Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 sty 2015 - 08:51:42

Według informacji umieszczonych na publicznym profilu P. Ksawerego Guta https://www.facebook.com/gutksawery w Mirkowie powstanie boisko do siatkówki. Ktoś bieglejszy wie gdzie jest działka nr ew.: 10/29 z obrębu 02-01?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.232.---)
Data: 15 sty 2015 - 09:13:23

Z tego consię zorientowałem to na działce przy stawie w Mirkowie przy budynku Mirkowską 51...
Tego chyba nie było w budżecie obywatelskim czyli inwestycjach oczekiwanych przez lud?
Konsultowane to było z kimkolwiek?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 sty 2015 - 09:20:43

Faktycznie, zaznaczyłem orientacyjnie:


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.232.---)
Data: 15 sty 2015 - 09:34:05

Sprawdziłem..tej inwestycji nie ma na liście z wniosków do budżetu obywatelskiego...
Widocznie jest to w ramach listy rozproszonych obiektów sportowych na terenie Gminy...tyle, że od czasu jej zapowiedzi nikt jej nie widział...podobnie jak planu kadencyjnego mimo rozpoczętej juz drugiej kadencji...
Burmistrz zawsze powtarza, ze nie da sięzrobić wszystkiego....jednak niktmi nie powie, że budowa takiego boiska jest pilniejsza niż budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole....ech...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MarioMario (213.158.222.---)
Data: 15 sty 2015 - 09:52:46

Spieszę z informacją. Boisko zostało wprowadzone jako autopoprawka Burmistrza do projektu budżetu w dniu wczorajszym. Od razu zaznaczył, że prace projektowe rozpoczęły się wcześniej, a realizacja będzie w roku obecnym.To będzie boisko do siatki plażowej.Burnistrz mówił, że swego czasu zabiegała o to Radna Alfreda Konopka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.232.---)
Data: 15 sty 2015 - 12:04:45

A te zabiegi poprzedzone były czym? Analizą potrzeb mieszkańców? Ich akcją poparcia? Czy czym?
Bo ja w zyciu nie zrozumiem, ze odbywa sie to w ten sposob, ze Burmistrz w ostatnim momencie z czymś występuje a radni klepią to zupełnie bezrefleksyjnie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Powstanie papierowa koncepcja pomostów za cenę trzech dużych pomostów
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 15 sty 2015 - 12:10:17

[Usuwam w związku z wyjaśnieniem sprawy pomostów poniżej przez p. Mariusza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-16 09:11 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie papierowa koncepcja pomostów za cenę trzech dużych pomostów
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 15 sty 2015 - 14:21:02

skąd ta kwota 20 tysięcy? bo podobno autopoprawka do budżetu obejmowała niecałe...3,5 tysiąca...
wczoraj poprawka...a już wczoraj było pozwolenie na budowę (metoda faktów dokonanych?)
projektu szczegółowego nie widziałem, ale poza boiskiem mają tam być trybuny na bodaj 20 miejsc...
wykorytowanie by nawieźć piasek pewnie więcej pieniędzy będzie kosztowało o samym piachu nie wspominając...
z resztą...tu nie chodzi o sam fakt, że ktoś dba o rozwój fizyczny społeczeństwa (choć w tym parku częściej się widzi osoby spożywające niż uprawiające sport) ile o to, że odbywa się to w sposób...jakiś dziwny sposób a do tego...tanim kosztem....bez spojrzenia deko strategicznego...
na mojej wiosce swego czasu powstało boisko do siatkówki...tam chyba za słupki i siatkę zapłacono jakoś ponad 2 koła...rzadko ktoś tam gra w siatkówkę... ale jak ma być inaczej skoro nie dbamy o to, by już młodzież sport uprawiała? sala w Opaczy dopiero powstaje (walka o to trwała....lata całe) a odnośnie zagospodarowania terenu boisk powstają koncepcje, których stronie społecznej się nie tylko nie udostępnia, ale i w ogóle nie mówi kiedy miałyby być one zrealizowane? qrna! Panie Burmistrzu! Litości!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie papierowa koncepcja pomostów za cenę trzech dużych pomostów
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 15 sty 2015 - 16:00:21

Projekt budżetu, na 2015 zakładał to co wytłuszczone poniżej. Głosowałem wczoraj nad pomostami w wersji wytłuszczonej poniżej, a nie w wersji samej koncepcji, więc nie wiem skąd się wzięło stwierdzenie Tomka, że to tylko koncepcja. źródło:[www.konstancinjeziorna.pl] strona 26

Rozdz. 90095 -Pozostala działalność w kwocie 2 275 014 zł

Wydatki majątkowe:
1/ Zadania inwestycyjne:
a) Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na terenie działki gminnej (nr ew. 145)
w Czernidłach (budżet obywatelski) 36 000,-
b) Zagospodarowanie terenu w Skolimowie pomiędzy ulicami: Rycerską,
Prusa i Wojewódzką oraz terenem Zespołu Szkół Nr 1 80 000,-
c) Wykonanie dojazdu do budynku Swietlicy na placu w Piaskach
(fundusz sołecki) 11 500,-
d) Projekt i wykonanie przebudowy budynku gminnego przy ul. Moniuszki 22B 100 000,-
e) Budowa szaletu miejskiego w Jeziornie (budżet obywatelski) 30 000,-
f) Przebudowa placu zabaw przy ul. Koziej (budżet obywatelski) 50 000,-
g) Modernizacja i zagospodarowanie placu zabaw w Czarnowie
(budżet obywatelski) 100 000,-
h) Projekt i budowa placu zabaw przy ul. Kołobrzeskiej 500 000,-
i) Koncepcja, projekt i budowa pomostu na odnodze rzeki Jeziorki przy
rondzie Jana Pawła II 20 000
,-
j) Zagospodarowanie terenu osiedla przy ul. Koziej 25 000,-
k) Koncepcja, projekt i wykonanie pomostu rekreacyjno-widokowego
w rejonie „Hugonówki 40 000,-

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie papierowa koncepcja pomostów za cenę trzech dużych pomostów
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.247.---)
Data: 15 sty 2015 - 17:59:39


Mario

Rozdz. 90095 -Pozostala działalność w kwocie 2 275 014 zł

Wydatki majątkowe:
1/ Zadania inwestycyjne:
a) Wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na terenie działki gminnej (nr ew. 145)
w Czernidłach (budżet obywatelski) 36 000,-
b) Zagospodarowanie terenu w Skolimowie pomiędzy ulicami: Rycerską,
Prusa i Wojewódzką oraz terenem Zespołu Szkół Nr 1 80 000,-
c) Wykonanie dojazdu do budynku Swietlicy na placu w Piaskach
(fundusz sołecki) 11 500,-
d) Projekt i wykonanie przebudowy budynku gminnego przy ul. Moniuszki 22B 100 000,-
e) Budowa szaletu miejskiego w Jeziornie (budżet obywatelski) 30 000,-

Zastanawia mnie zadanie inwestycyjne "Budowa szaletu miejskiego w Jeziornie (budżet obywatelski) 30 000,- ", czy na pewno budowa, a nie projekt?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.9.---)
Data: 15 sty 2015 - 18:04:14

[Usuwam w związku z wyjaśnieniem sprawy pomostów przez p. Mariusza.]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-16 09:14 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 15 sty 2015 - 19:01:39

Nie twórzmy fermentu i niepotrzebnego zamieszania. P. Mariusz zacytował uchwałę. Najpierw sprawdźmy a potem twórzmy teorię. A radni powinni jednak wiedzieć nad czym głosują (P. Nowicki). Koncepcja, projekt i budowa to trzy różne kwestie.

Kwoty na pomosty (całe) są poniżej kwoty, od której trzeba ogłaszać przetarg. Można całość (koncepcja, projekt i budowa) zlecić z wolnej ręki konkretnej firmie.

Zastanawia mnie co innego. Czy są publikowane u nas tak jak np: w Warszawie wszystkie umowy zlecenia, o dzieło itp. które urząd zawiera "z wolnej ręki"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie papierowa koncepcja pomostów za cenę trzech dużych pomostów
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 15 sty 2015 - 19:05:06


zoli
Zastanawia mnie zadanie inwestycyjne "Budowa szaletu miejskiego w Jeziornie (budżet obywatelski) 30 000,- ", czy na pewno budowa, a nie projekt?

Za taką kwotę nic się nie wybuduje. Pamiętacie ile kosztowała toaleta w parku zdrojowym/? Bo ja tak. Tyle może kosztować projekt lub tyle może kosztować np: toaleta, którą już pokazywałem na forum www.toaletypubliczne.pl i jak dla mnie to zupełnie by wystarczyło. Budowanie w Jeziornie czegoś na kształt toalety obok tężni to nieporozumienie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.9.---)
Data: 15 sty 2015 - 19:29:21

[Usuwam w związku z wyjaśnieniem sprawy pomostów przez p. Mariusza. ]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-16 09:12 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 15 sty 2015 - 19:45:44


Tomasz Zymer
To miał być prosty pomost z desek do wysiadania z kajaków, tego dotyczył wniosek do budżetu partycypacyjnego.

Zgadzam się. Jednak Burmistrz "ubrał" to w tego rodzaju inwestycję, Jego prawo.



Dlatego proszę najpierw o Koncepcję Zagospodarowania Rzeki Jeziorki jako głównej osi miasta-uzdrowiska: Nie w formie kolejnego bełkotliwego pustosłowia zleconego firmie zewnętrznej, tylko w formie jasnej wizji posiadanej przez Radnych i Burmistrza. Potem można sobie płacić tysiące złotych za "koncepcję" kilku desek zbitych na krzyż.

Zgadzam się ale mieszkańcy złożyli wniosek o pomosty i je dostaną. Koncepcja zagospodarowania Jeziorki jest bardzo ważna jednak nie dotyczy ona tego o czym obecnie rozmawiamy czyli - koncepcja czy budowa pomostów. A już w ogóle nie dotyczy boiska dla siatkówki w Mirkowie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 15 sty 2015 - 20:07:33

Zlecenia z wolnej reki powinny dotyczyć drobnych zakupów (u mnie do tysiąca zl) czyli papieru toaletowego, aby nie byl ścierny.

Ale zazwyczaj musze zebrać 3 oferty i wybrać wg. jasnych kryteriów jedna. Oferty moge znalezc sam, np. ze sklepów internetowych, albo wysyłając prośbę o ofertę do kilku firm. Ewentualnie oferta,pojawia sie na stronie internetowej urzędu na kilka dni i rozpatrujemy wg. ustalonych kryteriów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 15 sty 2015 - 20:12:22


Hammer
Zlecenia z wolnej reki powinny dotyczyć drobnych zakupów (u mnie do tysiąca zl)

O to mi chodzi:
http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/ogloszenia/umowy/default.htm

Są to zlecenia do kwoty chyba około 10tys EUR.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (95.40.9.---)
Data: 15 sty 2015 - 21:12:15

[Usuwam w związku z wyjaśnieniem sprawy pomostów przez p. Mariusza.]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-16 09:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.75.---)
Data: 17 sty 2015 - 23:03:15

Boisko na Mirkowie? Nie tak dawno powstało i to jak:
- pod piaskiem nawieziono gruz rozbiórkowy, zamiast żwiru,
- piaszczysta "płyta" boiska otoczona została wbitymi w ziemię dechami, których nie było widać, ale doskonale było czuć jak ktoś nadepnął na nią bosą stopą,
- nie stworzono żadnego "piaszczystego marginesu" - decha, o której mowa wyżej, stanowiła linię boiska,
- ławki ustawiono zbyt blisko boiska,
- boisko ogrodzono dając tylko jedną furtkę - po wybitą poza ogrodzenie piłkę często grający musiał biec naokoło, co leniwsi z czasem porobili dziury w ogrodzeniu - na przyszłość, wystarczy dać furtkę po obu stronach boiska,
- nie przewidziano bramy w ogrodzeniu dla wjazdu sprzętu do pielęgnacji boiska: np. dowóz piasku, koszenie. W konsekwencji, panowie koszący trawę a mający "wrodzoną" smiling smiley niechęć do ręcznego koszenia trawy, rozcięli parkan (choć nie tylko oni - podobnie było przy uzupełnieniu piachu) i wjeżdżają kosiarkami, ze tak je nazwę, kołowymi.

Do luftu takie plany - skądinąd wiem, że nikt nie chciał słuchać rad ludzi zaangażowanych w koszykówkę - no i boisko stworzono smiling smiley. Teraz boiskiem właściwie nikt sie nie zajmuje, oprócz koszenia trawy wokół. Jeszcze z dwa lata i zamieni się w trawiaste. Siatka była, ale.... ktoś wziął (kto tu grywał, chyba wie kto to mógłby być smiling smiley ).

A dopowiadając, czy nie można było zrobić połączonego boiska do kosza i siatki? Porzucamy plażówkę, zmieniamy podłoże, dostawiamy słupy do koszy..... i tym rozszerzamy w tym miejscu ofertę sportową dla ludzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.75.---)
Data: 18 sty 2015 - 00:09:46

A czyja to działka i kto buduje? Czy to ma jakiś związek z zasypywanym/przygotowywanym stawem pod narty wodne z Bielawy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.