Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (213.158.221.---)
Data: 10 sty 2015 - 21:07:50

Komputery od poniedziałku, do odbioru.Mail w tej sprawie przyszedł wczoraj.Mam nadzieję, że ruszy i skrzynka służbowa, skoro odbiór kompa u informatyków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 10 sty 2015 - 21:27:34


rondo

mania
Zdecydowanie lepiej umawiać się telefonicznie - już napisałam, ale powtórzę można sobie do kontaktów zrobić telefon na kartę. Aparat pewnie się jakiś w domu znajdzie, a jeśli będą to głównie połączenia do radnego, to karta za kilka złotych starczy na długo.

To proszę się z tym pomysłem zwrócić do Biura Rady. Będzie pani druga, ja już próbowałem, bez efektu. Radni muszą chcieć kontaktować się z mieszkańcami, bez tego nikt ich do niczego nie zmusi.

Się zwróciłam, mam nadzieję że mi cholerna wysyłaczka wysłała, bo dziś porządkując pocztę, znalazłam kilkanaście maili w archiwum - m.in. z życzeniami na BŻ i NR

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 10 sty 2015 - 21:35:04

Jeszcze jeden radny - Tomek Nowicki udostępnił swój numer telefonu, trzeba zajrzeć na jego publiczny profil na FB: [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (109.243.225.---)
Data: 10 sty 2015 - 22:28:10

UWAGA - informacja o moich dyżurach radnego powiatu piaseczyńskiego wybranego z okręgu Konstancin-Jeziorna smiling smiley.

Odbywam swój dyżur radnego w każdy pierwszy czwartek miesiąca w budynku szkolnym przy ul. Mirkowskiej 39 (za Liceum Reymonta) w sali języka angielskiego na parterze w godzinach od 17:30 do 19.

Możliwość odbywania dyżuru na obszarze gminy Konstancin-Jeziorna (zamiast w Starostwie Powiatowym w Piasecznie) mam dzięki uprzejmości ludzi dobrej woli i pomimo odmowy udostępnienia mi pokoju raz w miesiącu na półtorej godziny w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przez burmistrza Kazimierza Jańczuka.

Informacje odnośnie dyżurów zawsze będą dostępne pod linkiem: [sergiuszmuszynski.pl]

Kontakt e-mail do mnie: sfjmuszynski@gmail.com (w miarę potrzeb będę się dzielił swoim numerem telefonu). W miarę możliwości proszę o kontakt przed dyżurem, aczkolwiek niezależnie od tego będę dostępny w wyżej wymienionym miejscu i czasie smiling smiley.

Zapraszam na dyżury smiling smiley.



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 sty 2015 - 22:52:28

Panowie, to co, wątek na forum w dziale Pytania do radnych? Jakby co to PW do mnie i jedziemy ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: czaknoris (159.205.244.---)
Data: 11 sty 2015 - 23:10:11


mania
inni radni się schowali, pouciekali czy jak?

Marcin Kucicki:
Harmonogram dyżurów w I półroczu:
Dom Ludowy w Słomczynie
14.01 w godz. 18.00-19.30
oraz w poniedziałki: 02.02, 02.03, 30.03, 04.05 i 01.06
w godz. 17.30-19.00
e-mail: mariuszkucicki@gmail.com
tel. 728 332 840

To w końcu Mariusz jak w adresie, czy Marcin?

Przed Panem Radnym trudne zadanie, bo okręg ma "zapuszczony", jak to zwykle ma miejsce w większości wiosek w gminie. Tym bardziej należy docenić, że odważył się wyjść do ludzi.

Drogi lokalne, komunikacja zbiorowa, odwodnienia i kanalizacja. Łatwo nie będzie wyrwać na to pieniądze z budżetu.

Może Panu Radnemu uda się przycisnąć kogo trzeba w sprawie dzikich wysypisk. Piękne widoki podziwiają turyści - rowerzyści. Miejscowym to chyba nie przeszkadza?
Śmieci nie brakuje w lesie przy drodze z Parceli do Słomczyna, ale i tak nic nie przebije zwałowiska, które chyba od lat dobrze się ma na skraju lasu, przy zabytkowym cmentarzu w Słomczynie. Odcieki płyną prosto do bajorka w lesie. Setki, jeżeli nie tysiące ton cmentarnych śmieci wymieszanych z liśćmi i kto wie z czym jeszcze ciągnie się wzdłuż ogrodzenia od północnej strony, od lasu.
Poprzednie Panie Radne z tego rejony, (ze Słomczyna (!) i z Borowiny) w tej sprawie chyba nic nie zdziałały. Ktoś w kwietniu zeszłego roku zgłosił temat na interaktywnej mapce", ale UMiG ograniczył się do "przekazania sprawy". Kiedy widziałem to ostatni raz w sierpniu, to różnicy nie było.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-11 23:14 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (37.31.238.---)
Data: 12 sty 2015 - 01:28:45

Mariusz.Już wysłałem do Biura Rady maila z prośbą o poprawkę. Panie Czak, rozumiem, że północna strona lasu, to po lewej od wejścia głównego na cmentarz? Muszę się przejść tym lasem, bo przyznam dawno się tam nie zapuszczałem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: czaknoris (159.205.244.---)
Data: 12 sty 2015 - 01:43:59

Zgadza się. Stojąc na wprost głównej bramy, twarzą w kierunku kaplicy Potulickich, to będzie po lewej.
Ta sterta śmieci ciągnęła się przez kilkadziesiąt metrów wzdłuż ogrodzenia, od furtki do mniej więcej części cmentarza, w której zrobiono zwałkę śmieci.
Kilka miesięcy temu miejscami sterty śmieci były już wyższe od ogrodzenia.
A przy głównym wejściu na cmentarz wisiała tabliczka "zabytek prawem chroniony".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (37.31.238.---)
Data: 12 sty 2015 - 01:47:14

Spróbuję rozeznać się w sprawie, a tymczasem... nie zaśmiecajmy wątku o innej tematycesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 12 sty 2015 - 11:02:49


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 12 sty 2015 - 15:38:52

i tak powinno być - brawa za rozsadek dla Mariusza i Tomka, jak najbliżej wyborców

Mariusz już na naszym forum podał, niżej dyżury Radnego Tomka Nowickiego( to dla tych co dostają wysypki na FB...tongue sticking out smiley)

w I środę miesiąca odbędą się w budynku OSP Skolimów, ul. Pułaskiego 72 - w godz. 18:00-20:00 (Skolimów)
w III środę miesiąca odbędą się w budynku Zespołu Szkół nr 5, ul. Szkolna 7 - w godz. 18:00-20:00 (Jeziorna)


źródło: [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (213.158.221.---)
Data: 12 sty 2015 - 16:40:23

I tak oto zamiast oto zamiast Mariuszem, zostałem radnym Marcinem Kucickim. Ba nawet osoby twierdzące, że mnie znają tak na mnie wołająsmiling smiley)) Zresztą całe życie jest z tym problemsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.153.---)
Data: 12 sty 2015 - 18:29:55


mania
Mariusz już na naszym forum podał, niżej dyżury Radnego Tomka Nowickiego( to dla tych co dostają wysypki na FB...tongue sticking out smiley)

Radny Nowicki ma profil publiczny więc nie trzeba się logować, rejestrować itp.

Odnośnie wysypki, nie mam z tym problemu. Po prostu nie używam. Mogę np: iść do baru dla lesbijek i gejów bo mnie ktoś znajomy zaprosił niekoniecznie stając się tym samym gejem smiling bouncing smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.30.---)
Data: 12 sty 2015 - 19:00:55

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 13:03 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 12 sty 2015 - 19:49:28


Mixiorek

mania
Mariusz już na naszym forum podał, niżej dyżury Radnego Tomka Nowickiego( to dla tych co dostają wysypki na FB...tongue sticking out smiley)

Radny Nowicki ma profil publiczny więc nie trzeba się logować, rejestrować itp.

Odnośnie wysypki, nie mam z tym problemu. Po prostu nie używam. Mogę np: iść do baru dla lesbijek i gejów bo mnie ktoś znajomy zaprosił niekoniecznie stając się tym samym gejem smiling bouncing smiley

Wiem ze ma publiczny, inaczej bym tam nie weszła, bo logować się na FB nie mam zamiaru - już prędzej bym poszła do lokalu j.w., bo mi wisi kto z kim i jak.

Po prostu - zbieram na forum różne informacje, które mogą się komuś przydać, by nie musiał przeszukiwać Internetu, żeby trafić na profil radnego. Jak już będę miała wszystkie dyżury powieszę w dziale urzędowym, niech będą pod ręką

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 13 sty 2015 - 12:45:51

jeśli chodzi o dyżury to radna z mojego okręgu twierdzi, że już dawno dała termin swoich dyżurów do Biura Rady i nie wie dlaczego na BIP to nie wisi....
ale ponoć w BR powiedzieli, że...nie ma tam info o jakimkolwiek z dyżurów...a tu nie tylko wisiał Marcina ale jeszcze zdążył się zmienić na Mariusza...jesteś wybrańcem :-)

w każdym bądź razie spieszę donieść, iż na tzw. ten moment radna okręgu 18 dyżur w Biurze Rady pełni w każdy trzeci czwartek miesiąca w godzinach 15-16.
W tym miesiącu jest to 15 stycznia.

Ze swej strony dodam uwagę, że na BIPie powinien wisieć konkretny kalendarz dyżurów tj. jeśli radny twierdzi, że jest to 3 czwartek to powinny być wskazane konkretne daty.

Natomiast mam też deklarację radnej - potwierdzoną wieloma praktycznymi działaniami - pełnej otwartości odnośnie dostępności dla mieszkańców i preferencji 'wyjścia do ludzi' względem siedzenia za biurkiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 13 sty 2015 - 13:20:12

Artek kartka z dyżurami została przez nas wypełniona, praktycznie po tygodniu, dwóch jak zostaliśmy radnymi. Podawaliśmy tam pamiętam miejsce dzień i godzinę pełnienia dyżurów. W zaszłym tygodniu dostaliśmy mailowo ponowienie prośby o podawanie miejsc godzin i dat dyżurów, a także udostępnienie telefonu, jeżeli dyżur telefoniczny. Losu kartki nie znam - być może nie była kompletna, że zostało ponowienie wysłane. W każdym razie po podaniu po raz drugi godzin dyżurów zostało to niemalże następnego dnia umieszczone na BIPie w moim przypadku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.9.---)
Data: 14 sty 2015 - 22:55:56

Oto pełna tabela dyżurów radnych umieszczona dziś w BiPie: [bip.konstancinjeziorna.pl]



Jak pisał Tomasz Nowicki na FB, w dalszym ciągu obowiązują te same zasady, co w poprzedniej kadencji, tzn. radni mogą dyżurować w Biurze Rady Miejskiej tylko w godzinach jego oficjalnego otwarcia, do godziny 16.00. Radni nie mogą mieć własnych kluczy do tej sali, będącej jednocześnie Pałacem Ślubów. W poprzedniej kadencji była (grzecznościowo) możliwość wypożyczenia klucza o godzinie punkt 16.00 i zwrócenia go o 8.00 rano następnego dnia, o ile ktoś jest w stanie jeździć trzy razy do BRM (raz po klucz, potem na dyzur, potem oddać klucz) w godzinach pracy. Ta sytuacja powoduje, że każdy radny dyżurujący w BRM jest de facto niedostępny dla swoich pracujących wyborców (w godzinach dyżuru), chyba, że wyborca pracuje na nocną zmianę.

Numery telefonów podało 4 radnych plus Tomasz Nowicki, kórego numer jest na FB . Ciekawostka jest postawa takich radnych, jak p. Stradecka, która jest dostępna dla wyborców "po uzgodnieniu telefonicznym", tyle, że nie wiadomo, na jaki numer i do kogo dzwonić. Wyborcom pani Stradeckiej gratulujemy i życzymy pomyślnych prób kontaktu z radną przez osoby trzecie.

Należy zwrócić uwagę, że jedynymi radnymi faktycznie dostępnymi dla wyborców pracujących (nie-emerytów) w swoim okręgu są ci, którzy, jak ja sam w poprzedniej kadencji, znaleźli sobie miejsce do wieczornych dyżurów w swoim okręgu POZA pomieszczeniami UMiG. Dlatego zachęcam wszystkich radnych do poszukiwania podobnych rozwiązań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 14 sty 2015 - 23:50:09

Pierwszy dyżur radnego już za mną. W trakcie dyżuru przyszło łącznie 5 osób i miałem jeden telefon od mieszkanki. Uważam, że całkiem niezły wynik. Usłyszałem, że bardzo dobrze,że mam dyżur w Domu Ludowym, a nie w Burze Rady, bo bliżej i przede wszystkim w porze kiedy już się wróciło z pracy.

Sprawy z którymi przyszli mieszkańcy:

plan Kawęczyna Zachodniego
problem dzików w naszej okolicy, oraz konieczność przeprowadzenia znów akcji upominania właścicieli działek niewykoszonych o to aby zadbali o nie, gdyż latem stanowią zagrożenie pożarowe
brak dofinansowania do demontażu płyt azbestowych z dachów domów, a jedynie pokrycie środków wywozu i utylizacji
sprawa kanalizacji i możliwości uzyskiwania środków zewnętrznych na budowę sieci, oraz przyłącza
komunikacja autobusowa i brak dojazdu autobusu 742 do Metra Wilanowska
problem utwardzenia jednej z dróg gminnych tłuczniem, który po deszczu przeradza się w maź, a latem strasznie się kurzy

Jak na pierwszy raz całkiem nieźle uważam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-14 23:52 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 sty 2015 - 08:08:25

Moim zdanien sesje rady miejskiej oraz dyżury radnych, które zaczynają się przed godziną 18:00 to nieporozumienie. W sąsiednich gminach, dzielnicach sesje rady miejsiej zaczynają się o godzinie 18:00. U nas wczorajsza zaczęła się o 10:00......
Dyżury radnych na Świetlicowej też maksymalnie do 16:00? Z całym szacunkiem ale to jest farsa. Zresztą jak widzę Pan Mariusz potwierdza, że mieszkańcy są zadowoleni z Jego godzin i miejsca dyżurowania.

Słowa uznania dla Pana Mariusza i P. Nowickiego za informowanie o tym co dzieje się na dyżurach i w gminie oraz za pełną paletę możliwości komunikacji (mail, telefon). Mam tylko pytanie - zauważyłem, że np: P. Nowicki opisuje tylko to co dzieje się, ma się zadziać w Jego okręgu. Hmmm, mam wrażenie, że radni decydują o całej gminie mimo okręgów jednomandatowych. Wiadomo, że to "Jego poletko" natomiast mam nadzieję, że obszar zainteresowania i pracy wykroczy poza ten okręg.

Szczerze mówiąc nie wiem jak skontaktować się z moją radną/ radnym bo nie ma nr telefonu, maila a dyżur jest w godzinach, w których 90% ludzi pracuje sad smiley angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.