jazda to dodatkowy koszt. Tak na szybko wyszło mi, że tylko 2 koncerny łapią się na SIWZ.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789
Bieżąca strona: 9 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.