Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 12 cze 2015 - 16:33:42

Zielony namiot z herbem gminy Konstancin-Jeziorna stanie przy głównej alei prowadzącej z tężni do amfiteatru.

Właśnie tam, podobnie jak rok temu, będzie można spotkać rajców, podyskutować lub wymienić z nimi poglądy. Radni do dyspozycji mieszkańców będą w sobotę (13 czerwca) i niedzielę (14 czerwca).


Więcej i plan dyżurów, znajdziecie tu: [www.konstancinjeziorna.pl]



PS. szkoda że tylko 13. Radnych ma zamiar wykazać się odwagą stając oko w oko z wyborcami. sad smiley
A może jednak ktoś jeszcze dołączy confused smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-12 16:36 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: klaroklaro (79.190.176.---)
Data: 12 cze 2015 - 17:42:17

Oj tam, oj tam, a bo to radnym zostaje się po to aby być w kontakcie z wyborcami ? Lepiej się spotkać "U Sowy" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 13 cze 2015 - 14:44:49

Sobota, 13 czerwca
1.Andrzej Cieślawski - w godz. 14.00-15.00
2.Izabela Skonecka - w godz. 12.00-13.00
3.Mariusz Kucicki - w godz. 13.00-14.00
4.Elżbieta Wiktorowicz - w godz. 15.00-16.00
5.Agata Wilczek - w godz. 13.00-14.00


Niedziela, 14 czerwca
1.Grażyna Chojnowska - w godz. 16.00-17.00
2.Renata Dąbrowska - w godz. 14.00-15.00
3.Adam Grzegorzewski - w godz. 12.00-13.00
4.Katarzyna Jacyna - w godz. 14.00-15.00
5.Izabela Skonecka - w godz. 15.30-16.30
6.Alfreda Konopka - w godz. 17.00-18.00
7.Zenobia Tuszyńska - w godz. 17.00-18.00
8.Włodzimierz Wojdak - w godz. 12.00-14.00
9.Arkadiusz Zewar - w godz. 15.00-16.00



Skład Rady Miejskiej VII kadencji
Przewodniczący RM - Andrzej Tadeusz Cieślawski
Zastępca przewodniczącego RM - Alfreda Konopka
Zastępca przewodniczącego RM - Grażyna Lucyna Chojnowska
Robert Jan Baran
Renata Dąbrowska
Arkadiusz Głowacki
Adam Józef Grzegorzewski
Katarzyna Anna Jacyna
Mariusz Kucicki
Jadwiga Magdziarz
Tomasz Nowicki
Izabela Barbara Skonecka
Aneta Iwona Słomba
Jolanta Katarzyna Stradecka
Zenobia Janina Tuszyńska
Iwona Wiercińska
Elżbieta Karolina Wiktorowicz
Agata Anna Wilczek
Włodzimierz Andrzej Wojdak
Arkadiusz Zewar
Cezary Żegliński

Przykro, że część Radnych nie jest w stanie wygospodarować jednej godziny w roku, by spotkać się w plenerze z mieszkańcami i pogadać jak człowiek z człowiekiem...sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: MarioMario (46.113.241.---)
Data: 13 cze 2015 - 20:27:32

Byłem dzisiaj jak dyżurujący i odbijając piłeczkę, mieszkańcy też nie chcieli ze mną pogadać, gdyż nikt nie podszedł w sprawie gminnej, zaś jedynie znajomi na ploty. Jednak p. Skonecka miała dwóch interesantów godzinę wcześniej, więc ktoś ma ochotę podejść do Radnych. Ogłoszenie o dyżurach było także podawane z amfiteatru co jakiś czas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-13 20:27 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (159.205.177.---)
Data: 14 cze 2015 - 12:48:25

Witam. Jak można było porozmawiać z radnymi?
Namiot był ustawiony na wprost i tuż pod samym amfiteatrem. Przy grającej kapeli musiałbym nieźle wydzierać się by być zrozumianym. Źle to zorganizowano.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.243.---)
Data: 15 cze 2015 - 23:07:15


mania
Sobota, 13 czerwca
1.Andrzej Cieślawski - w godz. 14.00-15.00
2.Izabela Skonecka - w godz. 12.00-13.00
3.Mariusz Kucicki - w godz. 13.00-14.00
4.Elżbieta Wiktorowicz - w godz. 15.00-16.00
5.Agata Wilczek - w godz. 13.00-14.00


Niedziela, 14 czerwca
1.Grażyna Chojnowska - w godz. 16.00-17.00
2.Renata Dąbrowska - w godz. 14.00-15.00
3.Adam Grzegorzewski - w godz. 12.00-13.00
4.Katarzyna Jacyna - w godz. 14.00-15.00
5.Izabela Skonecka - w godz. 15.30-16.30
6.Alfreda Konopka - w godz. 17.00-18.00
7.Zenobia Tuszyńska - w godz. 17.00-18.00
8.Włodzimierz Wojdak - w godz. 12.00-14.00
9.Arkadiusz Zewar - w godz. 15.00-16.00
(


Nie bardzo pamiętam, ale czy to nie jeden z nieobecnych na tej liście aktualnych Radnych był za tym, żeby Radni ubiegłej kadencji w koszulkach z napisem "Jestem radnym" w czasie obchodów "Dni Konstancina" przechadzali się alejkami Parku, w celu nawiązania lepszego kontaktu z mieszkańcami? Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.215.58.---)
Data: 15 cze 2015 - 23:32:59


zoli
Nie bardzo pamiętam, ale czy to nie jeden z nieobecnych na tej liście aktualnych Radnych był za tym, żeby Radni ubiegłej kadencji w koszulkach z napisem "Jestem radnym" w czasie obchodów "Dni Konstancina" przechadzali się alejkami Parku, w celu nawiązania lepszego kontaktu z mieszkańcami? Proszę o sprostowanie jeżeli się mylę smiling smiley

Ten akurat radny wystąpił wczoraj w parku w innej roli: wodzireja uczącego zgromadzonych zorby i belgijki: [www.konstancinjeziorna.pl]

Trzeba przyznać, że jest już dobrym, profesjonalnym wodzirejem, tak, jak ja jestem uznanym tłumaczem z 25-letnim doświadczeniem. I na tym powinniśmy obaj byli poprzestać. Jeśli chodzi o działania radnego, to w przypadku obu panów Tomków smiling smiley spotkał mnie na razie gorzki zawód. W moim własnym przypadku - bo mi nie starczyło zdrowia, czasu i wiedzy, by "obudzić" ten smutny teatr marionetek (radę miejską) i zamienić go w rzeczywistą aktywną i myślącą reprezentacją interesu mieszkańców. W tamtej kadencji było bardzo źle, w tej... cóż, przemilczę na razie moje odczucia przez wzgląd na tych paru radnych (m.in. Mario), którzy życzliwie mi pomagają. W przypadku tego drugiego Tomka: rozczarowanie, bo liczy procenty wykonania programu wyborczego chodników i latarni w "swoim" wąskim rewirze w Skolimowie / na Argentynie ( [www.facebook.com] ), ale nie widzę, by szczególnie dużo robił w Radzie poza tą sferą dzielnicową, np. w sprawach rowerowych i reprezentacji młodzieży (MRM), na których ponoć tak mu zależało. Choć może za mało wiem i niesprawiedliwie oceniam jego pierwsze pół roku "radnowania".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 16 cze 2015 - 00:00:13

Tomek jest przede wszystkim reprezentantem mieszkańców tego terenu, skąd go wybrano więc nie dziwne, że się wziął za porządki u siebie - przypomnę, że okręgi były jednomandatowe. Jak się ogarnie, ruszy na szersze wody. To co teraz robi jest lepsze niż trzymanie kilku srok za ogony albo nic robienie - jak sporo radnych, niestety grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.243.---)
Data: 16 cze 2015 - 00:03:43

Panie Tomku, mnie zawód nie spotkał, bo jak Pan może pamięta nastawienie miałam inne.
Przy okazji chciałam podkreślić, że Panu o popularność oraz o procenty nigdy nie chodziło i nie miał Pan parcia na .......................smiling smiley,
za co szacunek z mojej strony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 cze 2015 - 08:21:38


Tomasz Zymer
W przypadku tego drugiego Tomka: rozczarowanie, bo liczy procenty wykonania programu wyborczego chodników i latarni w "swoim" wąskim rewirze w Skolimowie / na Argentynie ( [www.facebook.com] ), ale nie widzę, by szczególnie dużo robił w Radzie poza tą sferą dzielnicową, np. w sprawach rowerowych i reprezentacji młodzieży (MRM), na których ponoć tak mu zależało. Choć może za mało wiem i niesprawiedliwie oceniam jego pierwsze pół roku "radnowania".

To jest prosta i wyrachowana kalulacja polityczna od najniższego szczebla władzy. Po co "dotykać" niewygodnych tematów typu asfalciarnia, plan Mirkowa, gigantyczne zaniedbania i zapóźnienia rowerowe, błędy i zaniedbania władzy? To się nie opłaca.... niestety mam wrażenie, że w obecnej kadencji mimo obecności kilku osób, które chciałyby iść "inną drogą" (inną, nie lepszą, gorszą, poprostu inną) ogólny trend jest taki, że to Burmistrz nadal rozdaje karty a Radni są "maszynkami do głosowania". Tylko, że w swojej mądrości zapomina, że w wielu kwestiach jesteśmy skansenem i to nie w tym pozytywnym znaczeniu. A konsultacje społeczne polegają na tym, że Burmistrz siada sam przed lustrem i konsultuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.215.58.---)
Data: 16 cze 2015 - 10:00:55


Mixiorek
...niewygodnych tematów typu asfalciarnia, plan Mirkowa...

Mixiorku, radni już się "zajęli" tymi tematami. W ubiegłą środę była komisja, na której wstępnie "klepnęli" plan Mirkowa z asfalciarnią pozostawioną spokojnie po staremu jako "usługa nieuciążliwa" i otoczoną rzekomo pięknymi domkami jednorodzinnymi. Nie wiedział Pan o tej komisji? Nikt o niej nie wiedział (poza grupą zawiadamianą prywatnie). Nie było jej w BiPie ani na stronie gminnej, ani na forum. Radna Konopka i radna Magdziarz zadzwoniły do mnie poprzedniego dnia wieczorem, ale ja musiałem zostać na końcoworocznej wywiadówce w szkole prywatnej, gdzie uczę. Mam za to koncepcję planu dzięki Mario i mam nagranie oficjalne całości posiedzenia z Biura Rady. Wysłuchałem tylko kawałek, bo mnie serce i brzuch boleć zaczęły już po kilku minutach, kiedy usłyszałem, jak u nas się w gminie w tej kadencji załatwia najważniejsze dla przyszłości gminy sprawy. Ale obiecuję wysłuchać całości i wrzucić do sieci wypunktowując najważniejsze "kawałki" na stronie Stowarzyszenia. Generalnie można powiedzieć, że Rada spełniła życzenia niemal wszystkich (z wyjątkiem wspólnoty Bielawa). Wielkie osiedle będzie, asfalciarnia też będzie po wsze czasy, szkoły i sport też sobie obok będą i logistyka, i śmieci, wszystko jedno na drugim w chaosie totalnym. Takiego "planu" miejscowego w naszej gminie jeszcze nie było. Można powiedzieć, na naszą małą lokalną skalę - Targowica.

To przy okazji jest odpowiedź na pytania dotyczące tego wątku, czyli spotkań radnych z mieszkańcami w Parku podczas Dni Konstancina: Zamiast spotykać "swojego radnego" w niedzielę w parku podczas koncertu, wolałbym zdecydowanie spotkać go na spotkaniu konsultacyjnym w najważniejszych sprawach miasta i gminy PRZED takim pokątnym, nigdzie oficjalnie nie zapowiedzianym posiedzeniem komisji, na którym "mój" radny klepie chaos przestrzenny, smród i bezład bez żadnej konsultacji z kilkoma tysiącami mieszkańców okolicy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 cze 2015 - 10:20:25

Jestem przerażony tą butą, ignorancją, załatwianiem spraw "po cichu", brakiem pełnej przejrzystości i transparentności oraz brakiem komunikacji ze społeczeństwem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Kto chce sie spotkać z mieszkańcami
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 16 cze 2015 - 10:30:38


Tomasz Zymer

Mixiorek
...niewygodnych tematów typu asfalciarnia, plan Mirkowa...

Mixiorku, radni już się "zajęli" tymi tematami. W ubiegłą środę była komisja, na której wstępnie "klepnęli" plan Mirkowa z asfalciarnią pozostawioną spokojnie po staremu jako "usługa nieuciążliwa" i otoczoną rzekomo pięknymi domkami jednorodzinnymi.

Chyba nie do końca klepnęli bo dzisiaj i jutro są komisje terenowe w Mirkowie:

16.06.2015 r. (wtorek) godz. 17.00 odbędzie się wizja lokalna Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych w Mirkowie na terenie firmy Constans.
Miejscem spotkania będzie parking przy ul. Mirkowskiej przy wejściu do byłych WZP.


17.06.2015 r. (środa) godz. 17.00 odbędzie się wizja lokalna Komisji Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych w Mirkowie.
Miejscem spotkania będzie parking przy ul. Mirkowskiej przy wejściu do byłych WZP.


informację powieszono w BIP w ub. środę, na forum wisi od czwartku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.215.58.---)
Data: 16 cze 2015 - 10:36:42

To nie są "komisje terenowe", tylko wizje lokalne i dotyczą terenu pod projektowane osiedle. Chodzi generalnie o plany mieszkaniowe Metsy i Constansu. Nie dotyczą najbliższego otoczenia.

Na wizji lokalnej radni nie głosują, tylko chodzą lub jeżdżą, oglądają, kiwają głowami. Wizja nie jest nagrywana ani protokołowana i nie ma żadnego wymiaru formalnego. Urzędnicy mogą mówić na wizji, co zechcą, a potem temu zaprzeczać, jak to się stało np. w przypadku Pułaskiego 4. Co więcej, wizja nie jest oficjalnym spotkaniem samorządu i mieszkańcy nie mogą w niej uczestniczyć bez wyraźnej zgody przewodniczącego komisji oraz własciciela terenu (w tym wypadku - Konstansu). Umieszczanie informacji o wizji na BiPie jest zatem czczą formalnością, chyba, że p. Jadwiga Magdziarz uzgodniła z komisją i z prywatnym właścicielem terenu udział mieszkańców w wizji, w co śmiem wątpić. Uczestniczyłem w ok. 20 takich wizjach w poprzedniej kadencji.

Samo posiedzenie komisji w sprawie planu Mirkowa pofabrycznego już się odbyło. Tylko głosowania i wnioski komisji złożone i zaprotokołowane podczas posiedzenia są uznawane za oficjalne działania władzy samorządowej. Możliwe, że po wizjach radni zechcą jeszcze złożyć jakieś wnioski do projektu planu miejscowego (takich wniosków komisji zresztą się w naszej gminie z zasady nie uwzględnia - tak przynajmniej było w VI kadencji). Wątpię jednak, by te wnioski wychodziły poza temat, na którym Urzędowi ewidentnie zależy najbardziej, czyli poza osiedle mieszkaniowe Papermill Bitumen Trucking Spa.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-06-16 12:10 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 16 cze 2015 - 13:19:40

i co, radne z Bielawy, Mirkowa oraz przewodnicząca klepnęli te propozycję, ktoś stał z kijem?

V. Komisja Ładu Przestrzennego i Spraw Komunalnych:
1. Renata Dąbrowska
2. Izabela Skonecka
3. Alfreda Konopka
4. Jadwiga Magdziarz (przewodnicząca)
5. Zenobia Tuszyńska
6. Iwona Wiercińska
7. Elżbieta Wiktorowicz
8. Arkadiusz Zewar
9. Cezary Żegliński
10. Włodzimierz Wojdak

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (85.219.142.---)
Data: 16 cze 2015 - 14:55:11

Odsłucham całość nagrania, to będę mógł więcej powiedzieć o tym, czy były wątpliwości, uwagi i wnioski ze strony radnych. Na razie przeczytałem tylko uważnie projekt planu miejscowego i uważam, że to jest katastrofa dla Mirkowa i nie tylko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: maniamania (159.205.187.---)
Data: 16 cze 2015 - 17:19:51

A jest gdzieś opublikowany - jako projekt?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 13 i 14 czerwca RADNI czekają na MIESZKAŃCÓW w Parku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (77.254.101.---)
Data: 16 cze 2015 - 19:25:10

I po co te dyskusje ? Kiedy już dwadzieścia lat temu w ramach Tz. prywatyzacji WZP ktoś wiedział po co mu oprócz starej papierni podarowano ponad 50 hektarów ziemi 15 kilometrów od Warszawy .A obecne władze KJ to tylko muszą z finalizować .Muszą!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.