Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Dla tych, co jeszcze nie rozliczyli swojego podatku dochodowego powtórzę jeszcze raz.

Wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli mieszkańców stanowią znaczącą część dochodów każdej gminy.

Nie trzeba już składać druku ZAP-3, ani żadnego dodatkowego druku, wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać aktualne miejsce zamieszkania - Konstancin-Jeziorna i rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie,

a część Twojego podatku dochodowego od osób fizycznych
- w wysokości 37,79 % zasili budżet gminy.

Rozliczając się w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie i wskazując w PIT miejsce zamieszkania - Konstancin-Jeziorna, będziesz miał wpływ m.in.: na stan naszych gminnych dróg, sieć wodno-kanalizacyjną, komunikację publiczną, żłobki, przedszkola, szkoły, małą architekturę, zieleń, imprezy kulturalne i.t.p................jest tego dużo.

Ponadto 10,25% tego podatku wpłynie do Starostwa Powiatowego w Piasecznie,

co będzie miało wpływ na poprawę jakości mostów oraz dróg powiatowych na naszym terenie (jest ich sporo), a także na dalszą egzystencję szkoły średniej przy ul. Mirkowskiej będącej w zarządzie Powiatu - Liceum im. Reymonta.

Druk ZAP-3 składa się tylko wtedy, gdy chce się podać numer konta bankowego, na które ma wpłynąć np.: zwrot podatku lub nadpłaty.
W tym przypadku istnieje konieczność złożenia tego druku, gdyż w formularzu PIT rubryki: "nr rachunku bankowego, na który należy przekazać zwrot lub nadpłatę podatku" - nie ma.

Druk ZAP-3 można składać w ciągu całego roku.
A dlaczego taka informacja nie trafiła do każdego mieszkańca wraz z naliczeniem podatku od nieruchomości?
Szczerze mówiąc na przestrzeni czasu, od momentu, gdy złożyłam wątek: "Jak pozyskać podatników w gminie K-cinie", a nawet jeszcze wcześniej robiłam takie sugestie. W tym roku też prosiłam Wydział Promocji o ulotki.

Mój post z 20 października 2015 r.:


Danuta Ślązak

W biuletynie będzie na pewno, już w tej sprawie rozmawiałam pod koniec ubiegłego tygodnia z wiceburmistrzem Machałkiem i Wydz. Promocji, o lokalnej gazecie też wspomniałam. Ulotki również sugerowałam. Zastanawiam się nad apelem mieszkańców do mieszkańców na łamach prasy....., co o tym myślicie?
Trzeba powiedzieć wprost, że ten, kto jest płatnikiem podatku dochodowego, a część jego podatku nie zasila budżetu gminy w której mieszka - oszukuje sąsiada!Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-05-03 17:08 przez Danuta Ślązak.
W listopadowym numerze "Biuletynu Gminy Konstancin-Jeziorna" jest wywiad z panem Zbigniewem Niemczyckim - biznesmenem, jednym ze 100 najbogatszych Polaków.

[www.konstancinjeziorna.pl]

Pan Zbigniew Niemczycki - płaci podatki tam, gdzie mieszka. Zasilają one budżet Gminy Konstancin-Jeziorna.

Brawo!!! Panie Zbigniewie cieszymy się, że jest Pan z nami.

Miło nam będzie czytać więcej takich wywiadówsmiling smiley
https://www.facebook.com/gutksawery/posts/1274056685974628

"Ksawery Gut

Pamiętacie naszą akcję promocyjną "płać podatki tam gdzie mieszkasz". Urząd Skarbowy w Piasecznie przekazał nam informację, że przybyło nam 3 tys nowych podatników w powiecie, co daje dodatkowe 9 mln w budżecie. Brawo WY!"
Bardzo dobry wpis. Ulotki powinny być kolportowane na terenie naszej gminy. Może warto by urzędnicy wrzucili mieszkańcom do skrzynek?

"Czy wiesz, że aż 37,89% wpływów z Twojego PIT-u trafia do budżetu Konstancina-Jeziorny? Jeśli wszyscy mieszkańcy, zadeklarują płatność podatku na rzecz gminy Konstancin-Jeziorna za rok 2016, zyskamy 76,6 mln złotych. Wystarczy wskazać w formularzu PIT-37 Gminę Konstancin-Jeziorna jako miejsce zamieszkania oraz dołączyć wypełniony druk aktualizacyjny ZAP-3."

http://www.konstancinjeziorna.pl/aktualnosci/wydarzenia/2017-marzec/wpisz-konstancin-jeziorna-w-pit-cie-i-polepsz-zycie#cnt

Jedna uwaga. Jeżeli piszę się o adaptacji budynku przy Piłsudskiego to warto napisać na jaki cel.Ta ulotka jest na stronach drukowanego Biuletynu - lutowego, którego roznoszenie idzie Poczcie Polskiej jak z kamienia (maja 7-tyg. opóźnienie)

Faktycznie szkoda ze nie napisano o przeznaczeniu budynku przy Piłsudskiego 42 - ma tam być Muzeum Kcina
Mieszkańcy Gminy Konstancin-Jeziorna, posiadający "Kartę Mieszkańca" mogą już korzystać z nieodpłatnych przejazdów komunikacją "L".

Żeby zdobyć taką kartę, nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy Konstancin-Jeziorna.
Wystarczy mieszkać tu na stałe i swój podatek dochodowy - PIT rozliczać w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie.

Karta wydawana jest bezpłatnie pełnoletnim mieszkańcom gminy Konstancin-Jeziorna.
Aby ją otrzymać, należy w kancelarii UMiG złożyć wypełniony wniosek, wraz z aktualnym zdjęciem.
Formularze dostępne są w konstancińskim magistracie, a także na stronie Gminy.
.
Gotowe karty odbiera się w Wydziale Oświaty, Kultury i Zdrowia.
Kiedy nasz Burmistrz stanie rano około 6:30-08:80 na przystanku Polna, Południowa, Papiernia itp. i będzie promował płacenie podatków w naszej gminie?

[twitter.com]

Powiat Piaseczyński
‏@Starostwo

PIT daje owoce! Członkowie zarządu powiatu rozdawali na dworcu kolejowym w Piasecznie jabłka, zachęcając do rozliczania podatku PIT w miejscu faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania. Płać podatki tam, gdzie mieszkasz! Nie buduj dróg i szkół innym.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 51
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017