Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: Umawianie spotkań radnych z mieszkańcami przez telefon
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 27 sty 2015 - 20:57:24

Oczywiście. W ramach tego maksymalnego ułatwiania kontaktu mieści się też zwalczanie i dziwowanie się pomysłowi, że ktoś w biurze może petenta umówić. Po co to, nie daj bóg takie fanaberie, niech se sam mieszkaniec dzwoni. Łatwiej mu na pewno.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Umawianie spotkań radnych z mieszkańcami przez telefon
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 27 sty 2015 - 22:22:43


rondo

Bartek
Oczywiście, że ma anonsować. Jak mnie wzywa dyrektor, to dziewczyna z recepcji dzwoni i mówi, że sobie życzy mnie widzieć. Jak radny, mój pracownik, któremu ja płacę i który pracuje dla mnie, ma mnie widzieć, to jak najbardziej należy się, żeby mu pracodawcę zaanonsować.

Pani z recepcji zapewne ma to wpisane jasno i czytelnie wpisane w zakres swoich obowiązków.

To niech Pan testowo wykona telefon do Biura Rady i wezwie radną/radnego, którzy są dla Pana tylko po telefonicznym uzgodnieniu spotkania. Naprawdę nie widzi Pan różnicy między obydwoma przypadkami ?


mania
Jakoś się rondo wówczas nie pieklił,(...)

A pochwalał ?

W każdym razie nie pomstował, a wręcz przeciwnie - emablował radną, gdybym była żoną ronda to byłabym zazdrosna tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Umawianie spotkań radnych z mieszkańcami przez telefon
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 31 sty 2015 - 15:39:26


rondo
Pościągaliście juz sobie fajne gierki na nowe laptopy ? Zawsze to przy takiej gierce czas na sesji szybciej zleci smiling smiley

Panie Andrzeju, po co te złośliwości?

Ja na przykład czekam od dwóch miesięcy na upublicznienie adresów mailowych do dwójki Radnych, którzy dyżury mają o porach, w których faktycznie może nikt nie przyjść.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-31 16:04 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 31 sty 2015 - 16:38:19

Na tej klepsydrze stoi napisane, że radny ma powiadomić o miejscu i terminie pełnienia dyżurów, nie ma słowa, że zakazuje się pełnienia poza lokalem RM i że BRM nie może umówić spotkania - zależy jak kto czyta. Telefon do BRM jest podany w BIP. Może się rondo umówić, tak jak z radną poprzedniej kadencji, która też podała taki sposób kontaktu.

Jak się nienawidzi kobiet (poza tą jedną umiłowaną radną VI kadencji) i na dodatek jedna z nich wyprzedziła ronda w wyścigu do miękkiego krzesła w sali obrad oraz służbowej kawy i cukierków, no co najważniejsze i zastrzyku gotówki w formie diety, to ją w łeb i odsądzić od czci i wiary

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: robsonrobson (213.158.219.---)
Data: 31 sty 2015 - 18:02:01

Dostaliśmy modemy do Internetu niestety adresów mailowych brak .,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 31 sty 2015 - 18:05:04


robson
Dostaliśmy modemy do Internetu niestety adresów mailowych brak .,

Jeszcze chwila i będzie komplet narzędzi smiling smiley

Z ciekawości modem LTE? W jakiej sieci?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.150.---)
Data: 31 sty 2015 - 19:30:59


rondo
P.Mixiorku, to nie złośliwości, to bardziej sarkazm. Ja uważam, że aby radny korzystał z maila w relacji z mieszkancami, to mu wcale słuzbowy laptop nie jest potrzebny. A ci radni, na których adresy Pan czeka, wiedzą, że Pan czeka ? smiling smiley

Szczerze? Uważam, że skrzynka gminna powinna być na gminnym kompie. Tak jak firmowa jest na firmowym komputerze, smartfonie. Owszem, mam też możliwość logowania przez przeglądarkę ale korzystam rzadko. To tak w kwestii strategicznej smiling smiley w firmach mogą być konkretne instrukcje, do których trzeba się stosować. Jest to zależne jak bardzo dana firma chroni swoją pocztę, materiały przed "innymi". W naszym urzędzie też mogą być takie procedury.
Znam firmy gdzie ludzie mieli duże problemy (nagana itp.) za to, że nie stosowali się do procedur bezpieczenstwa. Tyle, że były to "firmy", które miały co chronić lub wynikało to z ich "statutowej" działalności stąd taka polityka.
O ile pamiętam to jest Pan pod wrażeniem uroku naszego wielkiego sąsiada zza wielkiej kałuży. Polecam w tym temacie:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/byly-szef-cia-skonczy-z-zarzutami,504782.html

A skąd Ci Radni mają wiedzieć, że ja czekam? grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 31 sty 2015 - 23:36:15


rondo

Anna Lewandowska
II wtorek miesiąca w godz. 17.00-18.00 oraz
po uzgodnieniu telefonicznym w Biurze Rady

Jolanta Stradecka
dyżur...po uzgodnieniu telefonicznym.

Prawie to samo, tylko jak wiadomo, prawie, robi wielką różnicę.

tak tak, ale niech rondo zauważy, że znaczna część radnych VI kadencji (prawie 1/3 RM) umawiała się na dyżury jak p. J.Stradecka
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Sebastian Januszko
Sławomir Kanabus
Marek Skowroński
Jadwiga Sowińska
Irena Śliwka
Paulina Kosecka

po uzgodnieniu telefonicznym w Biurze Rady

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.221.---)
Data: 01 lut 2015 - 12:09:39

Sytuacja raczej się poprawiła jak pogorszyła...
Ja wiem jak do swojego radnego dotrzeć bo...przynajmniej takowy obecnie jest w pełni zidentyfikowany a nie pochodzi z jakiegoś dużego wora...
A do tego jakoś mi by nie przeszkadzało, gdyby nawet był dostępny dla mnie po wcześniejszym umówieniu przez telefon jeśli by spraw lokalnej społeczności pilnował...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 01 lut 2015 - 12:48:54

Panie rondo, ściągnąłem sobie najnowszą Fifę, Counter Strike'a, Wiedźmina 2, bo jedynkę już przeszedłem dawno temu i dodatkowo jeszcze, żeby mi się nie nudziło, zalogowałem się na kurnik.pl żeby pograć w warcaby i 3-5-8. Jak Pan będzie miał ochotę możemy śmignąć po siecitongue sticking out smiley

W kwestii adresów: nadal brak, jak Pan wie, korzystam z prywatnego i od czasu do czasu coś ktoś skrobnie.


Do Mixiorka:

LTE sieć Play... .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.152.---)
Data: 01 lut 2015 - 17:54:39


Mario
LTE sieć Play... .

Hmmm, śmiały wybór. To chyba poszło "z wolnej ręki" bo przetargu nie było. Play ma w naszej gminie tylko jeden nadajnik.... a ich internet przez modem opiera się tylko na sieci własnej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.198.---)
Data: 01 lut 2015 - 19:10:37

Ale,ten nadajnik jest blisko sali posiedzeń wiec tam będzie śmigać. A ze w okręgach wiejskich nie, no trudno.

Podejrzewam, ze osoba robiaca zestawienie o tym nie wiedziała, a Play wyszedł najtańszy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.152.---)
Data: 01 lut 2015 - 19:25:36


Hammer
Ale,ten nadajnik jest blisko sali posiedzeń wiec tam będzie śmigać. A ze w okręgach wiejskich nie, no trudno.

W sali posiedzeń to może jednak będzie łączność po wifi skoro Radni mają "urzędowe" laptopy. Problem, który opisywał P. Zymer z udostępnieniem wifi w sali posiedzeń to była dla mnie jakaś niezrozumiała i abstrakcyjna rzecz. W dzisiejszych czasach wydzielenie oddzielnej sieci z innym ssid z tego samego routera pod konkretny cel to pikuś.
Mam nadzieję, że w nowym ratuszu będzie pod tym względem XXIw. Nie pamiętam czy w ramach obecnych prac jest ujęta też infrastruktura sieciowa?



Podejrzewam, ze osoba robiaca zestawienie o tym nie wiedziała, a Play wyszedł najtańszy.

Tyle, że to niejako fundamentalna sprawa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: SergiuszMuszynskiSergiuszMuszynski (109.243.44.---)
Data: 07 lut 2015 - 12:20:30

Pierwszy dyżur radnego za mną. Przyszło 4 mieszkańców, poruszane były w większości sprawy poufne, o których nie będę się publicznie rozpisywał, ale także m. in. kwestie dotyczące tegorocznego budżetu powiatu. Dyżury generalnie mają odbywać się w pierwsze czwartki miesiąca, wyjątkowo z uwagi na nadzwyczajną sesję Rady Powiatu musiałem przełożyć pierwszy dyżur na następny dzień (piątek).

Zapraszam serdecznie - pierwsze czwartki miesiąca w godz. 17.30-19.00 do budynku szkolnego przy ul. Mirkowskiej 39 (za Liceum Reymonta) w Konstancinie-Jeziornie, w sali języka angielskiego na parterze.

Kontakt do mnie: sfjmuszynski@gmail.com



Pozdrawiam,
Sergiusz Muszyński
Radny Powiatu Piaseczyńskiego z okręgu Konstancin-Jeziorna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: robsonrobson (46.113.99.---)
Data: 10 lut 2015 - 09:50:45

Mamy komplet danych do kontaktu z radnymi : robert.baran@konstancinjeziorna.pl oraz nr. tel.do kontakt : 608156685



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-10 09:51 przez robson.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: MarioMario (46.113.171.---)
Data: 10 lut 2015 - 12:08:56

wszystkie konta mailowe utworzone, zasada adresu mailowego radnego pisane z małych liter imię.nazwisko@konstancinjeziorna.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 lut 2015 - 16:08:05

To publiczna korespondencja jest? Po prywatnej to chyba udostępniać tak wszystkim nie wypada co najmniej. A także: większy pożytek byłby z tego, gdyby pan podał jej wynik, a nie jedynie się chwalił, że wysłał maila.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 lut 2015 - 20:00:14

Moim przedstawicielem pana nie ustanawiałem. Pamiętałbym. Proszę prowadzić korespondencję mailową przy pomocy maila, a nie przy pomocy forum.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: maniamania (78.8.80.---)
Data: 10 lut 2015 - 21:28:09

Te adresy mailowe sobie w BIPie wiszą od 15:30



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-10 21:32 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Dyżury radnych - narazie jednego i brawa za odwagę hot smiley
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 10 lut 2015 - 22:27:53

Cóż, skoro ja jestem mieszkańcem, a pan nazywa siebie "przedstawicielem mieszkańców" to dla mnie jest to dość oczywiste, że pan sobie coś uzurpuje. Albo zbyt dowolnie uogólnia. Jakbym pana chciał mieć za przedstawiciela, to bym pewnie o tym powiedział. A jakby mi zależało na przedstawicielu w radzie osiedla (jakimkolwiek) to bym pewnie udział w wyborach wziął.

WTEDY oczywiście poprosiłem pana o przekazanie informacji. Czyim pan był wtedy przedstawicielem, to nie wiem, bo jeśli chodzi o mnie, to tylko było to przekazanie informacji, a nie żadne przedstawicielstwo. Zresztą niespecjalnie się pan sprawą interesował, bo dopiero z forum, z opóźnieniem, dowiedział się pan, że została załatwiona. Ale za przekazanie informacji dziękuję.

Co do kampanii, to ciekawe, że akurat pan o niej wspomniał. Pewnie zupełnie bez powodu, bo przecież wybory się już odbyły (i ostatecznie nie został pan w nich niczyim przedstawicielem). Chyba, żeby się jakieś nowe zbliżały? Do rady, czy coś?

Niemniej ponawiam: korespondencję proszę prowadzić mailem, a tu może ją pan streszczać. A nie wklejać po kolei wszystkie wysłane samozwańczo "w imieniu mieszkańców" wiadomości. Jest pytanie, jest odpowiedź, można wklejać. A nie robić z forum swój folder "Wysłane / Odebrane".



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.