Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 19
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.129.---)
Data: 27 wrz 2014 - 14:26:04

Rozstrzygnięcie postępowania:
http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=51127

Dorbud, 24,85mln zł. 10 dni i można (jeżeli nie będzie protestów) podpisywać umowę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.169.67.---)
Data: 05 pa¼ 2014 - 10:48:06

Lienin w akt'jabrie, a koszki w martie. Dla mnie ciekawsze jest to, które dokładnie miejsce przedstawia to zdjęcie. Można jakieś szczegóły?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Tak, masz rację - trzeba czcić bilboardy pzrez pamięć...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 pa¼ 2014 - 11:45:39


rondo
"Nowemu Ratuszowii" pragnę przypomnieć kto wymyslił bilboardy. A bo to warto było z nimi walczyć ? smiling smiley A Rada Miasta też "mądra" inaczej .



Tym bardziej należy z tym badziewiem walczyć, choć dla niektórych okres komuny był czasem prosperity: dla zasłużonych mieszkania, bezpłatne wywczasy, kolonie dla dzieciaków, sklepy za zółtymi firankami. Zwykły ludź mógł sobie co najwyżej pomarzyć. Prawda?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (37.190.144.---)
Data: 15 pa¼ 2014 - 19:37:57

Prawdą jest że projekt budowy nowego ratusza nie zakłada parkingów dla petentów i urzędników ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.209.---)
Data: 15 pa¼ 2014 - 22:51:39

Całe szczęście! Promujemy zdrowy styl życia czyli spacery albo jazdę na rowerze...tyle, że..ciekawy jestem jakie stojaki staną przed urzędem i czy w ogóle doprowadzi do niego jakakolwiek ścieżka rowerowa...
Ogólnie mi wystarczy...kwota przeznaczona na urzad vs powierzchnia planowanego gmachu...jakoś mi sie wydaje drogo...
Ale u nas jakoś tak z reguły jest i z reguły...przyjmujemy za normę, ze tak być musi sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 01:17:22


Komendant SM
Prawdą jest że projekt budowy nowego ratusza nie zakłada parkingów dla petentów i urzędników ?

Panie Komendancie spieszę uspokoić. Zwycięski projekt zakłada parking, więc będzie mógł Pan zaparkować swój samochód jeżeli zechce Pan załatwić coś w urzędzie. Dodatkowo dla zdrowia jak przyjedzie Pan rowerem, to zaparkuje Pan na parkingu rowerowym zadaszonym, by Panu na siodełko nie kapało, także proszę się nie niepokoić;P

Tutaj szczegółysmiling smiley

[www.konstancin24.eu]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 06:57:49

ale Mario ty pokazujesz "koncepcje", a trzeba by się wgryźć w SIWZ przetargu, bo mógł tam ktoś namieszać.

Tak jak uchwała o śmieciach nakazywała odbierać zielone zawsze i wszędzie, ale SIWZ już nie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 09:51:03

Hmmm słuszna uwaga...ale dla chcącego nic trudnego.Wgryzłem się i w jednym z załączników do SIWZ widnieje:

[bip.konstancinjeziorna.pl]

PROJEKT BUDOWLANY
BUDOWY BUDYNKU RATUSZA MIASTA I GMINY KONSTANCIN - JEZIORNA
W REJONIE ULICY KOLEJOWEJ WRAZ Z NIEZBĘDNĄ INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ
(CIÄ„GAMI PIESZYMI I JEZDNYMI, PARKINGAMI ORAZ KANALIZACJÄ„ DESZCZOWÄ„
Z SYSTEMEM ODPROWADZANIA I ROZSĄCZANIA WÓD OPADOWYCH ORAZ ZBIORNIKIEM RETENCYJNYM).

3. PROJEKTOWANE ZAGOSPODAROWANIE TERENU
1.1. Obiekty i urzÄ…dzenia budowlane, elementy zagospodarowania terenu
Projekt budowalny obejmuje:
- budowÄ™ budynku ratusza;
- budowÄ™ zbiornika retencyjnego (dwukomorowego) pod budynkiem;
- zagospodarowanie terenów zielonych, w tym nasadzenia drzew, krzewów i zieleni niskiej oraz wycinki;
- wykonanie elementów małej architektury (masztów flagowych, ławek i siedzisk terenowych, stojaków rowerowych);
wg projekty branży architektonicznej

- budowę drogi dojazdowej nr 1 do na północ od ul. Kolejowej;
- budowę parkingu dla pracowników ratusza na 30 msc postojowych, dostępnego z drogi wewnętrznej nr 1;
- budowę drogi dojazdowej nr 2 wzdłuż południowo zachodniej elewacji budynku, umożliwiającej dojazd do budynku i parkingu dla pracowników z ulicy Nowopiaseczyńskiej;
- budowę parkingu ogólnodostępnego na 17 msc postojowych wzdłuż północno-zachodniej elewacji budynku, dostępnego z bezpośrednio z jezdni ulicy Kolejowej;
- budowę ciągów pieszych wraz z rodzajem placu pomiędzy ratuszem a ul. Nowopiaseczyńską;
wg projektu branży drogowej – zeszyt D



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-16 10:06 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 pa¼ 2014 - 11:20:05

Cholera, znów nie ma żadnej dyskredytującej sensacji!



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 11:36:18

Tak na marginesie to 26.09.2014 rozstrzygnięto przetarg, 10 dnia podpisanie umowy a tu cisza. W BIPie brak informacji o odwołaniach itp. Czekamy na?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 16:38:45

Czekamy na decyzję KIO z uwagi na zaskarżenie Gminy przez konsorcjum hiszpańskie, które dało najniższą cenę, a Urząd wybrał inną wyższą o 200 tyś. ofertę. Powód wyboru wyższej oferty to dwa razy dłuższa gwarancja, którą dała droższa firma. Dali gwarancję na 10 lat, a nie na 5 jak firma o najniższej cenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.34.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 16:45:32

To w takim razie mam jedno pytanie - czemu nie ma tej informacji w BIPie. Tzn informacji o tym, że wpłynęła skarga na przetarg? Biorąc pod uwagę, że jest to najdroższa inwestycja gminy w historii, przejrzystość, transparentność, komunikacja i informacja powinna być na najwyższym z możliwych poziomów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 17:35:47

TO już myślę pytanie do obsugujących bipa i do samego urzędu. Jednakże z tego co widzę po różnych przetargach organizowanych przez komórki, czy to samorządowe, czy np ZTM, to raczej zawsze podaje się do wiadomości publicznej oferty i rozstrzygnięcie, a wszelkie dogrywki i tematy poboczne nie są zamieszczane....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.206.97.---)
Data: 16 pa¼ 2014 - 19:41:25

Mario...czy te drogi dojazdowe zawierać będą...ścieżkę rowerową?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MarioMario (89.68.187.---)
Data: 17 pa¼ 2014 - 08:22:13

W SIWZIE nie znalazłem o tym informacji, więc wnioskuję, że nie. Jest tylko info o ciągu pieszym.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.142.---)
Data: 17 pa¼ 2014 - 08:43:59

Ech...szkoda juz sobie jęzor strzępić...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 17 pa¼ 2014 - 10:08:01

a nie przesadzasz, aby na drodze dojazdowej do parkingu, gdzie obciążenie samochodowe będzie 1/godzinę wydzielać ścieżkę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 pa¼ 2014 - 10:30:07

podobnie jak na ulicach takich jak Batorego, Strumykowej, Matejki, Sienkiewicza, Piasta (od Piłsudskiego na wschód) gdzie rzadko jeżdżą samochody.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 pa¼ 2014 - 11:00:52


mania
podobnie jak na ulicach takich jak Batorego, Strumykowej, Matejki, Sienkiewicza, Piasta (od Piłsudskiego na wschód) gdzie rzadko jeżdżą samochody.

Maniu, litości....

Rozumiem, że na ul. Przesmyckiego gdzie będzie pierwsza w naszej gminie i mieście ścieżka rowerowa (do tego asfaltowa!) przy drodze gminnej ruch samochodów jest gigantyczny? Wymieniłem w odpowiednim wątku remonty dróg, które mialy miejsce w ostatnich latach. Jak rozumiem, na każdej jest minimalny ruch samochodów więc przestrzeni dla rowerów być nie powinno? Może nie róbmy też chodników dla pieszych?

U nas w ogóle samochody wszędzie rzadko jeżdżą więc budowa ścieżek rowerowych lub pasów rowerowych a nie daj Boże śluz rowerowych to szaleństwo i marnotrawstwo.
Niech Burmistrz powie przed wyborami ile km/m/mm ścieżek wybudował przy drogach gminnych przez ostatnie 4 lata. Może też zakomunikować w swoim biuletynie, ma szanse w ostatnim numerze przed wyborami. Póki co siedzi z niewygodnymi tematami jak mysz pod miotłą.

Byłem ostatnio na pograniczu Niemiecko-Szwajcarskim. Ścieżki rowerowe przechodzą tunelami pod ulicami. Przy drodze typu DW724 istnieje na jej całym przebiegu asfaltowa ścieżka rowerowa. Powariowali Niemcy i Szwajcarzy!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-17 11:11 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 pa¼ 2014 - 11:34:55

Napisałam o ulicach o mniejszym natężeniu ruchu, jeżdżę sporo po Kcinie rowerem i tylko wzdłuż Warszawskiej, Pilsudskiego, Prusa jeżdżę chodnikiem.

Szwajcaria jest znacznie bogatsza od "trupa uzdrowiska'" - jak powiedział złotousty Dunin, a ta ulica: DW724, to pewnie rzędu tych co ww.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 19


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.