Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 5 z 8
zmiana MPZP obszaru Skolimowa północno-zachodniego - I etap - dla działki o nr ew. 12 z obrębu 03-04
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sty 2013 - 00:24:14

ww. projekt zmiany MPZP będzie wyłożony w dniach od 21 stycznia 2013 r. do 11 lutego 2013 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Mirkowskiej 39A w Konstanciiiie-Jeziornie w godz. od 9 do 15.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 4 lutego 2013 r. (poniedzialek) w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna ul. Swietlicowa 1, o godz. 16.00.
Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Skolimowa północno-zachodniego ? I etap - dla działki o nr ew. 12 z obrębu 03-04 wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, jest dostępny na stronie internetowej www.bip.konstancinieziorna.pl
*

Uwagi należy składać na piśmie do Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jezioma, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie
do dnia 25 lutego 2013 r.


cały komunikat tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

__________________________________________________________________
*)niestety nie udało mi się otworzyć strony podanej przez prowadzącego BIP



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-13 00:39 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
zmiana MPZP osiedla i zespołu pałacowo-parkowego w Oborach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 sty 2013 - 00:35:16

Projekt zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla i zespołu pałacowo-parkowego w Oborach, zatwierdzonego uchwalą nr 3051V/23/2009 z dnia 16 stycznia 2009 r. zostanie wyłożony w dniach od 21 stycznia 2013 r. do 11 lutego 2013 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Mirkowskiej 39A, w Konstancinie-Jeziornie w godz. od 9 do 15.
Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 4 lutego 2013 r. (poniedziałek) w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna ul. Swietlicowa 1, o godz. 18.00.

Uwagi należy składać na piśmie do Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25 lutego 2013 r.


cały komunikat tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zmiana MPZP osiedla i zespołu pałacowo-parkowego w Oborach
Wysłane przez: TaraTara (---.ip.netia.com.pl)
Data: 30 sty 2013 - 20:10:33

Przykro jest czytać Maniu, że zmienia się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego niedawno co uchwalane przez Radę Miejską a przecież są tereny w naszej gminie gdzie mieszkańcy czekają na miejscowe plany od ponad 12 lat. Wszyscy płacimy podatki i chcemy być traktowani na równi. Ale widać są równi i równiejsi.
Pan Tomasz obiecał mi, że do końca kadencji uda się uchwalić większość planów ale ja to jakoś czarno widzę.
Co się dzieje z planem Słomczyna Zachodniego, Kawęczyna Zachodniego i Kawęczyna Wschodniego oraz Cieciszewa i terenów przyległych gdzie są radni reprezentujący mieszkańców tych terenów?
Co z planem Centrum miasta- pozostałymi etapami, II etapem strefy A uzdrowiska, planem Skolimowa rejon ulic Kołobrzeskiej i Pułaskiego....no i Klarysewem północno-zachodnią częścią gminy?
Widać wolimy zmieniac co nowe.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 30 sty 2013 - 20:51:11

Podany link do bip w obwieszczeniu NIE działa!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 20:55 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 sty 2013 - 21:22:26

Zmiana planu w Oborach jest kosmetyczna i wywołana wymogiem nowej ustawy - trzeba pozwolić operatorom sieci komórkowych na stawianie ich stacji (wież) gdzie im się żywnie podoba, np. w środku osiedla Obory.
Zmiana planu w Skolimowie na działce Tabity jest wykonywana na wniosek Ośrodka Tabita i ma umożliwić dalszą eksploatację ich indywidualnej oczyszczalni ścieków, zbudowanej w roku 2000, do czasu jej amortyzacji. Powody, dla których gmina zgadza się na indywidualną oczyszczalnię tylko w tym jednym konkretnym przypadku, nie są dla mnie jasne.

Na posiedzeniu Komisji Ładu 17 stycznia burmistrz omawiał zaawansowanie prac nad poszzególnymi planami. W sprawie planów interesujących Tarę:
- Klarysew Gawroniec, Borowina i tereny przyległe - projekty są gotowe, skierowane do uzgodnień i będą wyłożone do publicznego wglądu w pierwszej kolejności, ponieważ nie wymagają zgody ministra na zmianę przeznaczenia gruntów na cele nierolnicze;
- rejon Kołobrzeskiej / Pułaskiego - projektant przedstawił gminie koncepcje wariantowe, gmina zgłosiła wiele zastrzeżeń i dała projektantowi termin na poprawki, szczegóły nieznane;
- II etap strefy "A" - projektant przedstawił projekt, gmna zgłosi do niego uwagi w najbliższych dniach i skieruje plan do uzgodnień;
- Klarysew Podskarpie (mpzp płn.-zach. części miasta) - projekt w trakcie opracowania, termin przedstawienia projektu - jesień 2013
- Kawęczyn wsch. i zach. - nawet jeszcze nie ogłoszono przetargu na wykonanie projektów, ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach;
- Cieciszew i Łęg - plany skierowane do uzgodnień;
- Centrum II i III etap - projektant przedstawił projekt, gmna zgłosi do niego uwagi w najbliższych dniach i skieruje plan do uzgodnień;
- Słomczyn Zach. - czekamy na nowy projekt w terminie zgodnym z SIWZ.

Tara pisze: "Pan Tomasz obiecał mi, że do końca kadencji uda się uchwalić większość planów." Myślałem, że to pan burmistrz twierdził, że jego celem jest uchwalenie w miarę możliwości wszystkich planów do końca kadencji. Jak ja mogłem obiecać coś takiego? Radni nie tylko nie mają wpływu na to, kiedy projekty zostaną im w końcu przedstawione do zaopiniowania (to tylko - Komisji Uzdrowiskowej) i uchwalenia, ale nawet nie są w stanie uzyskać podstawowych informacji typu "czego dotyczyły uwagi gminy do projektu" albo "jaki termin mają projektanci na poprawki" - i to w odpowiedzi na oficjalnie złożone interpelacje. Jeśli zatem coś takiego naprawdę obiecałem, to muszę być wyjątkowym kłamczuchem.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 22:07 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 30 sty 2013 - 21:53:23


Tomasz Zymer
Zmiana planu w Oborach jest kosmetyczna i wywołana wymogiem nowej ustawy - trzeba pozwolić operatorom sieci komórkowych na stawianie ich stacji (wież) gdzie im się żywnie podoba, np. w środku osiedla Obory.
Dzięki za wyręczenie bip smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 sty 2013 - 22:11:15


sprawiedliwy
Podany link do bip w obwieszczeniu NIE działa!

Działa, przed chwilą sprawdzałam.
Na wszelki wypadek podaję jeszcze raz [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zmiana MPZP osiedla i zespołu pałacowo-parkowego w Oborach
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.198.205.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 31 sty 2013 - 11:45:27


TZ
Radni nie tylko nie mają wpływu na to, kiedy projekty zostaną im w końcu przedstawione do zaopiniowania (to tylko - Komisji Uzdrowiskowej) i uchwalenia, ale nawet nie są w stanie uzyskać podstawowych informacji typu "czego dotyczyły uwagi gminy do projektu" albo "jaki termin mają projektanci na poprawki" - i to w odpowiedzi na oficjalnie złożone interpelacje.
To chyba do wątku tyczącego uwarunkowań klimatycznych w naszym kurorcie po ostatnich wyborach? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 sty 2013 - 11:58:31

Sytuacja, którą opisałem (dotycząca informowania radnych i ich wpływu na terminy związane z mpzp) nie jest specyficzna dla tej kadencji - w poprzednich było podobnie. Nie wynika to też wcale z ustawy, bo ustawa nie zabrania informować radnych, jakie urząd miał uwagi do projektu planu i jakie konkretne terminy wyznaczono projektantom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 31 sty 2013 - 16:19:38

Maniu nie wprowadzaj w błąd i staraj się czytać ze zrozumieniem link podany w OBWIESZCZENIU nadal nie działa nie chodziło mi o link do obwieszczeniacool smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-31 16:29 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 sty 2013 - 18:17:30

Mi działa:
Wchodzę na stronkę: [bip.konstancinjeziorna.pl]

otwiera się:
Obwieszczenie Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna (09.01.2013)

Obwieszczenie Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla i zespołu pałacowo-parkowego w Oborach, zatwierdzonego uchwalą nr 3051V/23/2009 z dnia 16 stycznia 2009 r.

POBIERZ

Klikam w POBIERZ i otwiera się:


ponieważ ze skanu nie da się uruchomić linka do BIPu, podaję tu:
[bip.konstancinjeziorna.pl].



O to chodziło, że czytać ze zrozumieniem nie potrafię?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-31 18:28 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 31 sty 2013 - 18:32:44

Projekt zmiany planu Obór oraz Prognoza oddziaływania na środowisko tej zmiany planu (zresztą arcykomiczna) są tutaj: [bip.konstancinjeziorna.pl] . Linki się otwierają. Niestety projekt uchwały Rady wrzucono bez uzasadnienia, więc podałem je powyżej: ustawa nakazuje nam uchylić w istniejących mpzp wszystkie ograniczenia dla operatorów komórkowych dotyczące lokalizacji ich stacji w planach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 mar 2013 - 19:28:54


Tomasz Zymer
Do tego jeszcze, zamiast opiniować te uchwały, na jutrzejszym posiedzeniu Komisji Ładu mamy się zająć (uwaga - wiadomość z ostatniej chwili!) nowym planem miejscowym Bielawy Centrum i Płn.-Zach. Ktoś tu sobie w kulki leci.
To co prawda cytat z innego wątku, ale wątki o mpzp są tutaj.
W jakim sensie "zajeliście się" nowym planem dotyczącym Bielawy? Może jakaś krótka relacja. Czy dużo przyszło "widzów" (mam na myśli mieszkańców) na posiedzienie komisji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 01 mar 2013 - 21:23:02

Nie było żadnych mieszkańców Bielawy poza panią sołtys, bo temat został ogłoszony przez p. przewodniczącego komisji w ostatniej chwili. Projektanci przedstawili wstępną koncepcję wariantową dwóch planów: Jezior Bielawskich (aż do planowanej obwodnicy) i Bielawy Centralnej (od Mirkowskiej do Konstancji, razem z centrum wsi). Koncepcje mam w formacie pdf, mogę przekazać na życzenie (przesłać raczej nie - za duże pliki). Generalnie koncepcja sprowadza się do zaprojektowania nowych osiedli domów jednorodzinnych z działkami, zależnie od wyboru koncepcji, od 1200 do 3000 m2, na obszarze między ul. Lipową, Jeziorem Wspólnotowym, os. Konstancja a projektowaną obwodnicą. Zagospodarowanie terenów już zabudowanych (od ul. Wspólnej na południe) pozostaje w zasadzie bez żadnych zmian. Tam, gdzie były enklawy terenów przemysłowych (obecna wytwórnia Bliklego i studio filmowe - magazyny na tyłach Ośrodka Pomocy Społecznej wzdłuż Bielawskiej) - ta enklawa pozostaje jako U/P, co oznacza dowolne formy tzw. "nieuciążliwej działalności" (ha ha ha) w przyszłości. Nie zmieniono także w niczym możliwości lokalizacji usług obok budownictwa jednorodzinnego (MNU) praktycznie na całym obszarze od Wspólnej aż po Al. Tysiąclecia. Pan Komosa prosił, żeby także teren spółdzielni rolniczej przy Bielawskiej oznaczyć jako U/P. ale projektanci wyjaśnili, że takie usługi, jakie tam są i inne także można wykonywać w ramach obszaru MNU. Generalnie jedynym sensem tego nowego planu terenu, który przecież już obowiązujący plan miejscowy posiada (z 1998 roku) wydaje się być otworzenie furtki dla dość dużych nowych osiedli aż po obwodnicę (w wąskim pasie wzdłuż obwodnicy - także usługi, choć rzekomo z wyłączeniem logistyki oraz innych uznawanych za uciążliwe w rozporządzeniu ministra). Gdyby zrealizowano te koncepcje, w sołectwie Bielawa nie pozostałby ani jeden kawałek niezabudowanego terenu poza niewielkimi fragmentami mokrej łąki przy jeziorach, która zresztą po budowie obwodnicy będzie otoczona półkolem biegnącej wysoko na grobli dwupasmówki. P. Komosa mówił zresztą, że spore fragmenty tej łąki są wyniesione, suche i także można by je zagospodarować (nie do końca zrozumiałem, na jakie cele).

Są to tylko wstępne koncepcje, właściwy projekt planu będzie powstawał dopiero w najbliższych miesiącach. Na mój wniosek, ze względu na ok. 30 uchwał do omówienia na wczorajszym posiedzeniu, dyskusja o przedstawionych koncepcjach planów bielawskich została odłożona do kolejnego posiedzenia (termin na razie nieznany), a wczoraj tylko wysłuchaliśmy projektantów i zadaliśmy im pytania, nie wydając żadnych opinii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-01 21:27 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 mar 2013 - 21:59:56

Dość wyczerpująca odpowiedź za którą serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.104.164.---)
Data: 15 mar 2013 - 12:41:53

Doszły mnie słuchy, że na posiedzeniu komisji ładu w dniu 21 marca mają być przedstawiane przez architektów i opiniowane koncepcje mpzp dla Konstancina płn.-zach.
Czy ktoś z Państwa może to potwierdzić?
Na stronie BIP niestety nie ma jeszcze żadnej informacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 15 mar 2013 - 14:30:43

Na pewno będziemy mówić o planowanych nakładkach i remontach na drogach gminnych.
Co do planu miejscowego Podskarpia / Wygonu / części Kierszka i Skolimowa ("płn.-zach. części miasta") - ja wczoraj musiałem wyjść z posiedzenia komisji do lekarza ok. 18.00, więc może p. przewodniczący sam potwierdzi, czy sprecyzował tematykę przyszłotygodniowej komisji. Do mnie jako jej cżłonka taka informacja nie dotarła.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 15 maj 2013 - 11:18:36

22.05.2013r. (środa) godz. 16-ta Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych
Tematy:
1. Omówienie koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum miasta Konstancin-Jeziorna ? etap IV.
2. Omówienie koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Słomczyna Zachodniego i terenów przyległych.

3. Sprawy bieżące.
4. Korespondencja.
Zaproszeni: Burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: TaraTara (85.219.142.---)
Data: 27 lut 2014 - 20:10:44

Witam serdecznie może ktoś wie co z miejscowym planem zagospodarowania północno-zachodniej części miasta Konstancin-Jeziorna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.104.164.---)
Data: 03 mar 2014 - 15:59:13


Tara
Witam serdecznie może ktoś wie co z miejscowym planem zagospodarowania północno-zachodniej części miasta Konstancin-Jeziorna.

W Wydziale Planowania otrzymałem informację, że gmina wystąpiła do Marszałka z wnioskiem o zmianę kwalifikacji części terenu, który obecnie figuruje w ewidencji jako las, na tereny budowlane.
Po wyjaśnieniu tej kwestii (również w przypadku negatywnego stanowiska Marszałka) plan ma być podobno wykładany.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 5 z 8


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.