Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8
drogi istniejące i planowane
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 gru 2011 - 09:55:36

zdaje się że sprawa trasy mostowej jest raczej nieaktualna w związku z budową nieopodal trasy S2


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: TaraTara (---.knc.pl)
Data: 30 gru 2011 - 18:24:21

Panie Tomaszu czarno widzę uchwalanie planów: Klarysewa Zach. II etap, Skolimowa Północno-Zachodniego II etap oraz Słomczyna Zachodniego i w związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy można uchylić uchwałę o przystąpieniu do opracowania m.p.z.p.Klarysewa Zachodniego, Poskarpia i Skolimowa C ? (przecież na podstawie tej uchwały został opracowany i uchwalony przez Radę Miejską I etap tego planu).
2. Ile pieniędzy (naszych wspólnych) wydano na te opracowania?
3. Ile jeszcze lat będziemy czekać na akt prawa miejscowego?
Jestem już trochę zmęczona 11 lat oczekiwań to bardzo długo.Ciekawe czy do końca kadencji uda się uchwalić plan Klarysewa Zach. II- etap.
Pozdrawiam.
Pański wyborca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 30 gru 2011 - 22:24:49


Tara
Panie Tomaszu czarno widzę uchwalanie planów: Klarysewa Zach. II etap, Skolimowa Północno-Zachodniego II etap oraz Słomczyna Zachodniego i w związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy można uchylić uchwałę o przystąpieniu do opracowania m.p.z.p.Klarysewa Zachodniego, Poskarpia i Skolimowa C ? (przecież na podstawie tej uchwały został opracowany i uchwalony przez Radę Miejską I etap tego planu).
2. Ile pieniędzy (naszych wspólnych) wydano na te opracowania?
3. Ile jeszcze lat będziemy czekać na akt prawa miejscowego?

Wydział Architektury ma do końca stycznia uzyskać wszystkie niezbędne opinie prawne co do tego, jaka droga będzie najlepsza. W przypadku Klarysewa Zach. i Podskarpia wchodzą w grę co najmniej dwie: etapowanie istniejących planów lub uchylenie dawnych uchwał Rady i przeniesienie planów do nowej procedury (wg ustawy z 2003 roku). W przypadku planu Skolimowa Płn.-Zach. zdaje się (z informacji pracowników Wydziału), że tegoroczne decyzje Rady zakończyły możliwość procedowania planu wg starej procedury, Na podstawie uzyskanych opinii burmistrz ma zaproponować Radzie najkorzystniejszy i najszybszy sposób uchwalenia tych planów. Nie ulega wątpliwości, że etapowanie jest tańsze, jednak dla niektórych obszarów procesy mogą się ciągnąć w nieskończoność i wtedy korzystniej (szybciej) byłoby procedować plan wg nowej procedury, która pozwala na jego uchwalenie bez oczekiwania na rozpatrzenie uwag przez sąd.

Ja mogę tylko powiedzieć na podstawie rozmów, że większość radnych włącznie ze mną ma dobrą wolę uchwalić te plany jak najszybciej, z tymi zmianami (niedużymi), które wynikły z uwzględnienia zarzutów w przypadku planu Słomczyna Zach. oraz protestu mieszkańców w przypadku Skolimowa Płn.-Zach. Ile będzie jeszcze trwało procedowanie planów - tu zdania są podzielone: jedni planiści mówią, że wystarczy maksimum rok w przypadku Skolimowa i Słomczyna, niewiele więcej w przypadku Klarysewa, inni podają dłuższe terminy, a spotkałem się też z taką złośliwą uwagą, że czego się nie udało przeprowadzić w odrzuconych zapisach planu Skolimowa etap 2/2 (dotyczy to terenów usługowych), to inwestorzy chcą przeprowadzić przez decyzje o warunkach zabudowy i dopiero wtedy UMiG przedstawi nowy plan. Z pytaniem o terminy najlepiej zwrócić się zatem do Wydziału Architektury - na pewnio mają już jakiś choćby przybliżony kalendarz prac, uwzględniający typowe okresy oczekiwania na poszczególne elementy i uzgodnienia. Ja o taki kalendarz wystąpię na pierwszym posiedzeniu Komisji Ładu w styczniu. Są gminy, w których przeciętnie plan miejscowy - od uchwały Rady o przystąpieniu do sporządzania mpzp do wejścia planu w życie - przygotowuje się dwa lata. U nas trwa to wielokrotnie dłużej m.in. z powodu ciągnących się spraw odrolnienia gruntów (Min. Rolnictwa) oraz uporczywego trwania przy ustawie, która wygasla już 9 lat temu. Natomiast jesli chodzi o koszty, to ja twierdzę na podstawie rozmów z doświadczonymi planistami w Warszawy, że wykonane już dla gminy opracowania można w ogromnym procencie wykorzystać w nowych wersjach planów, a pani v-burmistrz twierdzi, że tak się nie da, bo nie uzyskamy praw autorskich (jakby prawa nie były nabywane przez gminę na podstawie umowy z planistą o przeniesieniu praw - tłumaczyłem tuziny takich umów w róznych dziedzinach, także projektiowych), są inne procedury, itp.. A zatem znów jest rozbieżność zdań i zapewne gmina postapi tak, jak zdecyduje p. v-burmistrz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-30 22:35 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 gru 2011 - 13:41:10

Cytuję T.Zymera:
Ja mogę tylko powiedzieć na podstawie rozmów, że większość radnych włącznie ze mną ma dobrą wolę uchwalić te plany jak najszybciej, z tymi zmianami (niedużymi), które wynikły z uwzględnienia zarzutów w przypadku planu Słomczyna Zach. oraz protestu mieszkańców w przypadku Skolimowa Płn.-Zach. Ile będzie jeszcze trwało procedowanie planów - tu zdania są podzielone: jedni planiści mówią, że wystarczy maksimum rok w przypadku Skolimowa i Słomczyna, niewiele więcej w przypadku Klarysewa, inni podają dłuższe terminy, a spotkałem się też z taką złośliwą uwagą, że czego się nie udało przeprowadzić w odrzuconych zapisach planu Skolimowa etap 2/2 (dotyczy to terenów usługowych), to inwestorzy chcą przeprowadzić przez decyzje o warunkach zabudowy i dopiero wtedy UMiG przedstawi nowy plan.

Panie Tomaszu, na wszelki wypadek prostuję. Chodzi o teren przeznaczony pod usługi w planie Skolimowa Płn.-Zach., czyli teren przy lasku brzozowym. Otóż teren ten został w uchwalanym przez radnych planie (29 listopada br.) wydzielony (wraz z przewidywaną w tamtym planie drogą 20 m) do późniejszego uchwalenia, a więc czy plan szczątkowy zostałby uchwalony czy nie, i tak tego terenu nie obejmował. Czyli tak czy inaczej byłby narażony na zabudowę wg tzw. warunków zabudowy. Na marginesie - to ciekawe, dlaczego akurat teren przy lasku brzozowym został przeniesiony do późniejszego uchwalania, skoro tam wszystkie protesty już zostały odrzucone i nie było (w rozumieniu prezentowanym przez panie z urzędu miasta) przeszkód, by go objąć planem tzw. 2/2? Bo inne tzw. późniejsze lokalizacje miały swoje uzasadnienie, albo niezakończonymi procesami w WSA, NSA, albo przegranymi przez miasto procesami przed WSA/NSA albo jak teren nad rzeczką Zgorzałą (Kanał Jeziorki) niejasnościami związanymi z ewentualnymi powodziami. (ot zagadka!)
pozdrawiam
Jan Strękowski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Komisja 9 lutego - plany Klarysewa Zach. i Mirkowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (79.162.88.---)
Data: 31 sty 2012 - 10:07:56

9.02.2012r. (czwartek) godz. 16.30
Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych

Tematy:
- Korespondencja, w tym m.in. - wniosek 816 mieszkańców wsi w sprawie linii "L", wniosek Metsa-Tissue o zmianę planu miejscowego Mirkowa oraz wnioski mieszkańców Klarysewa w sprawie planu miejscowego
- omówienie różnych opcji procedowania planu miejscowego Klarysewa Zach., Podskarpia i Skolimowa "C" w nowej procedurze z 2003 roku (uchwała stanie na sesji marcowej)

Według informacji uzyskanej wczoraj od p. Klimkowskiej-Sul z Wydziału Planowania Przestrzennego UMiG, na najbliższej sesji (początek marca) zostanie przedstawiona uchwała o przystąpieniu do sporządzania planu Klarysewa Zach. i Podskarpia oraz Skolimowa ?C? w nowej procedurze z 2003 roku. Na najbliższym posiedzeniu Komisji Ładu 9 lutego (czwartek) o godz. 16.30 będą omawiane następujące warianty: 1) procedowanie planu całości terenu w nowej procedurze, 2) podzielenie go od razu na obszary-etapy o różnym charakterze, 3. przystąpienie do sporządzania całości planu i podział na etapy później zależnie od postępów prac.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-31 10:08 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Metsa już nie chce baz przeładunkowych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lut 2012 - 22:32:01

- skłania się ku propozycjom gminy UZDROWISKOWEJ [nadwisla.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ostatni Mohikanin
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 lut 2012 - 22:44:06

Zdecydowana większość podmiotów na terenie poprzemysłowym Mirkowa chce zmiany planu miejscowego. Z wyjątkiem tego jednego, który ma w powiecie piaseczyńskim klondike. Klondike w sensie schulzowskim (ze Sklepów cynamonowych), czyli - miejsce tandetne i dwuznaczne, w którym szybki ?dziki? szybki zysk góruje nad prawem i moralnością, jak w historycznym Klondike?u.

O tym będzie znów w najbliższym numerze Nad Wisłą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lut 2012 - 23:11:31

Jak juz wypłucze całe złoto, to może będzie się musiał przenieść, bo nie wydoli na paliwo do TIRów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Klarysew - plany miejscowe i inwestycje
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 mar 2012 - 21:15:02

Szukałem starego wątku na ten temat, ale nie znalazłem, więc pozwalam sobie założyć nowy.

W piątek 23 marca Rada Miejska jednogłośnie podjęła decyzję o przystąpieniu do zmiany planu Klarysewa Zach.-Podskarpia w nowej procedurze z 2003 roku. Jednocześnie uchylono uchwałę o procedowaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gruntów terenu Klarysewa Zachodniego, Podskarpia oraz Skolimowa ?C? - II etap - w starej procedurze z 1994 roku. Ze względu na liczbę zarzutów rozpatrywanych przez sąd plan ten nie miał szans na szybkie uchwalenie (stara procedura nakazuje czekać na wyrok ostatniej instancji). Obecnie (w nowej procedurze) plan ten nazywa się planem północno-zachodniej części miasta. Jest to ogromny obszar obejmujący tzw. Wygon, znaczną część Kierszka oraz fragmenty Skolimowa aż do wylotu ul. Chylickiej na Pułaskiego.

Natomiast plan miejscowy okolic ul. Saneczkowej i Sadowej będzie zmieniany i uchwalany na nowo razem z planem Klarysewa Gawrońca, obejmującym wszystkie małe uliczki odchodzące od Warszawskiej i Borowej ? który to plan jest już procedowany w nowej procedurze. Zmiany będą dotyczyć m.in. eliminacji nonsensownych zapisów istniejącego planu takich, jak m.in. "dopuszcza się jedną kondygnację, w tym poddasze użytkowe". Oba te plany burmistrz chciałby uchwalić do końca obecnej kadencji.

Postaram się zeskanować w ciągu kilku dni i zamieścić tutaj mapy obszarów objętych oboma tymi planami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komisja 9 lutego - plany Klarysewa Zach. i Mirkowa
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 mar 2012 - 22:36:45

Sklejam z istniejącym.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 mar 2012 - 23:03:06

Dobrze, ale nie wiem, czy nie byłoby czytelniej, żeby jednak poszczególne dzielnice czy sołectwa miały swoje własne wątki dotyczące ich konkretnych lokalnych problemów, takie, jak wątek o zagospodarowaniu Mirkowa. Pomogłoby to osobom niekorzystającym regularnie z forum łatwiej "ogarnąć" tematykę. Nie wiem, czy wszyscy goście zdają sobie sprawę na przykład, że wątek o "gnojowisku" jest w rzeczywistości wątkiem ogólnym o sprawach przede wszystkim Parceli. Tak samo niezorientowanemu czytelnikowi trudno jest szybko dotrzeć np. do informacji dotyczących planu miejscowego, dróg i kanalizacji Skolimowa.

Warto by pozbierać niektóre lokalne tematy w wątkach "dzielnicowych" tym bardziej, że podobno szykuje się nam rozbicie dzielnicowe. Pan radny powiatowy Bąk pytał nawet przy okazji wspólnego posiedzenia komisji rolnictwa, czy przypadkiem nie planujemy włączyć Kierszka i innych terenów do Warszawy, co jego zdaniem byłoby bardzo rozsądne. smiling smiley Po budowie Trasy Mostowej, która ma tylko 4 zagwarantowane "przepusty" drogowe na całej swej długości w naszej gminie, północ zostanie oddzielona od południa swoistym "murem berlińskim". Okazuje się także, że w opinii niektórych radnych Mirków znajduje się wiele mil od Konstancina i można tam lokalizować, co się komu żywnie spodoba. W tym układzie, a także wobec takich oskarżeń, z jakimi mieszkańcy Parceli zwracają się do władz gminy, nie byłoby od rzeczy przyznać poszczególnym dzielnicom ich własne wątki jeszcze zanim rozpocznie się bunt konfederatów ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 mar 2012 - 23:33:17

Mogę pododawać tak jak zrobiłam przy GNOJOWISKU, nazwę sołectwa, osiedla, którego sprawy dominują w danym wątku.

Prosze o propozycje gdzie zrobić przemeblowanie
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
MPZP Klarysewa - spotkanie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 09:19:18

Kalendarz prac nad planami miejscowymi Klarysewa na podstawie informacji z Wydziału Planowania Przestrzennego:

KLARYSEW GAWRONIEC (Sadowa, Saneczkowa i uliczki odchodzące od Warszawskiej oraz Borowej):

IV-V 2012 uzgodnienia planu z instytucjami
ok. VI-VIII 2012 wyłożenie planu
IX 2012 omówienie uwag do planu na posiedzeniach Komisji Ładu; burmistrz rozpatruje uwagi do planu
jesień 2012 - Rada Miejska rozpatruje uwagi do planu. Jeśli uwagi zostaną odrzucone, będzie można uchwalić plan na jesieni. Jeśli część uwag zostanie przyjęta, niezbędne będą ponowne uzgodnienia i być może wyłożenie planu - wówczas jego uchwalenie może opóźnić się do 2013 r.

PÓŁNOCNO-ZACHODNIA CZĘŚĆ MIASTA (Podskarpie, Wygon, część Kierszka, Skolimów C, wylot ul. Chylickiej na Pułaskiego):

V-VI 2012 mieszkańcy składają wnioski do planu
do wakacji 2012 rozstrzygnięcie przetargu na projekt planu
ok. 2015 - uchwalenie planu. Pracownicy wydziału nie wierzą, że plan uda się przygotować i uchwalić wcześniej ze względu na wielkość obszaru. Nie chcą jednak dzielić planu na etapy m.in. ze względu na konieczność zaprojektowania i realizacji spójnego systemu komunikacyjnego w tym rejonie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 15:46 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MPZP Klarysewa - spotkanie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (193.104.164.---)
Data: 03 kwi 2012 - 17:59:43

Plan dla Płn-Zach części dopiero w 2015 roku?
To strasznie długo - tym bardziej, że plan jest praktycznie gotowy i można wykorzystać to, co było już przygotowane dotychczas (i co w dużej mierze uwzględniało wnioski i uwagi właścicieli tych terenów).
Ten teren czeka na plan już ok. 20 lat i myślę, że właściciele pójdą na wiele ustępstw - świadczy o tym chociażby to, że zgodzili się ostatnio na uchwalanie planu w nowej procedurze, co ogranicza ich prawa protestu.
Obawiam się, że chodzi raczej o koszty związane z wykupem dróg i uzbrojenia tego terenu - nie chcę wyznawać spiskowej teorii, ale może właśnie z tego względu burmistrzowi nie zależy na szybkim uchwaleniu tego planu (co tłumaczyłoby również to, że plan mógł być wyłożony ponownie wiosną 2011, a burmistrz nic w tym kierunku nie zrobił, zwlekając jednocześnie z podjęciem decyzji o przejściu na nową procedurę aż do stycznia 2012)... Mam nadzieję, że nie mam racji i ten plan zostanie jednak uchwalony w pierwszej połowie 2013 roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MPZP Klarysewa - spotkanie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13 kwi 2012 - 15:48:04

Dzisiaj nie ma spotkania w sprawie planów Klarysewa - mieszkańcom nie odpowiadał termin. Będzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu - proszę o cierpliwość, podam termin zawczasu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-13 15:48 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
MPZP Klarysewa - spotkanie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 23:23:28

Pisałem do wszystkich zainteresowanych SMSy, ale na wszelki wypadek potwierdzam jutrzejsze krótkie spotkanie w sprawie planów miejscowych Klarysewa - 24 kwietnia godz. 18.00 ul. Świetlicowa. To jest raczej spotkanie dla Państwa, żeby przekazać mi swoje problemy i pytania. Z urzędu nikogo nie będzie - proszę to traktować jako mój dodatkowy dyżur.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 11 maj 2012 - 16:56:42

początkowo był to wątek o budżecie...
a mnie w tym artykule [warszawa.gazeta.pl] zainteresował fragment


Budżety obywatelskie wprowadza się przecież już w Sopocie i Opolu. Tam mieszkańcy wspólnie decydują o wydatkach
ale chyba nikt tu na takie...fanaberie niestety nie pójdzie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
obywatelu musisz poczekać
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 maj 2012 - 17:31:14


ale chyba nikt tu na takie...fanaberie niestety nie pójdzie

Na razie nie pódzie, bo nie ma z czego spełnic oczekiwań mieszkańców - znowu jest dodatkowe obciążenie: sypie się amfiteatr (winni sa urzędnicy, którzy przyjęli kilka lat temu wadliwy projekt) - na razie ok 70 tys zł do tyłu (art w Kurierze Poł).
Następne do tyłu (albo od tyłu)- nie wiem ile za przyjety projekt mostków pzrez parkową rzeczkę Małą nie uwzględniający przyczółków - konstrukcja miała zostać połozona ot tak sobie na gołej ziemi. O ile pamietam jeden taki próbny mosteczek zabrała wezbrana rzeczka w ub. roku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MPZP Klarysewa - spotkanie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 15 maj 2012 - 15:19:34

Zebranie mieszkańców w sprawie nowego planu zagospodarowania przestrzennego
ul. Kołobrzeskiej i przyległych,
Ciechanowskiej, Toruńskiej, Łomżyńskiej, Siedleckiej, Białostockiej. w remizie OSP Skolimów ul.Pułaskiego72
środa 16 maja o godzinie 18:30
zaprasza radny R. Bajkowski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MPZP Klarysewa - spotkanie
Wysłane przez: TaraTara (---.knc.pl)
Data: 19 maj 2012 - 16:49:15


Tomasz Zymer
Kalendarz prac nad planami miejscowymi Klarysewa na podstawie informacji z Wydziału Planowania Przestrzennego:


ok. 2015 - uchwalenie planu.]
Witam,
Panie Tomaszu

Mój scenariusz sprawdza się jeśli chodzi o termin uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania dla terenu Klarysewa Zachodniego.
Chciałabym wiedzieć jakie koszty poniosła gmina ( my podatnicy ) przez 13 lat procedowania pod rządami ustawy 1994 roku o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym?
Co się stanie z dotychczasową już opracowaną dokumentacją?
Czy to znaczy, że znowu wyłoniony zostanie nowy projektant?
Proszę o informacje.
Pozdrawiam

---------------------------------------------------------------------------------
troszkę uładziłam - wydzieliłam cytat
mod m




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-19 21:37 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.