Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718...->|-->
Bieżąca strona: 13 z 19
Re: Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 18 maj 2015 - 15:52:37

uroczystość wmurowania kamienia węgielnego kilka miesięcy po rozpoczęciu budowy w blasku fleszy przed wyborami?
coś mam wrażenie, że można było sobie to darować i spokojnie zrobić mega imprę (z udziałem mieszkańców! :-)) po zakończeniu budowy...
jak znam życie to pewnie jeszcze będzie uroczystość po zatknięciu wiechy :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 18 maj 2015 - 16:17:47

za Wikipedią:

Kamień węgielny (rzadziej węgłowy) – w budownictwie tradycyjnym - kamień w narożu ściany wieńcowej, na którym opiera się węgieł ściany . Współcześnie najczęściej określa się tak pierwszy położony kamień lub cegłę, rozpoczynającą budowę. Dawniej umieszczano na nim imię budowniczego, dziś dołącza się także informacje o dacie budowy, inwestorze itp. Wmurowanie kamienia węgielnego jest zazwyczaj związane z ceremonią podpisania aktu erekcyjnego.

Może najpierw musiało powstać naroże ściany wieńcowej, ta tradycyjna uroczystość ładniej wypada niż wrzucenie "kamienia" w dołek.

Niedobrze mi się robi gdy czytam wpisy tych, którym się wszystko kojarzy z wyborami jak nie przymierzając żołnierzowi z d... (był taki kawał).

Co jakiś czas są jakieś wybory, jak nie do samorządu / parlamentu, to do rady osiedla lub rady rodziców

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 18 maj 2015 - 16:59:54

może i musiało a może i nie musiało...
natomiast pomijając zbędne złośliwości czasami można sobie pewne uroczystości po prostu darować...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.198.---)
Data: 18 maj 2015 - 19:12:03

Trzeba czymś biuletyn zapełnić...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (84.40.131.---)
Data: 18 maj 2015 - 23:07:34

Dlaczego darować, skoro jest taka tradycja? Po kościół, szkołę i byle jaki budynek wkłada się kamień węgielny, to jakby zapomniano tez by się paru malkontentów znalazło, że zapomniano...

Teraz przeczytałam na gminnej stronce: "... Na koniec metalową tubę wmurowano w fundamenty powstającego budynku." widać że termin wybrano właściwy - już po wylaniu fundamentów, żeby zgodnie z tradycja (zobacz cytat z Wikipedii wyżej) kapsułę wmurować w naroże ściany.

Z niczego się A_B nie cieszysz nawet z tego że urzędnicy, będą pracowali w godziwych warunkach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 19 maj 2015 - 16:50:43

Maniu....litości...nie przykładaj proszę swojej miary...
Co mają godziwe warunki do jakichś zbędnych uroczystości, które za darmo się nie odbywają?
Kamień wmurować można bez zbędnego zadęcia...a uroczystość i to wystawną zrobić na otwarcie...tylko z udziałem mieszkańców bo to ma wszak również (a może przede wszystkim!) im służyć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (159.205.241.---)
Data: 19 maj 2015 - 17:21:05

Pewnie będzie też impreza na otwarcie i mieszkancy zostaną zaproszeni do zwiedzania, a ten kamień węgielny (prawidłowo węgłowy, bo wtyka się w węgieł/ róg) budynku ponieważ jest tradycją, więc dlaczego miałoby uroczystości nie być. Ze zdjęć wynika, że raczej skromna, choć z udziałem urzędników gmin ościennych.
Ciekawe, że jak się wtyka kamień pod jakiś kościół, kaplicę i przyjeżdżają hierarchowie, to nikt nie piśnie słowa. A tu najbardziej okazały budynek w mieścinie i zadyma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.168.---)
Data: 20 maj 2015 - 00:25:41

Jaka qrcze zadyma?! Gdzie u nas były budowle dla hierarchów? Bo sale gimnastyczne dla ludu i owszem i nikt węglami się nie ekscytował..;-)
No i...ja mam nadzieje, że mieszkańcy zostaną zaproszeni na imprezę otwarcia a nie jedynie do...zwiedzania...;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 maj 2015 - 08:10:42

Ja zawsze sądziłem, że Ratusz jest głównie dla mieszkańców a nie dla urzędników....

Jak już po wybudowaniu i po wyposażeniu nastąpi przeprowadzka do nowej, pachnącej siedziby to szczerze mówiąc jak oczekuję dużej zmiany jakościowej na plus "w obsłudze" mieszkańców oraz ogromnego podniesienia efektywności naszych urzędników oraz Rajców. Na każdym polu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (159.205.241.---)
Data: 20 maj 2015 - 11:22:15

Ja też uważam, że dla mieszkańców, napisałam A_B - jw. bo powinien być podwójnie zadowolony...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (46.204.127.---)
Data: 21 maj 2015 - 01:04:07

Ja będę zadowolony jak ludzie bedą zadowoleni...
nawet jeśli nie da sie zadowolić każdego to nie jest najważniejsze...samozadowolenie władzy tudzież tych, którzy dość ślepo się w jej osiągnięcia wpatrują...;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (159.205.241.---)
Data: 21 maj 2015 - 14:18:57


Artek_Bartek
Ja będę zadowolony jak ludzie bedą zadowoleni...

myślę że jak urzędnicy też...hot smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: daramisdaramis (31.63.215.---)
Data: 27 maj 2015 - 19:27:30

Budują, budują. Fundamenty chyba już wszystkie wyszły ponad powierzchnię ziemi, kilka ścian idzie w górę. Teraz postępy będzie już widać na bieżąco.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 02 wrz 2015 - 09:54:44

Czy na naszym nowym ratuszu można liczyć na coś w ten deseń?

http://www.polskieradio.pl/42/3146/Artykul/1497801,Lotnisko-Chopina-stawia-na-energie-odnawialna

Moim zdaneim wpisywałoby się to w charakter naszego miasta i gminy. Mówię o widealizowanym charakterze a nie tym obiektywnym, który widzimy smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (77.253.92.---)
Data: 02 wrz 2015 - 11:04:52

w każdym razie była o tym mowa: [www.konstancin24.eu]

Ratusz ma być nowoczesny, skomputeryzowany, funkcjonalny, ekologiczny i dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych. [www.portalsamorzadowy.pl]

Chodzą mi po głowie te panele, ale nie mogę znaleźć - może w którymś numerze biuletynu czytałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-02 11:09 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (77.253.92.---)
Data: 02 wrz 2015 - 11:25:36

Nowoczesny i sprawny urząd takie były założenia do projektu

Nowy ratusz zgodnie z założeniami ma mieć 2,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Obiekt będzie miał dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Znajdzie się w nim duży hol, w którym będą zlokalizowane okienka do obsługi mieszkańców. - Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy byli błyskawicznie obsługiwani – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk. - Część spraw będzie można załatwić przy odpowiednim okienku bez uciążliwego biegania od pokoju do pokoju. Poza tym chciałbym postawić na najnowocześniejsze technologie i jak najbardziej rozbudować usługi e-urzędu, żeby nasi mieszkańcy mogli załatwić wiele spraw, nie wychodząc z domu – dodaje burmistrz. Przy budowie nowego ratusza mają być również zastosowane nowoczesne systemy wykorzystywania energii odnawialnej, jak np. solary.

[www.kurierpoludniowy.pl]


i tu: [www.kurierpoludniowy.pl] - opis wybranego projektu

Budynek pasywny

Wszystkie przestrzenie budynku, w których znajdzie się roślinność, będą doświetlone naturalnym światłem. Jednak specjalne żaluzje będą chroniły przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Projekt przewiduje wykorzystanie najnowocześniejszych technologii budownictwa pasywnego – proekologiczność i energooszczędność. Ściany zewnętrzne zostaną wykonane w specjalnej technologii o dużym balansie cieplnym i podwyższonych parametrach izolacyjności. W budynku będzie zamontowany również system wentylacji mechanicznej oraz odzyskiwania ciepła, a także wtórnego wykorzystania wody deszczowej, zbieranej z dachów pulpitowych. Architekci przewidzieli również możliwości oświetlenia obiektu przy wykorzystaniu energooszczędnych źródeł światła, a także ogrzewania ratusza dzięki panelom słonecznym lub wymienników gruntowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.144.---)
Data: 04 wrz 2015 - 18:11:31

Zobaczymy co z tych zapowiedzi zostanie zrealizowane, iby jak najwięcej. A tymczasem ratusz może pełnić również inną funkcję dla mieszkańców:

"Przychodnia dla dzieci w wilanowskim ratuszu

W październiku rozpocznie działalność nowa publiczna przychodnia pediatryczna, zlokalizowana na parterze budynku B Urzędu Dzielnicy Wilanów. Przychodnia powstała dzięki staraniom Zarządu Dzielnicy Wilanów, który podpisał w tej sprawie porozumienie z Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Mokotów.

Placówka posiada dwa osobne wejścia z poziomu parteru – dla dzieci chorych i dzieci zdrowych, a także dwie rejestracje. Oprócz przestronnych i dobrze wyposażonych gabinetów lekarskich znajdują się tu również: pracownia EKG i USG z najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, gabinet przygotowawczy, gabinet szczepień, gabinet położnej i gabinet zabiegowy. Placówka przeszła już pozytywnie kontrolę sanepidu, jest wpisana do rejestru placówek medycznych Wojewody Mazowieckiego i oczekuje na podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przychodnia będzie czynna w godzinach 8.00 – 20.00. Dla opiekunów małych pacjentów dostępny będzie parking podziemny w budynku Urzędu. Informacja o zapisach i numerze kontaktowym do przychodni pojawi się wkrótce na stronie: www.zozmokotow.pl."

http://wilanow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2446:przychodnia-dla-dzieci-w-wilanowskim-ratuszu&catid=34&Itemid=197

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (188.146.77.---)
Data: 09 wrz 2015 - 22:02:37

Wszystko moze byc, nawet nocny lokal czy przepompownia ścieków/ gazu. Pod warunkiem, że jest miejsce. W Wilanowie rozpedzili sie nieco i musieli na coś wykorzystać nadmiar szczęścia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: czaknoris (159.205.225.---)
Data: 28 lis 2015 - 00:30:53

Kilka zdań po lekturze artykułu "Nie chcą zamienników w ratuszu" autorstwa Anny Żuber z ostatniego wydania Kuriera Południowego (wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 602), 2015-11-27) [www.kurierpoludniowy.pl]

Z tego artykułu:
Jak przypominał na ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz Kazimierz Jańczuk, w przetargu na realizację inwestycji wybrano droższą firmę, ale dającą aż dziesięcioletnia gwarancję. Ostatecznie jednak zadanie realizuje podmiot, który oferował niższą cenę i krótszy, bo pięcioletni okres gwarancyjny. A to na skutek odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. KIO nakazała unieważnić pierwszy konkurs i ponownie wybrać najkorzystniejszą finansowo ofertę.

Po przeczytaniu tego akapitu niektórzy mogą dojść do wniosku, że wszystkie kłopoty spowodowane są decyzję KIO.

A może jednak wystarczy trochę pomyśleć? I co się okazuje?

Po pierwsze zadanie realizuje ta firma nie na skutek odwołania, a dlatego, że Zamawiający ustalił takie, a nie inne warunki w SIWZ, które zdecydowały o wyborze tego wykonawcy. Wykonawca wykazał tylko, że Gmina po raz pierwszy oceniając oferty naruszyła zapisy Pzp.
Po drugie KIO nigdy NIE "nakazała wybrać najkorzystniejszą finansowo ofertę".

Z wyroku KIO:
Krajowa Izba Odwoławcza (...) orzeka:
1. uwzględnia odwołanie i nakazuje zamawiającemu – Gminie Konstancin-Jeziorna w Konstancinie-Jeziornej – dokonanie unieważnienia wyboru najkorzystniejszej oferty i dokonanie ponownej oceny ofert z zastosowaniem wzorów wyliczeń wartości procentowej kryteriów oceny ofert, zawartych w rozdz. XX specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. kosztami postępowania obciąża Gminę Konstancin-Jeziorna w Konstancinie-Jeziornej
(...)
2.2. zasądza od Gminy Konstancin-Jeziorna w Konstancinie-Jeziornej na rzecz wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: COPROSA Polska Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, CONSTRUCCIONES Y PROMOCCIONES COPROSA SA, PLESMAR Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, CHM OBRAS E INFRAESTRUCTURAS SA w Warszawie kwotę 23 600 zł 00 gr (słownie: dwadzieścia trzy tysiące sześćset złotych zero groszy), stanowiącą koszty postępowania odwoławczego poniesione z tytułu wpisu od odwołania i wynagrodzenia pełnomocnika.


Z wyroku KIO wynika tyle, że Gmina miała unieważnić wybór i dokonać oceny ofert według wzorów, które sama ustaliła i dodatkowo wypłacić firmie 23 600 zł.
Jak myślicie, te 23 tysiące to z czyjej kieszeni zasądzono w tym wyroku? Z prywatnej mgr Kazimierza Jańczuka i jego urzędników? O tym autorka artykułu jakoś się nie zająknęła.

Ciekawy jest fragment wyjaśnień Zamawiającego, czyli Gminy K-J:
Zamawiający stwierdził, że w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, we wzorze, na podstawie którego przyznawano liczbę punktów w kryterium „okresu gwarancji i rękojmi”, znalazł się błąd. Błąd ten stanowi oczywistą omyłkę pisarską. Jest ona widoczna „na pierwszy rzut oka” a polega na zamienieniu miejscami we wzorze licznika z mianownikiem. Zamawiający wskazuje, że jest to standardowy wzór, który jest stosowany powszechnie przez zamawiających. Omyłka ma również oczywisty charakter dlatego, bo nie wymaga podjęcia dalszych działań, szczególnie przez profesjonalistę, który przeprowadza przetargi albo bierze w nich udział i któremu wystarczy jedno spojrzenie, by wiedzieć, że po podstawieniu do wzoru elementu jego oferty wynik uzyskany wydaje się nielogiczny, absurdalny i w związku z tym wystąpić powinien, zgodnie z treścią art. 38 ustawy Pzp o wyjaśnienia treści siwz.

Z czego przyjrzeć się należy temu fragmentowi (pogrubienia i podkreślenia moje):
Omyłka ma również oczywisty charakter dlatego, bo nie wymaga podjęcia dalszych działań, szczególnie przez profesjonalistę, który przeprowadza przetargi albo bierze w nich udział i któremu wystarczy jedno spojrzenie, by wiedzieć, że po podstawieniu do wzoru elementu jego oferty wynik uzyskany wydaje się nielogiczny, absurdalny

To gdzie byli wszyscy profesjonaliści w UMiG biorący co miesiąc ciężkie pieniądze z naszych podatków, skoro "wystarczyło jedno spojrzenie"?

Pod SIWZ podpisali się: Renata Skonieczna, Janusz Kołodziejczak, Andrzej Trębicki, Krzysztof Pawlicki i wreszcie "BURMISTRZ mgr Kazimierz Jańczuk". Sami profesjonaliści jak widać.


Dalej w uzasadnieniu kilka zdań o wyjaśnieniach Zamawiającego (podkreślenia moje):

Izba zważyła, co następuje:

Odwołanie jest zasadne.

(...)
Odnosząc się do stanowiska zamawiającego w kwestii niezasadnego podniesienia przez odwołujących zarzutu naruszenia art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, Izba stwierdziła, że argumentacja zamawiającego nie znajduje podstaw. Zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Określenie kryteriów oceny ofert, w rozumieniu wskazanego przepisu, to nie tylko opis kryteriów, ale również ich znaczenie i sposób oceny ofert. Odmienna wykładnia prowadziłaby do absurdu, ponieważ pozwalałaby zamawiającemu na dowolne odstępstwa od zasad oceny ofert, które sam ustanowił w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Nie do przyjęcia jest argumentacja, iż zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty miałby zastosować jedynie kryterium określone rodzajowo w siwz, przy zastosowaniu innych zasad oceny ofert w zakresie przyjętych kryteriów niż te, które zostały wskazane w specyfikacji.
(...)
Odnosząc się do czynności zamawiającego, polegającej na odstąpieniu od wskazanego w siwz wzoru oceny ofert w ramach kryterium „okres gwarancji i rękojmi”, Izba uznała, że czynność ta została dokonana z naruszeniem wskazanych przez odwołującego przepisów ustawy Pzp.
(...)
Stwierdzić zatem należy, że zamawiający ocenił ofertę odwołujących niezgodnie z zasadami, które sam określił w siwz, przez co naruszył zarówno art. 91 ust. 1 ustawy Pzp, jak i określone w art. 7 ust. 1 zasady prowadzenia postępowania z zapewnieniem uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców.



Wracając do artykułu w Kurierze, w którym dalej można przeczytać:
Na dzień dzisiejszy harmonogram finansowo-rzeczowy nie jest realizowany zgodnie z jego zapisami. Za nieterminową realizację zadania umowa przewiduje karę w wysokości 50 tys. zł dziennie. Jedyne, co możemy zrobić, to mobilizować przedsiębiorstwo do pracy.
Władze Konstancina-Jeziorny bacznie przyglądają się inwestycji. Codziennie poczynania wykonawcy kontroluje Janusz Kołodziejczak, zastępca kierownika wydziału inwestycji i remontów.


Bacznie się przyglądają...
Dla mnie to zastępca kierownika może zapier.... po tej budowie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, razem z resztą doborowego towarzystwa UMiGowych "profesjonalistów". Jaki SIWZ podpisał, to teraz ma.




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-11-28 00:42 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 01 gru 2015 - 13:21:58

o tej bzdurnej gwarancji była już mowa...koszty z tym związane były na pewno pomijane podobnie jak ten...profesjonalizm (swoją drogą, gdybym był sędzią to na zasadzie zdrowego rozsądku dotarłby do mnie argument o oczywistej pomysłce pisarskiej z uwagi na nielogiczność zasady, że krótsza gwarancja to lepiej :-))
jednak o ile cała ta sprawa przegranego odwołania jest oczywista o tyle już używanie jakichś zastępczych materiałów już takowa być nie musi....tzn. jeśli wycenili tanio coś co drogo kosztuje jedynie po to by wygrać przetarg a teraz chcą podmian bo niby chcą lepiej to na miejscu burmistrza też wysłałbym ich na babmus... generalnie miało być dobrze a wyszło....jak wyszło.... a odpowiedzialność rozmyta i...tradycyjnie na koszt podatnika...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718...->|-->
Bieżąca strona: 13 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.