Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 18 sty 2015 - 10:10:49


AK
A czyja to działka i kto buduje? Czy to ma jakiś związek z zasypywanym/przygotowywanym stawem pod narty wodne z Bielawy?

boisko będzie w miejscu tego starego zdewastowanego i robi to gmina - w pozwoleniu jest napisane kto buduje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.130.---)
Data: 19 sty 2015 - 11:38:10


mania

AK
A czyja to działka i kto buduje? Czy to ma jakiś związek z zasypywanym/przygotowywanym stawem pod narty wodne z Bielawy?

boisko będzie w miejscu tego starego zdewastowanego (...)

Maniu, a nie prościej było napisać kto jest właścicielem? Np. Gmina (= jedno słowo), zamiast "boisko będzie w miejscu tego starego zdewastowanego" (= siedem słów) smiling smiley Pozdrawiam.
ps. jakby była odpowiednia pielęgnacja, nie byłoby zdewastowane. Zresztą zdewastowane jest ogrodzenie - w duzej mierze przez służby pielęgnujące zieleń, a boisko jest po prostu mocno zarośnięte. Odkąd zostało zbudowane, nie przypominam sobie, aby gmina coś tam więcej robiła oprócz koszenia trawy. Piach był, z tego co wiem, uzupełniany sumptem paru okolicznych mieszkańców.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.130.---)
Data: 19 sty 2015 - 11:42:06

a tak dodam, nie szkoda pieniędzy na budowę nowego boiska, obracając go w osi? Nie taniej, a równie skutecznie dokonać poprawek: poszerzenia piaszczystej płyty boiska, przeniesienia dalej ławek, czy nawet postawienie nowych trybun, dodanie bramy i dodatkowej furtki w ogrodzeniu i naprawienie jej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 19 sty 2015 - 12:08:39


AK
a tak dodam, nie szkoda pieniędzy na budowę nowego boiska, obracając go w osi? Nie taniej, a równie skutecznie dokonać poprawek: poszerzenia piaszczystej płyty boiska, przeniesienia dalej ławek, czy nawet postawienie nowych trybun, dodanie bramy i dodatkowej furtki w ogrodzeniu i naprawienie jej?

Lepiej brzmi "wybudowaliśmy nowe boisko" niż "przebudowaliśmy stare boisko".
Żeby zrobić to o czym mówisz ktoś musiałby pochylić się nad tematem i np.: nie daj Boże zrobić konsultacje społeczne!

Opcje: OdpowiedzCytuj
do AK i Mixiorka
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 19 sty 2015 - 17:35:51


AK


boisko będzie w miejscu tego starego zdewastowanego (...)

Maniu, a nie prościej było napisać kto jest właścicielem? Np. Gmina (= jedno słowo), zamiast "boisko będzie w miejscu tego starego zdewastowanego" (= siedem słów) smiling smiley Pozdrawiam.
ps. jakby była odpowiednia pielęgnacja, nie byłoby zdewastowane. Zresztą zdewastowane jest ogrodzenie - w duzej mierze przez służby pielęgnujące zieleń, a boisko jest po prostu mocno zarośnięte. Odkąd zostało zbudowane, nie przypominam sobie, aby gmina coś tam więcej robiła oprócz koszenia trawy. Piach był, z tego co wiem, uzupełniany sumptem paru okolicznych mieszkańców.[/quote]

Nie mogę pisać w ciemno - nie znam Mirkowa, nie wiem kto jest właścicielem działki 10/29 obrębu 02-01, którą widać na planach (

napisałeś wczesniej:


AK
Boisko na Mirkowie? Nie tak dawno powstało i to jak:
- pod piaskiem nawieziono gruz rozbiórkowy, zamiast żwiru,
- piaszczysta "płyta" boiska otoczona została wbitymi w ziemię dechami, których nie było widać, ale doskonale było czuć jak ktoś nadepnął na nią bosą stopą,
- nie stworzono żadnego "piaszczystego marginesu" - decha, o której mowa wyżej, stanowiła linię boiska,
- ławki ustawiono zbyt blisko boiska,
- boisko ogrodzono dając tylko jedną furtkę - po wybitą poza ogrodzenie piłkę często grający musiał biec naokoło, co leniwsi z czasem porobili dziury w ogrodzeniu - na przyszłość, wystarczy dać furtkę po obu stronach boiska,
- nie przewidziano bramy w ogrodzeniu dla wjazdu sprzętu do pielęgnacji boiska: np. dowóz piasku, koszenie. W konsekwencji, panowie koszący trawę a mający "wrodzoną" smiling smiley niechęć do ręcznego koszenia trawy, rozcięli parkan (choć nie tylko oni - podobnie było przy uzupełnieniu piachu) i wjeżdżają kosiarkami, ze tak je nazwę, kołowymi.
.

a Mixiorek: 'Lepiej brzmi "wybudowaliśmy nowe boisko" niż "przebudowaliśmy stare boisko". '

Nie chodzi o to jak brzmi, ale o to że w swietle wypowiedzi AK, trzeba będzie zrobić boisko od nowa, bo przecież bez sensu jest budowanie (w dosłownym brzmieniu) na gruzach i w przenośni na zgliszczach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (178.42.96.---)
Data: 19 sty 2015 - 20:34:20

Maniu, spójrz na moje uwagi odnośnie modernizacji boiska. Może się mylę, ale zaczynając wszystko od początku może pociągnąc za sobą więcej kosztów. Co do osi, Rondo, obrócenie "przybliży" staw do boiska grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 19 sty 2015 - 22:41:14


AK
Maniu, spójrz na moje uwagi odnośnie modernizacji boiska. Może się mylę, ale zaczynając wszystko od początku może pociągnąc za sobą więcej kosztów. Co do osi, Rondo, obrócenie "przybliży" staw do boiska grinning smiley

Widziałam, napisałeś ze było zrobione byle jak i nawalono różnego badziewia - jak leci: gruzu, desek, a jeszcze pewnie jakiś złom się wygrzebie. Jesli to ma być profesjonalne boisko, to trzeba to wszystko wydłubać, czyli zacząć od nowa i jakie to ma znaczenie czy będzie ono wzdłuż czy w poprzek?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.245.---)
Data: 20 sty 2015 - 13:38:56

Dla mnie żadnego, dla projektanto-budowlańców istotne skoro robią tak grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.245.---)
Data: 20 sty 2015 - 13:41:56

gruz był na podbudowę boiska, deski wyznaczały linię boiska, złomu żadnego nie widziałem i nie słyszałem o takowym. Boisko , jak najbardziej nadaje się do modernizacji, nie koniecznie do likwidacji. Nieraz od nowa znaczy taniej, nieraz modernizacja bardziej się opłaca - jak jest tu, nie wiem, bo nie znam wszystkich danych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.104.---)
Data: 23 sty 2015 - 18:02:00

Na to boisko i na inne obiekty sportowe możemy uzyskać dofinansowanie w postaci dotacji do 33%.,
ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Termin składania wniosków do 15 lutego 2015 r.smiling smiley

W ubiegłym roku na tego typu zadania dotacja wynosiła do 50 % .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.184.---)
Data: 09 lut 2015 - 12:24:09

To jest u nas sekcja siatkówki plażowej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.214.---)
Data: 10 lut 2015 - 09:03:19

Bo boisko ma być piaszczyste a Ty chcesz tam sekcję trenować ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powstanie boisko do siatkówki w Mirkowie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.214.---)
Data: 10 lut 2015 - 11:16:51

Nie napisałeś o treningu tylko o rozgrywaniu tam meczy przez sekcje...siatkówki 6osobowej...;) ale..niech Ci będzie, że przyjąłem skrót myślowy...;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.