Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 lip 2015 - 08:29:29

W końcu! To teraz oby ten dział był w miarę na bieżąco aktualizowany.

200 dni samorządu, 21 radnych, 11 interpelacji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 03 lip 2015 - 11:45:25

interpelacje są tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Czytając o opiece zdrowotnej odnoszę wrażenie, że niektórzy radni ciągle jeszcze żyją w PRL.
Lekarz ma być "państwowy", żaden prywaciarz, bo każdy taki to krwiopijca. >grinning smiley<

Wsie, w których działają/ działały bieda przychodnie są dość dobrze skomunikowane busikami i dojazd nie powinien stwarzać problemów, w razie czego może chory liczyć na wizytę domową swojego POZeta, niezależnie czy pracuje w SPZOZ czy NZOZ.


Ja tez nie mam swojego POZeta w Skolimowie, tylko musze dojechać do Jeziorny i nie robię z tego powodu zadymy. Znacznie przyjemniej jest być przyjętą w przyzwoitych warunkach niż wspinać się po schodach (Warecka)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 03 lip 2015 - 12:13:04



Wsie, w których działają/ działały bieda przychodnie są dość dobrze skomunikowane busikami
dość dobrze to słowo klucz....mogłyby zdecydowanie lepiej...tylko to kolejny temat, do którego trzeba przekonać Burmistrza...ale od tego jest inny wątek i...póki co jeden napierający radny...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: MarioMario (188.146.180.---)
Data: 03 lip 2015 - 12:29:58


Mixiorek

200 dni samorządu, 21 radnych, 11 interpelacji.
Nie złożyłem żadnej, lecz póki co składałem wnioski do Burmistrza na kancalarię, gdyż nie uważałem, bu sprawy incydentalne musiały nosić znamina interpelacji, która powinna dotyczyć spraw i stotnych dla całej gminy.Jednak teraz chyba będę zmuszony, bo nie składając interpelacji będę odbierany jako radny niedziałający i nic nie robiącysmiling smiley A tak poważniej trochę.Są sprawy niewygodne, ale ważne i kluczowe dla gminy.Pytanie na ile interpelacja Radnego zmieni ich bieg, jeśli będzie miała charakter jednorazowego upomnienia się o istotne kwestie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 03 lip 2015 - 13:58:47

Czy Burmistrz jest zobowiązany prawem/ regulaminem do odpowiedzi na pismo, które składa Pan przez kancelarię? Wydaje mi się, że na interpelację musi być odpowiedź do tego w konkretnym czasie. Nie jestem pewien czy w tym pierwszym trybie też tak jest. No i na pewno urząd nie będzie sam z siebie publikował pism, które wpływają do kancelarii.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-03 14:00 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 03 lip 2015 - 16:22:25


Mixiorek
Czy Burmistrz jest zobowiązany prawem/ regulaminem do odpowiedzi na pismo, które składa Pan przez kancelarię? Wydaje mi się, że na interpelację musi być odpowiedź do tego w konkretnym czasie. Nie jestem pewien czy w tym pierwszym trybie też tak jest. No i na pewno urząd nie będzie sam z siebie publikował pism, które wpływają do kancelarii.

Urząd nie musi publikować, ale Mario - jeśli uzna za stosowne, moze opublikować np. na forum lub w gazecie.
Jesli o były Wnioski o Informację publiczną, to UMiG musi, nie koniecznie Burmistrz, ale może to być pasujący do wniosku wydział. Urzędowy termin to 2 tyg, ale może sie troszkę "omsknąć" ze względu na urlopy, "chorą" Pocztę Polską i gradobicie...grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 03 lip 2015 - 17:22:15



ale może sie troszkę "omsknąć" ze względu na urlopy, "chorą" Pocztę Polską i gradobicie...grinning smiley
i jeszcze przez cyklistów! ;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-07-03 17:22 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Interpelacje Radnych w BIP
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 03 lip 2015 - 19:14:43


Mixiorek
Czy Burmistrz jest zobowiązany prawem/ regulaminem do odpowiedzi na pismo, które składa Pan przez kancelarię?.

Kodeks Postępowania Administracyjnego reguluje te kwestie. Jest cały rozdział o wnioskach i skargach. Urząd ma 30 dni na odpowiedź na wniosek każdego petenta. W szczególnych przypadkach jest to 60 dni, jeżeli sprawa wymaga dłuższego postępowania, jednak po terminie 30 dni urząd powinien zawiadomić petenta o tym, dlaczego jest opóźnienie i kiedy mona się spodziewać realizacji wniosku. To są standardy, a życie życiem. Do tej pory na wszystkie wnioski otrzymałem odpowiedź, raz wysłałem ponaglenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.